» »

Izšel je Windows 8 Release Preview

1
2
3 4

bluefish ::

Povprečnemu uporabniku zadošča le leva tipka. Če ni motorični idiot, potem je princip dvoklika jasen.

Me pa prav zanima, kak vpliv bo imelo dolgotrajno mahanje po zraku. Pri miši že imamo RSI v zapestju, ob mahanju pa bo v komolcu.
O natančnosti seveda ne gre zgubljati besed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

darkolord ::

Od novejsih uporabnikov nihce vec ne ve kaj se v ozadju tega procesa dogaja, ko delajo razne prenesi-spusti funkcije
In zakaj točno bi jih to moralo zanimati?

A pri televiziji jih mora tudi zanimati, kaj se zgodi v ozadju (kako se tuner tuna na drugo frekvenco ali prijavi na drug stream pri multicastu, kako točno deluje dekompresija slike, kao slikovni procesor to sliko izriše, ...), ko pritisnejo knof za preklopit kanal?

7982884e ::

Ali je primeren za misko, se mi ne zdi tako relavantno. Glede na to da se zadnje case pospeseno dela na alternativnih input metodah, od vizualnega do zvocnega zaznavanja, mi je jasno sporocilo, da se na PC-jih miskam pocasi izteka cas, vprasanje je samo cas. In MS se tega zaveda.
to je bedarija brez primere. na dovolj velikih zaslonih ni nobenega boljšega načina vnosa kot miška. nasprotno lahko trdi samo nekdo, ki je nucal slabo miško in slab zaslon.
Retardi bodo torej tisti, ki bodo še naprej uporabljali Windows 7 z vmesnikom, ki je zaostal v razvoju. Zase si torej rekel, da boš postal Retard.
Ostali bomo šli z razvojem naprej. Moderni računalniki so končno tako zmogljivi, da se stari retardirani vmesnik z malimi komaj vidnimi ikonicami lahko posodobi na moderen in pregleden meni, ki se lahko upravlja tako z miško kot s prsti.
zaostal v razvoju? ZAOSTAL? majhne ikone? o čem govoriš? si sploh kdaj uporabljal malo večji zaslon? ker na večjem zaslonu vse, kar je večje od default velikosti, zgleda preveliko. ne ti nabijat o zaostalosti vmesnika. win7, mac os, ubuntu imajo vsi primerno dobre vmesnike, pa noben ne temelji na neumnem metro preklapljanju in noben nima nekih ogromnih ikon.
Aero je šel bolj v smeri polepšanja, Metro pa bolj v smeri izboljšanja uporabniškega vmesnika.
in aero je po tanovem zaradi performančnih razlogov na vseh platformah ukinjen, metro pa ni čisto nikakršno izboljšanje vmesnika. no daj, ti, ki greš v korak s časom, povej, ENO stvar, ki je boljša z metrom, ki je na "zaostalem" win7 vmesniku nisi mogel. naj te še prosim, da če nisi uporabljal visokoločljivega velikega zaslona, ostani tiho. metro mi ne da nobene olajšane dostopnosti do ničesar, ampak mi jo kvečjemu poslabša. sem ga uporabljal par dni tako na laptopu, kot na namiznem pcju, pa se mi je zdel zelo omejujoč

Izi ::

Jaz sem prepričan, da se bo miška umaknila šele ko bo vmesnik možno krmiliti direkt z mislimi, kar pa je še zelo zelo daleč.
Preizkusili so že vse mogoče, pa miški nič ne pride niti blizu po uporabnosti.
Krmiljenje, vlečenje in pritiskanje s prsti je za doma precej neuporabno oziroma močno utrudljivo glede na miško, ki zahteva največ nekaj centimetrske premika zapestja.
Monitorji, tudi veliki namizni, že kar precej let obstajajo tudi s prevleko občutljivo na dotik, pa nihče ni doma pripravljen mahati z roko po zraku, ker se precej hitro utrudiš.
Šele ko bodo iznašli vmesnik, ki zahteva manj energije kot nekaj centimetrski premiki zapestja pri uporabi miške, bo le ta počasi postala ogrožena. To pa je kot kaže zaenkrat samo krmiljenje z mislimi, ki pa vsaj zaenkrat zahteva "čelado" z elektrodami in pobrito glavo, kar pa uporabniki ne bodo sprejeli ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

mirancar ::

zamenjava miške+tipkovnice bi bilo kot da bi v avtu zamenjal volan za joystick, neke študije so pokazale da se je otrok, ki nikoli ni vedel za avto, lažje privadil na joystick kot volan

