» »

Kaj kupiti od grafične, matične in procesorja

Kaj kupiti od grafične, matične in procesorja

1 2
3
»

Starcraft|| ::

ASRock,ne ashrock..
Lg napajalnik definitvno ne..Lc pa :)
Dono computers? Pomoje si.mislil dinokomp
Ce ze narocas pri hoh.de,naroci vse pri njih..So cenejsi.
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

Xserces ::

zakaj nebi vse kupu pri HOH.de?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

alese ::

jaz bi vse kupil pri hoh nemčija, ampak pol ni garancije, če do česa pride kaj češ nardit,boš nesel popravit kle v slovenijo ti bo sto evrov računal da se samo dotakne.

pa še nesramen bo, bo rekel kjer si kupil tja nesi popravit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

Xserces ::

pošleš nazaj... čas v katerem ti bojo pokvarjeno komponento vrnil je isti kot v slo... v slo vlečejo stvari dokler niso pri meji 45 dni ko jih lahko prijavis...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Xserces ::

slovenija in tvoja beseda takoj pac negreta skupi ^^ :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

alese ::

a ima kdo slabe izkušnje z dino comupters ali hoh de

Janac ::

jaz.

alese ::

lahko poveš kaj je bilo in plošča ASRock Z77 Pro4 Z77 a je to mikro atx ali navadna da vem za ohišja gledat ker nikjer ne piše

alese ::

in še kakšne izkušnje imate z mlacom computers ker mislim tudi pri njih kupit a se da kje drugje to temo odpret izkušnje z nakupi

Gigahertz ::

navadna ATX je

stock ::

Maš celo temo pohvale in graje, veselo branje :)

alese ::

ne najdem teh pohval kje je to

bluefish ::

alese ::

katastrofa malcom samo vstran

alese ::

kakšna pa je razlika med procesorjem box in ivy bridge ker cena je malo različna

bluefish ::

BOX ima priložen še hladilnik.

alese ::

kar malo sem depresiven vse že veš kaj bi kupil veliko sem se moral pozanimati potem pa nimaš kje kupiti ker je zgleda v tej državi vse skupaj en drek

Starcraft|| ::

Ni dino computers ampak dinokomp...
Če bi bila mATX,bi bila Pro4-M
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

bluefish ::

alese je izjavil:

kar malo sem depresiven vse že veš kaj bi kupil veliko sem se moral pozanimati potem pa nimaš kje kupiti ker je zgleda v tej državi vse skupaj en drek
Tako hudo pa spet ni.
V skrajnih primerih, če nastopijo težave z uveljavljanjem garancije, se obrneš direktno na uradnega zastopnika, ki mu trgovec tako ali tako posreduje okvarjeno robo, ali pa prodajalcu omeniš tržno inšpekcijo.

dronyx ::

Bom kar tole temo izkoristil za vprašanje. Imam PC iz leta 2008 (mislim da je notri dual core procesor E6600, ATI 4850, 4 GB spomina...). Ali ima smisel to nadgraditi recimo z nekim SSD diskom in boljšo grafično kartico (zelo verjetno bi moral menjati tudi napajalnik, če bi nova grafična porabila več kot ta, kar pa sicer dvomim)? PC uporabljam tudiza igranje, nisem pa preveč zahteven in sem pripravljen na kompromise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

freesty ::

Najboljs da vse zamenjas. Ker ce kupis graficno, jo bo procesor bottlenecku, ko pa bos cez pou leta recimo menju procesor, bo pa ze omenjena graficna dosti ceneje. Tako, da je najboljse da vse naenkrat menjas in maximalno izkoristis sistem.

dronyx ::

Hočeš rečt, da neka 7850 za 250 € in SSD za 100 € ne bi bistveno pohitrila tega računalnika v igrah (ker vse ostalo dela brez problemov)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

fr4nc ::

SSD se bi poznal, grafična pa verjetno ne preveč... no odvisno od nastavitev (predvsem resolucije).

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

TehDucky ::

E6600 je žal malo slab procesor, mogu bi bit vsaj E8500 navit, da bi bilo sprejemljivo. SSD bi definitivno pohitril sistem, grafika pa bi izboljšala fps-je, vendar ne v celi meri. Mogoče bi bilo boljše vzeti kakšno 6870, k zna bit ok še nekak za tvoj procesor. 140€ na hoh.de . Če pa imaš namen kmalu menjati še ostalo, pa lahko vzameš 7850.

dronyx ::

Ali ima 6870 manjšo porabo kot 4850 (sprašujem zaradi napajalnika, ker je zadeva precej na meji)? Novejše grafične naj bi sicer imele manjšo porabo zaradi izboljšanega proizvodnega procesa, ne vem pa kako je s tem zares v praksi.

EDIT: Tule piše, da naj bi imela 6870 za 40 W večjo porabo od 4850 (na papirju seveda).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

AngelOfDeath ::

dronyx je izjavil:

Ali ima 6870 manjšo porabo kot 4850 (sprašujem zaradi napajalnika, ker je zadeva precej na meji)? Novejše grafične naj bi sicer imele manjšo porabo zaradi izboljšanega proizvodnega procesa, ne vem pa kako je s tem zares v praksi.

EDIT: Tule piše, da naj bi imela 6870 za 40 W večjo porabo od 4850 (na papirju seveda).



