» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
150 / 183
»»

Lonsarg ::

Jaz imam eno tablico z identičnim procesorjem. Verjemi na taki za silo hitri zadevi drugega kot Edge iz Windows 10 nočeš. Poleg tega Firefox in Chrome še vedno nimata čisto smooth uporabe touchscreena, čeprav se je vsaj Chrome kar precej izbolšal v zadnih časih.

Sicer čisto solidna zadeva samo po sebi (ne mislim menjati dokler ne pridejo W10 ARM S835 tablice), je pa res da to 300EUR ni vredno, je bilo 3 leta nazaj, ko je ven prišlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

Dokler je še bil v prodaji je stal med 200 in 250 EUR.

Vir, za Avstrijo: https://geizhals.at/?phist=1209367

Evo, tu (EnaA) imaš Lenovo IdeaPad Miix 310 z 4GB RAM-a, 64 GB "diska" in Atom x5-Z8350 za 290 EUR.

V tujini pa že za 200 EUR.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Filip8 ::

nč bat dečki, sm mal pogledu preden sm ji najdu tega.. ni šans da bi dala 300 za njega, 130 je bil skor nč rabljen.. zamudila je z nakupom rabljenga t102 za 200 eur pa sm ji reku če že nujno rabi nej vzame tega za 130.. kaj naj.

borisk ::

kaj kupiti z 10.1 zaslonom, za nezahtevnega uporabnika? po možnosti slovenski jezik menijev? pa če bi bilo iz Evrope?

Han ::

Tomson ::

Jup, Samsung Galaxy A je defenitivno najboljša 10" Android opcija do 200EUR, če kupuješ v EU, če si kje blizu Italije ga dobiš tudi za 179€. Če pa je opcija tudi izven EU, pa težko najdeš boljše od Teclast T10 za 160EUR, res hudo razmerje med ceno/zmogljivostjo/kvaliteto ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Invictus ::

Lenovo tablice so na amazonu pd 100 EUR naprej.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Igor0 ::

Koliko je vreden komplet Dell Venue 11 Pro 7140 s priborom ?
Ne znam prilepiti linka na Bolho :)

Zgleda zanimiva kombinacija, tudi zmogljiv naj bi bil, samo glede cene ne vem.

Se pa prodajalec ne odziva že od včeraj.
LP Igor

Tomson ::

Odvisno od točnega modela, tako za orientacijo, model 7130 z Intel i3 in 256GB SSDjem, nov, pride na amazon.de 333€, na Ebay.co.uk pa imaš rabljenega 7140 za 120€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Igor0 ::

Model je i5, 8GB RAM, 256GB SSD, LTE, dodatna tipkovnica z baterijo, Dock, dodatni polnilec, aktivno pisalo, ...

Upam, da se kmalu javi, če pa še ceno malo spusti - vzamem.

Ima kdo izkušnje s tem modelom ?
LP Igor

r3dkv1c4 ::

Tablica brez reže za sim je, kot kura brez glave.

Egidij88 ::

O bože kakšna revščina je s temi tablicami. V letu 2017 2gb rama in Marshmallow? Že 4 leta nazaj pa kupil Nexus 10, 2gb rama prilezel do 5.1.1., resolucija 2560x1600. Tole ko bom upokojil je očitno konec, tablice izumirajo.

Tomson ::

Je kar res, že nekaj let tablični računalniki precej stagnirajo, le tu in tam kakšen model, sploh kar se flagship modelov tiče. Še vedno so med boljšimi kakšni modeli izpred leta, dveh ... Tisti novi flagshipi ki so, imajo pa ultra visoko ceno. So pa kitajci precej pridni na tem področju, za nizko ceno imajo kar nekaj dobrih modelov. Tale Teclast T10 za 180€ je npr. ena taka super opcija. 10", fenomenalen IPS 2560x1600 zaslon, 4/64GB, super baterija, SIM/SD, Android 7 ... Me je res precej navdušil, sploh glede na ceno.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Lonsarg ::

Če hočeš premium mobilno zadevo navadne tablice res ne pridejo več v upoštev, zgolj 2in1 ti preostane. Kar bi blo lahko čisto super, če bi se dobilo vse velikosti premium 2in1 pa se jih ne. Že pod 12" je težko dobit.