Izi ::

mirancar je izjavil:

zamenjava miške+tipkovnice bi bilo kot da bi v avtu zamenjal volan za joystick, neke študije so pokazale da se je otrok, ki nikoli ni vedel za avto, lažje privadil na joystick kot volan

Ne drži. Joystick je odličen za 3 dimenzionalno krmiljenje objekta, avto pa krmilimo samo levo in desno in je veliko lažje z volanom.
Lahko sam probaš na računalniku. Večino dirkaških iger se da krmilita tako z volamom kot z jojstickom in seveda tudi z miško in tipkovnico. Daleč najlažje je z volanom, težje je z joystickom in najtežje z miško+tipkovnico.
Za letanje z avionom je seveda najboljši Jojstick. Tako da ne smemo posploševati, za vsako stvar je dobro nekaj drugega. Za domači računalnik bo še dolgo najboljša miška+tipkovnica

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

mirancar ::

to povej otrokom, jst bom na volanu in miški dokler se bo dal :)

gnilojabolko ::

Meni ta Metro mi niti najmanj ni vsec. Verjamem pa da na tablicah je to zelo dobra zadevscina. Kar se patice desktop ima vsak svoj okus. Jaz imam rad tekoce delovanje brez efektov itn in meni osebno metro je kot elektricni pastir ki me varuje da ne delam cesar si zelim.

JanezH ::

Komur ni všeč ga pač ne bo uporabljal in stvar je zaključena :)

x45 ::

meni ne dela tola na wm vare playerju
kot da serial ni pravilen ?
64 bitna
kaj naj nardim rad bi probal pa ne gre....

simnov ::

Zelo dober za tablične totalni kisk za namizne računalnike.

bluefish ::

x45 je izjavil:

meni ne dela tola na wm vare playerju
kot da serial ni pravilen ?
64 bitna
kaj naj nardim rad bi probal pa ne gre....
Dokaj znan problem. V Google vnesi prikazano napako/sporočilo in vmware.

Ganon ::

Kar se mene tiče, izgleda fantastično!

TheRiddle ::

bf4ed je izjavil:

ISO datoteka je staromodna?
Kaj pa je potem novodobno?


Pri M$ je zdaj modern downloadable .exe file ki se potem razširi in nadaljuje z namestitvijo. Osebno imam raje ISO image.

PecenkA je izjavil:

Ravno testiram v VirtualBoxu. Rabil pol ure, da sem ugotovil, kje se ugasne računalnik. Ne inštalirat guest additions ker ne dela dobro.


Ne dela dobro? Smo poskusili v šoli, potem pa še sam doma - ne da ne dela dobro, ne dela sploh: slika v virtualni mašini začne ... Najbližji izraz bi bil utripati

Izi je izjavil:

Ljudje težko sprejemajo večje spremembe, tudi pri Windows 7 so nekateri bentili nad Aero in ga ugašali, ampak sedaj ga vsi veselo uporabljajo. Enako bo z Metrojem, na koncu bomo vsi uporabljali te velike pravokotnike na desktopu.
"Resistance is futile" ;)


"We are the Borg ... Oh, I ment M$" - ane? :))

JanezH je izjavil:

Komur ni všeč ga pač ne bo uporabljal in stvar je zaključena :)

Kolikor meni uspelo dojet se tega ne da izklopit - hočeš, nočeš, moraš uporabljati; Zadeva nadomesti start meni, vsaj pri moji veziji. :D

x45 je izjavil:

meni ne dela tola na wm vare playerju
kot da serial ni pravilen ?
64 bitna
kaj naj nardim rad bi probal pa ne gre....


