» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
173 / 183
»»

LeQuack ::

Če bi kupil novo generacijo itak ne bi bilo polnilca zraven.
Quack !

Slayer69 ::

Išče se android 10" tablica nekje v rangu 200-300e. Kaj bi bil best buy?

Je Samsung "Galaxy Tab A7 T500 10.4" za 240€ OK izbira ali je v tem rangu kaj bolj primernega?
Aja mora pa bit iz Slo in na zalogi, ker se precej mudi z dobavo ;) (rabimo do konca tega tedna).
Hvala!

kanarin ::

Je OK, dosti izbire v SLO itak ni v tem rangu.

kanarin ::

lotar123 je izjavil:

Eno vprašanje, za tiste, ki se malo bolje spoznate na tablice. Sicer se tablica rabi izključno za šolska opravila pa vendar. Recimo moj telefon ali pa tablica Samsung Galaxy tab stara 6 let dosega boljše benchmark rezultate kot ta tablica. Pa razlika ni mala, vendar se meri v x3 - x5 boljšem rezultatu.

Kupil sem tole tablico https://www.mimovrste.com/tablice/black...

Sedaj po specifikacij naj ne bi bila tako slaba tablica, mi je pa jasno da je pač to neka leva tablica. Je možno da je pač tablica defektna, in jo pošljem nazaj, ali je to pač to za ta denar?

Recimo GFX test: test 1080p Driver Overhead 2 OffScreen:

Telefon Huawei p10 pro 3068 Frames, 51 FPS
Nova tablica 620 Frames 16 FPS


S katerio konkretno Samsung Galaxy Tab pa si sploh primerjal? 6 let ima zdaj recimo Samsung Galaxy Tab S2 9.7 - in slednja ima občutno slabši SOC od omenjene tablice. Kaj ti vrže Antutu (moralo bi dati cifro okoli 100.000).

Drugače sem tudi sam pred kratkim nabavil eno drugo tablico z istim SOC, sicer sem dal le 120 € (EU skladišče), meni deluje kar odzivna, sploh pa glede na ceno. Niso pa te tablice namenjene zahtevnejšemu gamingu, to je menda jasno vsakemu. Če rabiš to dobiš danes za isti denar bistveno bolj zmogljiv telefon kot tablico.

lotar123 ::

Sej ne pričakujem nekih dobrih rezultatov, vendar pa ne ravno slabših. Recimo primerjal sem z SM-T810. Ne rabim, za gaming, za šolo, vendar se mi še zmeraj zdi rezultat porazen :)

Slayer69 ::

Še tegale sem našel pa za 260€ (+poštnina): Lenovo Tab M10 FHD Plus

Kaj se vam zdi boljša izbira?
Na prvi pogled izgleda malo boljša (4gb vs 3gb ram ... 128gb vs 32gb ... ). Za procesorje pa ne vem kaj oz koliko je bolje "Octa-core (4x2.0 GHz Kryo 260 Gold & 4x1.8 GHz Kryo 260 Silver)" vs Octa-core (4x2.3 GHz Cortex-A53 & 4x1.8 GHz Cortex-A53) in Adreno 610 vs PowerVR GE8320?

kanarin ::

Lenovo ima definitivno slabši SOC, drugače lahko pogledaš primerjavo karakteristik kar sam:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

1GB RAM več v praksi ne pomeni kaj dosti, storage lahko poceni razširiš z microSD kartico. Samsunga se da dobit za manj denarja.

Slayer69 ::

Hvala za pomoč, smo se potem kar za Samsunga odločili.

Drugače pa tole na Gsmarena sem že primerjal, vendar čipovje nisem bil ravno prepričan kaj je bolje.

Mimogrede glede tega: "Samsunga se da dobit za manj denarja"... to si mislil v primerjavi z Lenovo? Ali da se da Samsunga dobiti za manj kot 240e? Ker, če je to slednje se priporočam za kak link. Jaz v Slo. in dostavo do petka namreč nisem našel ceneje (v tujini pa vem da gre tudi pod 200e ja, samo za to pa žal nimamo časa)

Machete ::

A tole je OK za malo browsanja?
Lenovo Tab M10
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

pwn3rrr ::

Katero tablico priporočate za gaming? Se najde karkoli pametnega s 3,5mm jackom za klasične slušalke? Je smiselno nabavit Ipad-a, glede na to, da imam trenutno vse ostale naprave na Androidu?

