» »

oglaševanje na stavbah oz. strehi stanovanjske stavbe

oglaševanje na stavbah oz. strehi stanovanjske stavbe

«
1
2 3 4

Blackone13 ::

Lep pozdrav!
Zanima me sledeče. Živim v večstanovanjski stavbi, katere streha je ogromna (štirikapnica). Stavba meri v dolžino cca 30m in pročelje strehe še malo več.. Skratka, ena stran strehe je lepo vidna daleč po ulici oz. po glavni cesti na kateri je tudi semafor. Ko stojiš na tem semaforju ali pa se pelješ po cesti, imaš odličen pogled na celotno stran strehe (cca 400 m2), s tem da, je po tej cesti med tednom (pot iz služb v LJ), poleti tudi med vikendom (pot na morje) ogromen pretok prometa. V glavnem, odličen prostor za oglaševanje.
Zanima me, ali kdo ve ali pa ima kakšne podobne izkušnje, kako bi to streho lahko izkoristil za oglaševanje, oz. na koga naj se obrnem? Koristan vsaka informacija.
Hvala!

Ziga Dolhar ::

Za začetek, na skupnost lastnikov ;-).
https://dolhar.si/

Blackone13 ::

Smo se že pogovarjali v tej smeri in so vsi za stvar, saj bi nam prav prišel kakšen dodaten evrček za obnovo, itd..

noraguta ::

pa občina, če vam sploh pustijo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

nUUb ::

Pri nas (Zaloška) so sami prišli, vprašali in na zemlji postavili panel. Dobimo 300eur/letno.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Mesar ::

300eur letno? sicer ne poznam lokacije ampak če je kok tok aktualna... vsej 300eur MESEČNO.

noraguta kaj ima občina s tem?
Your turn to burn!

M-XXXX ::

Mesar je izjavil:

300eur letno? sicer ne poznam lokacije ampak če je kok tok aktualna... vsej 300eur MESEČNO.

noraguta kaj ima občina s tem?

Zelo verjetno, da na stanovanje...

zuz3k ::

Mesar je izjavil:

300eur letno? sicer ne poznam lokacije ampak če je kok tok aktualna... vsej 300eur MESEČNO.


res da 300 letno / 12 = 25€ kar ni dosti

ampak 300€ MESEČNO pa mora podjetje res že dobro služit,
da ti bo toliko plačalo :|
Life is a psychological game.

Looooooka ::

Vsaka ima svoj faktor.Pa se za % pri zavarovalnicah in avtokleparjih se zmenis.
PROFIT!

nUUb ::

Mesar je izjavil:

300eur letno? sicer ne poznam lokacije ampak če je kok tok aktualna... vsej 300eur MESEČNO.

noraguta kaj ima občina s tem?

Toliko so nam ponudili, z pogodbo za 2 leti. Ni pa to na stanovanju, ampak na koncu parcele, tam kjer je prostor tako ali tako neizkoriščen. So pa vse oni naredili, betonsko podlago in na to montirali cca 6-8m visok panel.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

K0K0 ::

300€/leto + 500€ vložka in sedaj računajo strankam 200-300/teden. Dober biznis :)
Za primerjavo obešanka na ulični svetilki na celovški pride 120/€ mesec z 30% popusta če vzameš za celo leto.

Furbo ::

Mesar je izjavil:

300eur letno? sicer ne poznam lokacije ampak če je kok tok aktualna... vsej 300eur MESEČNO.

noraguta kaj ima občina s tem?


Pa se dejansko spoznaš na cene oglaševanja na tablah, ali si samo mimo pritekel in zalajal, kot v večini tem?

Občina ima lahko kaj s tem, odvisno od občine. Ob cestah, ki jih ima čez DARS se pa oni vtikajo v zadeve.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BlueRunner ::

Furbo je izjavil:

Mesar je izjavil:

300eur letno? sicer ne poznam lokacije ampak če je kok tok aktualna... vsej 300eur MESEČNO.

noraguta kaj ima občina s tem?


Pa se dejansko spoznaš na cene oglaševanja na tablah, ali si samo mimo pritekel in zalajal, kot v večini tem?

