» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
151 / 183
»»

bosmla ::

Yossarian je izjavil:

Sam sem pred kratkim kupil Lenovo Tab 4 10 Plus. Zaenkrat sem zelo zadovoljen, tablica dela brezhibno. Moti me malce le to, da je ne morem preko HDMI priklopit na TV, saj ta tablica (pa že marsikatera ne več) nima HDMI izhoda. Sem poskusil z nekim adapterjem, pa ne gre. Če ima kedo kakšno prevrjeno rešitev, naj javi. Doma tablico s TV povežem s Chromecastom in dela odlično, če pa kje ni interneta, pa pride prav tudi kabelj.

Kaj taksnega Miracast TV Dongle - preverjeno deluje. Je sicer rahel lag ampak za video in podobno ok.

Tomson ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Si kdo lasti teclast t10....baterija je res tako vzdrzljiva, kot je navedeno:
"8100mAh Capacity Battery"?

V druge zmogljivosti ne dvomim.
Zanimiva tablica za 180EUR.


Ga imam. Baterija je precej dobra. Pri predvajanju videa se sprazni nad 9h, pri brskanju po netu zdrži za las manj, pri mešani uporabi (Youtube, internet, mail, Deezer, GoogleDocs) pa zdrži cca. 8h. Pri moji povprečni, mešani dnevni uporabi (2-3h) baterija izdihne po treh dnevih uporabe. Do 100% polnosti pa rabi cca. 3h.

Lahko si tudi test prebereš, če te pa še kaj konkretno zanima pa kar vprašaj ... Je pa v tem cenovnem rangu tole top tablica.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Tomson ::

Bo pa danes nekaj kar dobrih GB dealov iz EU skladišča (3-5 dni dostava, 100% brez dodatnih stroškov), če kdo slučajno kupuje, pa mu prav pride in bo ujel.

Dobra opcija še npr. Onda V10, tudi 10" IPS 2560x1600, MTK8173 CPU, 4/64GB, sicer z malo slabšo baterijo, je pa v akciji s kodo: warehouseCZ15 iz EU skladišča za 165€ ta hip (za 30kom) ali pa v črni verziji z 32GB ob 1h zjutraj s kodo: warehouseCZ42 za 144€ (za 10 kom)

Pa če kdo kupuje res dobro 8" tablico, Lenovo P8 (8" IPS 1920x1200, Snapdragon 625, 3/16GB), bo danes ob 23h s kodo: warehouseCZ21 znižan na 119€ tudi iz EU skladišča (za 30kom)

Pa še tale cena bo dobra za Windows/Android tablico danes ob 1h zjutraj, Teclast X98 Plus II (9.7" IPS 2048x1536, Intel X5-Z8350, 4/64GB) s kodo: warehouseCZ33 za 137€ (za 10 kom)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

1309976 ::

Tomson ::

Če izvzameš kitajce, defenitivno! Sploh 16:10 format je meni osebno top na tablici, dosti bolj praktičen format za vse, razen če je video prioriteta! Medion ima zelo spodobno kvaliteto, specifikacije so ok, dober deal ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

1309976 ::

Nekako sem pričakoval (verjetno vpliv kitajcev) za to ceno vsaj 4 GB rama in vsaj 64 GB fiksnega prostora, mogoče tudi micro hdmi...LTE kot tak mi niti ne pomeni toliko, kot mi ostale specifikacije. Če izvzameš LTE je stvar še vedno vredna teh 200 eur (vseeno dosti, glede na to da se ne razlikuje veliko, če sploh (?), od Samsunga Tab A, ki ste ga omenjali par strani nazaj in je veljal nekako za best buy v tem rangu). Mogoče malo naivna primerjava, a glede na to da nisem doma na področju tablic raje preverim pred potencialnim nakupom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

Tomson ::

Samsung Tab A je med njima pač bolj preverjena opcija, sicer pa sta si precej podobna, a Samsung je za cca. 50EUR dražji. Enaka velikost, precej podobna IPS/PLS zaslona, procesor je na Samsungu za las hitrejši, GPU je recimo vidno zmogljivejši (če igraš igre), Medion ima za las novejši Android, oba imata 2/32GB, kamera je verjetno boljša na Samsungu (če je pomembno), Samsung je nekoliko lažji in ima za las zmogljivejšo baterijo, Medion sicer podpira še SIM, mislim da hude razlike tudi v praksi med njima ni, je pa kot omenjeno, Samsung bolj preverjeno dobra opcija.

