» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
153 / 183
»»

tks962 ::

če komu pride prav: unieuro ima cca 1teden znižan samsung a 10.1 na 170eur

https://www.unieuro.it/online/Tablet/20...

...če bo kdo po naši obali hodil je v Miljah ena štacuna...

TensorTensor ::

tks962 je izjavil:

če komu pride prav: unieuro ima cca 1teden znižan samsung a 10.1 na 170eur

https://www.unieuro.it/online/Tablet/20...

...če bo kdo po naši obali hodil je v Miljah ena štacuna...



Kot kaže so že pošle...
/

KuhaR ::

Še moje mnenje o Teclast T10. Za dobrih 180EUR zelo dobra tablica, dosti boljša od Medion tablice iz Hoferja za isti denar. Ekran je za 10 razredov boljši od Mediona in boljši od Nexus 7 2013. Edina zelo moteča stvar je porazna WiFi povezljivost. Tablica pozna obe omrežji 2.4GHz in 5GHz. Na 5GHz v isti sobi kjer je ruter, je prenos preko 20MB/s vendar strmo pada že v sosednji sobi, nadstroplje višje v spalnici pa ga sploh ne najde več. V isti sobi se moj telefon poveže na 5GHz. 2.4GHz pa je problematičen. V sobi z ruterjem je prenos komaj 2MB/s kar je trikrat manj kot na telefonu. V spalnici je prenos 200-300kB/s, na telefonu in tablici Nexus 7 iz leta 2013 pa je hitrost čez 2MB/s.
Vodno hlajen že od 1999.
Ryzen 9 5950/MSI MAG B550 Tomahawk/32GB3600 cl14/RX7900XT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KuhaR ()

tks962 ::

TensorTensor je izjavil:

tks962 je izjavil:

če komu pride prav: unieuro ima cca 1teden znižan samsung a 10.1 na 170eur

https://www.unieuro.it/online/Tablet/20...

...če bo kdo po naši obali hodil je v Miljah ena štacuna...



Kot kaže so že pošle...


če je na netu še objavljeno, so, ampak so nekje v eni trgovini...mogoče v več trgovinah...

gusto ::

Kakšna koda za Lenovo P8 (TAB3 8 Plus)? :)

Tomson ::

Je, za Lenovo P8 4G/LTE verzijo je koda: GBPCSNEW iz 140€ na 130€, sicer pa imaš v EU skladišču belo verzijo za 125€ v FlashSale ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gusto ::

Tomson najlepša hvala. :)

rs1975 ::

KuhaR je izjavil:

Še moje mnenje o Teclast T10. Za dobrih 180EUR zelo dobra tablica, dosti boljša od Medion tablice iz Hoferja za isti denar. Ekran je za 10 razredov boljši od Mediona in boljši od Nexus 7 2013. Edina zelo moteča stvar je porazna WiFi povezljivost. Tablica pozna obe omrežji 2.4GHz in 5GHz. Na 5GHz v isti sobi kjer je ruter, je prenos preko 20MB/s vendar strmo pada že v sosednji sobi, nadstroplje višje v spalnici pa ga sploh ne najde več. V isti sobi se moj telefon poveže na 5GHz. 2.4GHz pa je problematičen. V sobi z ruterjem je prenos komaj 2MB/s kar je trikrat manj kot na telefonu. V spalnici je prenos 200-300kB/s, na telefonu in tablici Nexus 7 iz leta 2013 pa je hitrost čez 2MB/s.

Uh, tole ni dober podatek... Ravno tablica se pri meni uporablja v nadstropju višje ali celo zunaj na terasi. Dosedanji Nexus 10 težav s Wi-fijem ni imel, tako da ne vem, če je potem pameten nakup Teclast.

Ima Onda V10 kaj boljši Wi-Fi?

ŠE tole - kako je sedaj s plačilom dajatev, če naročim preko GB in EU skladišča? Me bodo opalili ali gre to čez brez dodatnih obdavčitev?

Tomson ::

Hmm... Na moji tablici Teclast T10 je doseg WiFija pravzaprav precej dober. Tudi na najbolj oddaljenem kotičku hiše, drugo nadstopje (v drugem nadstropju kot je Router), diagonalna soba je še vedno dober sprejem, nekje polovica signala ... Hitrosti prenosa pa res niso velike na večji razdalji, a še vedno povsem ok, za normalno delo.