Občina ima lahko kaj s tem, odvisno od občine. Ob cestah, ki jih ima čez DARS se pa oni vtikajo v zadeve.

Sicer odvisno od tega kako se lotis oglasevanja, vendar pa verjetno skupnost stanovalcev ne bo registrirala oglasevalskega podjetja, ki je zavezanec za placilo obcinske takse.

Sicer pa je govora o temu, da imajo obcine Odlok o oglasevanju s katerim urejajo in predvsem obdavcijo (s taksami) oglasevanje. Ce se ne ravnas po odloku, je obicajno predvidena globa. Za MOL je bil trenutno veljaven odlok objavljen v Uradnem list st. 10/11. Vse to pa je pomembno samo, ce se bi odlocili sami neposredno oglasevati oziroma postati oglasevalec.

Ce pa oglasevanje izvaja neko podjetje, ki se tudi sicer ukvarja s tem, potem je to podjetje dolzno poskrbeti tudi za vse morebitne takse oziroma je kot nosilec dejavnosti odgovorno za placilo glob. Lastniki povrsine pa na podlagi pogodbe potem dobijo samo se dogovrjeno kompenzacijo za uporabo zasebne lastnine in od tega placajo dohodnino.

Blazz ::

Mesar je izjavil:

300eur letno? sicer ne poznam lokacije ampak če je kok tok aktualna... vsej 300eur MESEČNO.

noraguta kaj ima občina s tem?


no no ne pretiravat... 300 eur mesečno je bolan znesek....

mojca ::

Blazz je izjavil:

no no ne pretiravat... 300 eur mesečno je bolan znesek....


Ne poznam cen iz prve roke, ampak pojdi na agencijo in povej, da bi imel reklamo na enem jumbo plakatu za 300 EUR na mesec, pa se ti bodo samo smejali.

Citat iz drugega foruma: "Mi smo v firmi imeli zakupljene tri jumbo panoje, ki so ob avtocesti in smo za enega na mesec plačevali cca 3000€. V to ceno je bilo vključeno tiskanje in lepljenje plakata.", "naša firma dobi za 3 jumbo plakate na enem od LJ križišč 15 000 € letno". Pa tudi: "Če ste že vidli plakate od Rutarja, velikost tam ene 100cm x 50cm ... za te plakate narod dobiva 20€ bon na leto, ki ga lahko vnovči v njihovi trgovini."

Ampak če gledamo številke, ki niso iz forumov: oglas na naslovnici dela stane 7900 EUR, celostranski oglas v notranjosti 9600 EUR. In potem se zdi cena 300 EUR na mesec pretirana? Sicer je ogromna razlika med tem, ali sam iščeš stranke, ki bi dale jumbo plakat na tvoj kozolec ali streho, ali pa je to agencija, ki ga/jo je pripravljena najeti tudi za 1 EUR letno in zakasirati svojim strankam 10.000.

Za oglaševanje je po mojem mnenju 300 EUR/letno čista prostitucija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: mojca ()

RockyS ::

Nam so za jumbo plakat ob AC ponudili 5000€ za 10let! S tem da je idealna lokacija. Smo jih seznanili s cenami, ki jih oni zaračunavajo in od takrat se več niso oglasili.

Furbo ::

RockyS je izjavil:

Nam so za jumbo plakat ob AC ponudili 5000€ za 10let! S tem da je idealna lokacija. Smo jih seznanili s cenami, ki jih oni zaračunavajo in od takrat se več niso oglasili.


In koliko dobivate zdaj?

Nič?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RockyS ::

Tako je. Nič. What's your point? Da bi se naj prodali samo za drobiž, zato ker pač lahko?

Ne, zato pa je v sloveniji minimalc 560€, ker se ne cenimo in nas izkoriščajo. Ne more firma za teden/mesec kasirat 3k€, meni pa za 10 let ponudi 5k€ . What tha fuck?

Raje bom sam gor postavil pano za svoj projekt, bom imel več od tega kot pa tistih 500€ na leto.