Če pa želiš več za manj, pa se ozri za kakšnim kitajcem, npr. iz EU skladišča (da hitro dobiš), če se mudi z nakupom, npr. Onda V10 je ugodna pa precej ok tablica za zmerno ceno pa dobiš boljši zaslon in več RAM/ROMa, tudi 10" IPS 2560x1600, MTK8173 CPU, 4/64GB, s kodo: warehouseCZ15 iz EU skladišča za 165EUR npr ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

r3dkv1c4 ::

Tomson je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Si kdo lasti teclast t10....baterija je res tako vzdrzljiva, kot je navedeno:
"8100mAh Capacity Battery"?

V druge zmogljivosti ne dvomim.
Zanimiva tablica za 180EUR.


Ga imam. Baterija je precej dobra. Pri predvajanju videa se sprazni nad 9h, pri brskanju po netu zdrži za las manj, pri mešani uporabi (Youtube, internet, mail, Deezer, GoogleDocs) pa zdrži cca. 8h. Pri moji povprečni, mešani dnevni uporabi (2-3h) baterija izdihne po treh dnevih uporabe. Do 100% polnosti pa rabi cca. 3h.

Lahko si tudi test prebereš, če te pa še kaj konkretno zanima pa kar vprašaj ... Je pa v tem cenovnem rangu tole top tablica.

Ima en big minus: ni reze za sim in to me moti

r3dkv1c4 ::

Zanima me, ce je za kitajca potrebno se kaksno uvozno dajatev placat, konkretneje za teclast t10?

Tomson ::

Načeloma da, 22% ddv in 7€ stroški carinjenja, je pa precej odvino tudi od poštne opcije. Na GB je bila dolgo PriorityLineEU opcija, kjer nikoli ni bilo dodatnih stroškov, sedaj je še podobno z opcijo Unregistered without Tracking, a ni 100%, ne vem pa iz prakse kako je pri drugih trgovinah, je pa DHL ponavadi 100% carinjen, če ni drugače navedeno. Sicer pa pri 177€ z vsemi stroški prideš na 223€ kar je še vedno zelo dobra cena za takšno tablico ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

r3dkv1c4 ::

hvala za info

bom najbrž kar preskočil tisto motečo sim režo in jo bom naročil

r3dkv1c4 ::

@Tomson

Kaj pa tale deal, edini minus vidim v bateriji?

Glede na to, da zadeva pride iz Španskega skladišča predvidevam, da ni carinskih dajatev? Drži ali se motim?

Tomson ::

Ampak to je 8.4", ne 10.1" model in je cena kar visokih 180€ plus poštnina. Kolikor vidim je seller MC Computer, China. Kje gledaš da je skladišče v Španiji?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Okapi ::

Evropsko skladišče zagotavlja samo hitrejšo dobavo, še vedno pa se lahko zgodi, da moraš plačati DDV.

r3dkv1c4 ::

Okapi je izjavil:

Evropsko skladišče zagotavlja samo hitrejšo dobavo, še vedno pa se lahko zgodi, da moraš plačati DDV.

Aha, ok hvala za razlago

r3dkv1c4 ::

1309976 ::

No, pa smo dobili tablico (kar tisto Hofferjevo zgoraj). Bi pa rabil nasvet glede priporočljivih aplikacij za tablico. Katere so najboljše (must have)zadeve za tablico, ki teče pod androidom? Po možnosti brezplačne ali ne predrage.

Tablica bo darilo, zato jo želim poprej "usposobiti".

Yossarian ::

Nekatere moje aplikacije:

- za slike: QuickPic
- za video: MX Player
- za audio: jetAudio
- za pošto: BlueMail
- za datoteke: ES File Explorer
- za trgovske kartice: mobile-pocket
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

gusto ::

Jaz bi za darilo najraje dobil tablico, ki je ni že nekdo prej prčkal in grem sam skozi proces namestitve. V nasprotnem primeru bi najprej naredil factory reset. Pa po moje bi še marsikdo tako naredil.

Spet je odvisno, komu jo misliš podariti, če gre za otroka itd. V tem primeru bi to lahko omenil.

