» »

Kateri NAS

Kateri NAS

tec ::

Rabim en NAS za podjetje, kjer bodo vsi dokumenti od uporabnikov. Nagledal sem tale dva
Synology DiskStation DS210+
QNAP TS-259 Pro+ Turbo

QNAP je kar drag, glede na to, da je samo two-bay, ampak to mi je dovolj. Zanima me, če se dejansko opazi razlika, predvsem v stabilnosti delovanja. Ni mi tako pomembno, če je ultra hitro in user-friendly. Najbolj pomembna je zanesljivost. Notri bosta 2x1TB v Raid 1 polju in en hot-swap. Če je QNAP toliko boljši, ni problem zaradi cene. Ne bi pa rad preplačal, če ne bom opazil razlike.

Hvala

trnvpeti ::

oba sta isto zanesljiva
vzami rajsi synology
qnap je malo pocasnejsi, ima pa boljse bolj robustno ohisje kot synology(plastika)

tec ::

A kateri od njiju omogoča, da naredim share na Windows PC, ki je zaklenjen z geslom? Torej, da vsakič ko se ta folder odpre, zahteva geslo?

trnvpeti ::

oba imata share z geslom, oba kriptiran share

da pa kontroliras na pcju, da vsakic, ko se prijavis na share, zahteva geslo, pa mislim, da je stvar clienta

Dami ::

Mam Qnap Turbo Station TS-219P II in je ok, če rabiš NAS za backup pač. Not mam 2x samsung f2 1.5tb v raid1 zato je hitrost bolj švoh. Če bi še enkrat izbiral bi vzel Synology DiskStation DS212+, ki je v istem rangu, oz. bi si kar sam sestavil en NAS, ker je tole preveč omejeno z izbiro aplikacij (za ARM je dosti manj programov).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

tec ::

Tale DS212+ tudi gledam, je dost cenejši kot qnap. Verjetno bom kar tega vzel. Rabim pa za backup oz. uporabniki bodo imeli direkt gor datoteke in bližnjice na windows pcjih.

Kako pa zgleda backup? Torej, da imajo uporabniki datoteke pri sebi in se vsak dan popravljene datoteke naložijo gor?

Kaj je bolj pametno?

Dami ::

tec je izjavil:

Tale DS212+ tudi gledam, je dost cenejši kot qnap. Verjetno bom kar tega vzel. Rabim pa za backup oz. uporabniki bodo imeli direkt gor datoteke in bližnjice na windows pcjih.

Kako pa zgleda backup? Torej, da imajo uporabniki datoteke pri sebi in se vsak dan popravljene datoteke naložijo gor?

Kaj je bolj pametno?

Ds212+ je podobna cena kot 219p II, 259 je pa čist druga mašina, zato ne direktno primerjat.
Moj nima nobene posebne funkcije za zajemat backup clientov, razen opcijo da cel NAS backupiraš drugam na drug server. Ker zadeva laufa linux ima vgrajen rsync server, tako da lahk to uporabiš, sam pri windowsih to zgleda bolj tak tak. Jaz sinhronega backupa, kot si ga ti opisal, zato ne uporabljam, ampak si vsak win7 client posebej dela backup kar prek vgrajene opcije v windowsih. Tudi jaz sem mislil da bo to pri taki napravi bolje zrihtano, tako da ti predlagam da razmisliš o kaki WHS2011 mašini.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

mat xxl ::

Netgeari podobnih cen so lepo premagali oba, med zelo zmogljivimi bi pa bil Qnap prva izbira, najdi teste v Monitorju stare ca 6 mesecev in bo vse jasno....

kmetek ::

tole so oceni v eni od angleških revij kot gold izbor

Western Digital 4TB MyBook Live Duo Personal Cloud Storage NAS

tomaz321 ::

Da ne bom nove teme odpiral bi kar tu vprašal:

Iščem NAS za 1 disk, ki pa ga je mogoče priključiti na PC tudi direkt preko USB porta. Gre za zadevo, ki bi jo imel doma v mreži, hkrati pa kot prenosni disk, ki bi ga drugje lahko priklopil direktno preko usb porta. Ali obstaja kakšna taka zadeva?? --> Do sedaj sem naletel zgolj na takšne NAS, ki imajo usb porte samo za hostanje dodatnih zunanjih diskov.

floyd1 ::

"Lacie network space" vem da ima nekaj podobnega, a ni čisto to, kar ti iščeš. Ob prvem zagonu določiš, koliko diska boš imel na razpolago kot USB disk (in ta del potem ni dosegljiv pod NAS-om) in koliko diska bo imel NAS (in ta del seveda ni dosegljiv kot USB disk). Da pa bi bilo mogoče na isti del diska dostopati na oba načina pa je verjetno kar malo težje izvedljivo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NAS kako najlažje prenesti podatke

Oddelek: Pomoč in nasveti
202054 (1335) sfaljk
»

Kateri NAS? (Network Attached Storage) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19365424 (53855) levaky
»

Družinski oblak / backup

Oddelek: Omrežja in internet
132547 (1972) matobeli
»

:: Zunanji USB/LAN trdi disk ::

Oddelek: Kaj kupiti
81063 (883) Dami

Več podobnih tem