WMWare player? - Nikoli slišal za to zadevo, emulator, to pa že :D
OK, dost heca. A ti javi da serijska številka ni pravilna ali se sploh noče namestiti. Pripiši konfiguracijo host in guest sistema in kaj dejansko javi. Sicer pa priporočam VirtualBox - tam dela, samo okolje je pa zastonj.

Pa še to: Metro, vsaj pri meni, no go ... sicer sm pa za to mahanje po zraku in za touchscreen.
Če so ljudje pripravljeni cele dve mahati pred TV-jem za nabijanje iger (sploh mlajše generacije), zakaj potem ne še za resno delo? Glede natančnosti - Touch screen se da zelo lepo kalibrirati že zdaj, pri mahanju pa uporabljaš kurzor (kot npr. pri Wii-ju) pa je zadeva rešena. Pri touchu ne rabiš več ne miške, ne tipkovnice - pri dovolj velikem monitorju pišeš kar po virtualni, tako kot na tablicah, prenosniki pa bi lahko imeli namesto tipkovnice še en monitor.
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

hotlips ::

A je poštudiral kdo kako se ga namesti na netbook 1024*600 resolucija, ker instaler sam noče, piše da zarad resolucije ne dosega minimalnih zahtev. Čeprov prejšna verzija se je brez problemov in tud dela čist ok.

lp.hl

Ales ::

TheRiddle je izjavil:

WMWare player? - Nikoli slišal za to zadevo, emulator, to pa že :D

En njihov izdelek se dejansko imenuje VMWare Player. Poglej na http://www.vmware.com/products/player.

roli ::

Izi je izjavil:

Jaz sem prepričan, da se bo miška umaknila šele ko bo vmesnik možno krmiliti direkt z mislimi, kar pa je še zelo zelo daleč.
Preizkusili so že vse mogoče, pa miški nič ne pride niti blizu po uporabnosti.
Krmiljenje, vlečenje in pritiskanje s prsti je za doma precej neuporabno oziroma močno utrudljivo glede na miško, ki zahteva največ nekaj centimetrske premika zapestja.
Monitorji, tudi veliki namizni, že kar precej let obstajajo tudi s prevleko občutljivo na dotik, pa nihče ni doma pripravljen mahati z roko po zraku, ker se precej hitro utrudiš.
Šele ko bodo iznašli vmesnik, ki zahteva manj energije kot nekaj centimetrski premiki zapestja pri uporabi miške, bo le ta počasi postala ogrožena. To pa je kot kaže zaenkrat samo krmiljenje z mislimi, ki pa vsaj zaenkrat zahteva "čelado" z elektrodami in pobrito glavo, kar pa uporabniki ne bodo sprejeli ;)

Mislim, da tudi upravljanje z mislimi ni tako daleč. Poglej si naprimer emotiv epoc:
http://emotiv.com/

Druga stvar pa so touch screeni. Ampak kot take jih je treba malo predelat, da lahko ležijo na mizi in so delno nagnjeni kot tipkovnica. Ker dokler bodo narejeni tako kot so sedaj za upravljanje z rokami ne bodo ravno primerni. V taki ležeči obliki pa bi lahko bili.
http://www.r00li.com

TheRiddle ::

En njihov izdelek se dejansko imenuje VMWare Player. Poglej na http://www.vmware.com/products/player.


Se opravičujem.
A zdej so to preimenoval? sam sem že vsaj 8 let na VirtualBox-u, tako da onega sploh ne spremljam več, tako da lahko da sem se narobe spomnil.


A je poštudiral kdo kako se ga namesti na netbook 1024*600 resolucija, ker instaler sam noče, piše da zarad resolucije ne dosega minimalnih zahtev. Čeprov prejšna verzija se je brez problemov in tud dela čist ok.