EDIT: @yossarian, izmed aplikacij, ki si jih naštel, bi pogojno prav prišla le ES File Explorer. Zakaj bi imel pa aplikacijo za kartice na tablici, mi pa sploh ni jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

Yossarian ::

gusto je izjavil:

EDIT: @yossarian, izmed aplikacij, ki si jih naštel, bi pogojno prav prišla le ES File Explorer. Zakaj bi imel pa aplikacijo za kartice na tablici, mi pa sploh ni jasno.


Nič hudega, če ti ni jasno. Ker imam te kartice (Jager, Spar, Merkur, Petrol...) na telefonu, jih ne rabim posebej nosit v denarnici in imam posledično tanjšo denarnico.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

amacar ::

Na telefonu ja, zakaj bi jih imel na tablici? A jo vlačiš zraven po trgovinah?

Yossarian ::

Ojoj, pa res, gusto je imel prav: na tablici mobile-pocket res ne rabiš: Ker imam na tablici in telefonu skoraj iste aplikacije, sem gledal na telefonu in napisal tistih nekaj nujnih programov. Mea culpa.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

1309976 ::

Ja res sem pozabil navesti, da je tablica za OŠ otroka...ne še najstnika, čeprav ga že občasno malo meče...

Je kakšna posebnost glede gledanja filmov na tablici (v primerjavi z PCjem recimo)?

P.s. Hvala za zgornje, bom prečekiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

MrStein ::

Yossarian je izjavil:


- za datoteke: ES File Explorer

Ni ta že kako leto-dve totalno zabloatan, poln reklam, teženja ipd?
Sem ga zaradi tega nehal uporabljati. Stara verzija pa je res bila dobra.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tomson ::

File Manager Plus je zadnje čase meni najljubši...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Yossarian ::

Za pisanje pa uporabljam OfficeSuite, na eni tablici pa imam tudi Polaris Office
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

lopov ::

MrStein je izjavil:

Yossarian je izjavil:


- za datoteke: ES File Explorer

Ni ta že kako leto-dve totalno zabloatan, poln reklam, teženja ipd?
Sem ga zaradi tega nehal uporabljati. Stara verzija pa je res bila dobra.


Grozen je postal. Priporočam, a starejšo verzijo brez "pametnih" modulov, mislim da je to 2.xx.

r3dkv1c4 ::

Dajmo se držat teme....o tablicah....o app imamo drugo temo....a je res tako težko?

Čakaj, a niso admini ravno zato na forumih, da skrbijo za podobne težave....aja saj res... sem pozabil, da sem na st-ju, kjer admini brišejo odkrite komentarje ki jim sežejo v dno duše.....pravega dela pa pač ne opravljajo....kot v JU.
;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

t-zonaz ::

Je kaksen prednovoletni deal za tablico z GPS-om.
Nekaj rabim za fotra, da bo uporabljal za navigacijo v avtu in ko gre v hribe.
Pravzaprav tudi rabljena pride v postev, tam do 100e.
t-zonaz

Worf9 ::

Pozdravljeni,

Zanimam se za Chuwi Hi13 predvsem zaradi "OK" procesorja in super ekrana... Je že kdo kupoval preko geekbuying ? Jo imajo tudi preko DE ali preko IT warehouse/skladišča. Je potem tu treba plačat še kakšen DDV ?

LP

RED_line ::

pusti kitajca v k. če se ti karkoli pokvari se jim jebe zate

r3dkv1c4 ::

RED_line je izjavil:

pusti kitajca v k. če se ti karkoli pokvari se jim jebe zate

A to novico si slisal v gostilni zraven gasilskega doma v Sp. Dupleku, v nedeljo ob 11:30?

Tomson ::

t-zonaz je izjavil:

Je kaksen prednovoletni deal za tablico z GPS-om.
Nekaj rabim za fotra, da bo uporabljal za navigacijo v avtu in ko gre v hribe.
Pravzaprav tudi rabljena pride v postev, tam do 100e.


Okoli 100€ je ena boljših opcij Lenovo Tab3 8 (FHD IPS, 3/16GB, Snapdragon 625, , najugodneje dobiš na GB v EU skladišču s kodo: warehouseFR04 za 120€. Nisi pa omenil če je SIM kartica nuja, v tem primeru kakšen malo dražji (155€) Samsung Galaxy Tab A 7.0 ali Huawei T3 MediaPad 8.0 (159€) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

m4cer ::

pozdrav od tablica loverja.:) tudi jaz sem dobil mediona iz hoferja za darilo.
kar občuten upgrade od prejšnega nexus7 iz 2012.

plusi:

kvalitetno aluminjasto ohišje
android 7
snapdragon procesor

minusi:
teža čez pol kilograma
rama bi bilo lahko več kot 2Gb

zanima me pa kakšen ovitek si naj omislim?
za kateri bolj popularen model naj iščem po spletu?

lp.

