» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
174 / 183
»»

CyberPunk ::

Seveda:
https://geizhals.de/apple-ipad-air-3-v2...
Zaradi 3.5 mm audio konektorja?

Han ::

r3dkv1c4 ::

@pwn3rrr Najprej izklopi misel na 3,5mm vhod, ker vsaka spodobna tablica tega nima, ker v 2021 žal tega ne potrebujemo.

Kar se tiče gaminga, je iPad Air 2020 odlična zadeva ampak je žal cenovno neugodna, ker za enak denar dobiš iPad Pro 11.
Samsung ima dokaj spodobno tablico z dobrim osveževanjem zaslona, odličnim displayem ampak še vedno je daleč za iPadom, kar se gaminga tiče.
Odloči se sam.

Odvisno je tudi, če bo za gaming uporabljal gamepad ali prste....velika razlika.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

kanarin ::

CyberPunk je izjavil:


Zaradi 3.5 mm audio konektorja?


Da, med drugim tudi zaradi tega konektorja. Pa ne samo zato, všeč mi je že sam dizajn, zaslon, teža - v primerjavi z običajnim iPadom. Nov iPad Air pa mi nekako ne diši, tudi sama cena je za moje pojme previsoka.

r3dkv1c4 je izjavil:

@pwn3rrr Najprej izklopi misel na 3,5mm vhod, ker vsaka spodobna tablica tega nima, ker v 2021 žal tega ne potrebujemo


Je to bilo mišljeno sarkastično ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

r3dkv1c4 ::

@Kanarin

Niti najmanj.
Realnost je pač taka.
Še jabuk je prišel do tega spoznanja.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

kanarin ::

r3dkv1c4 je izjavil:

@Kanarin

Realnost je pač taka.
Še jabuk je prišel do tega spoznanja.


Ne vem v kakšni realnosti živiš ti, jaz pa vidim in vem, da se običajne analogne žične slušalke tudi v letu 2021 še na veliko uporabljajo, bi si skoraj upal trditi da velika večina gospodinjstve ima doma tako žične slušalke kot razne naprave (od radijskih in TV sprejmnikov, klaviatur, mp3 playerjev,...) kjer je edini način način poslušanja ter prenosa zvoka še vedno samo preko 3,5 mm analognega priključka. Kaj mi pomaga BT ko rabim povezat tablico na mojo Yamaha klaviaturo preko AUX porta ? Adapterji so bolj za silo (če uporabljaš različne slušalke oz kable, moraš preklapljati, se po možnosti hitro kje izgubijo oz založijo, ne moreš hkrati poslušati in polniti telefona,..)

Apple da je prišel do tega spoznanja? Res zanimivo, da pa pri običajnem aktualnem iPad modelu še vedno ni, mogoče ga moraš ti spomnit da pa je pozabil na en model...

Pa da ne bo nesporazuma - sam BT slušalke že leta vsakodnevno uporabljam - ker so praktične, ampak kljub temu mi 3,5 mm priključek še vedno precej pomeni tako na telefonih kot tablicah in ga tudi redno uporabljam. Ni hude tragike če tega ni, ampak koga za vraga in zakaj pa moti ta majhna luknjica - če obstaja ?

yoco ::

Kako točno se reče tistemu vhodu kjer vtakneš za polnjenje? Imam en problem, ko dam da se polni, mi napiše "hitro polnjenje", a se tablica ful počasi polni. Se da to popravit al si "fuckd" če se pokvari?

CyberPunk ::

So še na voljo kakšne Windows 10 tablice (2v1), ki bi imele tudi 3G/LTE modul (uporaba prenosa podatkov, klici in SMS)?

yonny ::

je kje kakšna nova apple tablica ugodno, od 300 do 400 €? Na mimovrste je čez 400€

stevemcq_ ::

yonny je izjavil:

je kje kakšna nova apple tablica ugodno, od 300 do 400 €? Na mimovrste je čez 400€


Seveda, elektornika se ne kopuje pri nas iz takšnih in podobonih razlogov.

Link : https://geizhals.at/apple-ipad-10-2-202...

Han ::

yonny ::

super hvala vama za linke, 32 gb je dovolj za youtube in mogoče kako igrico, bo ane?