Na sliki, signal od manjše do največje oddaljenosti v hiši, za primerjavo OnePlus 5T, na koncu pa hitrost prenosa v najbolj oddaljenem kotičku hiše od routerja ...



Glede dajatev, če naročiš preko EU skladišča, glede na prakso sigurno ni dodatnih stroškov, ter dostava v nekaj dnevih. Če greš preko China/HK skladišča pa vzameš PriorityLineEU (ki se je izakala za odlično opcijo, praviloma brez dodatnih stroškov) ali pa RegisteredAirMail, ki se kar ustavlja na carini, a v primeru dodatnih stroškov le te GB v celoti povrne ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

oberskitona ::

Pozdravljeni

Preko gearbesta sem kupil teclast P10
Sedaj pa ko zadeva miruje kaksen dan je nemorem pognati s preprostim pritiskom na gumb, ali stisnem hard reset z iglico ali pa tablico priklopim na polnilec da se zbudi...ali je to kaksna nastavitev zmrdana ali bo potrebno nazaj poslat zadevo.
Ali je ze kdo uveljavljal garancijo na gearbest narocil sem iz eu skladišča tako da vrjetno bo potrebno tja poslat zadevo.
Zelel sem jo updatat ce je mogoče problem software pa ne najdem nikjer kjer bi lahko preveril za updati tako da bi prosil koga z enako tablico ce mi malo pomaga...

Mare2 ::

Pogej, če si jo sploh dokončno zaustavil.

Jaz imam tako na prenosniku kot tablici v Win 10 bližnjico %windir%\System32\shutdown.exe /s /t 0 /f

Če se ne zbudi, tišči tipko za ON kakih 15 ali 30 sekund. :)

Poem pa še enkrat ON 5 sek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

sandmat ::

oj,

iščem tablico v rangu do 300€ - predvsem takšno, ki bo po parih letih še delala. Poleg ipada (ki celo deluje, če odštejem posodobitve, ki občasno polomijo stvari) si lastim še galaxy tab in transformer prime. Oba slednja sta postala po cca dveh letih in pol popolnoma neuporabna.

Hvaležen bom za predloge v smeri androida, sicer bom verjetno vzel 10" ipada, ki je malo čez budget, ampak bo predvidoma zadovoljivo opravljal funkcije naslednjih par let.

dmorec ::

Žal so vse zadeve narejene tako,da "drzijo" max 2.leti. Priporocam lenovo tab4.

Yossarian ::

Jaz sem kupil Lenovo Tab 4 10 Plus - prezadovoljen sem z njo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Inicijator ::

Mi zaupaš kje si kupil Lenovo Tab 4? V Sloveniji ali preko spleta? Po kakšni ceni?

r3dkv1c4 ::

dmorec je izjavil:

Žal so vse zadeve narejene tako,da "drzijo" max 2.leti. Priporocam lenovo tab4.

Zanimivo, kaj imajo odstevalnike montirane, al kaj?

Nehaj stresat bedarije.

sandmat ::

Inicijator je izjavil:

Mi zaupaš kje si kupil Lenovo Tab 4? V Sloveniji ali preko spleta? Po kakšni ceni?

tudi mene to zanima. Našel sem le 4ko na mimovrste in v big bangu, 4 plus pa ne vidim, da bi prodajali kje v sloveniji

Yossarian ::

Kupil sem jo na Amazon.de in sicer verzijo z LTE. Jaz sem jo kupil na cybermonday in sem dal za njo 291,17 EUR + 6,00 EUR še poštnih stroškov. Zelo sem zadovoljen z njo. Zdaj pa vidim, da je ta model 399,00 EUR. Tukaj pa je že nižja cena, vendar brez LTE.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

Tale WiFi model (sicer 16GB, ampak podpira razširitveno kartico do 256GB) Lenovo Tab 4 10 Plus je na Amazon.de že za 269EUR, tale LTE model za 299EUR ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Simke76 ::

Pozdravljeni. Zanima me sledeče. Če ima tablica zaslon v HD resoluciji 720, predvajanje videa pa v FULL HD resoluciji 1080, ali se bodo potem npr. tv programi FULL HD iz telekomovega TVINA lahko gledali v polni FULL HD 1080 resoluciji ali bo slika samo v HD 720 resoluciji? Odločujem se med LENOVO TAB4 10" Wifi in LENOVO TAB4 10" LTE. Obe tablici imata HD zaslon 720, med tem ko ima LTE verzija predvajanje videa v 1080, resoluciji, Wifi verzija pa v 720 resoluciji. Hvala za odgovore.

