» »

Vodovarstveno območje - Država vs. prebivalstvo

Vodovarstveno območje - Država vs. prebivalstvo

addy93 ::

HI!

V lasti imam hektar zemlje, ki sem jo podedoval po očetu, v Republiki Srbski. Nekaj tednov nazaj sem bil telefonsko obveščen, da se udeležim sodne obravnave zoper to zemljo, saj je vlada RS odločila, da bo ozemlje, velikosti 20 hektarjev, vodovarstveno območje. Govorice so, da se bo na tej zemlji zgradilo tudi letališče.
Cena odkupa naj bi bila okvirna. Znašala naj bi pa cca. 5000€ za hektar. Zdaj me pa zanima kako je s tem... Je mogoče zavrniti državo ali pa izpogajati kakšno višjo ceno? Gre se za zemljišče okoli mesta Prijedor. Ta okoliš je še dve leti nazaj veljal za najboljši okoliš mesta Prijedor. Gre za izjemno rodovitna tla.
Ima kdo izkušnje na tem področju? Kakšna je zakonodaja pri nas?

LP, A.

PaX_MaN ::

Republiki Srbski

Kakšna je zakonodaja pri nas?

Raje pejt prašat na srbsko veleposlaništvo.

fosil ::

Zakonodaja pri nas je v tem primeru irelevantna.
Srbsko veleposlaništvo tudi nima nič s tem, ker je republika srbska v bosni.
Jaz bi na tvojem mestu za začetek malo pogledal za kakšnimi bosanskimi forumi in tam vprašal.
Tako je!

St235 ::

Vodovarstveno območje pa letališče nekako ne gre skupaj.

Samo glede na to kakšno je stanje zakonodaje v BIH pitaj boga kaj so zmožni sestavit skup.

Načeloma imaš dve možnosti:
- Sprejmeš ponudbo oziroma probaš izržit kak € več. Ne bi blo neumno poklicat kakih so-mejašev če jih poznaš, kako so se oni odločili.
- Če pa meniš,da boš tako oškodovan oziroma se ti gre za zemljišče potem je pa edina možnost da najameš odvetnika, ki te bo zastopal. Upoštevaj da tukaj po vsej verjetnosti ne bo šlo za sodni postopek tako, da stroški ne bodo zanemarljivi. IMO se ti za 1000€ višjo vrednost zemljišča računica ne bo izšla.

gzibret ::

V SLO je zakonodaja nekako takšnale: možna je razlastitev, če gre za zadevo, ki je javno dobro. Pitna voda oz. vodovarstveno območje je definitivno javno dobro.

Čeprav mi nekaj ni jasno... Zakaj bi te morali razlastit, če gre za VVO. Pri nas so kmetje normalno lastniki zemljišč na VVO, le omejitve imajo, kaj lahko tam počnejo, in mislim, da dobijo tudi neke odškodnine iz tega naslova. Ali te nameravajo razlastninit zaradi VVO ali zaradi letališča?

PS - Letališče in VVO sta lahko kompatibilni zadevi.
Vse je za neki dobr!

addy93 ::

Razumem, da se gre za javno dobro. Ta okolis je kar lep cas veljal za vodovarstveno obmocje. Pac nismo smeli uporabljati kemikalij, kopati pesek, ampak nihce ni omenjal razlastitve.... Nadvse zanimivo pa je da se je nedalec stran odprla betonarna. Vse kaze da zelijo na ta nacin priti do vredne zemlje. Info da naj bi se tam zgradilo letalisce je pa neuradna. Govorice pac... Je mogoce da skupnost tozi drzavo in da tozbo dobi?

Lp, A.

St235 ::

Seveda je mogoče, če obstaja osnova za to.

šernk ::

v bosni se takšne zadeve v gostilni dogovarja ne pa po sodiščih :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Republika Srpska (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25350165 (44856) bluefish
»

Odvzem njive (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5814141 (12332) gruntfürmich

Več podobnih tem