» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
172 / 183
»»

house ::

A iz mediamarkt je sistem (jezik) na tablici nemški, se da spremeniti v slovenskega?

LeQuack ::

A je S6 Lite sploh smiseln če lahko kupiš A7 za pol cene?
Quack !

Han ::

Če je gor Android in ni neka "leva" tablica, bi slovenščina morala biti na voljo.

Reaper ::

LeQuack je izjavil:

A je S6 Lite sploh smiseln če lahko kupiš A7 za pol cene?


Pravijo, da je S5e boljši kot S6 Lite. Je najbrž tudi cena podobna za ti dve tablici.

Zvezdica27 ::

lp,

menjati moram 4th gen ipad. Po moje samo zaradi namernega upočasnjevanja appla, baterija je kar švoh in zadnje čase ful počasi dela (ampak ko dela pa normalno 1080p in tako naprej). TO je bil res dober nakup tedaj...

1) Glede na to, da je reč stara svojih 7, 8 let, dandanes ne bo nobene težave s 1080p, kajne? Z nobeno tablico...
2) prosim za realno oceno katera 10" apple tablica je zdaj best p/p, aja, ne bom dajal 500e za to, home use, brez iger itd. Omejitve appla vsi poznamo...
3) prosim za 2 ali tri opcije androidnežev, velikost 10", važno je, da bo android čimdlje podprt. Če se le da, kaka znana firma oz. da ni kitajski plastik fantastik.
4) prosim za direkt odgovor: lahko androidneži že konkurirajo applu (imel enkrat Sammy tablico, katastrofa), vsaj približno?

Kupujem za cca 3-4 leta, tko da...

hvala,

b

LeQuack ::

Reaper je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A je S6 Lite sploh smiseln če lahko kupiš A7 za pol cene?


Pravijo, da je S5e boljši kot S6 Lite. Je najbrž tudi cena podobna za ti dve tablici.


Vsekakor je, samo nima headphone jack tako da je zame neuporabna. In pa ker je starejša bo kmalu zgubila podporo in update.
Quack !

Reaper ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

menjati moram 4th gen ipad. Po moje samo zaradi namernega upočasnjevanja appla, baterija je kar švoh in zadnje čase ful počasi dela (ampak ko dela pa normalno 1080p in tako naprej). TO je bil res dober nakup tedaj...

1) Glede na to, da je reč stara svojih 7, 8 let, dandanes ne bo nobene težave s 1080p, kajne? Z nobeno tablico...
2) prosim za realno oceno katera 10" apple tablica je zdaj best p/p, aja, ne bom dajal 500e za to, home use, brez iger itd. Omejitve appla vsi poznamo...
3) prosim za 2 ali tri opcije androidnežev, velikost 10", važno je, da bo android čimdlje podprt. Če se le da, kaka znana firma oz. da ni kitajski plastik fantastik.
4) prosim za direkt odgovor: lahko androidneži že konkurirajo applu (imel enkrat Sammy tablico, katastrofa), vsaj približno?

Kupujem za cca 3-4 leta, tko da...

hvala,

b


Kupi zadnji iPad 10.2 in je to to.

Če želiš Android pa Samsung Galaxy Tab S5e recimo ampak sigurno ne bo toliko časa podprt s posodobitvami kot iPad.

Badwolff ::

LeQuack je izjavil:

Reaper je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A je S6 Lite sploh smiseln če lahko kupiš A7 za pol cene?


Pravijo, da je S5e boljši kot S6 Lite. Je najbrž tudi cena podobna za ti dve tablici.


Vsekakor je, samo nima headphone jack tako da je zame neuporabna. In pa ker je starejša bo kmalu zgubila podporo in update.


s5e je odlična tablica
nima headphone jacka.... kar v času bluetooth slušalk in usb to headphone jackov res ni nek problem
ampak princip je princip

Han ::

iPad 10.2 (2020) je tako staromodna tablica, da bi se je na daleč ognil.

Izbiraj med iPad Air 4 in Galaxy Tab S7. Obe sta 600+ eur, s tem da ima Samsung 120 Hz ekran, več spomina in režo za microSD kartico.