Argonavt ::

Samsung Galaxy Note iz leta tam okol 2012 se lepo dela, se mu pa poznajo leta.

Razmišljam o Ipadu za Netflix, T2tv, predvsem pa za:
- Iphone family/parental control,
- Free Lightroom foto editing ampak osnovno, bolj kot ne auto mode.

Se zaradi teh dveh razlogov splača investirati v IPAD? oziroma:
- ali apple family control sploh omogoča kontrolo npr. Iphona z Ipada recimo spremembo screen time?
- Je Lightroom free na Ipadu uporaben za osnovno editiranje?
- Koliko placa se dobi z Ipadom v cloudu? Je res 15 GB, nki slo prodajalec pa je imel menda akcijo 30 GB?

kanarin ::

pwn3rrr je izjavil:

Katero tablico priporočate za gaming? Se najde karkoli pametnega s 3,5mm jackom za klasične slušalke? Je smiselno nabavit Ipad-a, glede na to, da imam trenutno vse ostale naprave na Androidu?


Če je smiselno je težko odgovorit, ker ostali ne moremo vedet katera konkretna dilema te tu muči.iPad je seveda zakon pri tablicah, to je mislim da danes vsem že znano. Seveda tudi za gaming. Sam imam tudi Android telefon in iPad. Zame velja sledeče: Tablica = iPad. Android tablica = velik telefon s funkcijo tablice. Ciljam v prvi vrsti na razmerje zaslona, v splošnem pa na celostno uporabniško izkušnjo. S tem pa ne želim reči, da so Android tablice zanič. V nižjem cenovnem rangu itak drugega kot Android tablic seveda ni. Za višje pa hmm, res dobro Android tablico s 3,5mm jackom je dandanes že kar težko najti... Če pa gledaš cenovno nižje je mogoče lahko povsem solidna opcija tudi za gaming kakšen Teclast T30.

kanarin ::

Kaj si mislite o tej novi najavljeni tablici ?

https://www.gizchina.com/2021/01/09/chu...

Sam že dolgo čakam na kakšno novo Android tablico v "formatu" iPad-a. Mislim da je pred leti imel ravno Chuwi en tak model, pa tudi Xiaomi (Mi Pad). Se pa bojim, da uporabljen SOC ni ravno na nivoju....

Skylord ::

kanarin je izjavil:

Kaj si mislite o tej novi najavljeni tablici ?

https://www.gizchina.com/2021/01/09/chu...

Sam že dolgo čakam na kakšno novo Android tablico v "formatu" iPad-a. Mislim da je pred leti imel ravno Chuwi en tak model, pa tudi Xiaomi (Mi Pad). Se pa bojim, da uporabljen SOC ni ravno na nivoju....

Ti res povsod pobereš vso največje sranje, kar ga je.
Veseli kitajčki, čim več takih.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

r3dkv1c4 ::

amacar je izjavil:

To ni fake, naročil ipada air (prejšnjo generacijo), dobavljeno v treh tednih. Edino kar je, da ima polnilec US priklop (je bil priložen adapter), ampak je bila cena toliko nižja, da se ne sekiram.

Če ni fake, ker ljudje imajo zelo zelo slabe izkušnje, mi naroči iPad pro 11 2018 256gb, pa ti nakažem, ko ga prejmeš.:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

amacar ::

Ti izgledam kot socialna? Podal sem svojo izkušnjo, plačal sem s paypalom, če bi šlo kaj narobe bi pač dobil denar nazaj, ko bi sprožil dispute.

r3dkv1c4 ::

kanarin je izjavil:

pwn3rrr je izjavil:

Katero tablico priporočate za gaming? Se najde karkoli pametnega s 3,5mm jackom za klasične slušalke? Je smiselno nabavit Ipad-a, glede na to, da imam trenutno vse ostale naprave na Androidu?