O katerem installerju govoriš? za WMWare? VirtualBox? Nekaj tretjega? Če ti javi ob namestitvi da je premajhna resolucija, jo za čas namestitve (v kolikor ti grafična dopušča) zvečaj, potem pa spremeni nazaj. pri nekaterih aplikacijah to dela.
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

Zgodovina sprememb…

TheRiddle ::

Še nekaj: če koga motijo majhne ikon na namizju win 7, naj klikne na prazen prostor na namizju, drži CTRL in zavrti miškin kolešček stran od sebe.
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Metro genialnost in naprednost :D

darkolord ::

K to dvoje je pa res skor identično, ane?

Kenpachi ::

Ok, dejansko zdaj sprobal zadevo. Ne razumem pritoževanja ljudi. Meni je že takoj intuitivna navigacija s tipkovnico. Pritisneš Win tipko in dat's it. Desktop pa je še vedno dosegljiv na klik ali pa na Win+D combo.

Kar všečna zadeva. Edini, ampak vseeno orenk masivni minus je vezava na (e-mail/live) account. Res sovražim te zadeve.
Zaraki Kenpachi.

Johansen ::

usoban je izjavil:

Ne v naslednjem letu, ampak vedno bolj pospeseno. Miska je sicer eden bolj natancnih inputov in definitvno v nekaterih segmentih brez nje se dolgo ne bo slo. Ampak povprecni uporabnik za vsakodnevno uporabo doma ne rabi miske.


To bi pa res rad videl. Na tablicah ze mogoce, ampak na PC-ju (vsaj kot ga poznamo) in danasnjih monitorjih se to ne bo obneslo. Pa se lahko o tem cez 5 let spet zazenemo debato in sem preprican, da bojo miske se vedno prisotne (v sluzbi in doma).

Lonsarg ::

Kenpachi je izjavil:


Kar všečna zadeva. Edini, ampak vseeno orenk masivni minus je vezava na (e-mail/live) account. Res sovražim te zadeve.


Če imaš lokalni račun je tako kot je bilo vedno. Sam glede na prednosti, ki jih prinaša live račun, ne vem zakaj lokalnega za osebno rabo. A ni fajn, da se ti nastavitve v oblak shranijo.

Zmajc ::

Ne morem sprobat, ker mi ne dela ne v VM playerju, ne v Virtualbox (error 0x0000005D)

Med tem ko 10 drugih OSov vključno z win 8 consumer preview dela np.

SkipEU ::

Izi je izjavil:

Ljudje težko sprejemajo večje spremembe, tudi pri Windows 7 so nekateri bentili nad Aero in ga ugašali, ampak sedaj ga vsi veselo uporabljajo.


Jaz ne poznam niti enega, ki bi uporabljal Aero.

krneki0001 ::

gnilojabolko je izjavil:

Meni ta Metro mi niti najmanj ni vsec. Verjamem pa da na tablicah je to zelo dobra zadevscina. Kar se patice desktop ima vsak svoj okus. Jaz imam rad tekoce delovanje brez efektov itn in meni osebno metro je kot elektricni pastir ki me varuje da ne delam cesar si zelim.



V eni drugi temi sem tole že omenil

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer
spremeni value za "RPEnabled" iz "1" to "0"

S tem vklopiš nazaj START vrstico in izklopiš metro vmesnik, da boste lažje delali.


Pa če vklopiš weather, potem je po defaultu v farenhajtih naštimana temperatura. Klineš v desni zgornji ali spodnji kot, da dobiš opcije klikneš na settings in si nastaviš lahko temperaturo v stopinjah celzija.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

to je bilo mozno hekniti cisto v prvem W8 releasu..sedaj ne deluje vec, vsaj s prejsnim releasom, ko sem probaval ni delovalo :(

krneki0001 ::

Pa tisti, ki iamte premajhno resolucijo za izvajanje metro aplikacij (majše od 1024X768), Display1_DownScalingSupported prestaviš na 1, in dobiš več možnosti za resolucijo in metro aplikacije potem delujejo.

