» »

Kje v SLO kupiti server za 5000Euro?

Kje v SLO kupiti server za 5000Euro?

rfmw ::

Za numerično računanje kupujem serversko mašino z Microsoft WinXP/Vista 64-bit, konfiguracija bi bila nekako:

2x XEON 53xx 8MB
16 ali 32 GB FB-DIMM
SCSI 15.000 RPM
Nvidia grafika

Pomembna mi je stabilnost sistema, zanesljivost in šele nato hitrost. Se da pridobiti na hitrosti diska z RAID poljem s SCSI diski, če obstaja taka možnost (o RAID nimam pojma)?

Ker mi kupovanje po komponentah za ta cenovni razred ne diši, bom verjetno kupil že sestavljeno mašino, TODA KJE?

1. FMC.SI - DELL delovne postaje in serverji
2. MLACOM ima bogato izbiro XEON-ov in dual-LGA771 serverskih plat, toda ne vem za sestavljene mašine
3. IBM - kje/kdo
4. HP - kje/kdo
5. ???
6. ???

Prosim svetujte mi, kje naj nabavim že sestavljeno in zanesljivo mašino. Ali IBM sploh še obstaja?

Hvala za vse konstruktivne in argumentirane odgovore!
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Kibby ::

Jaz bi na tvojem mestu vzel kak Tyanov strežniški barebone, vse ostalo dokupo kr pri mlacomu pa je... ker se mi zdijo ze fertik narejeni serveri predragi:D :D

MTm2H37rqt7B ::

Pri kupljenih serverjih imas se nek support.. za kar se lahko pri Mlacomu obrises pod nosom. Kupljeni serverji so seveda sestavljeni tako, da imajo maksimalno kompatibilnost med komponentami. Tudi stestirano je.

Kolikor sem imel sanso delati z DELL PowerEdge in HP Prolianti, stranke niso imele pripomb:)

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Poglej se SRC.SI

Imajo tako opremo od IBM in HP.

Sicer pa mi ne gre najbolj v glavo.

Potrebujes za numericne kalkulacije, nato govoris o RAID sistemih. Za numericne kalkulacije je naceloma najpomemnejsi del procesor in pomnilnik, disk je drugotnega pomena.

Ce kupujes file server, je disk primarnega pomena.

Glede RAIDa pa priporocam RAID-5 ali RAID-1. Gre za redundanco in vecjo zanesljivost v primeru okvare diska.

LP

BluPhenix ::

Jaz sem v bistvu razumel, da sprašuje, če bi z RAID kaj pridobil, ne pa da ga nujno rabi ...

Kibby: take stvari so uredu za domače strežnike, drugi se takim rešitvam načeloma izogibajo ...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

rfmw ::

Hvala vsem za odgovore in nasvete.

Glede raid-a sem spraseval zato, ker numericne simulacije uporabljajo poleg ogromne kolicine rama tudi zacasno shranjevanje na disk, bi z dvema diskoma verjetno pridobil na dostopnem času, ali ne? Kateri RAID je to ne vem (1,2,3,4,5????). Torej RAID bi bil smiselen zato, da bi distop (branje/pisanje) z diskov čim manj upočasnjevalo računanje.

Aja, rabim pa nujno Tower case, ker se bo v računalnik vgradilo hardwerske pospeševalnike numeričnega računanja. Verjetno v bare-bone ne moreš vtakniti PCI EXpress x16 kartice? Ti pospeševalniki so ponavadi kar NVIDIA grafične kartice z 1,5GB rama on-board na PCI express x16 vodilu in posebnimi grafičnimi driverji!

lp,
rfmw
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

ender ::

Namig: na SCSI pozabi, zdaj se v strežnike daje SAS. RAID želiš 1 ali 5 (odvisno od količine prostora, ki ga rabiš - če imaš 142GB dovolj, potem RAID1 [2x142GB], sicer RAID5 [kjer rabiš 1 disk več, kot boš imel potem prostora]).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

rfmw ::

Aha, torej dva 142GB diska pomeni, da bom imel na razpolago samo 142GB diska, vendar s skoraj polovičnim dostopnim časom. Je to RAID-1 torej? Potem je to to, kar jaz rabim. Hvala tudi za namig o SAS-u. Verjetno bo v prihodnosti samo še SAS, ali ne?
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

jype ::

Ne, to je raid-0, ki pa razpolovi zanesljivost (ceprav ne podvoji hitrosti - pozna se le nekaj 10%, odvisno od načina uporabe). Raid-1 skoraj nič ne spremeni performanse, poviša pa zanesljivost.