MrStein ::

Za YouTube bo čez glavo, za igre pa odvisno od posamezne igre.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zuz3k ::

rabm tablco za chrome mail in word

a so te rabljene za 30-35 eur a je dovolj hitra za to


lp
Life is a psychological game.

matobeli ::

ponavad ne, stegn se vsaj mejčken več. Pa vzem si 10", drugač je vseen če maš telefon.

kanarin ::

A kdo pozna spletno trgovin eGlobal Central EU ? Gledam za iPad 2020 - cena za osnovni model je precej ugodna - 325 €. Gre sploh za zaupanja vredno trgovino ? A res dostavljajo iz EU?

beretnc ::

Naročil decembra, model ipad 2020, 32 gb, dobil februarja 2021. Tudi par xiaomi telefonov iz te trgovine sem že naročil. Dobil vse, traja pa cca 2-3 mesece.

amacar ::

Naročil lani ipade (Air 2019), prišlo bp v cca 3 tednih. Pred 2 tednoma (16. 3.) naročil še galaxy s21, trenutno je po gls trackingu že na Nizozemskem in se fura proti sloveniji, tako da bo spet tu nekje 3 tedne od naročila do dostave. Pošiljajo verjetno s kitajske (mogoče, da imajo kakšen izdelek že v EU, ampak kar sem jaz naročal ni bilo, ker bi drugače dobil hitreje), pride pa mimo carine bp. Priporočam pa plačilo s paypalom, če bi šlo kaj narobe, kitajcem ni za zaupati.

matobeli ::

A kdo spremlja kitajske tablice?
Se da dobit kaj v okolici 150eur, 10", FHD, pa da ni ravno smet že kot nova?

Kater SoC iščem? ram bo dost 4gb al raje 6?
A kakšen low budget proizvajalec ponuja več updejtov/boljšo kvaliteto ohišja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

stevemcq_ ::

Mislim da bo Alldocube znamka prava izbira v tem rangu.

https://www.aliexpress.com/item/4001315...

Še review meni osebno najbolj temeljitega tehnološkega YT-erja:

matobeli ::

Sem po dolgi raziskavi prišel do zaključkov:
Alldocube iPlay40 dober SOC, build quality, brez 3.5mm jacka (210usd), dober ovitek
Alldocube X neo: Amoled screen, boljša baterija, samo android 9 (210usd)
Teclast M40: krepko nižja cena ampak slabši buil quality in slabši keran (170usd)

Zdej nej pa zberem k vsaki kej manjka :))

kanarin ::

matobeli je izjavil:

Sem po dolgi raziskavi prišel do zaključkov:
Alldocube iPlay40 dober SOC, build quality, brez 3.5mm jacka (210usd), dober ovitek
Alldocube X neo: Amoled screen, boljša baterija, samo android 9 (210usd)
Teclast M40: krepko nižja cena ampak slabši buil quality in slabši keran (170usd)

Zdej nej pa zberem k vsaki kej manjka :))


Kupi iPada pa boš imel vse ;)

A ti to resno - iščeš tablico za 150€ in hkrati iščeš perfekcijo ? Te tablice so relativno poceni ker imajo pač določene kompromise ,saj podobno je pri telefonih. Pa to že zdaleč ne pomeni, da so slabe oz neuporabne.

Tudi sam redno spremljam TechTablets YT kanal in tam so vse Alldocube tablice bil precej pohvaljene - v smislu kaj ponujajo za svojo ceno. Jaz se sem pred kratkim odločil (za svojega očeta - upokojenca) za iPlay 20 , plačal sem 120 € (dostava iz EU skladišča v par dnevih) - kaj naj rečem, za tak denar bi težko pričakoval kaj več - lep ekran, tekoče delovanje, ni pa seveda za nabijanje zahtevnih igric. Zahtevnejšega uporabnika bodo poleg slabših performans motile še nekatere pomankljivosti ampak....za ta denar je to to.

iPlay 40 zgleda dokaj mamljiv, žal pa nima 3.5mm jacka. Je pa tudi kar občutno dražji kot iPlay 20.

Še največji problem (spet koker za koga) pri teh tablicah pa je ponavadi...dolgoročna (ne)podpora. Kar dobiš oz kupiš je to to - lahko kar pozabiš na nadgradnje OS.

Če pa želiš res dobro (skoraj vrhunsko) kitajsko Android tablico brez pravih komprosimov za ne previsoko ceno je pa to nedvomno Lenovo XiaoXin Pad Pro (žal spet brez headphone jacka). Tudi sam resno razmišljam o tej opciji - kolebam ali to ali običajni iPad.

Yossarian ::

Ta Lenovo je pa res pravi stroj. Sam že imam eno Lenovo tablico Tab 4 10 Plus, staro slaba 4 leta, pa še vedno dela v nulo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

matobeli ::

Ma ne, ne iščem perfekcije, deleč od tega, sam se pokrijejo čist banalne zadeve.

Npr. x neo mi je super, za android 10 mi je tudi vseeno, ima celo SD660 in QC 3.0. Ampak za obe drugi dobim bulky gumjast ovitek, sam za X neo ne :D

Verjetno bom vzel kar X neo, baje je ekran res hud (tak kot na samsungih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

NejcSSD ::

Meni če ne dela Netflix v HD+ potem vse te odpadejo...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

matobeli ::

Briga kitajce za DMR, mene pa tudi. Arr Arr.