Reaper ::

Dobro, staromodna ajde, služila bo pa še vedno N let za pol cene Air-a ali tab S7.

katimm ::

Naj bo staromodna samo da dela brez stekanja... Osebni pa je meni za Air dajati toliko denarja cista neumnost, je pa spet vse odvisno od uporabnika in kaj bos delal z njo

kanarin ::

Jaz bi tudi rajši vzel Air (pa ne zadnji model ampak 2019) pa kaj ko žal ni nobene res ugodne ponudbe. Ja pač občutna razlika ko vidiš in držiš obe tablici (torej primerjava z običnim iPad). Samo da bom pa zaradi tega plačal 2x več pa..adijo pamet.

Moje mnenje je, da pri telefonih današnji Androidi bistveno bolje konkurirajo Apple-u kot pri tablicah. Pa ne gre tukaj toliko za sam HW - ključen je SW oz overall uporabniška izkušnja.

Zvezdica27 ::

lp,

v službi imamo 2018 ipade, ne vem točno kateri model. A so novi isto... plastični. Ker ta moj 4th gen ipad je kovinski in je to cela zmaga. Če so ti novi tudi plastični, jih že zaradi tega dam mesto nižje, pa še 500 ne dam za tablico.

Če je tako, potem bom pogledal s5e - kar sploh nisem vedel, da je dobra opcija.

Dajte mi še 2 alternativi s5e, prosim, kak huawei... imamo pri bajti 3 huaweie in ... recimo da za ta denar sem super happy. Očitno bom še na androidneža...

zz

Han ::

Huawei MatePad Pro je nekje 500 eur, MatePad 10.4 okrog 300 eur, MatePad 10.8, ki je bolj na nivoju Pro modela, pa kot kaže v EU ni dobavljiv. Google Play na teh napravah privzeto žal ne deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

katimm ::

https://www.eglobalcentraleu.com/apple-...

Recimo tole je super cena za letosnjo generacijo. Meni se pri Ipadu 10.2 najbolj zamerilo da se polni iz 0-100% 2 ure in pol. In to v letu 2020. Air pa ze podpira hitro polnjenje...

Han ::

Leta 2020 zgolj 64 GB spomina in brez reže za SD kartico je tudi en velik FAIL, sploh za tako ceno.

Bwaze6 ::

Meni pa to, da nima USB-C. Le kaj so mislili, saj je šel cel njihov ekosistem na to?

MrStein ::

Sem nedavno šel na napravo z USB-C.
In sem moral kup adapterjev kupiti, da lahko obstoječe zadeve priklopim.
Ni "novi" konektor zgolj pozitivne stvari.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kripto mesi ::

Bolj pozitivno je kot nek obskurni lightning.

Zvezdica27 ::

lp,

hvala za vse. Huawei brez google je prej zmaga kot fail, imam dva GSM in edina stvar ki res moti je, da 3rd appi preveč slonijo na google maps.

Torej sammy s53 ali huawei mate pad 10.4 ali ipad 10.2, v tem vrstnem redu gledam.

tnx,

zz

mikhaair ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

v službi imamo 2018 ipade, ne vem točno kateri model. A so novi isto... plastični. Ker ta moj 4th gen ipad je kovinski in je to cela zmaga. Če so ti novi tudi plastični, jih že zaradi tega dam mesto nižje, pa še 500 ne dam za tablico.

Če je tako, potem bom pogledal s5e - kar sploh nisem vedel, da je dobra opcija.

Dajte mi še 2 alternativi s5e, prosim, kak huawei... imamo pri bajti 3 huaweie in ... recimo da za ta denar sem super happy. Očitno bom še na androidneža...

zz

Nabavil iPad in Air, oba 2020. Dal v ovitek in nimam pojma kakšen je iPad. Air je kovinski. Ko ju držiš v rokah je občutek identičen.

kanarin ::

Mene Air 2020 ne zanima, iščem namenoma prejšnji model - a ga kje sploh še ponujajo ?? Jaz žal ne najdem prav nič...

samotest ::

izbrisano..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: samotest ()

igor0203 ::

Zanima me ali je Samsung Galaxy Tab A7 solidna izbira za nekega povprečnega uporabnika?

Han ::

Če je nezahteven, da.

lucky13 ::

Ali je kakšna boljša opcija v cenovnem razredu Samsung Galaxy Tab A7?

LeQuack ::

Najbrž kakšni rabljeni flagshipi.
Quack !

kanarin ::

A se da še kje dobiti lanski Samsung Tab A?