Če je smiselno je težko odgovorit, ker ostali ne moremo vedet katera konkretna dilema te tu muči.iPad je seveda zakon pri tablicah, to je mislim da danes vsem že znano. Seveda tudi za gaming. Sam imam tudi Android telefon in iPad. Zame velja sledeče: Tablica = iPad. Android tablica = velik telefon s funkcijo tablice. Ciljam v prvi vrsti na razmerje zaslona, v splošnem pa na celostno uporabniško izkušnjo. S tem pa ne želim reči, da so Android tablice zanič. V nižjem cenovnem rangu itak drugega kot Android tablic seveda ni. Za višje pa hmm, res dobro Android tablico s 3,5mm jackom je dandanes že kar težko najti... Če pa gledaš cenovno nižje je mogoče lahko povsem solidna opcija tudi za gaming kakšen Teclast T30.

Teclast ni za gaming, ker ima preveč touch delay-ja.
Za gaming je android edino samsung
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

pwn3rrr ::

r3dkv1c4 je izjavil:

kanarin je izjavil:

pwn3rrr je izjavil:

Katero tablico priporočate za gaming? Se najde karkoli pametnega s 3,5mm jackom za klasične slušalke? Je smiselno nabavit Ipad-a, glede na to, da imam trenutno vse ostale naprave na Androidu?


Če je smiselno je težko odgovorit, ker ostali ne moremo vedet katera konkretna dilema te tu muči.iPad je seveda zakon pri tablicah, to je mislim da danes vsem že znano. Seveda tudi za gaming. Sam imam tudi Android telefon in iPad. Zame velja sledeče: Tablica = iPad. Android tablica = velik telefon s funkcijo tablice. Ciljam v prvi vrsti na razmerje zaslona, v splošnem pa na celostno uporabniško izkušnjo. S tem pa ne želim reči, da so Android tablice zanič. V nižjem cenovnem rangu itak drugega kot Android tablic seveda ni. Za višje pa hmm, res dobro Android tablico s 3,5mm jackom je dandanes že kar težko najti... Če pa gledaš cenovno nižje je mogoče lahko povsem solidna opcija tudi za gaming kakšen Teclast T30.

Teclast ni za gaming, ker ima preveč touch delay-ja.
Za gaming je android edino samsung

Gledam malo Samsung Tab S5E ali pa S6 Lite, ki imata oba še 3,5mm jack, verjetno je to čisto ok? Ali bi moral gledat že kakšne S7 opcije ali pa Ipad Air? Pri Samsungu mi je ok, da dobiš zraven še pisalo (bi sekundarno uporabljal tudi za risanje).

kanarin ::

Samsung Tab S5E nima 3,5mm vhoda, S6 Lite pa ga ima. S7 in iPad Air sta že povsem drug cenovni rang. Ampak spet - brez 3,5mm vhoda.

Kaj je OK pa je odvisno od vsakega posameznika kaj išče in rabi in nenazadnje - koliko je sploh pripravljen odšteti. Nekdo bo lahko povsem zadovoljen že s tablico za 100 €, drugi šele za tako za okoli 400 €, nekomu pa bo OK le najboljše (torej blizu 1000 € ali celo več). Torej ključen je razpoložljiv budget - in znotraj tega se išče najboljše opcije.

Argonavt ::

Samsung USA je včeraj znižal cene za S6 Tab 256GB iz $729 na $429:
The Galaxy Tab S6 (Wi-Fi) can now be yours for only $429, down from the full retail price of $729.

Je možno, da se znaten popust za Tab S6 zgodi na EU/DE trgu? Potem ne bi bilo dileme kaj vzeti.

renofkinja ::

jest sem 3 tedne nazaj na spanskem amazonu dobil matepad 10.4 za 250e (4/64). je ni tablice ,ki bi se približala price/preformansu niti na blizu v mojem primeru uporabe. brskanje , filmi, youtube. (ne uporabljam movie streaming servicov tako da non HD streaming zame ni problem). za youtbue pa uporabljam vanced. zvok je neverjetno dober in baterija zdrži nenormalno dolgo. SOC je duplo hitrejsi od samsungovih tablic tega ranga. ipad pa ima stereozvočnika spodaj kar je povsem neprimerno za gledanje filmov.

lopov ::

Rabim tablico izključno za video klice (viber in zoom) vse ostalo je nepomembno.