Meni deluje pri customer release, zdele se pa na netbooka nalaga nova varzija, tako da bom preveril, kako je s tem.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Bral sem novico, da bodo(in so deloma v Relese Preview) odstranili vso legacy kodo ven. Torej koda, ki omogoči start meni pa take fore fizično ne bo več v končni verziji. Torej ne bo več hackov za start meni.

enadvatri ::

bluefish je izjavil:

Povprečnemu uporabniku zadošča le leva tipka. Če ni motorični idiot, potem je princip dvoklika jasen.

Me pa prav zanima, kak vpliv bo imelo dolgotrajno mahanje po zraku. Pri miši že imamo RSI v zapestju, ob mahanju pa bo v komolcu.
O natančnosti seveda ne gre zgubljati besed.


Nas bo še teniški komolec je*al. :)) Če bi šlo za neke preproste gibe po zraku, ne ploski površini, bi bilo boljše (namigujem na integracijo kinekta).

Mi je na prvi pogled všečen, a ni rečeno, da mi bo všeč.

Se kaj ve, kako je z zasebnostjo (odtekajočimi podatki navad uporabnikov ipd.)?

Kenpachi ::

Ohohoooo, homosexuality ensued: http://www.pcmag.com/article2/0,2817,24...
Zaraki Kenpachi.

TheRiddle ::

Zelo verjetno bodo razvili kakšen plugin ki bo omogočal start in onesposobil Metro, prej pa ne mislim postavljati 8-ke na fizični sistem ker res nimam preveč časa da se bi kar tako igral celo popoldne z ištalacijo Windowsa, gonilnikov, aplikacij, potem pa še s popravilom GRUB-a ...
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

Bananovec ::

Zmajc je izjavil:

usoban je izjavil:

Izi je izjavil:


Hahaha, sedaj si me pa nasmejal. In kaj naj bi operacijski sistem bil drugega kot orodje za zagon naših programov?


Primarna naloga OS je ucinkovito dodeljevanje resursov ter interakcija med uporabnikom in strojem. Prvo se mogoce res ni radikalno spremenilo od casov DOS-a, glede drugega se pa pac ne morem strinjat.

Lupine ala Unity in Gnome Shell so sicer precej prevetrile klasicen okenski koncept, kar mi je vsec, Microsoft pa z Metrom uvaja nek popolnoma drugacen koncept graficnega uporabniskega vmesnika. Dalec od tega da bi bil fan MS-a, a se mi zdi da trenutno posedujejo superioren graficni vmesnik, vsaj za povprecnega uporabnika (power userji pa se vedno so in verjetno tudi bodo ostali na konzolah).

Ali je primeren za misko, se mi ne zdi tako relavantno. Glede na to da se zadnje case pospeseno dela na alternativnih input metodah, od vizualnega do zvocnega zaznavanja, mi je jasno sporocilo, da se na PC-jih miskam pocasi izteka cas, vprasanje je samo cas. In MS se tega zaveda.


Miška so izumili pred več kot 40. leti in nekako niti pod razne ne vidim nobene v praksi tako uporabne in poceni alternative za desktop computing ki bi miško lahko v celoti nadomestila. Močno dvomim da bo kmalu šla iz uporabe.

BOM NAPISAL ZA VSE TISTE PRED MANO IN ZA MANO (ja, kričim, ker v nasprotnem primeru ne slišite nič)


Miško so izumili pred več kot 40 leti in je nekako niti pod razno takrat niso videli kot v praksi uporabno in poceni alternativo za desktop computing. Močno so dvomili, da bo kdaj sploh šla v masovno uporabo.
Here you have. It's fixxed 4ever.

Edit: Typo: 40. =!= štiridesetimi; 40. = štiridesetim

Nazaj na temo. Mi, ki uporabljamo Consumer Preview samo posodobimo preko Update centra?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

TheRiddle ::

Miško so izumili pred več kot 40. leti in je nekako niti pod razno takrat niso videli kot v praksi uporabno in poceni alternativo za desktop computing. Močno so dvomili, da bo kdaj sploh šla v masovno uporabo.
Here you have. It's fixxed 4ever.