Furbo ::

Aha. In koliko časa nazaj so vam dali ponudbo?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RockyS ::

1 leto

Furbo ::

Super, kar tako naprej. Važno, da firma ne zasluži, pa četudi ti nimaš nič od tega.

Če v enem letu nisi zavrtel telefona in ponudil zadeve še komu.
Se poizkusil pogajati, ne pa samo biti užaljenček.
Se toliko pozanimal, da bi vsaj vedel, kakšna dovoljenja rabiš, je treba kaj plačevati občini...

...potem nikoli ne boš nič naredil iz tega.

Važno, da si se odrekel 5k€ za nekaj, kar te ne bi stalo prav nič truda.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ziga Dolhar ::

Furbo je izjavil:

Super, kar tako naprej. Važno, da firma ne zasluži, pa četudi ti nimaš nič od tega.


In pogled z druge strani:

Super, le tako naprej. Važno, da lastnik nepremičnine ne zasluži, ker mu nisi pripravljen dati primernejšega odstotka svojega zaslužka. No, zaradi svoje ohrnosti si sam še bolj prikrajšan. Lastnik je izgubil drobiž, ti dvajsetkrat toliko.
https://dolhar.si/

RockyS ::

Vidiš, ko ne veš kaj govoriš. Seveda smo se pogajali in max cena je bila 5k€/10let.

So prišle še druge agencije ampak so imele nenormalne pogoje (dovozna pot, čiščenje snega...)
Dovoljenja ne potrebujem, smo se pozanimali.

Eni dejansko naredimo domačo nalogo, preden se odpovemo zaslužku.

Si mogoče pomislil, kaj bi bilo če mi nekdo v teh 10ih letih ponudi odkup zemljišča, jaz pa ga ne smem prodat, zato ker gor stoji pano? Tudi po 10ih letih ga ne smem prodati kar nekomu, zato ker dobiš v podpis tako sestavljeno pogodbo.

In ja, jaz bi zaslužil 5k, oni 3k€/mesec kar v enakem obdobju znese 360k€. Bogo podjetje, ker jim odžiram zaslužek a ne?
Kaj slučajno delaš za kako tako firmo, da te to tako muči, da smo se dejansko odpovedali tistim 5k€ ?

Blackone13 ::

Se pravi, najboljše da začnem pošiljati ponudbe direktno na podjetja, (z prilogo slike strehe), pa da vidim če bi mogoče kateri dal ugodno ponudbo...saj kolikor vidim iz debate, te agecije konkretno olupijo?
Razmišljal sem tudi če bi katero podjetje z strešno opeko (tondach, bramac..) prekrilo našo steho, s tem da jim damo možnost zastonj reklame za od 10-20 let, se pravi, jim damo streho v najem...

Furbo ::

RockyS je izjavil:

Vidiš, ko ne veš kaj govoriš. Seveda smo se pogajali in max cena je bila 5k€/10let.

So prišle še druge agencije ampak so imele nenormalne pogoje (dovozna pot, čiščenje snega...)
Dovoljenja ne potrebujem, smo se pozanimali.

Eni dejansko naredimo domačo nalogo, preden se odpovemo zaslužku.

Si mogoče pomislil, kaj bi bilo če mi nekdo v teh 10ih letih ponudi odkup zemljišča, jaz pa ga ne smem prodat, zato ker gor stoji pano? Tudi po 10ih letih ga ne smem prodati kar nekomu, zato ker dobiš v podpis tako sestavljeno pogodbo.

In ja, jaz bi zaslužil 5k, oni 3k€/mesec kar v enakem obdobju znese 360k€. Bogo podjetje, ker jim odžiram zaslužek a ne?
Kaj slučajno delaš za kako tako firmo, da te to tako muči, da smo se dejansko odpovedali tistim 5k€ ?


Napiše se ustrezna pogodba, ki stvari kot je prodaja zemljišča ureja.

Če imajo firme tak zaslužek, se ti jo splača odpreti in boš vsak mesec dobil super plačo.

Sami izgovori, nekateri prav nočete zaslužiti denarja.

In ne, ne delam za nobeno firmo, samo zase.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

RockyS ::

To s kritino ne poznam ampak mislim da ni bogve kaj "subvencije".