Kurzweil ::

Zanima me nekaj v rangu +-300€... iger ne igram, vsaj na tablici sigurno ne, če česar nisem spremljal zadnja leta, je to svet tablic. Torej ne mudi se mi, če je kakšen dober offer in stvar ni na zalogi, kolikor vidim se danes pod 1080p ne gre več... potem vidim, da je nek standard 10h, da drži baterija, RAMa pa vsaj 4Gb? Niti nimam občutka, če je tako velika razlika med 8 in 10 colskim ekranom. Lahko je tudi varjanta s tem, da se lahko doda tipkovnica in je potem prenosnik, ker tipka pa se kar precej in bi znalo pridet prav. Torej kaj je trenutno nek best buy za nekih 300€?

Han ::

Samsung S5e, vendar je 400+ eur. Naslednja stopnja je S7 (plus), ki ima 120 Hz ekran.

kanarin ::

Rabljen iPad.

Infusion ::

Katera je najboljša gaming focus tablica nekje do 250€ po možnosti z evropskih skladiščem?

Gogo ::

Ta mala nujno rabi novo tablico za MS Teams. Bo Galaxy Tab A7 (2020) ok? Thx
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Han ::

Teams bo deloval, a ne bo polno funkcionalen, tako kot na ostalih sistemih.

https://support.microsoft.com/en-us/off...

kanarin ::

Gogo je izjavil:

Ta mala nujno rabi novo tablico za MS Teams. Bo Galaxy Tab A7 (2020) ok? Thx


Bo. Ampak samo za tako uporabo bo dovolj dobra praktično vsaka tablica, tudi celo precej cenejše (sam sem nedavno nazaj nabavil novo 10 inčno Android tablico iz EU skladišča za borih 120€ - deluje povsem spodobno).

Gogo ::

Saj bi nabavil Teclast T30 a je generalštab proti.:)
Drugače pa bo uporaba tudi za drugo.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

orue ::

Kindle Fire tablica?

ncnevem ::

Če komu pomaga.

V lasti imam Ipad 4th gen. Zaradi otrok in za gaminga nabavil še eno tablico.

Nabavil sem Teclast M40.

Moram rečit, da sem za ta denar (cena+carina cca 170€) zelo zadovoljen.

+
Hitra in odzivna.
Dosti spomina.
Gaming zaenkrat vse gladko. Pubg na low (tudi na Iphone sem igral tako, da mi čim bolj gladko dela. Zato me to ne moti.) dela zelo dobro.
Zvok soliden (moram pa priznat, da sem najvec na slušalkah (pubg), zvečer kak film)
Earphone jack (Meni je to še vedno pomembno)
Risanje s stylusom (nabavil posebi) zelo presenecen in dela super.

-
Ekran naj bi se svetil (osebno me ne moti in nisem opazil, ker povecini uporabljam zvecer. Podnevi tudi ne. Nisem pa osba, ki bi tablico vlačil sabo na sonce, tam se dela druge stvari).
Ekran ima slabo osvetlitev (sam imam svetilnost na 75%, pa mi je tam nekje kakor Ipad. Zgleda sem navajen tako.)
Netflix (to je neka fora z certifikatom, da ne mores gledat na 1080p, obstaja nek mod ampak še nisem probal. Trentno največ uporabljam Plex in dela super).


Ps. Če koga skrbi ekran naj malo pogleda še Alldocube Iplay40 (isti procesor) mislim, da bo kmalu release, če že ni.

kanarin ::

Alldocube iPlay 40 ima na papirju kar hude karakteristike, vendar je kot vidim trenutno še v "Preorder" statusu. Bo kdo reskiral in naročil ? Zanima me kakšna bo potem redna cena. Žal pa tablica nima vhoda za slušalke, kar je vsaj meni težko razumljivo oz sprejemljivo :(

seba-beba ::

Zdravo!

Katero izbrati:
-Lenovo tab M10
-Samsung tab 8.0

Oz. še kakšna alternativa? Za nezahtevnega uporabnika. Glavno da deluje tekoče.