Sem praktično že izbral Amazon Fire HD plus 3/32 @ 127 EUR, pa Amazon DE/IT tega izdelka ne pošilja v SLO.

Kakšen predlog za podobno "poceni" tablico?

Edit: v basket sem za foro vrgel še Tab S7+ in tega mi pošljejo brez zadržkov ... Jao jao ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Zvezdica27 ::

na UK amazonu je matepad 10.4 3/32 200 funtov

zz

kanarin ::

lopov je izjavil:

Rabim tablico izključno za video klice (viber in zoom) vse ostalo je nepomembno.

Sem praktično že izbral Amazon Fire HD plus 3/32 @ 127 EUR, pa Amazon DE/IT tega izdelka ne pošilja v SLO.

Kakšen predlog za podobno "poceni" tablico?



Alldocube iPlay 20 za 121€ iz BG - EU skladišča (to sem nabavil tudi sam). Za podobno ceno dobiš še Teclast P10HD / P20HD. To so vse povsem solidne tablice za svojo ceno - oz. drugače povedano za nezahtevno rabo. Malo višje pa sta recimo Alldocube iPlay 40 in Teclast T30. Sam sicer z zanimanjem pričakujem review-je za povsem novo Chuwi "iPad Pro look like" tablico CHUWI HiPad Plus...

Reaper ::

Matepad 10.4 64/4 GB model 250€ na Huawei DE. Poleg še zastonj brezžične slušalke.

kanarin ::

Ko predlagata oz svetujete nove Huawei tablice, dajte poudariti tudi tole "No Google Play Services"

Meni recimo taka tablica ni uporabna - pa četudi je...zastonj !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

Reaper ::

Poudarjam "No Google Play Services", ok? ;)

Ko kupuješ od Huaweija izdelke ti na praktično vsakem koraku piše, da so brez Googlovih servisov, kar pa ne pomeni, da zadev, ki jih želiš uporabljati ne moreš imeti naloženih na tablico. Brez nekega hekanja ipd., sem tudi sam zadnjič malo pogledal kakšni workaroundi obstajajo.

Največji problem z mojega vidika bi bil, da Netflix APP dela samo v SD resoluciji in ne HD, pa še to se da baje rešiti tako, da se tablica ali ostali telefoni aplikaciji predstavijo, kot Huawei naprava, ki podpira Google servise.

če bi rabil tablico zdaj bi sigurno vzel to za to ceno, ker ne vidim smisla v plačevanju 2× cene, če imam lahko vse na tej tablici, od Youtuba naprej...

Zvezdica27 ::

Lp,

Za netlix nisem vedel, imam pa 3 gsm brez googla. Največji minus so google maps, veliko appov ima njihov api in ne dela dobro. Ostalo je brezveze.

Nimam sploh interesa se zaj. S tem.

Zz

lopov ::

kanarin je izjavil:

lopov je izjavil:

Rabim tablico izključno za video klice (viber in zoom) vse ostalo je nepomembno.

Sem praktično že izbral Amazon Fire HD plus 3/32 @ 127 EUR, pa Amazon DE/IT tega izdelka ne pošilja v SLO.

Kakšen predlog za podobno "poceni" tablico?



Alldocube iPlay 20 za 121€ iz BG - EU skladišča (to sem nabavil tudi sam). Za podobno ceno dobiš še Teclast P10HD / P20HD. To so vse povsem solidne tablice za svojo ceno - oz. drugače povedano za nezahtevno rabo. Malo višje pa sta recimo Alldocube iPlay 40 in Teclast T30. Sam sicer z zanimanjem pričakujem review-je za povsem novo Chuwi "iPad Pro look like" tablico CHUWI HiPad Plus...


Hvala, zgleda bom moral poseči po virih tipa Aliexpress, Banggod, Honorbuy 8-)

Ima kdo izkušnje s kupovanjem v GB - sedaj po brexitu? Iskreno rečeno se jim izogibam, da ne fašem kakšnih dodatnih stroškov.