Malo dvoumno imaš to napisano ... Iz tega lahko razberem da miška ne bo šla v zgodovino z disketami in dinozavri, po drugi strani pa da noben trenutno ne verjame da imata touchscreen in pa kinect pri klasičnih računalnih in prenosnikih praktično uporabo, kar bi lahko v okviru nekaj let pomenilo to da se vse prestavi na tak sistem ...
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

Zmajc ::

Win 8 - RP ... prvi vtisi v VirtualBox dela metro katastrofalno pocasi. Zatika se ko sam satan. Praktično neuporabno.

EDIT:

ko sem vklopil 3d accelration in povečal memory za grafično na max dela ok.

Malo bolj spolirano je vse skupaj kot consumer preview, ampak ... metro je še vedno metro.... drek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

war-dog ::

Kot poklicni programer bi moral imeti tako plačo da bi lahko sledil trendom v tehnologiji, pa žal ne morem.
večina gre za najemnino in avto... na srečo obstaja youtube, da lahko vsaj gledam novosti od daleč *pobriše solzico*.
*ugasne 4 leta star PC*
Object reference not set to an instance of an object.

Architect ::

Zmajc je izjavil:

Win 8 - RP ... prvi vtisi v VirtualBox dela metro katastrofalno pocasi. Zatika se ko sam satan. Praktično neuporabno.

EDIT:

ko sem vklopil 3d accelration in povečal memory za grafično na max dela ok.



Jaz sem do sedaj vedno imel občutek da VMware Player dela neprimerno lepše kot VirtualBox. Poizkusi, morda bo tudi pri tebi delovalo bolje na vmware playerju (ki je povsem brezplačen).

Sicer pa imam glede windows 8 mešane občutke. Po eni strani je res fantastičen, po drugi pa se težko navajam novega vmesnika. Bomo videli kak se bo zadeva prijela, zaenkrat imam kar dober občutek.

Sicer priznam da sem prve pol ure klel kot največji zakotni rovtar vendar ko sem ugotovil kako se kej dela je delo z windows 8 dejansko postalo zelo zabavno. Na gesture sem navajen saj že dolgo uporabljam Operin brskalnik, kjer so gesture vgrajene že dooooolgo časa.

Zgodovina sprememb…

Architect ::

Sem opazil da se nekateri pričkate glede miške. Mislim da je miška povsem nezamenljiv del računalnika na vseh računalnikih z zaslonom večjim od 10 inčev. Ni variante da bi jaz na mojem 24 inč zaslonu karkoli delal brez miške. Na tablici je logično da ne potrebuješ miške vendar bodite realni..na zaslonu večjem od 10 inčev ni variante da bi nonstop tacali s prsti in držali roke ves čas vodoravno. miška ftw.

Na prenosniku je sicer večinoma zadosti touchpad vendar pri tem bo tudi ostalo. Če prenosniku vzameš touchpad in tipkovnico to postane nezmogljiva in precenjena (kot recimo ipad) tablica.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

bf4ed je izjavil:

ISO datoteka je staromodna?
Kaj pa je potem novodobno?

USB ključki (je pa res, da se da ISO narediti tako, da deluje tudi na ključkih)

54j0 je izjavil:

Ne razumem enih ljudi. Operacijski sistem, ki ga je na nek način muka nameščati, se spravijo menjat. Starih programov, ki imajo več ali manj vsi moderne zamenjave, pa ne. In potem bentijo, kako ni kompatibilno. Go figure.

Sploh ne, tile lepo še danes furajo XP ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

roli ::

Sem opazil da se nekateri pričkate glede miške. Mislim da je miška povsem nezamenljiv del računalnika na vseh računalnikih z zaslonom večjim od 10 inčev. Ni variante da bi jaz na mojem 24 inč zaslonu karkoli delal brez miške. Na tablici je logično da ne potrebuješ miške vendar bodite realni..na zaslonu večjem od 10 inčev ni variante da bi nonstop tacali s prsti in držali roke ves čas vodoravno. miška ftw.

Na prenosniku je sicer večinoma zadosti touchpad vendar pri tem bo tudi ostalo. Če prenosniku vzameš touchpad in tipkovnico to postane nezmogljiva in precenjena (kot recimo ipad) tablica.