Jaz mislim da je to zamujena priložnost, osebno ostajam na Atom tablici pa imam željo nekaj bolj premium kupit, ampak 10" je strogi max, pravzaprav bi raje 9". Mojih 500-1000EUR bi firme lahko že zdavnaj pobrale, če bi mi to ponudile. Upanje mi ostaja da pride kaj na podlagi W10 on ARM ven ali pa kaka Chrome OS tablica bi tudi bla načeloma ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

J-ronimo ::

Kakšen mesec ali dva nazaj sem presedlal na Ipad Air. Prej sem imel morje android tablic (Asus transformer 101, Samsung galaxy tab2, Samsung galaxy note 10.1, Lg G pad 10, Medion) in Asus transformer T100 z Windowsi. Pred nakupom Ipad Air sem imel Mediona, ki ima na papirju podobne specse. Razlika v sami uporabniški izkušnji in izdelavi je svetove narazen.

Izkušnja je, za moje pojme, toliko boljša, da se na android tablico ne vrnem več. Enostavno vse dela, OS nadgradnje so še vedno, pa vse kar uporabljam na android telefonu se dobi free tudi na appstore. Edina uporabna alternativa je MS Surface, ki pa je že malo bolj usmerjen v produktivnost in je cenovni rang Ipad Pro.

Namen trenutne uporabe: branje pdf, youtube tutoriali, skiciranje, zapiski itd. V prihodnje bom verjetno presedlal še na Iphone zaradi že zgoraj napisanega. Pa do sedaj nisem bil nikoli posebaj naklonjen I-zadevam (vmes mi je celo crknil Ipod 2. gen).

CleanPower ::

Samo pri temu Teclastu T10 moramo na 180 dodati še carino ne? Ali je že v ceni?

Okapi ::

Dodati moraš DDV.

Tomson ::

@cleanpower

Če naročiš s poštno opcijo PriorityLineEU gre glede na moje osebne izkušnje in izkušnje mnogih slo-techovcev praviloma vedno skozi brez dodatnih stroškov ... Ni pa, jasno, 100% garancije.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Hulio ::

Kaj priporocate do 120€? Tablica bi se uporabljla za brskanje po spletu. Rad bi edino da baterija drzi nekaj casa.

Tomson ::

Če kupuješ v Slo so najboljše opcije: Huawei MediaPad T3 8" za 140€ ali Lenovo Tab3 10" za 145€ ali Samsung Tab E 10" za 150€. Če kupuješ v tujini dobiš dosti bolje za manj, npr. Teclast P10 10" za 100€ (izbereš PriorityLineEU), v primeru izredne smole si še ob 22% ddvja in prideš na cca. 130€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Hulio ::

Teclast P10 10" zgleda zelo ugodno za to kar ponuja. Imaš mogoče kakšne izkušnje s to firmo oz. kaj se zgodi če po pol leta crkne?

Tomson ::

S Teclast ali Gearbest? :) Teclast je že kar uveljavljena kitajska firma, delajo precej dobre zadeve. Doma imam trenutno že nekaj časa model T10, ki je res odličen glede na ceno. Model P10 je sicer manj zmogljiv, a glede na ceno še vedno odličen, sploh v primerjavi s konkurenco. Sploh imajo te Teclast tablice izjemne zaslone. Gearbest je pa itak ena največjih azijskih trgovin. Če se kaj pokvari je garancija 1-leto, se velikokrat reši reklamacija kar na daljavo preko poslanega videoposnetka, v najslabšem primeru pa je 7€ poštine za pošiljko nazaj v trgovino. Osebno pri njih kar precej kupujem, preko PriorityLineEU do sedaj tudi vedno dobil zadeve brez dodatnih stroškov, tu in tam pa se zgodi da kakšna zadeva putuje dlje časa. En telefon za 10€ čakam že preko 2-meseca, sicer pa v povprečju prispe pošiljka nekje v 3-tednih ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

sentiš ::

Teclast T10 meni na Gearbest kaže ceno 232€...