Infusion ::

Nujno moram kupit tablico do 200EUR, možnost je samo M Tehnika ali Big Bang, če bi kupoval zase bi kupil iz interneta. Kar sem gledal je tole še najboljša opcija za ta denar iz M Tehnike:

https://mtehnika.mercator.si/izdelek/17...

Kaj pa iz Big Banga, je kaj boljšega za do 200EUR? Tablica bo v glavnem za brskanje po internetu pa ogled kakšnega videa, nič zahtevnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

broken/link ::

jaz bi na tvojem mestu raje vzel huaweia: https://www.bigbang.si/tablicni-racunal...
je pa oboje precej podobna žalost. plus huaweia pa je LTE.

Tomson ::

Če imaš možnost dodaj 50€ in vzami Samsung Galaxy Tab A, sicer pa bo za nezahtevno uporabo tudi tisti Lenovo povsem ok ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

rs1975 ::

Je v tem rangu kaj boljšega kot Lenovo?
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Plus je tudi ta, da ga lahko vzamem na obroke...

Han ::

Je. Ta Lenovo je podpovprečna tablica.

Tomson ::

V tem cenovnem rangu ni kaj posebej pametnega v Slo niti ne najdeš, podobne alternative so Asus ZenPad 10, Huawei MediaPad T3, Acer Iconia One. Mogoče še največ dobiš s Acer Iconia Tab10, ki ima FHD IPS zaslon ali še bolje če naletiš na kakšen Medion iz Hoferja.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

m4cer ::

a je zadnji Medion rebrandan Lenovo 4?

r3dkv1c4 ::

Zakaj pa ne kupite Teclast t10, če želite dobro tablico za male solde?

Tomson ::

Teclast T10 je defenitivno ena najboljših opcij do 200€ in krepko čez, a se ne dobi v Sloveniji, je pa na Gearbest trenutno s kodo: Xmas328 znižana iz 234€ na 170€, če komu prav pride ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Yossarian ::

Sam imam Lenovo Tab 4 10 Plus (z režo za SIM kartico), pa sem zelo zadovoljen z njo. Res pa je, da ima 4 GB delovnega spomina in ne 2 GB, kot je ta pri Telemachu.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

SkIDiver ::

Kako pa je s posodobitvami Androida pri Teclast tablicah?

Tomson ::

Tole je npr. zadnjih nekaj Official ROM updejtov za Teclast T10, zadnji je iz 30.12.2017, sicer updejt vsak mesec. Android pa je zaenkrat ves čas pri 7.0 ..

Official ROM Teclast Version: T10 (E3C5)-Android7.0-V1.19-26A4 - full_wisky8176_tb_n-user 7.0 NRD90M
Official ROM Teclast Version: T10 (E3C5)-Android7.0-V1.20-2E26 - full_wisky8176_tb_n-user 7.0 NRD90M
Official ROM Teclast Version: T10 (E3C5)-Android7.0-V1.23-745F - full_wisky8176_tb_n-user 7.0 NRD90M
Official ROM Teclast Version: T10 (E3C5)-Android7.0-V1.24-5FF4 - full_wisky8176_tb_n-user 7.0 NRD90M
Official ROM Teclast Version: T10 (E3C5)-Android7.0-V1.28-A320 - full_wisky8176_tb_n-user 7.0 NRD90M
Official ROM Teclast Version: T10 (E3C5)-Android7.0-V1.31-5CBD - full_wisky8176_tb_n-user 7.0 NRD90M
Official ROM Teclast Version: T10 (E3C5)-Android7.0-V1.32-0FCD - full_wisky8176_tb_n-user 7.0 NRD90M
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

SkIDiver ::

Hvala

b0B3k ::

Samo informativno, do kdaj velja koda Xmas328 na GB?

TensorTensor ::

Koda ni več veljavna. Tomson, obstaja še kakšna koda za tablico Telcast?
/

b0B3k ::

Zanimivo, ko jo vpišem mi jo še vedno sprejme in spremeni ceno ...
««
151 / 183
»»