» »

Slovenske (kitajske) tablice

Slovenske (kitajske) tablice

mide2000 ::

Nočem delat reklame, ampak kakšno je vaše mnenje o teh tablicah s Kitajske, z zastopniki v sLOVEniji:
http://www.itab.si/index.php/template-f...

lp
M

IceIceBaby ::

Zanič. Večinoma ni vredno svojega denarja. Kupi raje rabljenega iPada ali kakšno od priznanih android tablic za ta denar.

kmetek ::

previsoke cene se mi zdijo.

D3m ::

IceIceBaby je izjavil:

Zanič. Večinoma ni vredno svojega denarja. Kupi raje rabljenega iPada ali kakšno od priznanih android tablic za ta denar.


Ker?
|HP EliteBook|R5 6650U|

floyd1 ::

Pri takih cenah za 10 inčne sta Prestigio MultiPad 9.7" Pro (PMP5097CPRO) in kaki WayteQ xTAB-100is po mojem boljši nakup, oba dobiš v SLO.
Odvisno kaj sploh pričakuješ. Moje želje so:
- solidno, tekoče delovanje
- IPS zaslon čim večje ločljivosti (800x600 tu odpadejo, IPS pa zato, ker navadno ne moreš tablice ves čas pod optimalnim kotom gledat)
- predvajanje 1080p vsebin (tu navadno ni problema, daleč najboljši za to početje pa je menda Allwinner A10 procesor z Mali 400 grafiko, vsaj pri teh cenješih tablicah, zgoraj omenjeni tablici ga žal nimatta, imata pa (koliko toliko) primerljivega)
- Android ICS 4.0 in 1MB RAM-a
- 8 GB Flash-a + podpora za do 32GB micro SD
- Bluetooth (ali GPS) bi bil fajn, a je to velikokrat le "glasbena želja"
- koliko toliko trdna izdelava in steklo, ki se ne popraska po prvem brisanju s krpo
- HDMI in USB povezljivost
- ca. 5 ur brskanja po netu ali gledanja videa (ene imajo res slabe baterije)
- ne sme biti pretežka
- Android market (Google play) podprt - vsaj v kakem neuradnem rom-u.

Trenutne cene takih tablic pa so v SLO okrog 250 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

RockyS ::

D3M zato ker so to prvi primerki, ki so šli iz tovarn + dejstvo da je cena prenapihnjena (gledal sem 10") in pa seveda, čez pol leta pride na police Windows 8, z njim pa tudi nove tablice.

CallMeAl ::

Nekatere cene (verjetno večina) so noro visoke. Tole je približno enako temu. Slednjemu je treba dodati še 20% davka, kar znese ca. 77 USD oz. dobrih 60 EUR. Tako tablico imam in se strinjam z mnenji, da ni prav zelo uporabna. Kvečjemu za branje in glasbo. Brskanje po internetu sicer dela, ampak je zelo počasno. Mislim, da mora vsaka malo bolj resna Android tablica imeti:
- kapacitiven zaslon,
- vsaj 512 MB RAMa,
- za udobno uporabo 10" zaslon (to je odvisno od namena, ampak meni se zdi 7" še malo premajhen).

kmetek ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tablični računalnik mi priporočate?

Oddelek: Pomoč in nasveti
3214005 (3724) don-d
»

tablicni racunalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13119325 (14757) Vkun
»

Kupil bi tablico a sem v dvomih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6821002 (19551) Keyser Soze
»

apple ipad 16GB - kje najceneje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
518996 (2733) IIIman

Več podobnih tem