Ali pa narediš kombinacijo tipkovnica+touchpad in touchscreen. In dobiš zmogljiv prenosnik, ki ga lahko z zasukom zaslona pretvoriš v tablico. Nekaj v stilu Lenovo X1 tablet ali kaj takega od HPja: http://www.mimovrste.com/artikel/275037...
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

Architect ::

roli je izjavil:

Ali pa narediš kombinacijo tipkovnica+touchpad in touchscreen. In dobiš zmogljiv prenosnik, ki ga lahko z zasukom zaslona pretvoriš v tablico. Nekaj v stilu Lenovo X1 tablet ali kaj takega od HPja: http://www.mimovrste.com/artikel/275037...


Bi te prav rad videl kako bi tacal po zaslonu, potem pa bentil ko ne bi nič videl ker bi bilo vse potacano in bi videš še manj kot na glossy zaslonih na prenosnikih.

Prav tako bi rad videl kako bi recimo nekaj ur brskal po neti tako da bi imel roko ves čas vodoravno. Če bodo touchscreeni postali dejansko tako aktualni sklepam da bodo geeki daleč najbolj nabildani ljudje:D:D
Po drugi strani pa če imaš roko na mizi in le premikaš miško pa si lahko za računalnikom in programiraš cel dan, pa telo zaradi tega ne trpi (če le pravilno sediš za računalnikom). tipkovnica+miška ftw.


dodatek.: da ne bo pomote, sem navdušen nad tablicami vendar tisto je zgolj za igranje. med malico prebereš novice in maile, na kak mail lahko tudi odgovoriš. Ves čas imaš dostop do interneta (3g), lahko gledaš filme, pregleduješ slike, si nastaviš opomnik v koledarju. Pač kot pameten telefon, samo bistveno boljše. Ampak za resno delo pa touchscreen pač ni. Tablic in računalnikov se pač ne more mešati med seboj.

Zgodovina sprememb…

Architect ::

MrStein je izjavil:

bf4ed je izjavil:

ISO datoteka je staromodna?
Kaj pa je potem novodobno?

USB ključki (je pa res, da se da ISO narediti tako, da deluje tudi na ključkih)




Kakšna traparija pa je to? Ti dejansko vedno instaliras nov sistem na disk in ga ne testiraš pred tem v virtualki, potem pa bentiš ko je treba formatirati nazaj na star OS, če ugotoviš da nek program ne dela na novem OS? Za virtualko potrebuješ *.iso datoteko veš.

Prav tako so *.iso datoteke daleč najprimernejše za shranjevanje programja na trdem disku. Je stvar lepo pospravljena, ko rabiš pa pač odpreš iso in namestiš.

roli ::

Architect je izjavil:

roli je izjavil:

Ali pa narediš kombinacijo tipkovnica+touchpad in touchscreen. In dobiš zmogljiv prenosnik, ki ga lahko z zasukom zaslona pretvoriš v tablico. Nekaj v stilu Lenovo X1 tablet ali kaj takega od HPja: http://www.mimovrste.com/artikel/275037...


Bi te prav rad videl kako bi tacal po zaslonu, potem pa bentil ko ne bi nič videl ker bi bilo vse potacano in bi videš še manj kot na glossy zaslonih na prenosnikih.

Prav tako bi rad videl kako bi recimo nekaj ur brskal po neti tako da bi imel roko ves čas vodoravno. Če bodo touchscreeni postali dejansko tako aktualni sklepam da bodo geeki daleč najbolj nabildani ljudje:D:D
Po drugi strani pa če imaš roko na mizi in le premikaš miško pa si lahko za računalnikom in programiraš cel dan, pa telo zaradi tega ne trpi (če le pravilno sediš za računalnikom). tipkovnica+miška ftw.


dodatek.: da ne bo pomote, sem navdušen nad tablicami vendar tisto je zgolj za igranje. med malico prebereš novice in maile, na kak mail lahko tudi odgovoriš. Ves čas imaš dostop do interneta (3g), lahko gledaš filme, pregleduješ slike, si nastaviš opomnik v koledarju. Pač kot pameten telefon, samo bistveno boljše. Ampak za resno delo pa touchscreen pač ni. Tablic in računalnikov se pač ne more mešati med seboj.

