» »

Ej a je kaksen se tok neumen k nasa firma ?

Ej a je kaksen se tok neumen k nasa firma ?

Horhe ::

Tko, ce ma kdo idejo kaj kupit nej kr pove, tko je mislimo nabavit od IBM netfinity 5600 sever z dual pentium 866 pa 1 G ram ECC, pa 5 diskov z RAID kontrolerjem vsak disk po 36 GB hot swap. Tko masina da gate trga, zdej me pa zanima, a bi vi to kupil ce bi se na tej kurcevi masini poganjal program ki dela v DOS-u in je narejen u Clipper-ju ? Ok pa se neki baze so res velke , tm okol 20 GB.
Vas zanima se cena : 35000 DEM ...zdej pa povejte......

P.S : osebno mislm da bi ena masinca za TBIRD 1 GHZ pa FASTRAK Promise RAID, z 5 ata 100 IBM diski , blo cist dost za to ..no ja razlika v ceni je pa 30000 DEM>:Dnull

Pepo ::

Poslusej, kateri tip je pa nategnil vasega direktorja za tako investicijo? Verjetno kaksen, ki provizijo pobira od celotne vrednosti prodaje. Pa je vas sef dober v racunalnistvu, da strelja takele? Morate pa met dobre place v vasi firmi, hej...? Mi lahko zrihtas kaksno sluzbo pri vas. Bi tud pometal, kavo kuhal, racunalnike brisal.8-O

Lith ::

enostavno: ne
komplicirano: PIII / AMD TBird dual proc., pa SCSI RAID pa kakih 512MB ali 1GB RAMa (ker je Clipper požrešn ko stara ku..a), pa je cena menda okol 7k DEM (če ne pa 4x tak komplet, Linux Cluster server, pa bo še bol gate trgal)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

andrej ::

kaj ti te bo dual masina, ce bos poganjal DOS?
Drugace pa bi jaz kupo to masino, ce bi uporabljal w2k Terminal server, preko njega pa to aplikacijo, ki bi jo uporabljalo vec uporabnikov naenkrat... V tem primeru da. Za IBM pa bi se tudi odlocil, ce bi rabo stabilno firmo s podporo...
malo vec povej za kaj se gre...

Horhe ::

Tko, na tej masini bi laufu win 2 k Server, aplikacija ki bi jo poganjal na njem je pa narjena v clipperju ( DOS), ampak za fileserver ne rabs ne vem kako hude masine ampak, hitre diske , RAID, velik rama pa eno 1 GIG mrezno od serverja do switch-a. Pa se neki Cena te masine je res 35000 DEM, je pa IBM NETFINITY server , prodaja ga Alterna , ki je zastopnik za Slovenijo....pac take stvari so drage , sam najbrz je ze neki u tem....

andrej ::

ce tece gori clipper aplikacija to po vsej verjenosti ne bo file server, ampak kaksen terminal server, do katerega bo dostopalo vec ljudi hkrati... Taksna masina je dokaj normalna za te zadeve...
Cena pa je sicer dokaj visoka, vendar ce upostevas opremo in ime IBM dokaj normalna...
Se nekaj mi povej, kako velika je vasa firma. Ce je to par zaposlenih potem je res overkill, ce pa je firma vecja, in si ne more privoscit kaksnih izpadov pa je tako draga masina prava pot...

Horhe ::

Ma tko nekako, v mrezi je 25 racunalnikov in vsi delajo s tem programom

andrej ::

potem je cena kar ok, ce gledas da je notri 1 GB ECC rama, pa 5 hot swap diskov po 36 GB v RAID polju... seveda gre delez tudi v ime, ampak pri taksnih sistemih se splaca kupit ime...

Ribicija ::

Bi se kar strinjal z Andrejem. Zato kar bost delali enostavno rabiš takšno mašino. Sploh pa če mate gor 25 userjev ki bdo ponavadi hkrati dostopali. do nje. Kar probaj to delati s kakšnim enoprocesorkim serverjem.