CyberPunk ::

Kaj pa Chuwi Hipad Plus, takole "od dalec" zgleda kar zanimiv, reviewi pa tudi pravijo, da je OK.

kanarin ::

Hja, za nekaj čez 200 € mogoče res ni slab deal, sicer kot vedno - koker za koga. Sam sem imel kar velika pričakovanja pri tej tablici pa imam ob pregledu review-jev mešane občutke. Plusi so dober (baje celo premium like) built quality, zaslon (ne vem ali celo trenutno edini formata 4:3 med Android tablicami ?) in zvočniki, minusi pa (žal) low-end SOC, ni gorilla-glass zaščite, ni 3,5mm prikjučka za slušalke in nekaj nevšečnosti s samim OS (meni samo še en dokaz da poceni kitajske tablice s stock androidom nikakor niso ravno dobra kombinacija). Seveda pa tudi ni podprtega Widewine L1.

Za osnovne zadeve kot je brskanje po internetu, YT (ok, brez 4K), branje PDF oz kot e-Book je verjetno povsem spodobna in uporabna zadeva, za zahtevnejšo rabo oz. za zahtevnejše uporabnike pa ziher ni najbolj primerna.

CyberPunk ::

Torej je zaslon slabsi (obcutljivejsi) kot npr. na Blackview Tab 8? Ker tam se mi zdi, da je bil gorilla glass.

CyberPunk ::

Je kdo kje zasledil, če katera od trgovin dostavlja Lenovo XiaoXin Pad Pro iz evropskega skladišča? Kar sem gledal Aliexpress, Gearbest in Banggood, so bili vsi Kitajska oz. Honkg Kong.
Pa kot vidim, je ta tablica v bistvu Lenovo P11 Pro.

NejcSSD ::

Ja, pa prek kitajskih trgovin je občutno cenejša kot pri nas. Sem videl nekje ceno 750€, na banggoodu pa okoli 330€. Noro
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

kanarin ::

Ja, ta Lenovo XiaoXin Pad Pro zgleda res super za svoj denar - če gledamo samo Android tabor. Žal pa ima veliko (večno) pomankljivost oz coklo - Android ekosistem (ki ni optimiziran za tablice). Pa sam format zaslona android tablic se mi ne zdi optimalen za konzumacijo večine vsebin na tablicah. Za podoben denar se dobi že običajni iPad - z odličnim OS in aplikacijami in z bistveno boljšimi performansami. No, precej je odvisno od primarnega namena oz tipa uporabe tablice (za gledanje video vsebin v fullscreen načinu so Android tablice brez dvoma boljša izbira).

scipascapa ::

ta tablica sploh ni dobavljiva uradno preko Lenovo kanala. Vsaj za našo regijo, je pa to P11 PRO, kot je napisal CyberPunk:

https://psref.lenovo.com/Product/Lenovo...

Zgodovina sprememb…

TheHijacker ::

Rabil bi dve tablici. 10". Dobra ločljivost. Za montirat na steno in pod konstantnim napajanjem. Prikazovale bodo Home Assistant spletno stran (pritličje in mansarda).

Je kdo kaj podobnega sestavljal in pozna dobre komplete za montažo na steno? Tele sem gledal ampak ima samo za omejene modele. Sam gledam te kitajske tablice in banggooda recimo, za 100-150 €.

https://mbmounts.com/
http://www.google.si

matobeli ::

Valda vzameš nekaj kar bo imelo podometni priklop. Za 150€ pomoje dobiš že malino+lcd ekran.

TheHijacker ::

Iz stene mi pride samo tanka cev in en UTP kabel. UTP kabel mi gre do elektro omarice, kjer imam 5V adapter.

Malino ne morem zmontirat podometno. Morda v elektro omarici, samo preko UTP verjetno ne morem povezal LCD ekrana (9" ali 10")?
http://www.google.si

matobeli ::

Ne, če ne moreš met na steni ene podometne doze pol malina odpade.

Tablice dobiš pa za 190EUR Alldocube X NEO, 10" z AMOLED displayem, verjetno v tem segmentu najlepši display, ali pa za 150EUR Alldocube iplay 30, še vedno OK display. Sem v tem segmentu zase iskal tablico in so to bolj ali manj edine pametne opcije.

Če delaš zase poštemaš steno in daš eno večjo dozo in malino+lcd, ker je tudi morebitna nadgradnja ali menjava ob primeru okvare lažja, pa na internet kablu si.