Tako tablico kot sem ti jo linkal zgoraj bi definitivno takoj imel - vsaj, če bi jo delal Apple, ker sem preveč navezan na mac os.

Bolj kot touch monitorje bi rabili touch površine. Nekako rahlo nagnjene proti tebi. To nebi spremenilo položaja rok, ki bi ostal nekako tak kot pri miški in tipkovnici.
http://www.r00li.com

Architect ::

touch površine? hm. ta ideja mi je pa dejansko všeč. Da bi imel 1 meter pred sabo 24 ali več inčni zaslon, 30 cm pred sabo pa neko pleksi steklo na katerega bi pritiskal.

zelo zanimiva ideja. Zdravo za oči, roke bi počivale podobno kot pri miški. precej kul, vendar spet neuporabno za prenosnik.

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Kdaj pa bodo začele letat tablice za Windows 8 na trg ?
Tudi na namiznem z metro ni tako slab a se je potrebno navadit in več uporabljat bližnice na tipkovnici.

krneki0001 ::

war-dog je izjavil:

Kot poklicni programer bi moral imeti tako plačo da bi lahko sledil trendom v tehnologiji, pa žal ne morem.
večina gre za najemnino in avto... na srečo obstaja youtube, da lahko vsaj gledam novosti od daleč *pobriše solzico*.
*ugasne 4 leta star PC*


Windows 8 laufam na 7 let starem netbooku, pa zadeva deluje brezhibno in zelo zelo hitro.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

RejZoR ::

Fajn, tega sranja še naložit ne morem v VMWare... Pod WIndows 7 sploh ne dela, pod Other 64bit pa po boot inštalaciji vrže kao da se je zgodil nek nepredviden error in to je to. Zadeva se restarta in ponovi. Lame.
Sem pa probaval 64bit verzijo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bluefish ::

Architect je izjavil:

touch površine? hm. ta ideja mi je pa dejansko všeč. Da bi imel 1 meter pred sabo 24 ali več inčni zaslon, 30 cm pred sabo pa neko pleksi steklo na katerega bi pritiskal.

zelo zanimiva ideja. Zdravo za oči, roke bi počivale podobno kot pri miški. precej kul, vendar spet neuporabno za prenosnik.
Nepraktično za večino. Že monitor, tipkovnica in miš zasedejo precej placa, pa je slednji dve napravi možno umakniti.
Tisti pleksi bi bil precej manj priročen.

Buggy ::

touch površine? hm. ta ideja mi je pa dejansko všeč. Da bi imel 1 meter pred sabo 24 ali več inčni zaslon, 30 cm pred sabo pa neko pleksi steklo na katerega bi pritiskal.


ja, pa namesto, da bodo geeki v zanosu po tipkovnicah nabijal in jih metal v steno, bi se lahko kar z glavo butal v pleksi, zraven bi pa Metro avtomaticno postal na FB tvoj status ...se moramo ja modernizirat ;(( To me pocasi ze spominja na tiste cloveske ubeznike na vesoljski postaji iz filma WALL-E (otroci pac to gledajo :D), ki se hodit/stat niso vec znali, ob vsej tisti modernizaciji in "pomoci" uporabniku, ki jih takorekoc se srat odpelje le takrat, ko je to sprogramirano ...pa naj se kdo rece, da v risankah ni resnice oz. vizije >:D
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
141478 (1316) denis32
»

nakup OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
171494 (1053) trnvpeti
»

Windows 8 RTM nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8821954 (17372) Sc0ut
»

Windows 8 Release Preview Izklop Metro vmesnika?

Oddelek: Operacijski sistemi
61010 (948) Sandi1987
»

dx11 na xp

Oddelek: Igre
233387 (3027) amigo_no1

Več podobnih tem