Kar pa se tiče cene pa bi rekel tako. Če kupuješ server imaš samo eno pred sabo. Kupiti pocene in se jeziti s supportom ali pa kupiti ime in imeti support do zadnjega vijaka in matice v serverju. In verjemi mi da je zadeva pri IBM in Compaq server dejansko takšna. Za vsakega imajo vse po reglcih.



lp



fiki ::

no če vaša firma dela 24 ur na dan in če se noben ne spozna preveč na računalnike potem kar kupte ta server. V nasprotnem primeru pa si lahko kupte računalnik ka ustreza vašim poterebam res za okol 7000DEM.
Spec:
AMD THUNDERBIRD 1200
abit raid A-verzija
1G ecc ram
grafična po želji
4 IBM 45G diske
5-6 100Mb mrežne
en ohišje dobr če ma 400W napajalnik pa je

če pa slučajn neb blo dost(dvomm) pa lahk razdelite(odvečne) komponente med druge računalnike.
siki

Loki ::

5-6 mreznih kartic?
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

fiki: ponavadi ni ravno pametno v pomembne streznike dajati off the shelf komponent, ce jih ze prej nisi ravno dobro stestiral v tej kombinaciji. V tem je ravno prednost, ce kupis IBM ali Compaq - zadeva je primerno stestirana...

Horhe ::

Ja sej ne rabis 5-6 mreznih, das eno 1GIG mrecno pa od Cisco dober 24 portni switch pa dela....jaz osebno sem za varjanto serverja z TB pa 1 GIG ram...pa kaksne 5 scsi diskov, pa bi najvec miljon prslo...sam odlocitev je v direktorjevih rokah, pa se neki, se hujso masino dobis za pol cene ce narocis iz US...dobava 3 tedne...najbrz se splaca potrpet :)

andrej ::

horhe: saj nihce ni reko, da se ne da dobit cenejse - vsaj srednjesolec ti dobi cenovno ugodnejso resitev, ampak kdo bo potem to podpiral? kdo bo lahko garantiral, da bo celota delovala kot more? kdo je odgovoren za taksne nakupe? zlo enostavno je tako okoli govorit kaj bi blo ceneje, ko pa mas doloceno odgovornost pa ni vec tako lahko. drugace pa se AMD se ni potrdil v zmogljivih streznikih...

Horhe ::

Hmm ja tuki ti dam pa prav.... se nism vidu severja brez intel procesorja... ok pustmo unix...., drgac pa je res to da je ful šus stabiln.... sam ves kaj me zanima kaksna je tehnicna podpora za to... pr nas bolj svoh :(((

andrej ::

hm, ne bi reko, da je tehnicna pri nasem IBM svoh... Malo povprasaj druge ljudi, ki delajo s temi sistemi. Ce recimo nasi ne bodo znali resiti kaksnega problema, potem lahko ono to zadevo eskalirajo vise... vsekakor pa lahko pricakujes bistevno boljso podporo, kot pa ce bi kupil off the shelf komponente pa sestavo server...

Ribicija ::

Ker te zadeve kar poznam ti bom rekel takole. Tehnična podpora je v SLO za IBM in Compaq serverje na zavidljivi ravni. Moraš vedeti da imajo določene ljudi ki so 24 ur on line za primere zrušitve pomebnih serverjev. Prav tako so tisti ki jih poznam izredni strokovnjaki na svojem področju, ki redno opravljajo izpite pri nas in v tujini. Tako da če kdo kupuje server se sploh ne rabi bati za support (seveda govorim za IBM in Compaq).
Drugače pa bom rekel to kar je meni rekla enkrat ena stranka ki je kupila Compaq server "Nikoli nisem tako bogat da bi kupil poceni". Hotel je pač povedati to da raje da več denarja in ve zakaj kot pa da bo kupil poceni in bo potem imel same probleme.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov strežnik za malo podjetje

Oddelek: Kaj kupiti
366121 (4425) woow
»

Kje v SLO kupiti server za 5000Euro?

Oddelek: Kaj kupiti
433825 (2867) piek
»

vrednost serverja Compaq ProLiant ML350

Oddelek: Kaj kupiti
81039 (907) krneki0001
»

SCSI disk

Oddelek: Strojna oprema
161588 (1387) stromar
»

Spletni streznik - hardware?

Oddelek: Omrežja in internet
111529 (1245) krneki0001

Več podobnih tem