SAS je naslednja iteracija SCSI (isto kot prehod s PATA na SATA) in je zagotovo edina smiselna možnost.

Predvsem glej da boš kupil strežnik z dovolj prostora za pomnilnik - priporočal bi tyan barebone in veliko rama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

rfmw ::

Ekola, po vaših predlogih sem sestavil naslednjo zaželjeno konfiguracijo:

1. CPU: 2x Intel Xeon 5335/5345/5355/5365

2. Matična plošča: dvojni LGA771
8/16 RAM podnožij
vsaj 32/64 GB maksimalnega pomnilnika FB-DIMM
ECC DDR2 667 MHz (PC5300)
vsaj 1x PCI Express x16 podnožje
PATA, SATA, SCSI/SAS diskovni krmilnik, RAID
integrirani zvočna in mrežna kartica

3. Pomnilnik: 8x 2GB PC5300 DDR2 FB-DIMM ECC (skupaj 16 GB)

4. Trdi disk: 146 GB, 15.000 RPM, 8/16MB predpomnilnika, SAS

5. Grafična karica: vsaj NVIDIA 7950, PCI express x16, 512 MB

6. Ohišje: tower

7. Napajalnik: vsaj 750 W, po vaši presoji za tako konfiguracijo,
stabilno delovanje in bodočo nadgradnjo! Enako velja za
redundančni PSU.

8. Ostalo: DVD enota (dual layer), disketna enota, tipkovnica,
optična miška, itd...

9. Garancija: 3 leta

10. Podpora: vključena


Nimam še odločitve o RAID in koliko watni napajalnik je potreben, pa redundančni ali ne, tudi ne vem? To mi bodo morali ponuditi iz podjetij, kamor bom poslal povpraševanje.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Kibby ::

Hmm... pol pa ti priporocam da si pogledas www.diss.si tuki majo Hp-jeve streznike...

Men je pado tale v oci:

ML350T05 X5310 SFF
-Quad-Core Intel Xeon 5310
-8MB (2 x 4MB) Level 2 cache
-Pomnilnik 2048 MB (2x 1024Mb) PC2-5300 Fully Buffered DIMMs (DDR2-667)
-2x 146 GB 10K SAS 2,5'' - (max. 8x1'' hot plug trdi disk)
-DVD/RW pogon
-mreža Single Port NC373i Multifunction Gigabit NIC
-HP Smart Array E200/128 BBWC Controller (raid 5)
-tower ohišje 5U
-garancija 3 leta

Cena z DDV: 2.746,92 €

Sicer je vpr. le kaka platka je not, bi pa lahko bla kr dvoprocesorska, torej moznost dodati se en proc... tudi ne pise kolk je mozno max rama, vendar pa drugace mi deluje zelo ok... Ok, diska nista 15k rpm, sicer pa ti ziher sestavijo kaj po zelji in seveda z podporo... LP

opeter ::

Hmm... zakaj pa rabiš tako grafično za serverja? Ali pa boš špilal na takem računalniku?

Pujcek ::

joj ce bi ti prej vprasal ljudi ki se s podobnimi stvarmi ukvarjajo kaksno masino kupit pol pa tle za mnenje vprasu bi blo tut kul. en primer: Tyan i5000PX plata z dvema Intel woodcrestoma, notr mal ddr2 pa si zmagu... a vse skupi bo pa na windowsih laufal? ja kul ane, bos eden redkih k matematko tko furajo :)
:)

flashroyal ::

V strežnikih bo bolj težko najti:

PCI express x16

V vsem ostalem usreza npr. TALE. Bolje da pogledaš kakšen zmogljiv workstation, npr. TALE. Dell pač poznam, lahko pa se odločiš za kar koli drugega.

[SkA] ::

Kot je že flashroyal pred mano povedal, boš težko našel strežnik z poljubno zmoglivejšo grafično kartico in dodatno PCI Express režo. Tudi ne vidim nobene potrebe po tem, da iščeš strežnik, ker očitno bolj iščeš zmogljivo delovno postajo.