Hvala

kanarin ::

Najprej si moraš razjasniti ali iščeš oz rabiš manjšo 8 inčno ali veljo 10 inčno tablico. Ti dve omenjeni tablici imajo dokaj švoh SOC. (Boljših) alternativ je kar nekaj, od poceni Alldocube in Teclastov do kakšnega Samsunga ali Huawei-a. Izbira pa je seveda odvisna od zastavljenega budgeta. Po moji nedavni izkušnji je celo že tablica za nekaj več kot 100 € (Alldocube iPlay 20) že povsem OK za nezahtevno rabo.

seba-beba ::

Budget 150e.
Prosim torej za kaksno alternativo.
p.s. je torej alldocube iplay 20 boljsi kot samsung tab 8.0?

kanarin ::

Alternativo pri 8 inčnih tablicah ali na splošno (torej, da pridejo v poštev tudi večje tablice) ? Izbira 8 inčnih tablic je dandanes precej borna. Sam si trenutno lastim dve 8 inčni tablici iPad Mini 2 in Xioami Mi PAd 4. Obe sta po svoje odlični , iPad pa je nasploh zakon (v vseh pogledih in ne glede na starost).

Samsung Galaxy Tab A 8.0 sam osebno ne bi niti povohal - ima namreč za današnje standarde tako švoh čipset, da ga ne najdemo več niti v low budget telefonih (recimo Xiaomi pod 100 €), ima izjemno nizko resolucijo (take nima več praktično noben telefon), pa kot vidim ima ogromne bezle in že samo s tega vidika deluje precej zastarelo. Ta tablica je zame nekako v rangu no-name tablic za 60,70€, ki jih občasno ponujajo večje trgovske verige pri nas.

house ::

ALLDOCUBE iplay 20 ima slovenski jezik?

seba-beba ::

Želim nasplošno alternativo za 7-10 inčne tablice. 150 eur. Android, slo jezik, dobavljivo v slo.

Hvala

Han ::

kanarin ::

seba-beba je izjavil:

Želim nasplošno alternativo za 7-10 inčne tablice. 150 eur. Android, slo jezik, dobavljivo v slo.

Hvala


V SLO do 150€ se po mojem žal ne dobi nič solidnega, kaj šele dobrega (beri predvsem HW zastareli in podhranjeni modeli), tako da pametnih alternativ v tem rangu enostavno skorajda ni. To, da tablica nima vsaj FHD zaslona po mojem letu 2021 pač ne more biti več sprejemljivo. No, kot vidim imaš v BB eno FHD tablico ravno za 150 € - HUAWEI Tab T5.

Če ne misliš nabavljati iz tujine bi sam na tvojem mestu za tak denar rajši iskal solidno rabljeno tablico. Ali pa se stegneš do 200-250€, kje se dobi že kaj uporabnega (Recimo Samsung Tab A7 ali kakšen Huawei)

lotar123 ::

Eno vprašanje, za tiste, ki se malo bolje spoznate na tablice. Sicer se tablica rabi izključno za šolska opravila pa vendar. Recimo moj telefon ali pa tablica Samsung Galaxy tab stara 6 let dosega boljše benchmark rezultate kot ta tablica. Pa razlika ni mala, vendar se meri v x3 - x5 boljšem rezultatu.

Kupil sem tole tablico https://www.mimovrste.com/tablice/black...

Sedaj po specifikacij naj ne bi bila tako slaba tablica, mi je pa jasno da je pač to neka leva tablica. Je možno da je pač tablica defektna, in jo pošljem nazaj, ali je to pač to za ta denar?

Recimo GFX test: test 1080p Driver Overhead 2 OffScreen:

Telefon Huawei p10 pro 3068 Frames, 51 FPS
Nova tablica 620 Frames 16 FPS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lotar123 ()

r3dkv1c4 ::

katimm je izjavil:

https://www.eglobalcentraleu.com/apple-...

Recimo tole je super cena za letosnjo generacijo. Meni se pri Ipadu 10.2 najbolj zamerilo da se polni iz 0-100% 2 ure in pol. In to v letu 2020. Air pa ze podpira hitro polnjenje...

No, to je fake. Malo prečitaj o eglobal.....;)
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

amacar ::

To ni fake, naročil ipada air (prejšnjo generacijo), dobavljeno v treh tednih. Edino kar je, da ima polnilec US priklop (je bil priložen adapter), ampak je bila cena toliko nižja, da se ne sekiram.
««
172 / 183
»»