Zvezdica27 ::

hu... po specih tale huamwei mate 10.4 sploh ni švoh in če upoštevamo, da imamo pri nas sedaj že 6. huawei gsm in nikdar težave z izdelavo, vidim da je to kar to.

za to ceno... ima gsm režo (pa naj bo še telefon) in sd slot...

je to to, torej, v tem trenutku best buy?

zz

Hrenowsky ::

A mi zna nekdo svetovat. Trenutno gledam Galaxy tab A7 in tab s6 lite na https://www.eglobalcentraleu.com/ (ne vem sicer koliko je kaj ta trgovina legit, ampak par postov nazaj jo je nekdo objavil) razlika med njima je cca 100e, gledam pa nekako da bi imela cim vec ram-a...

Potrebujem pa tablico za mati, se pravi da mora normalno laufat fb, internet, youtube pa kaksne nezahtevne igre.
Trenutno ima huawei mediapad t5 (2gb) pa zadeva ni vec dobra za nic razen za paper weight (ne pomaga ne factory reset ne nic) pred tem je imela nexus 10 par let dokler se ni totalno ustavil.


Nocem spet kupit neka jajca ki jih cez pol leta lahko samo vrzem stran :P
.:Biological insanity:.

Han ::

Galaxy Tab S6 Lite je boljši, vprašanje pa je, če je vreden razlike v ceni. Če greš na +200 eur, je za dva rezreda boljši Galaxy Tab S5e, ki ima 6 GB RAM in 128 GB shrambe.

https://www.amazon.de/dp/B085SNW5CH

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Lonsarg ::

Če hočeš dolgoživost sta tu zgolj iOS in Windows 10, edina prava tablet OSa. Android to ni.

Badwolff ::

ker?

kanarin ::

Tudi mene zanima kaj je mišljeno pod "dolgoživost". Če se tu misli več let podpore z nadgradnjmi OS se strinjam. Drugače pa imam sam še vedno eno staro Samsung tablico, ki je obtičala na Android 4.4 pa ne boš verjel - že vedno dela in je celo tudi še uporabna !

Pri tablicah v rangu do 200 € dolgoletne podpore že v osnovni ne moremo pričakovati. Bistvenu bolj pa me moti, da tega ne zagotavljajo niti v (naj)višjem cenovnem rangu (Android tabor seveda).

Lonsarg ::

Android, ki je par verzij zadaj rata počasen, to pač tko je in sicer zato ker Google preko Google Play services na daljavo naloži simulation layer da novejši APIji delajo kljub starejši verziji. Telefon imaš redko dlje kot 3 leta, da bi bilo to sploh opazno. Pri tabletu pa jaz pričakujem enako kot pri leptopu 5 let super in 10 let srednjega delovanja. Tega ti Android ne bo dal.

Ni pa to sploh glavni problem, UI/UX od iOS in W10 aplikacij je dobro prilagojen za večje tablete. Android UX na večino aplikacij pa vse kar je večje od 8" zgleda kot nek zoomed in telefon in imaš kljub večji velikosti, UX izkušnjo na nivoju mobitela, torej pejdi raj na mobitel.

Telefon + Hibrid in imaš pokrito vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kanarin ::

To zadnje dejansko drži - meni tudi na splošno Android tablice deluje kot ogromni telefeoni (zaradi razmerja zaslona). To je sicer OK za gledanje full screen videa pa mogoče za igranje igric, za vse ostalo pa... če recimo surfam po webu ali berem kakšen PDF ne vem kako naj pravzaprav držim tablico (landscape ali portrait) enostavno nič ni pravo (ne vizualno ne ergonomsko - kako sede v rokah). V nasprotju s tem je iPad-u seveda zakon - ne glede na to kako je obrnjen ga je vedno užitek uporabljati.

lopov ::

lopov je izjavil:

kanarin je izjavil:

lopov je izjavil:

Rabim tablico izključno za video klice (viber in zoom) vse ostalo je nepomembno.

Sem praktično že izbral Amazon Fire HD plus 3/32 @ 127 EUR, pa Amazon DE/IT tega izdelka ne pošilja v SLO.

Kakšen predlog za podobno "poceni" tablico?



Alldocube iPlay 20 za 121€ iz BG - EU skladišča (to sem nabavil tudi sam). Za podobno ceno dobiš še Teclast P10HD / P20HD. To so vse povsem solidne tablice za svojo ceno - oz. drugače povedano za nezahtevno rabo. Malo višje pa sta recimo Alldocube iPlay 40 in Teclast T30. Sam sicer z zanimanjem pričakujem review-je za povsem novo Chuwi "iPad Pro look like" tablico CHUWI HiPad Plus...