delfinus ::

Ce je video v 1080, tablica pa ima resolucijo 720 bo pac downsamplalo na 720 in je to to. Vedno bos gledal 720. Zaslon sam po sebi pa ne bo nikoli postal 1080, te magije pa se ni, da bi se hardware spreminjal on the fly ;).

leiito ::

A propos tablice, zakaj slo-tech vsakič znova terja vpis username in passworda, vsaj na iPadu? Že res, da sam username in pw ostaneta v spominu in je stvar dveh klikov, ampak je vseeno ena redkih, če ne edina neplačljiva stran, kjer si po par minutah odsotnosti avtomatsko odjavljen. Je kak poseben razlog za to?

amacar ::

Gres v slo-tech nastavitve in izberes, da si zapomni napravo.

leiito ::

Na iPadu ni opcije nastavitve.

amacar ::

Če nisi nesposoben pogledati v nastavitve, potem je tudi na ipadu:

r3dkv1c4 ::

leiito je izjavil:

Na iPadu ni opcije nastavitve.

Povej mi, zakaj si lastiš iPada, če niti srfat ne znaš z njim po netu?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

BorutK-73 ::

amacar je izjavil:

Če nisi nesposoben pogledati v nastavitve, potem je tudi na ipadu:


Da pa prideš to te strani je potrebno kliknit na tvoje user ime.

asimo ::

Koliko je bila cena za Lenovo tab4 10 na Telekomu? Jaz je ne vidim več v programu zvestobe.

Miha073 ::

Zanima me ali je za Teclast T10 kakšna koda za popust za tablico, ali se splača malo počakati. Ter kako je kaj z garancijo?

Predvidevam da nimam kaj faliti z nakupom omenjene tablice, uporabljal bi jo predvsem za Filme, internet.

Tomson ::

Drži, s Teclast T10 ne moreš zgrešit, odlična overall tablica za ceno, za filme, internet, maile, več kot odlična. Trenutno najboljša opcija je s kodo: GBTPC iz EU skladišča iz 220EUR na 203EUR ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Miha073 ::

Mogoče ima kdo kakšno izkušnjo kako deluje kaj Teclast T10 preko Hdmi kabla povezan z televizijo? Da bi kakšen filem predvajal na TV

Invictus ::

Za ceno HDMI kabla in vseh adapterjev že dobiš Andrpoid TV box ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sandmat ::

Miha073 je izjavil:

Mogoče ima kdo kakšno izkušnjo kako deluje kaj Teclast T10 preko Hdmi kabla povezan z televizijo? Da bi kakšen filem predvajal na TV

jaz sem kupil chromecast (ranga 30€) in nisem v življenju več priklopil telefona/tablice s hdmi/mhl kablom

Miha073 ::

sandmat je izjavil:

Miha073 je izjavil:

Mogoče ima kdo kakšno izkušnjo kako deluje kaj Teclast T10 preko Hdmi kabla povezan z televizijo? Da bi kakšen filem predvajal na TV

jaz sem kupil chromecast (ranga 30€) in nisem v življenju več priklopil telefona/tablice s hdmi/mhl kablom


Katerega pa priporočate? Trenutno sem gledal Google adapter Chromecast 2

sandmat ::

imam dvojko, prej sem imel enko. Dvojka je precej hitrejša in mi manjkat prekine stream kot enka.

delfinus ::

Samsung Galaxy Tab S2 8" dobim ganz novo za 240EUR. Rabim 8", da jo lahko drzim z eno roko. Je to OK, ali je se kaj boljsega in bolj optimalnega? Rad imam kvalitetno izdelavo, dober display.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Mare2 ::

Evo, torej katero tablico kupiti. Naj bi bila 10 inčna, dual boot, vsaj 64 GB, 64 bitni WIN 10, dovolj močan wifi za cca 300 do 350 EUR skupaj s carino oz DDV. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

delfinus ::

Nic, sem ubodel Galaxy Tab S2 8". Je bila fina ponudba v MediaMarktu in se ne bo ponovila, pa tudi ni neke blazne ponudbe med 8". Tole je bilo s konkurenco, ki sem jo tudi gledal se najboljse. Glede prvih zacetniskih dozivetij na S2 Tab sem kr zadovoljen. AMOLED display je super, tudi izdelava kr solidna. Na njej je ze v originalu prisel Android 7. Nadomesca pa legendarnega Nexusa 7 (2012), ki bo sel v pokoj, saj je preprosto postal prepocasen.
lp, d.