Furbo je izjavil:

RockyS je izjavil:

Vidiš, ko ne veš kaj govoriš. Seveda smo se pogajali in max cena je bila 5k€/10let.

So prišle še druge agencije ampak so imele nenormalne pogoje (dovozna pot, čiščenje snega...)
Dovoljenja ne potrebujem, smo se pozanimali.

Eni dejansko naredimo domačo nalogo, preden se odpovemo zaslužku.

Si mogoče pomislil, kaj bi bilo če mi nekdo v teh 10ih letih ponudi odkup zemljišča, jaz pa ga ne smem prodat, zato ker gor stoji pano? Tudi po 10ih letih ga ne smem prodati kar nekomu, zato ker dobiš v podpis tako sestavljeno pogodbo.

In ja, jaz bi zaslužil 5k, oni 3k€/mesec kar v enakem obdobju znese 360k€. Bogo podjetje, ker jim odžiram zaslužek a ne?
Kaj slučajno delaš za kako tako firmo, da te to tako muči, da smo se dejansko odpovedali tistim 5k€ ?


Napiše se ustrezna pogodba, ki stvari kot je prodaja zemljišča ureja.

Če imajo firme tak zaslužek, se ti jo splača odpreti in boš vsak mesec dobil super plačo.

Sami izgovori, nekateri prav nočete zaslužiti denarja.

In ne, ne delam za nobeno firmo, samo zase.


Sej v bistvu jim ne prodajaš zemljišča. + da se o stroških odstranitve teh temeljev in opreme ne menimo (ne, oni ne odstranijo, vsaj ne po tej pogodbi, ki smo jo dobili).Spet nimaš pojma kaj pišeš, ker več kot očitno še nisi imel opravka s tako situacijo.
In ja, so ti že zgoraj dokazali kake zaslužke imajo te firme. Če bi se po tvojem ravnali bi vsak s.p. bil Microsoft ali Apple.

In ne sami izgovori, ti nimaš pojma o čem se gre tukaj, si navadni prodani hlapec, ki gre z vsakim, za vsak drobiž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

nUUb ::

Torej so nas nategnili za naš panel ob Zaloški za 300eur/letno?

Jaz mislim da je boljše kot pa da je tam parkirana prikolica. Res pa je, da zmanjkuje prostora na ulici, na dvorišču je samo en parkirni prostor, kjer nobenega "ne motiš", ostane še "kolona", kar pa ni fino če si prvi in rabiš it ven.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Furbo ::

nUUb je izjavil:

Torej so nas nategnili za naš panel ob Zaloški za 300eur/letno?


Ja nategnili so vas, lahko bi imeli 0€/letno, pa še dober občutek, da ste nekoga prikrajšali za 3,000€/leto.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Evo, res prava slovenska logika;(( Nekateri raje nimajo nič, kot da bi nekdo "na njihov račun" malce več služil.

Jumbotov je po Sloveniji itak toliko, da vseh ne uspejo prodati, poleg tega pa se večino oglasnega prostora proda z velikimi popusti glede na izhodiščne cene. 50% popust je nekaj povsem običajnega.

Ena resnična zgodba na to temo. V časih, ko je bil Atari še glavni (1987), je Primož Jakopin naredil odličen urejevalnik besedil, pravzaprav pisarniški paket STeve. Pri nas je bil na skoraj vsakem Atariju. Zadeva je postala znana tudi širše in nek ameriški podjetnik mu je ponudil deal, po katerem bi STeve prilagali vsem Atarijem v ZDA. Jakopin bi dobil čeden kupček denarja, ampak se je zataknilo, ker je ta podjetnik tudi zase hotel imeti čedek kupček denarja (točnih cifer se ne spomnim, recimo, da je hotel 50%). In si je Jakopin mislil, da to pač ne gre, da bi nekdo na tak lahek način zaslužil. On se je vendar mučil in cele dneve in noči programiral, sedaj bi pa en trgovec z njegovim izdelkom mimogrede zaslužil toliko, kot on sam. In je posel propadel, kmalu zatem je tudi Atari šel v pozabo in Jakopin je ostal brez čednega kupčka denarja, z dobro lekcijo, ki si jo je, kot je kasneje sam povedal, dobro zapomnil.;)

O.