Hvala, zgleda bom moral poseči po virih tipa Aliexpress, Banggod, Honorbuy 8-)

Ima kdo izkušnje s kupovanjem v GB - sedaj po brexitu? Iskreno rečeno se jim izogibam, da ne fašem kakšnih dodatnih stroškov.


Včeraj sem vzel Galaxy tab A7 za 210 EUR, kar pri nas. Trenutno poteka neka akcija in sem izkoristil. Prevagalo je dejstvo, da je 2020 model in ima še najmanj 2 leti podpore. Za viber in slike domačih ljubljenčkov je dovolj.

vrossi46 ::

Katero tablico izbrat,tudi kitajska je lahko za med 150 in 200€?

kanarin ::

Od kitajskih sta v tem rangu solidni izbiri recimo Alldocube iPlay 40 in Teclast T30. Samo malo nad 200 € pa je že zgoraj omenjen Galaxy tab A7 .

CyberPunk ::

Zelo soliden je tudi Blackview Tab, tako po kvaliteti gradnje kot po delovanju (v škatli pa dobiš vse, vključno s smart cover ovitkom). Od tistih "kitajcev", ki niso čisto mainstreamovski, sem dal skozi že Chuwi, Alldocube, Teclast in Blackview. Najbolj sta se izkazala Chuwi in Blackview. Alldocube in Teclast sta daleč zadaj in bolj "plastik fantastik", ob tem, da je Teclast za spoznanje boljši od Alldocube.

kanarin ::

Daleč zadaj v čem ? Glede na razne review-je so tako Teclast kot Aldoocube povsem spodobne tablice - glede na ceno (dostikrat omenjene celo kot "best-buy" - vsaj v budget segmentu). To lahko potrdim tudi sam (Alldocuber iPlay 20 - za 120 €) - ker če smo realni kaj pa se sploh lahko pričakuje (več) za tako ceno ? Če je budget nastavljen za najboljše za čimmanj je pač to to.

CyberPunk ::

V build quality in odzivnosti. Chuwi in Blackview so kompaktni (aluminij in gorilla glass) in nimas obcutka, da drzis v roki nekaj poceni, pa dokaj gladko se izvajajo stvari, medtem ko pri Alldocube in Teclast tega obcutka nisem imel.
iPlay 20 je mogoce izjema, mislim da je celo "dvojcek" z Blackview Tab 8.

kanarin ::

Blackview Tab 8, Alldocube iPlay 20 , Teclast P10HD/20HD imajo vsi isti SOC, tako da so zmogljivosti praktično identične. iPlay 20 ima stock android , tako da tudi zaradi tega deluje razmeroma tekoče pri večini opravil. Ima tudi gorilla glass ekran, bistveno manjše bezle kot omenjen Blackview, predvsem pa...bistveno manjšo težo (450 vs 600g). Res ima Blackview nekaj večjo baterijo ampak...to je identična teža iPad 2 (pa vemo kakšne cegle so bili prvi modeli teh tablic..). Tudi build quality se mi ne zdi slab. Edino zvočniki so malo švoh za moj okus, pogrešam pa tudi opcijo Fullscreen gestures. Ne vem s kakšnimi konkretnimi modeli Teclast in Alldocube znamk si ti imel izkušnje (v preteklosti), verjetno gre težko tu kar posloševati za neko znamko. Tudi sam sem pred davnimi leti imel enega Chuwija - bil je žal totalen fiasko od tablice (totalno neodzivna pa še hitro se je pokvarila). Vseeno pa samo na podlagi te izkušnje pa ne bom kar avtomatično sodil današnje aktualne modele...

Ena hitra in pregledna primerjava med tremi modeli:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

CyberPunk ::

Ja, posploševati načeloma ni dobro, ampak po mojih izkušnjah vseeno dobiš en splošen vtis o blagovni znamki najmanj glede tega, kakšen je build quality in kakšno distribucijo Androida ima; znotraj znamke se potem nekako držijo svojih usmeritev.