Glede na to kar ste na koncu skupaj sestavili bi s strani HPja verjetno ustrezal HP xw6400 ali HP xw8400 workstation. Sicer pa, po mojih izkušnjah, neglede na to ali se boš odločil za Dell ali za HP, ne moreš zgrešiti.

Tule lahko poiščeš uradnega prodajalca za HP.

kekz ::

Kolikor sem imel sanso delati z DELL PowerEdge in HP Prolianti, stranke niso imele pripomb:)

Stranka ima DELL PowerEdge. Že več kot pol leta zadeva crkuje približno 1x na teden do dva (kreš). Zadeve nihče ne zna popraviti. Od stranke zahtevajo, da odstopi strežnik za 1 teden servisu zaradi testiranja.
Zadeva je še v garanciji...

In to naj bi bila Dellova "strateška" stranka. Serverjev imajo kot toče. V pogodbi pa klavzulo o odzivnosti, ki je raje ne bom omenjal (saj ti skoraj prej poteče garancija). Pravno imajo res poštimano. To res znajo!
Na koncu se vadijo s tem in dajo pismeno, da na serverju teče necertificiran OS. Na srečo ima stranka identičnih postavitev 5 in težave samo z enim, tako da niso padli na finto.

S komercialnimi supporti teh ameriških multinacionalk si lahko obreišeš rit. Support je dober samo toliko, kolikor so sposobni tukajšnji lokalni serviserji. Američanom ni mar za Balkan!

rfmw ::

"joj ce bi ti prej vprasal ljudi ki se s podobnimi stvarmi ukvarjajo kaksno masino kupit pol pa tle za mnenje vprasu bi blo tut kul" ... točno to sem naredil in tako konfiguracijo zgoraj napisal. Jaz rabim ime podjetij, kjer take stvari prodajajo, ker se s tako dragim računalnikom pač srečujem prvič.

Zakaj Windows sistem? Zato, ker programi, ki jih bom uporabljal delajo na Win in se ne mislim ukvarjati še z unixom/solarisom/ali podobnimi linux jajci.

Ja, iščem zelo zmogljivo delovno postajo, samo konfiguracija je pač zelo podobna serverju. Grafična kartica je lahko zelo šibka, samo če dam 5000 Eur za računalnik, ne mislim škrtariti pri grafični. Mislim, da je ena 512MB Nvidia mlajše generacije popolnoma OK. Rabim pa eno PCI Express x16 režo, kjer bo namesto začetne Nvidia grafične kasneje notri (spet Nvidijin) pospeševalnik numerike.

Hvala za predloge!
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

korenje_ver2 ::

kupi kako plato ka ma 8 socketov, pol dej pa v vsazga 8 jedrni procesor.... ce ze obstaja :P

Pujcek ::

ker program zna uporabljat take pospesevalnike??? bi me resno zanimal...
:)

kekz ::

Tyan je kar v redu izbira, ampak po mojih izkušnjah ima pri večprocesorskih sistemih NUMA prednost pred SMP. Torej Opteron pred Xeon.

O RAID5:
Obstaja celo gibanje BAARF = Battle Against Any RAID Five,Four,Free :D


RAID5 je sicer dober za branje in obup za pisanje. Vsak zapis mora namreč narediti 4 operacije (2x branje + 2x pisanje). Hitrost poizkušajo sicer izboljšati (=približati RAID0+1) z velikimi predpomnilniki.
Ampak to pomeni, da kupujemo veliko dragega pomnilnika namesto več poceni diskov.

Nekoč je dejal en Dellov seviser (tile res nimajo sreče pri meni).
Ja, RAID! Čimvečja številka, boljši je. 5 je boljše kot 1, ki je boljši od 0. 8-O
S takimi se jaz sploh nimam živcev prepričevati.

rfmw ::

Če že sprašuješ, gre za naslednji pospeševalnik:

http://www.acceleware.com/products/acce...

