» »

kitajske tablice 10"

kitajske tablice 10"

darkkk ::

Torej, ali je kaka stvar, ki se jo trenutno splača kupit, na kaj pazit itd.

Pač želje so 10", cena čimnižja, android market bi bilo fajn, če je podprt itd.

cordoba ::

popster ta model nima google play podpore. Jaz ne priporočam teh low budget tablic, ker so počasne.

RockyS ::

Tisti na enaa ima samo 512MB rama + zanič ekran.

thramos ::

floyd1 ::

Kot sem že napisal v sorodni temi - moje (osebne) želje so:

- kapacitivni IPS zaslon čim večje ločljivosti (cenene LCD 800x600 tu že odpadejo, sem videl razliko in je pač prevelika, IPS pa zato, ker navadno ne moreš tablice ves čas pod optimalnim kotom gledat, običajni ceneni LCD ekrani pa hudo spreminjajo barvo)
- predvajanje 1080p vsebin (tu navadno ni problema, daleč najboljši za to početje pa je menda Allwinner A10 procesor z Mali 400 grafiko, vsaj pri teh cenješih tablicah, zgoraj omenjeni tablici ga žal nimatta, imata pa (koliko toliko) primerljivega)
- Android ICS 4.0
- 1MB RAM-a
- 8 GB Flash-a + podpora za do 32GB micro SD
- solidno, tekoče delovanje (tu je težko kaj drugega povedat, najboljše je probat in ugotovit, če ti zadostuje. Ljudje smo različni. Meni še zdaj ni SGS nič prepočasen, eni so ga zamenjali po tednu dni)
- Bluetooth (ali GPS) bi bil fajn, a takih je žal bolj malo
- koliko toliko trdna izdelava in steklo, ki se ne popraska po prvem brisanju s krpo
- WiFi, HDMI in USB povezljivost, 3g bi bilo super ampak... Dokler imam "hotspot" telefon tu ne vidim nekih težav, tablico lahko uporabljam povsod kjer je signal.
- ca. 5-6 ur brskanja po netu ali gledanja videa (ene imajo res zelo slabe baterije)
- ne sme biti pretežka (glede tega bi bila itak najboljša 7")
- Android market (Google play) podprt - vsaj v kakem neuradnem rom-u, ker brez tega je zadeva res precej manj uporabna.

Trenutne cene takih tablic pa so v SLO okrog 220-250 EUR. Govorim seveda za IPS modele. Predstavnika sta recimo Prestigio MultiPad 9.7" Pro (PMP5097CPRO) in WayteQ xTAB-100is, ki sta oba zelo solidni tablici, a od zgoraj naštetega jima še vseeno kaj manjka.

kmetek ::

kar je napisal floyd1.

andromedar ::

floyd1 je izjavil:

Kot sem že napisal v sorodni temi - moje (osebne) želje so:

- kapacitivni IPS zaslon čim večje ločljivosti (cenene LCD 800x600 tu že odpadejo, sem videl razliko in je pač prevelika, IPS pa zato, ker navadno ne moreš tablice ves čas pod optimalnim kotom gledat, običajni ceneni LCD ekrani pa hudo spreminjajo barvo)
- predvajanje 1080p vsebin (tu navadno ni problema, daleč najboljši za to početje pa je menda Allwinner A10 procesor z Mali 400 grafiko, vsaj pri teh cenješih tablicah, zgoraj omenjeni tablici ga žal nimatta, imata pa (koliko toliko) primerljivega)
- Android ICS 4.0
- 1MB RAM-a
- 8 GB Flash-a + podpora za do 32GB micro SD
- solidno, tekoče delovanje (tu je težko kaj drugega povedat, najboljše je probat in ugotovit, če ti zadostuje. Ljudje smo različni. Meni še zdaj ni SGS nič prepočasen, eni so ga zamenjali po tednu dni)
- Bluetooth (ali GPS) bi bil fajn, a takih je žal bolj malo
- koliko toliko trdna izdelava in steklo, ki se ne popraska po prvem brisanju s krpo
- WiFi, HDMI in USB povezljivost, 3g bi bilo super ampak... Dokler imam "hotspot" telefon tu ne vidim nekih težav, tablico lahko uporabljam povsod kjer je signal.
- ca. 5-6 ur brskanja po netu ali gledanja videa (ene imajo res zelo slabe baterije)
- ne sme biti pretežka (glede tega bi bila itak najboljša 7")
- Android market (Google play) podprt - vsaj v kakem neuradnem rom-u, ker brez tega je zadeva res precej manj uporabna.

Trenutne cene takih tablic pa so v SLO okrog 220-250 EUR. Govorim seveda za IPS modele. Predstavnika sta recimo Prestigio MultiPad 9.7" Pro (PMP5097CPRO) in WayteQ xTAB-100is, ki sta oba zelo solidni tablici, a od zgoraj naštetega jima še vseeno kaj manjka.


Prva linkana Yarvik GoTab Xerios 10 ima AllWinner A10 cpu. Boxchip A10 = AllWinner A10. Je pa drugi problem s to tablico...rezistivni touch je dandanes no-go.
Eh?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tablični računalnik in predvajanje filmov

Oddelek: Strojna oprema
91248 (966) Kankan
»

Tablični poceni do 130max!

Oddelek: Kaj kupiti
327387 (6067) slosaper
»

Slovenske (kitajske) tablice

Oddelek: Kaj kupiti
72274 (2034) kmetek
»

Tablični računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
61411 (1196) red_baron
»

Tablični računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
264501 (3860) Paramedic

Več podobnih tem