Okapi ::

Pri vsem skupaj je koristno vedeti še nekaj - če bi bil tisti prostor dejansko vreden več kot 500 evrov na leto, bi na koncu v pogajanjih zanj tudi več ponudili. Za razliko od pohlepnih posameznikov oglaševalske agencije namreč večinoma niso tako neumne, da bi se samo zaradi trmarjenja odpovedale zaslužku. Svoj pano bodo pač postavile nekje drugje, kjer bo ceneje. Stvar je dovolj preprosta - ponudba in povpraševanje in prosti trg delujejo. Če ti niso pripravljeni dati več kot 500 (ali 300) evrov na leto, potem tisti plac pač ni več vreden.

O.

BlueRunner ::

Blackone13 je izjavil:

Se pravi, najboljše da začnem pošiljati ponudbe direktno na podjetja, (z prilogo slike strehe), pa da vidim če bi mogoče kateri dal ugodno ponudbo...saj kolikor vidim iz debate, te agecije konkretno olupijo?
Razmišljal sem tudi če bi katero podjetje z strešno opeko (tondach, bramac..) prekrilo našo steho, s tem da jim damo možnost zastonj reklame za od 10-20 let, se pravi, jim damo streho v najem...

Najprej bos moral registrirati dejavnost (ce bos to delal kot fizicna oseba).
Potem bos moral placati obcinsko takso.

Pac stvari, ki jih podela oglasevalec s katerim bi sicer podpisal pogodbo.

Vprasanje je tudi koliko izdelava dejanskega oglasa stane in kaj narocnik tipicno pricakuje glede varovanja izgleda oglasa. Ce bi to npr. narocal oglas zase, potem ga zagotovo ne bi sel tiskat/slikat sam, ampak bi pricakoval ponudnika, da to stori po mojih specifikacijah. Ce bi mi kdo gor narisal brke, pa bi znova od ponudnika pricakoval, da jih odstrani kakor ve in zna. Pa verjetno se bi nasla se kaksna stvar.

Ni to kar tako enostavno, pojdimo, pa storimo. To je Slovenija. Birokracija zeli svoj delez pogace in potencialni narocniki ni nujno, da se bodo na hrbet prevrnili samo zato, ker imas vidno golo steno.

Ziga Dolhar ::

Okapi je izjavil:

Pri vsem skupaj je koristno vedeti še nekaj - če bi bil tisti prostor dejansko vreden več kot 500 evrov na leto, bi na koncu v pogajanjih zanj tudi več ponudili. Za razliko od pohlepnih posameznikov oglaševalske agencije namreč večinoma niso tako neumne, da bi se samo zaradi trmarjenja odpovedale zaslužku. Svoj pano bodo pač postavile nekje drugje, kjer bo ceneje. Stvar je dovolj preprosta - ponudba in povpraševanje in prosti trg delujejo. Če ti niso pripravljeni dati več kot 500 (ali 300) evrov na leto, potem tisti plac pač ni več vreden.

O.


... in če jim lastnik ni pripravljen ponuditi svoje strehe/dvorišča/travnika za manj kot 500 evrov, mu je pač lepa hiša/dodaten parkplac/lepši razgled vreden več kot tistih nekaj stotakov, da bi se temu odrekli.

Ponudba in povpraševanje gresta v obe smeri. Zelo narobe je le eno od strank v pogajanjih označiti za "pogoltno"/"stiskaško".
https://dolhar.si/

Invictus ::

Kaj vam ni jasno tukaj ...

Ponudili so mu 5k EUR/10 let. To pomeni manj kot 50 EUR/mesec. Poleg tega da v tem času zemljišča ne sme prodati ali karkoli drugega narediti.

Za kogarkoli je to ugodna pogodba, se v življenju še ni šel poslu. Oni se bistveno lažje odpovedo 50 EUR na mesec. Dolgoročno je bolje se ne iti takih poslov.

