» »

Izšel je Windows 8 Release Preview

1 2 3
4
»

slitkx ::

Sicer pa, kar se mene tiče, najboljše izboljšave:
- podpira virtualni CD/DVD pogon, torej ni več potrebe po namenskem programu.
- dobro dodelan backup sistema oz. posameznih knjižic in map (dovolj nastavljivo), tudi scheduling je kul. Ni več potrebe po namenskem sync programu.
- vsebuje podporo za Hyper-V. Super!
- kopiranje/premikanje se lahko pavzira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

slitkx ::

Task Manager je močno dodelan, dodani novi zavihki z dobro porazdeljenimi in prilagodljivimi prikazi podatkov.

MrStein ::

slitkx je izjavil:


- podpira virtualni CD/DVD pogon, torej ni več potrebe po namenskem programu.

?

?

nič?

Pred časom bi se na tako stvar usulo 10 komentarjev, kako je to ilegalno, oziroma da tega feature-ja ni, ker bi sicer nekdo tožil ipd...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

slitkx ::

Glede iger naj bi delovalo s spodnjih linkov, a še nisem preizkusil. (It's time for hockey. :D)

http://forums.mydigitallife.info/thread...

http://forums.mydigitallife.info/thread...

Na prvi strani paket iger, na drugi patch zanje.

slitkx ::

Tole deluje, igre so nameščene. Greš v "meni Start" (kjer je v Win7), odpre se zaslon 'Apps' in tu so tudi igre. Ko pritisneš katerokoli tipko abecede, se samodejno prikaže tipkalno polje, da lažje najdeš igro po imenu.

Seljak ::

Kako pa je kaj z podporo novejših iger??

Bananovec ::

@Consumer Preview: Podpira vse, kar podpira W7.

Edit: Lažem. Vsi špili, ki sem jih prej igral na W7 delajo na W8. Le en špil, nek third party indie mi ni delal.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

MrStein je izjavil:

Pred časom bi se na tako stvar usulo 10 komentarjev, kako je to ilegalno, oziroma da tega feature-ja ni, ker bi sicer nekdo tožil ipd...

Včasih je res bilo namenjeno predvsem piratskim zadevam, v zadnjih časih pa tudi Microsoft ponuja svoja razvijalska orodja v .iso obliki.

MrStein ::

Ne to, ampak da je ilegalna vključitev te funkcije v Windows oziroma bi kdo tožil MS, ker s tem odžira trg raznim Nero-tom in Virtual CD izdelkom.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jst ::

Uporabljal consumer preview in večino časa preživel v desktop mode. Če bi imel monitor z zalonom na dotik bi bila stvar drugačna in res upam da se po izdaji Osmice pojavi boljša ponudba takih monitorjev.


Recimo 5" na tipkovnici ali zraven tipkovnice touch screen namesto miške?

Pa če kaj naredijo s trackpadi na prenosnikih...

Potem bi pa res lahko prihodnosti bila brezmišna, ne vem no, miš pri programiranju toliko pomeni, prav tako pri pisanju dokumentov, vnašanju podatkov v računalnik,...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

nekikr ::

No ja, potem si lahko tole nabaviš in imaš "touch screen" namesto miši...

Architect ::

sem sprobal zadni preview in sem kar navdušen. zadeva deluje povsem brezhibno in gladko. Potrebnega je le nekaj malega navajanaja na nov grafični vmesnik, ko pa se upotabnik navadi (torej po kakšne pol urce uporabe), pa stvar postane izjemno zanimiva.

Rokovanje z miško tudi ni tako zelo zapleteno kot nekateri poizkušate prikazati. Tistih nekaj gestur ki jih mora uporabnik narediti se boste pa že navadili:)

Win8 bo šel po mojem mnenju zelo dobro v prodajo.

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Jaz niti do gestur nisem prišel, pa mi je čisto OK vse skupaj. ZIher bi bil še bolj navdušen, če bi še miško znal uporabljati v osmici... Očitno je sploh ne rabim :|

krneki0001 ::

Vzameš lenovo A7 ali pa ideacentre A720, pa imaš I7 procesor in 27colski touch screen. Cena bo pa za A720 celih 1300 dolarjev.

 A720

A720

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Tablica ::

Za tablico bi bil super...

Lonsarg ::

Če bo se našel denar in če bo zadeva zadosti lahka bo moje...
http://www.theverge.com/2012/6/4/306224...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

simnov ::

Kar fajn mi je samo navadit se je potrebno.Samo jaz hočem ves čas desno spodaj na ekranu imet datum in uro.

slitkx ::

Uporabljam ga tretji dan, večinoma mi je kul. Sploh je vredu dodobra izboljšan Task Manager, pa pri kopiranju/premikanju map in datotek se vsi procesi združijo v eno okno, hitrosti kopiranja/premikanja se enakomerno porazdelijo po procesih, zraven je ves čas uporaben (in fancy) grafičen pregled dogajanja. Kopiranje oz. premikanje je možno pavzirati. Pa morda se mi samo zdi, a kopiranje/premikanje je videti precej hitrejše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

bf4ed ::

Me zanima če ima pri kopiranju malo bolj napredno napravljeno. Moti me to da če se kako datoteko ne da skopirat, da ni ukaza preskoči. Namesto tega vse ustavi ko prekličeš. Pri vseh dosedanjih win je tak blo...
Take malenkosti bi mogle biti vgrajene

Lonsarg ::

Cak kaj? Jaz sem vceraj kopiral zadeve la ni blo problem skip kliknit ko neke thumbs ni mogel premakniti, ne vem kaj si ti klikal.

bf4ed ::

to na win7? ma nekak mam v spominu da ne deluje vedno pri vseh datotekah, mogoče če je napaka branja ni preskoči...