d4vid ::

Katera je top tablica za 150€? Grem iz laptopa na stacionarca, pa bi tablica pasala zraven :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Yossarian ::

Lenovo Tab 4 10 plus - mi mogoče zna kdo z gotovostjo povedat, kateri OTG kabel bi na njej deloval in kateri HDMI adapter zagotovo deluje. Enega (HDMI) sem sprobal kar na slepo, pa sploh ne deluje.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Tomson ::

@d4vid:
Če kupuješ v Slo, potem poglej Lenovo Tab10 za 150€, Huawei T3 10 za 170€ ali na E4Y za 150€, Acer One B3 za 160€, sicer pa v omenjenem cenovnem razredu daleč najboljša opcija Onda V10 Pro (na vseh področjih zmogljivejša), za 170€ na GB iz EU skladišča (2-5 dni dostava, brez dodatnih stroškov) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

verto ::

Yossarian je izjavil:

Lenovo Tab 4 10 plus - mi mogoče zna kdo z gotovostjo povedat, kateri OTG kabel bi na njej deloval in kateri HDMI adapter zagotovo deluje. Enega (HDMI) sem sprobal kar na slepo, pa sploh ne deluje.



Gotovo vsak otg kabel z usb c vhodom. Hdmi pa ne bo možno, ker ta lenovo ne podpira usb to MHL(to je usb to HDMI). L. p.

d4vid ::

verto je izjavil:

Yossarian je izjavil:

Lenovo Tab 4 10 plus - mi mogoče zna kdo z gotovostjo povedat, kateri OTG kabel bi na njej deloval in kateri HDMI adapter zagotovo deluje. Enega (HDMI) sem sprobal kar na slepo, pa sploh ne deluje.



Gotovo vsak otg kabel z usb c vhodom. Hdmi pa ne bo možno, ker ta lenovo ne podpira usb to MHL(to je usb to HDMI). L. p.


Mislim, da v letu 2018 že kar vse tablice podpirajo miracast/chromecast, tako da ni težave spravit brezžično slike iz tablice na TV, ima pa malo zakasnitve. Sicer če gledaš filme, teh težav ne boš mel.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Yossarian ::

Moja tablica podpira miracast/chromecast in to brez problema, v nekaterih redkih trenutkih pa bi moral tablico s TV-jem povezat s kablom. Očitno to s to tablico ni mogoče.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Bi to bil lahko pravi OTG kabel za USB-C -> USB? Se da to dobit tudi v SLO spletnih trgovinah, predvsem mimovrste ali EnaA?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Tomson je izjavil:

@d4vid:
Če kupuješ v Slo, potem poglej Lenovo Tab10 za 150€, Huawei T3 10 za 170€ ali na E4Y za 150€, Acer One B3 za 160€, sicer pa v omenjenem cenovnem razredu daleč najboljša opcija Onda V10 Pro (na vseh področjih zmogljivejša), za 170€ na GB iz EU skladišča (2-5 dni dostava, brez dodatnih stroškov) ...


Mene zanima, če lahko na Lenovo tablico nložiš
Remix OS in imaš potem DUAL BOOT kot pri Chuwi tablicah?

Mare2 ::

scipascapa ::

LENOVO - FHD zaslon

Mare2 ::

scipascapa je izjavil:

LENOVO - FHD zaslon


Berem mnenje o tem Lenovo.

Zadeva je nekoliko počasnejša kot sem pričakoval. Pri gledanju Tvina nekoliko šteka. Ko tablico priklopim na tipkovnico, ima tablica kar precej prostega hoda pri nagibu, tako da ne vem, ali bo zadeva razpadla, ali je mišljeno, da je tako
---------------

Obstoja kak Lenovo z močnejšim procesorjem, plato? Namesto 8350 kakih 9000 bi bilo ravnoprav. :)

Mare2 ::

A je ta procesor boljši/slabši?

Intel Celeron N3450 Quad Core 1.1GHz, up to 2.2GHz Offers 30 percent performance improvement compared to the previous Cherry Trail generation, provides maximum high-efficiency

https://www.aliexpress.com/item/In-Stoc...
««
153 / 183
»»