Hmmm, oni bi pa to oddajali za 3k EUR/mesec. Saj bi na mesec zaslužili samo 2950EUR. Drobiž. Z malo začetne investicije da postavijo pano. Ki jih mogoče stane 5-6kEUR.

In zdaj njega krivite ker slovenskim podjetjem noče posla delat. Tukaj imate nekateri res sprevržene računske in pogajalske sposobnosti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Zelo narobe je le eno od strank v pogajanjih označiti za "pogoltno"/"stiskaško".
Pogolten/stiskaški je tisti, ki je zaradi trmarjenja ostal brez svojega deleža denarja. Število panojev, ki jih lahko uspešno trži agencija, je omejeno, in če je pano namesto pri tebi postavila pri sosedu, ki je zadovoljen s 500 evri na leto, potem agencija pač ni pogoltna, ampak se obnaša tržno. Nje ne zanima, koliko je tebi vredna tista parcela, ampak koliko je vredna na trgu.

Kako pogolten je tisti, ki bi rad nekaj, kar je na trgu vredno 500 evrov, prodal za jurja, ker se njemu zdi toliko vredno, je pa seveda relativna stvar.

O.

Dr_M ::

Eni se prostituirajo za male pare, drugi hocejo se kaj malega zasluzit.

Okapi ::

In končni učinek je tak, da ti prvi dejansko nekaj malega zaslužijo, tisti drugi pa nič.

O.

Furbo ::

Invictus je izjavil:

Hmmm, oni bi pa to oddajali za 3k EUR/mesec. Saj bi na mesec zaslužili samo 2950EUR. Drobiž. Z malo začetne investicije da postavijo pano. Ki jih mogoče stane 5-6kEUR.


Ne veš koliko bi zaslužili. To je samo domneva.

Če bi lahko zaslužili 3000 mesečno, bi dali tudi več kot 40€/mesečno. Razen če stranka ne ve, da se pač v startu ponudi manj, potem se pa pogaja o zadevah in užaljeno odvihra.

Jaz z mnogimi lepo sodelujem, ker me en kurc briga koliko oni zaslužijo na moji storitvi.
Mene samo zanima, da je moj dobiček ok.

Pa vem da nekateri potegnejo iz posla 100, 200% več, kot jaz. Pa kaj? Jaz sem zadovoljen, oni pa stimulirani, da mi priskrbijo še več posla.

Lahko bi pa tudi jokcal, kako drugi zaslužijo na 'moj račun'.

Tisti primer za STeve mi je pa znan iz računalniškega tiska in sem se iz njega tudi nekaj naučil. Brezplačno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Dr_M ::

Okapi je izjavil:

In končni učinek je tak, da ti prvi dejansko nekaj malega zaslužijo, tisti drugi pa nič.

O.


En plato piva na mesec ni ravno nek zasluzek. :|

Ziga Dolhar ::

Okapi je izjavil:

Zelo narobe je le eno od strank v pogajanjih označiti za "pogoltno"/"stiskaško".
Pogolten/stiskaški je tisti, ki je zaradi trmarjenja ostal brez svojega deleža denarja.


Torej je kriv oglaševalec, ki je zaradi svojega trmarjenja ostal brez lokacije in brez panoja.

Okapi je izjavil:

Število panojev, ki jih lahko uspešno trži agencija, je omejeno, in če je pano namesto pri tebi postavila pri sosedu, ki je zadovoljen s 500 evri na leto, potem agencija pač ni pogoltna, ampak se obnaša tržno.


Število lokacij, ki jih lahko lastnik uspešno odda v najem agencijam, je omejeno, in če bo pano namesto tvoje agencije postavila neka druga agencija, ki bo pripravljena plačati več - potem se lastnik obnaša tržno. Aja, pa vrednoti lahko tudi svoj neokrnjen razgled in nezmanjšano vrednost nepremičnine ob prodaji.

Okapi je izjavil:

Nje ne zanima, koliko je tebi vredna tista parcela, ampak koliko je vredna na trgu.


Lastnika ne zanima, koliko je agenciji vredna tista parcela, ampak koliko je vredna na trgu.