Programi pa so naslednji:

http://www.semcad.com/simulation/accele...

http://www.cst.com/Content/News/Details...

in še drugi.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

korenje_ver2 ::

namesto da se zajebavas s trdimi diski, kupi ram disk. je malo drazji, vendar 100x hitrejsi.

kekz ::

če dam 5000 Eur za računalnik, ne mislim škrtariti pri grafični

Taki sistemi imajo ponavadi integrirano grafiko, ki je ponavadi taka, da zna za silo pokazati sliko >:D
OK. Imaš pa tudi grafične delovne postaje, kamor vtakneš grafiko, ki lahko sama stane blizu 5000€. Npr., če ostanemo pri nvidia: Quadro FX 5600

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

zee ::

mašina iz podpisa je prišla januarja 2.7 k€ in se uporablja za numerično računanje.

dela bp.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

barbarpapa1 ::

Jutro

To sicer ni moje področje, a če sem prav razumel, ti ne iščeš strežnika v "klasičnem" smislu (podatkovni strežniki, transakcijsko orientirana programska oprema, strežnik-odjemalec itd...) temveč iščeš nekaj, kar se bi bolje opisalo kot mini superračunalnik.

A si razmišljal kaj v smeri računalniških gruč (clusterjev)? Če si odvisen od Winsov, se da npr. z Windovs 2003 server postaviti kar lepa gruča (seveda pod pogojem, da zna tvoja programska oprema to uporabit). Nagrozdaš nekaj sorazmerno low cost računal (v vsakega lahko vtakneš tvoj numerical accelerator), jim dodaš kakšno omrežno rešitev za hrambo podatkov in to je to....

Zgoraj napisano je z moje strani zgolj toretiziranje, saj se sam s podobnimi problemi še nisem srečal. Prosim ne mi zamerit...:D

LP

JOže

krneki0001 ::

Če kupuješ server, kupi od IBM-a. V eni firmi(za katero delam support) imajo server prižgan 24/7 že 8 let. Zadeva deluje brez ene napake že ves čas.

V naši firmi imamo HP in IBM (src.si), ampak HP crkujejo, zato so vse ključne stvari na IBM-ih in zadeva nikoli ne počepne.

rfmw ::

Kot sem povedal, rabim računsko močno delovno postajo, katere sestava spominja na server. Seveda ne rabim nikakršne podatkovne baze, itd, le zanesljivost, stabilnost, veliiiko rama in računsko moč. Torej ne potrebujem serverja, v osnovnem smislu besede.

Mah za cluster bi blo že mal preveč, tudi moji programi niso čisto pisani za cluster. En samcat zmogljiv računalnik bo čisto dovolj.

HP-jeve delovne postaje po grobem pregledu ne ustrezajo moji konfiguraciji (so prešibke). Kot primerna izgleda DELL-ova Precision 690 delovna postaja.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

[SkA] ::

Zdaj nevem, ali sem jaz površno gledal, ali pa ti. V čem točno ti omenjeni seriji HPjevih delovnih postaj ne ustrezajo oziroma smatraš, da niso dovolj zmogljive?

HP xw8400. Kolikor sem gledal, serija 6xxx ne podpira nič manj kar rabiš, edino rama je v tem primeru res 16 GB max, tukaj pa gre do 32 GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

LjubimPeezde ::

zato so vse ključne stvari na IBM-ih in zadeva nikoli ne počepne.

ko bi bilo res tako, ko bi bilo res tako>:D

kekz ::

Načrtovati visoko zanesljivost in razpoložljivost na imenu oz. blagovni znamki JE POPOLNOMA ZGREŠENO!

Za zanesljivost je samo ena magična rešitev: REDUNDANCA
Lahko je tudi množica zelo nezanesljivih gradnikov, ki so povezane skupaj tako, da si transparentno podajajo opravila.

rfmw ::

@[Ska]

jah, ne vem zakaj ima HP xw8400 ali 1 sam Xeon 53xx ali dva Xeona 51xx. Morda sem res površno bral, samo jaz bi imel rad 2 Xeon 53xx.

Lahko pa mi poveš, zakaj Xeon 53xx nima 1333 MHz FSB? Ima namreč "samo" 1066 MHz?

Hvala!
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rfmw ()

kekz ::

Zakaj Xeon 53xx? Zakaj ne Opteron 23xx?