Kar je pa montažnih plošč, pa sam vidiš da si omejen na par bolj popularnih modelov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

vrossi46 ::

Katera tablica pa podpira Netflix v HD kvaliteti?
A ta Samsung A7 baje da ja ,a je dober tudi za igranje iger?

vrossi46 ::

Kaj pa "Teclast M30 Pro",ima podobne specifikacije kot Alldocube iPlay 30 Pro ?

matobeli ::

Baje je obupen display. Maš na youtubu review.

vrossi46 ::

matobeli je izjavil:

Baje je obupen display. Maš na youtubu review.



Hvala ti

Kaj pol Samsung A7 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

Han ::

Če želiš odigrat še kakšno malce bolj zahtevno igro, rajši Samsung S5e.

vrossi46 ::

Ma niti ne zahtevne,za to imam PS,igram bol igre ala Clash Royale,ker niti ne vem kake so dobre igre na Androidu :( .
Da lahko pogledam Netflix,HBO GO.in T-2 TV v HD kvaliteti.

Han ::

Za to bo A7 (2020) povsem ok.

vrossi46 ::

kanarin je izjavil:

matobeli je izjavil:

Sem po dolgi raziskavi prišel do zaključkov:
Alldocube iPlay40 dober SOC, build quality, brez 3.5mm jacka (210usd), dober ovitek
Alldocube X neo: Amoled screen, boljša baterija, samo android 9 (210usd)
Teclast M40: krepko nižja cena ampak slabši buil quality in slabši keran (170usd)

Zdej nej pa zberem k vsaki kej manjka :))


Kupi iPada pa boš imel vse ;)

A ti to resno - iščeš tablico za 150€ in hkrati iščeš perfekcijo ? Te tablice so relativno poceni ker imajo pač določene kompromise ,saj podobno je pri telefonih. Pa to že zdaleč ne pomeni, da so slabe oz neuporabne.

Tudi sam redno spremljam TechTablets YT kanal in tam so vse Alldocube tablice bil precej pohvaljene - v smislu kaj ponujajo za svojo ceno. Jaz se sem pred kratkim odločil (za svojega očeta - upokojenca) za iPlay 20 , plačal sem 120 € (dostava iz EU skladišča v par dnevih) - kaj naj rečem, za tak denar bi težko pričakoval kaj več - lep ekran, tekoče delovanje, ni pa seveda za nabijanje zahtevnih igric. Zahtevnejšega uporabnika bodo poleg slabših performans motile še nekatere pomankljivosti ampak....za ta denar je to to.

iPlay 40 zgleda dokaj mamljiv, žal pa nima 3.5mm jacka. Je pa tudi kar občutno dražji kot iPlay 20.

Še največji problem (spet koker za koga) pri teh tablicah pa je ponavadi...dolgoročna (ne)podpora. Kar dobiš oz kupiš je to to - lahko kar pozabiš na nadgradnje OS.

Če pa želiš res dobro (skoraj vrhunsko) kitajsko Android tablico brez pravih komprosimov za ne previsoko ceno je pa to nedvomno Lenovo XiaoXin Pad Pro (žal spet brez headphone jacka). Tudi sam resno razmišljam o tej opciji - kolebam ali to ali običajni iPad.



Kaka je pa ta tablica,malo cenejĹĄa od XiaoXin
https://www.banggood.com/Lenovo-Snapdra...

Nisem zasledil ali podpira predvajanje v HD na Netflixu?

matobeli ::

V komentarjih pravijo da podpira, zgleda kar kul tablica.

CyberPunk ::

JingPad izgleda kar obetavno:

Upam, da jim uspe. Linux, UI za touch, 5G podpora, ni da ni.

vrossi46 ::

Še to te bom vprašal,ne glede na Netflix,kateri je overall boljši:
- Alldocube iPlay 40

ali

- SAMSUNG GALAXY TAB A7

matobeli ::

https://www.kimovil.com/en/compare-tabl...

Sicer pa klasika, Kitajc ima malo več na številkah, Korejc pa malo več senzorjev in spoliranosti.

Glede na to da je iPlay kar dost cenejši bi vzel seveda iPlay. Razen če je npr. "pametni" ovitek eden izmed kriterijev.

vrossi46 ::

matobeli je izjavil:

https://www.kimovil.com/en/compare-tabl...

Sicer pa klasika, Kitajc ima malo več na številkah, Korejc pa malo več senzorjev in spoliranosti.

Glede na to da je iPlay kar dost cenejši bi vzel seveda iPlay. Razen če je npr. "pametni" ovitek eden izmed kriterijev.


Niti ni take razkie v ceni
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...

https://www.banggood.com/Alldocube-iPla...
««
174 / 183
»»