Mare2 ::

Tomson je izjavil:

S Teclast ali Gearbest? :) Teclast je že kar uveljavljena kitajska firma, delajo precej dobre zadeve. Doma imam trenutno že nekaj časa model T10, ki je res odličen glede na ceno.


Na koliko metrov lovi WIFI? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Hulio ::

Hvala za tvojo izkušnjo mislm, da bom naročil tale Teclast P10 model, za moje potrebe zgleda že kar overkill, sam bolš več kot manj.
Dopoldan je bil flash sale zdaj ni več, model P10 je bil dopoldan 100€ zdaj je 130€.

Mare2 ::

Hulio je izjavil:

Hvala za tvojo izkušnjo mislm, da bom naročil tale Teclast P10 model, za moje potrebe zgleda že kar overkill, sam bolš več kot manj.
Dopoldan je bil flash sale zdaj ni več, model P10 je bil dopoldan 100€ zdaj je 130€.


A je to isti?

https://www.banggood.com/Teclast-P10-Oc...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Tomson ::

Jup, izgleda isti. ;) Ne vem pa kako imajo pri Banggood glede poštnih opcij in dodatnih stroškov, je pa dobra cena. Na Gearbset je dobra opcija PriorityLineEU, kjer praviloma ni dodatnih stroškov. Teclast P10 pri njih je sedaj res izven FlashSale, lahko pa se uporabi koda: GBTPC za -14% na 115EUR npr ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Mare2 ::

Še na aliexpress.com poglej. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Izak ::

Tomson, a za CHUWI Hi10 Plus ali Pro obstaja kakšna koda? Kako je pa s temi FlashSale, se mogoče kaj ve v naprej kdaj so? Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izak ()

Tomson ::

Za Chuwi Hi10 Pro + tipkovnica je kolikor gledam aktivna koda: cybermonday75 za 152EUR ... Ali pa za Chuwi Hi10 Plus koda: Bfriday267 za 136EUR. Naprej se praviloma nič ne ve ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Okapi ::

Katera je pa najboljša majhna (7-8") tablica z Androidom trenutno? Po 5+ letih prišel čas za zamenjavo prvega Nexusa 7;)

r3dkv1c4 ::

sentiš je izjavil:

Teclast T10 meni na Gearbest kaže ceno 232€...

https://www.geekbuying.com/item/Teclast...

amacar ::

Za teclaste preveri wifi reviewe. Moj (no cela ta serija) je lovil 3 metre. Preko ene stene je youtube stekal, je bila tablica totalno neuporabna.

Tomson ::

Drži, T10 je trenutno na GB čez 200€, še včeraj je bil slabih 180€, teden prej 160€. Pač cene skoraj dnevno nihajo, lol ... Mare2, Amacar, tale novi T10 lovi Wifi čisto super. Sem primerjal z iPad Air, oba nosil naokoli po hiši, pa neke bistvene razlike ni, oba sta povsod lovila signal, iPad za slabo črtico bolje recimo. Še največja razlika je v prenosu podatkov, na 100/40Mbps omrežju mi nese iPad 55/40, Teclast T10 pa 25/33 Mbps ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

dope1337 ::

Jz sm glih za mojo nabavu Teclast T10 (bele barve) za 100€ preko linka, ki ga je dal Tomson.

Je ne morm vec gledat, k se mi muci s ~5 let staro Prestigio tablico, pa me na vsak nacin hoce prepricat, da ji cist vredi dela xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Tomson ::

Izak je izjavil:

Tomson, a za CHUWI Hi10 Plus ali Pro obstaja kakšna koda? Kako je pa s temi FlashSale, se mogoče kaj ve v naprej kdaj so? Hvala.