Tisto, kar ima Xeon kot FSB 1333 MHz (skupaj za memory in I/O), ima Opteron ločeno za memorijo 1800 MHz + (lahko več) 1000 MHz HT za I/O)
Poleg tega ima Opteron vsak CPU zase memorijski bus, ker je NUMA. Xeon pa ima skupnega, deljenega z drugimi procesorji in še z I/O (SMP).

ender ::

Malo sem gledal tele HPjeve workstatione, vendar verjetno ne bodo primerni - imajo samo en PCIe x16 slot, pa še ta je električno samo x4, in tako ni primeren za pospeševalnik (ki zahteva električno vsaj x8 slot, priporoča pa x16). (glede procesorjev ni problemov, tako xw8400 kot xw6400 podpirata dva procesorja).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

Calligula ::

rfwm imas zasebno sporocilo.

[SkA] ::

rfwm, površno si gledal, sicer pa sem ti že v prejšnjem postu nalimal link z detajlnim seznamom vseh komponent, ki jih lahko dobiš v xw8400 delovni postaji.

Če citiram iz tega dokumenta in hkrati odgovorim na tvoje vprašanje okoli FSBja:

Quad-Core Intel Xeon Processor with Intel® 64 Architecture
One or two Quad-Core Intel Xeon Processor 5100 Sequence, 8 MB total L2 cache (2 x 4 MB shared):*
Quad -Core Intel® Xeon® Processor 5310/ 1.60 GHz,1066 MHz FSB
Quad -Core Intel® Xeon® Processor 5320/ 1.86 GHz,1066 MHz FSB
Quad -Core Intel® Xeon® Processor 5335/ 2.00 GHz,1333 MHz FSB
Quad -Core Intel® Xeon® Processor 5345/ 2.33 GHz,1333 MHz FSB
Quad -Core Intel® Xeon® Processor 5355/ 2.66 GHz,1333 MHz FSB

Dual-Core Intel Xeon Processors with Intel® 64 Architecture
One or two Dual-Core Intel Xeon Processor 5100 Sequence*
Intel Xeon 5110/ 1.60 GHz, 4MB L2, 1066 MHz FSB
Intel Xeon 5120/ 1.86 GHz, 4MB L2, 1066 MHz FSB
Intel Xeon 5130/ 2.00 GHz, 4MB L2, 1333 MHz FSB
Intel Xeon 5140/ 2.33 GHz, 4MB L2, 1333 MHz FSB
Intel Xeon 5150/ 2.66 GHz, 4MB L2, 1333 MHz FSB
Intel Xeon 5160/ 3.00 GHz, 4MB L2, 1333 MHz FSB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

[SkA] ::

Kar je ender povedal velja tudi za Dell Precision 6000, kajti obe kište bazirata na istem MB chipsetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

ender ::

[SkA]: ni nujno, specifikacije za Precision 690 pravijo "Slots: Three PCI-e x8 slot wired as x4; One PCI-e x16 graphics slot; Two PCI-e x16 slots with optional graphics card riser on 690 1KW chassis" (za HPja piše "1 PCIe x8 (4x electrically), 1 PCIe 16 (4x electrically)").
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

[SkA] ::

Dvomim da je pri DELLu karkoli drugega kot Intel MB, enako kot pri HPju.
Pri DELLu piše "2 PCI-e x16 slots with optional graphics card riser on", torej ne specificira točno kakšen PCI-e x16. Pri HPju pa piše 1x PCI Express x16 Graphics Bus, 1x 1 PCIe 16 (4x electrically).

Sicer pa, podatkov je IMHO dovolj da se pokliče, preveri in prosi za ponudbe pa potem primerja glede na dobljeno. :) Kolikor jaz razumem gre za matematično računanje tako da niti ni potrebe po neki blazni PCI-e grafični kartici - torej se slot lahko tako ali drugače sprosti? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Brane2 ::

Kar se arhitekture tiče, bi znali biti Xeoni hitrejši od Optyjev, če se zanašaš na visoko optimizirano SSE2/3/4 etc kodo, če pa gre za kaj bolj splošnega, bi znali Optyji biti v prednosti.

Kar se RAID-a tiče, je vse odvisno od tega za kaj ga rabiš.

če gre za nekaj, kar hrani ne preveč pomembne vmesne rezultate, potem bi znala biti najboljša izbira RAID-0. RAID-1 jue lahko dober, če podatkov ne smeš izgubiti in ti je pomembna predvsem hitrost branja, ki ji lahko podrediš vse ostalo. RAID-5 in RAID-6 sta cool zaradi redundance. V polju ti lahko crkneta eden ali dva diska, pa bo stvar še vedno delala, ne žrtvuješ pa za to prav veliko kapacitete, kot je to recimo slučaj pri RAID-1, kjer se vseh N diskov obnaša kot eden.