V zadnjih 2-3 letih sem dal skozi:
Chuwi (2x Android, 3x Windows 10): Hi8 SE, HI9 Pro, Hi10 Air, Ubook Pro, Ubook.
Ubooka sta res kvalitetna, takorekoč "MS Surface knockoff" za bolj normalno ceno. Hi10 je fenomenalno kvalitetno izdelan, ampak je bil CPU ozko grlo (za pisarniško delo OK, kakšen Windows Update pa mu nabije na 100%). Hi9 brez pripomb, Hi8 pa malo šibkejši.

Teclast P80x in Alldocube M8: Prvi je name naredil boljši vtis od drugega, sicer nič posebnega. Verjetno sta hardwarsko blizu, to sem že malo pozabil. Glede ohišja oz. build quality sta spominjala na Chuwi HI8 SE. Najbrž "rezervni deli, ki jih je potrebno porabiti"... >:D Me je pa motilo, da noben od teh ni podpiral "gestures" za navigacijo po sistemu, ampak samo 3-4 "gumbe" v spodnjem delu zaslona.

Blackview Tab 8: Presegel pričakovanja, saj sem pričakoval "eno levo zadevo" (pač nikoli slišal za to blagovno znamko, sem pa potem videl, da oni že dolgo izdelujejo "rugged" telefone). Spedenano do konca, v škatli vse za takojšnjo uporabo (celo sama škatla je res kvalitetno izdelana, skoraj lesena :)) ). Ko omenjaš zgodnje iPade - dejansko me je spominjalo na prvi iPad 3, ki sem ga imel. Razlika v teži je najbrž posledica tega, da ima ta rahlo močnejšo baterijo in (vsaj če po slikah iPlay20 in P20HD sklepam) konkretnejše ohišje.

Če še enega "kitajca" omenim... Xiaomi je načeloma cenovno ugoden in imajo precej soliden hardware, vendar pa je njegov android čisti privacy nightmare, tako da se mu je treba malo posvetiti, da ga ukrotiš. Ostali prej omenjeni so pa bolj ali manj "stock android". Pri meni od teh zmagata Chuwi in zdaj Blackview.

kanarin ::

Glavni povdarek je zame na "bolj ali manj" stock android. Recimo na Alldocube iPlay 20 imaš Android 10 pa iz nekega razloga ni opcije Full scree gestures ?!? Druga zadeva, ki je zame nesprejemljiva na stock androidu - nastaljanje svetlosti zaslona - da moram do teh nastavitev priti z dvemi potegi od zgoraj dol sem mi zdi prav bedno (ker se to pogosto uporablja). Pa še kaj bi se našlo (recimo meni grd in zastarel prikaz glastnosti zvoka)

Tako da se sam stock androida izogibam v velikem loku. Mogoče ti custom Android skini res nekoliko bolj obremenijo sistem, ampak meni dosti več pomenijo funkcionalnosti, lepši vmesnik ter na splošno boljša uporabniška izkušnja. Tako da ta stock android na teh poceni kitajskih tablicah zame pomenijo prej slabost kot prednost.

kanarin ::

Glede na to ,da je bilo v zadnjem letu predstavljenih kar nekaj novih Android tablic a bi kdo znal svetovati kaj je trenutno best-buy v posameznih cenovnih rangih, recimo:

1. Do oz okoli 100 €
2. Do 200 €
3. Do 300 €
4. Nad 300 €

Han ::

2. Samsung Galaxy Tab A7 10.4 (2020)
3. Huawei MatePad 10.4
4. Samsung Galaxy Tab S5e, S7 (Plus)

drzni86 ::

Je še kaj razen Huawei MatePad 10.4 za pogledat v vrednosti 250-300€ v slo štacunah.

Bo za darilo in mora delovati out of the box z google šaro in vsem ostalim.

Torej:
- 10inčni ekran
- bolj za igre kot za ostalo
- za 250-300€ v slo (če je res super ponudba lahko opcijsko tudi kakšen amazon.de)

Hvala!

kanarin ::

A kdo ve, če se da še kje dobiti nov iPad Air 2019 (točno ta model iščem) ? Redno gledam tudi na Bolho pa žal tudi tam ni nič...
««
173 / 183
»»