Okapi je izjavil:

Kako pogolten je tisti, ki bi rad nekaj, kar je na trgu vredno 500 evrov, prodal za jurja, ker se njemu zdi toliko vredno, je pa seveda relativna stvar.


Kako pogolten je tisti, ki bi rad nekaj, kar mu trg ponuja za 1000 EUR, pa bi rad kupil za 500 EUR, ker se njemu zdi toliko vredno, je pa seveda relativna stvar.

Tole nalaganje celotnega bremena lastniku je ... no, trapasto.

Ultimatum game - Wikipedia, the free encyclopedia
https://dolhar.si/

Okapi ::

Torej je kriv oglaševalec, ki je zaradi svojega trmarjenja ostal brez lokacije in brez panoja.
???? Kako veš, da je ostal brez panoja? Kaj če ga je postavil malo naprej ob cesti, pri nekom, ki ima raje plato pira na mesec, kot ponosen občutek, da njega pa že ne bo noben nategoval.>:D

Tole nalaganje celotnega bremena lastniku je ... no, trapasto.
Zakaj? Lastnik ima nekaj, kar je naprodaj. Če ne more prodati, je to prodajalčev problem, ne kupčev.

Je čisto enaka zgodba kot s precenjenimi nepremičninami. So za mrtvilo trga krivi pogoltni prodajalci ali stiskaški kupci?

O.

BlueRunner ::

Okapi je izjavil:

Tole nalaganje celotnega bremena lastniku je ... no, trapasto.
Zakaj? Lastnik ima nekaj, kar je naprodaj. Če ne more prodati, je to prodajalčev problem, ne kupčev.

Heh, kaj pa, ce nima nihce problema? Prodajalec ni sprejel za njega nesprejemljivih pogojev, kupec pa ni sprejel za njega nesprejemljivih pogojev.

Saj ni nihce rekel, da se pogodba mora podpisati.

Okapi ::

Ja, če nočeš prodati, potem je seveda vse OK. Samo potem ne smeš jamrati, da te hoče nekdo s prenizko ceno opehariti in služiti na tvoj račun;)

O.

Gladi ::

Okapi, zakaj ne delaš za minimalca?

Okapi ::

Ker lahko zaslužim več. Če ne bi mogel, bi pa delal za minimalca, ne bi tako, kot nekateri, sedel doma in jokal, da ne dobim boljše službe.

O.

RockyS ::

Okapi kdo je rekel da nas skušajo opeharit? Jaz ne.
Mi se pač nismo strinjali s 500€/leto in to je to. Kot pravim, so v pogodbi bile tud čudne postavke, katerih se ni dalo izpogajat oz. izbrisat.
In ko pišeš o 50% popustu, sanjaš. To dobijo firme aka Petrol,Mercator itd, ki zakupijo "vso" kapaciteto, ki jo firma ponuja. Navadni najemnik oglasnega prostora bo plačal 100% ceno, če bo najel kaj več ali za daljše obdobje se bodo seveda lahko zdilali za ceno.

In meni je čisto vseeno ali oni zaslužijo 500€/mesec ali 50k€/mesec. Meni je 50€/mesec premalo in zato se nismo podali v ta biznis.

Vidim pa da je slovenija res v totalnem kurcu, eni bi še lastno mater prodali za pest kovancev.

Invictus ::

Vsaj ena tema s pametnim zaključkom ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Vidim pa da je slovenija res v totalnem kurcu, eni bi še lastno mater prodali za pest kovancev.
Ja, ti bi pa lastno mater prodal za vrečo zlata in si domišljaš, da si zato kaj boljši.;((

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

RockyS ::

Definitivno sem boljši, zato ker znam o/cenit stvari. Se ti ne zdi?

Okapi ::

Ja, greed is good.>:D

O.

RockyS ::

Nimaš razčiščenih pojmov.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup stanovanja - posrednik pijavka?

Oddelek: Loža
3710271 (7748) Telbanc
»

Reklamni pano

Oddelek: Loža
102579 (2343) Ganon
»

[Jambo pano] - Zunanje oglaševanje

Oddelek: Loža
111549 (1332) M1_Abrams

Več podobnih tem