Danes imaš še za Chuwi Hi10 Pro kodo: cybermonday122 za 127€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Izak ::

Bolj me mika Plus model pa skupaj s tipkovnico, če upaš kaj dobit. Hvala!

J-ronimo ::

Če koga zanima proper rešitev za 180€ - Ipad air wifi+3g. Nisem kakorkoli povezan s prodjalcem.

jizzer ::

Katero tablico do 100€ po možnosti zadnja verzija androida, če ni znanstvena fantastika :) Uporaba za Stremio.

Tomson ::

Teclast P10, kot že omenjeno, dobiš precej za 100EUR... Če pa kupuješ v Slo pa malo dodaj za Samsung Galaxy Tab E...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

ameba ::

Zdravo. Katera tablica je sedaj najbooj IN za ceno do 150€?
Najraje bi videl nekaj od Lenovo.

Tomson ::

Če si naklonjen Lenovu, potem Lenovo Tab 3 10" Plus, imaš trenutno na amazon.de v akciji za 149€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Yossarian ::

Sam sem pred kratkim kupil Lenovo Tab 4 10 Plus. Zaenkrat sem zelo zadovoljen, tablica dela brezhibno. Moti me malce le to, da je ne morem preko HDMI priklopit na TV, saj ta tablica (pa že marsikatera ne več) nima HDMI izhoda. Sem poskusil z nekim adapterjem, pa ne gre. Če ima kedo kakšno prevrjeno rešitev, naj javi. Doma tablico s TV povežem s Chromecastom in dela odlično, če pa kje ni interneta, pa pride prav tudi kabelj.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Bwaze6 ::

Iščem čim lažjo okrog 10 colsko tablico, HD+ ločljivost, primarna uporaba bo barvni bralnik PDFjev in ostalih e-knjig. Imam iPad 4, ki tehta 640g, in se zdi punci opeka. Je kaj precej lažjega in ne predragega?

Huawei MediaPad M3 lite 10- 460g - 240€
iPad 2017 - 470g - 360€
Samsung Galaxy Tab S3 - 429g - 560€
Asus ZenPad 3S 10 - 430g - 340€

renofkinja ::

za branje pdfjov in eknjig je dovolj kitajc za 100e poleg tega pa si lahko nabaviš še amazonov kindle za normalno branje knjig in boš prišel ceneje skoz kokr z zgoraj naštetimi tablicami.

Bwaze6 ::

Ampak "kitajc za 100 EUR" ima pol kile+. Rešitev?

Ahmed Ibn Fahdlan: "I cannot lift this."

Herger: "Grow stronger."

13th Warrior. :-)


Kindle me ne zanima, preveč revij in strokovne literature v branju.

Zgornjemu seznamu bi lahko dodal še najlažjega:

Samsung Galaxy Tab S2 - 390g - 350EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

Pečo89 ::

Pri T-2 nameravam uzeti tablico. Da se porabijo točke...
Kaj predlagate je najbolsa izbira od teh treh (vecinoma YT/filmi) tako da nezahtevna uporaba za doma...

-LENOVO TAB 4 10, 16GB
-ASUS ZENPAD 10 Z301M 16GB
-SAMSUNG GALAXY TAB E WIFI, 8GB

Baterija je najmočnejša pri Lenovu (7000 mAh), Samsung (5000mAh), Asus (4680mAh)

Hvala za pomoč vnaprej

Yossarian ::

Jaz bi vzel Lenovo. KSamsung je po karakteristikah videt najslabši, ostala dva sta si zelo podobna, ampak baterija je tudi zelo pomemben dejavnik.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

r3dkv1c4 ::

Si kdo lasti teclast t10....baterija je res tako vzdrzljiva, kot je navedeno:
"8100mAh Capacity Battery"?

V druge zmogljivosti ne dvomim.
Zanimiva tablica za 180€.
««
150 / 183
»»