Tudi pri pisanju nanje ni tako hudo. če pišeš sekvenčno v malo večji količini. Takrat se RAID-u ni treba mučit z branjem prejšnjih podatkov ampak kar v celoten cluster zapiše nove in nove konktrolne vsote in takrat ni kaj dosti počasnejši od recimo RAID-0 pri večjih poljih.

Vsekakor ne kupuj na pamet in se prej obilno pozanimaj in le se da, tudi probaj, pa če sestavljaš sam ali jemlješ že sestavljeno.

Kot vem, lahko dobiš Tyanovo robo po solidnih cenah in pogojih tudi v Xenya d.o.o in enako velja tudi za sestavljene strežnike.

Ti so vsaj v nekaterih kominacijah presenetljivo poceni in se človek že vpraša ali se sploh splača še zaj s sestavljanjem.

Aja še en naslov v tujini- z Sander Gmbh sem bil v preteklosti kar zadovoljen in kot spremljam njihove cene (zelo občasno) so kar agresivni.

Obrneš se lahko na: mleon @ scsgmbh.de

Povej, da si dobil njihov naslov pri meni (revija Avtomatika) - da mi narediš malo reklame :D

Pri njih sem nabavil svojo Areca RAID kartico, s katero sem načeloma zelo zadovoljen.

Aja, evo še njihove uradne strani,. katere naslov ravno ni razviden iz podanega emaila: SANDER
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Še nekaj:

če boš šel na AMD varianto, se imho definitvno splača počakat na tako na plate za nove Barcelone, kot na čipe.

Barcelona ima bistveno hitrejše SSE operacije, kar ti lahko vpliva tako na ciljno aplikacijo kot na RAID-4/5/6, kjer se izračunavajo extra kontrolne vsote.

Poleg tega bodo nove plate podpirale bistveno hitrejši HT3 in bo interprocesorska komunikacija znatno hitrejša.

Jaz obstoječih Tyanovih in drugih plat ne bi jemal, četudi bi delale z Barcelono, ker imajo počasaen HT1.0 ...
On the journey of life, I chose the psycho path.

pablic ::

Nisem bral vsega, mi smo kupili cluster pri normacom ,ki zastopa Bull.

ender ::

[SkA]: glede na to, da je za x8 slote specificirano, da so električno x4, bi pričakoval, da je x16 slot električno x16 (ker bi drugače verjetno bilo to kje omenjeno).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

rfmw ::

Hvala vsem za koristne nasvete.

Fantje, ki že uporabljajo programe, ki jih bom jaz uporabljal, pravijo, da so bolj optimizirani za Intel procesorje, še posebej za Xeone, tako da AMD odpade. Čakati tudi ne moremo dolgo ... max 2 meseca.

Ja, grafična, ki bo sprva vgrajena, je lahko precej "švoh". Mora pa imeti matična plošča PCI Express x16 zaradi pospeševalnika, ki potrebuje x16 vmesnik. Tako bomo tole "švoh" grafično kasneje vrgli ven in v ta PCI x16 slot vstavili numerični pospeševalnik.

Ponudbe že prihajajo in moram reči, da je se je FMC.SI res potrudil in mi sestavil DELL-ovo Precision 690 delovno postajo po skoraj čisto moji specifikaciji (napisani zgoraj). Čakam še na IBM in HP.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

piek ::

Podjetje: Xenya, d.o.o.
Proizvajalec streznika: SuperMicro

Pa ne mores zgresiti.
--- Finish it off if you started it! ---


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strežnik za Eduroam

Oddelek: Strojna oprema
8935 (733) levaky
»

Grafična postaja

Oddelek: Kaj kupiti
102698 (2341) cryptozaver
»

Mac ali PC?

Oddelek: Kaj kupiti
81803 (1601) pino
»

TOP-END PC

Oddelek: Kaj kupiti
392388 (1450) Jux
»

workstation..kaj kupiti..

Oddelek: Kaj kupiti
51236 (1095) martinsm3

Več podobnih tem