Lonsarg ::

Ne Windows 8 Release Preview uporabljam zdaj. Kar se tice desktop zadev je kopiranje, task manager pa take zadeve res en fajn upgrade. Vec razlik na desktop podrocju kot jih je bilo med Visto in Win7 vsekakor, mnogo vec.

bf4ed ::

Aha torej win8 ima funkcijo preskoči pri kopiranju?
Zanimivo. :)

Lonsarg ::

Jaz ne pomnim Windows sistema, ki ne bi imel možnosti skip/preskoči pri kopiranju, ko pride do fajla, ki ga ne more kopirati/premakniti.

Nič pa ne vem o read error, nisi se izjasnil, da govoriš o read error slučaju. Tisto zna biti čisto druga druga stvar. Do read errorja pride sam če se disk kvari, tako da o tem ne morem govorit, ker se men to še ni zgodilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

Ja, so pogoji, ko je možno le prekiniti kopiranje (ali retry, ki seveda spet pade). Torej ti tričetrt DVD-ja skopira, potem pa neha. In potem lahko greš iskat, kaj je že kopirano in kaj ni... potem vse zbrišeš in začneš z nule s kakim drugim tool-om. :P
(v win8 pa nisem testiral)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

Ehm... to obstaja že Viste dalje. Kam ti gledaš? :D
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

:)
V XP je tak, v Win7 pa ne vem, ker ne uporabljam toliko časa.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

simnov ::

Jaz sem se že navadil prav kul je sploh Store ko bo več aplikacij.Me pa moti to , da nimam ure in , ko greš recimo iz igre te ti pokaže klasično namizje namesto ta Start ali kako se temu sploh reče.

knesz ::

simnov je izjavil:

Jaz sem se že navadil prav kul je sploh Store ko bo več aplikacij.Me pa moti to , da nimam ure in , ko greš recimo iz igre te ti pokaže klasično namizje namesto ta Start ali kako se temu sploh reče.

To tudi mene moti. Pa ne samo iz iger (sem že spraševal par postov više).
Če že mora biti metro vmesnik, ki je mimogrede čist vredu, naj bo vedno, ne pa neko usrano mešanje z klasičnim desktopom.

matejdro ::

A store bo podpiral tudi klasične aplikacije ali samo metro?

gwertix ::

a ma še kdo probleme z "Mail" aplikacijo? ker pri meni zgleda takole, ne morem nobenga računa dodat... sem že poskusil odstranit in ponovno inštalirat aplikacijo, a žal brez uspeha... kako bi lahko odpravil to napako?
 null

null

Lonsarg ::

Mam isto napako... Je kr skrb vzbujajoce kako bugasto je vse par mescev pred izzidom.

Enron x86 ::

A sta vpisana v LiveID Account? Preko lokalnega računa verjetno ne deluje...

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Lonsarg ::

Sem vpisan. Ko sem googlal je cela gora ljudi, ki jim prav tako ne dela, nobenemu se pa ni dalo pogruntati kaki so vzroki za ta bug.

gwertix ::

jst sm tudi precej pregooglal, pa nism dobil ustrezne rešitve :S meni je čudno, ker v "Consumer preview" mi je use, kar se mail aplikacije tiče, delovalo normalno, zdej v "Release preview" pa ne dela... :P

pa tudi jst sm vpisan preko ID računa, pa ne deluje ... na začetku ko prvič zaženeš aplikacijo, je sicer možen vpis "Exchange" računa, ampak na primer google ali kakšnega drugega računa pa se ne da vpisat ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gwertix ()

simnov ::

Ali je ta Mail tudi za Gmail.

Meni se v lock screenu ne shrani ozadje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simnov ()

kitara8 ::

a še koga shut down je*e? men se sploh noče ugasnt ampak najprej napiše 5 postov da disc X/Y ni na voljo, poi se pa blackscreen nrdi pa nč več, računalnik pa še zmerm laufa!
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
141465 (1303) denis32
»

nakup OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
171485 (1044) trnvpeti
»

Windows 8 RTM nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8821759 (17177) Sc0ut
»

Windows 8 Release Preview Izklop Metro vmesnika?

Oddelek: Operacijski sistemi
61000 (938) Sandi1987
»

dx11 na xp

Oddelek: Igre
233361 (3001) amigo_no1

Več podobnih tem