To je pri max obremenitvi. Boš pač nabavil tisti 350-400W napajalnik pa bo delalo bp.
edit: Slovnica

stock ::

Tega računalnika se ti ne splača nadgrajevat. CPU je prepočasen za novejše igrice. Že za 4850 je komaj komaj ta proc. Če pa že potem raje kupi 6850 ali 7770 za čim manj, ker je izkoristil tako ali tako ne boš, polek tega so vse te kartice tudi 6870 omejene na 1Gb in razlika med 6850 in 6870 je nična v špilih ki porabijo več vrama. Če pa je več €€ pa uzami 7850 pa v kratkem nadgradiš še procesor.

Polek tega pa 7 generacija porabi veliko manj, z 7770 nebi mel sploh problemov medtem ko 7850 porabi manj od 6870.

alese ::

a je tale ohišje dobr zame http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Starcraft|| ::

Da.
Nima USB 3.0,ampak imas vseeno USB 3.0 na matični :)
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

alese ::

ali pa tale Cooler Master CM-690 II Advanced

Starcraft|| ::

Še boljše.
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

Janac ::

definitivno ta cm

alese ::

starcraft kaj mi ti predlagaš mora pa bit ventilator spredaj pa zadaj vseen kera firma

pa ti janac

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

Starcraft|| ::

Ta CM 690 II je kar vredu :)
Mogoče Fractal Design Arc..

http://www.mlacom.si/ohisja/fractal-des...
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

TehDucky je izjavil:

E6600 je žal malo slab procesor, mogu bi bit vsaj E8500 navit, da bi bilo sprejemljivo.

Sem preveril s Speccy in piše, da imam v računalniku Intel Core 2 Duo E8400 @ 3.00GHz (ne E6600). To zveni za odtenek bolje.:)

darkkk ::

Če imaš e8400 in nisi preveč zahteven človek oz. niti ne igraš novih naslovov, potem morda 7770, ssd je pa vedno dobra investicija. To dovoje te bo na hoh.de koštalo nekaj čez 200EUR.

Ali se splača? Ja u bistvu se, ker ti to dvoje ostane tudi ko/če boš menjal plato in proc, pač samo starega radeona nazaj notri vtakneš in prodaš vse skup brez ssd. 7770 se splača že samo zaradi tega, da je klima čez poletje manj obremenjena :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darkkk ()

alese ::

pregledal sem kar veliko ohišij, jaz bi rad takšno ki ima ventilator spredaj 120 mm po možnosti potem zadaj 120 mm, pa ob strani vsaj enega, zgoraj ga nočem,ker tam prah najbolj notri leti, potem mora imeti protiprašne filtre, da je za atx plošče in po možnosti 3.0 usb ni pa to važno tako, pa da je okoli 40 50 60 evrov a se dobi kaj takega.a ima tale vse to pa da bodo šli notri napajamniki opa kabli pa kompomente http://www.dinokomp.si/product_info.php...

alese ::

Starcraft|| ::

Nima niti USB 3.0...Pa še grdo zgleda.
Drugi je še kar vredu...
Zalman Z11 Plus kupi.Ima vse :)
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

alese ::

tale zalman je vidt ena sama velika luknja to gre praha notri

Starcraft|| ::

Antiprašne filtre ima.Ne pametuj,preden si ne pogledaš ;)
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

Starcraft|| ::

Brez zamere :)
http://www.zalman.com/eng/product/Produ... Pojdi malo dol in preberi..
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

alese ::

ni problema hvala tebi ker mi svetuješ

Starcraft|| ::

Ni za kaj. :)
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

alese ::

Dust Filters for Front and Bottom of System
and PSU
Dust filters in the front and bottom mesh covers prevent
dust from entering the system and keep the internal
components dust-free.
tole je tisto kar me moti, se pravi zgoraj ni nobenega prašnega filtra in gre vse notri a sem kaj spregledal

AngelOfDeath ::

alese je izjavil:

Dust Filters for Front and Bottom of System
and PSU
Dust filters in the front and bottom mesh covers prevent
dust from entering the system and keep the internal
components dust-free.
tole je tisto kar me moti, se pravi zgoraj ni nobenega prašnega filtra in gre vse notri a sem kaj spregledal



Zgoraj vsa ohišja pihajo zrak ven in ne not. Vsekakor pa hočeš da več ventilatorjev vleče zrak not kot pa piha ven.
edit: Slovnica

alese ::

kateri cpu hladilnik pa mi priporočate a je tale vredu
http://www.ebay.co.uk/itm/Arctic-Coolin...

Starcraft|| ::

Če ne boš navijal,potem stock.
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

Andrej_ID ::

Si bom spododil temo za eno hitro vprašanje.

Kakšna je razlika med 990FX in 990X matično ploščo pri AMDju?

http://www.gigabyte.com/products/compar...

alese ::

pa sem tam, pišem iz javnega računalnika, s plato je enkaj narobe, kaj mislite če bi zamenjal plato sedaj imam asrock nf4g ,te ne dobim več, torej bi prešravfal in bi enega rabil da mi to lahko nardi z matično asrock n68c-s ker edino ta se še dobi da podpira am 2,kaj mislite bi mi zadeva delala, se splača, ker nikjer ne dobim ponudnika da bi imel na kupu to kar jaz želim, prosim še če mi napišete računalniške trgovine na območju ljubljane kamor lahko pokličeš in se zmeniš za nakup računalnika pa da niso preveč slabe v poslovanju.hvala.bom temo pogledal spet v petek.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gaming računalnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21128563 (10268) Meizu
»

Gaming PC

Oddelek: Strojna oprema
495047 (4123) Pro_moted
»

Nakup računalnik za 600-700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5022641 (21462) _kuhi_
»

Budget Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7112725 (10751) bajsibajsi

Več podobnih tem