» »

Windows 8: Aero je mrtev, naj živi Metro

1 2
3
4 5

Mavrik ::


ribbon v explorerju pa se mi zdi popolna bedarija. tretjino zaslona mi zasedejo najrazličnejše funkcije kopiraj/izreži/prilepi/preimenuj. kdo to potrebuje? pravi microsoft da funkcija pohitri vsakdanje opravke; zadnje čase itak kar je za njih dobro je dobro za vse. vsaj jaz, pa verjetno še dobršen del uporabnikov tukaj uporablja bližnjice tipkovnice, ali pa povleci-spusti način. en desen klik več pa tudi ne vzame toliko časa da rabimo neuporaben ribbon!


Um, zakaj te tako boli klikniti majhno puščico v kotu, ki skrije celotni ribbon in imaš _več_ placa kot do zdaj (isto je v vseh Officih itd)?
The truth is rarely pure and never simple.

Lonsarg ::

Eni pozabljate, da je ribon nadomestilo za menu gumbe. Torej namesto da klikneš ustrezni menu gumb klikneš ribbon gumb, ista stvar, samo bolj pregledni meni z tabi se odpre. Z bonusom, da tisti ki hočejo, imajo lahko ribbon vedno odprt. In Windows 8 si zapomni, če si ribbon skril in tako tudi ostane, rabiš samo enkrat skrit, kar sem jaz tudi naredil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

DragonHeart ::

Enterprise je izjavil:



ribbon v explorerju pa se mi zdi popolna bedarija. tretjino zaslona mi zasedejo najrazličnejše funkcije kopiraj/izreži/prilepi/preimenuj. kdo to potrebuje? pravi microsoft da funkcija pohitri vsakdanje opravke; zadnje čase itak kar je za njih dobro je dobro za vse. vsaj jaz, pa verjetno še dobršen del uporabnikov tukaj uporablja bližnjice tipkovnice, ali pa povleci-spusti način. en desen klik več pa tudi ne vzame toliko časa da rabimo neuporaben ribbon!




Dejansko nisi sposoben klikniti na puščico na desni strani okna, ko ne potrebuješ orodij? Pač ko orodja potrebuješ pa klikneš na puščico in se prikažejo. Če jih nikoli ne potrebuješ, nikoli ne klikneš.. whats the problem?

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Ampak argument, da je vrat boli al pa roke, če bo treba tapkat, je za lase privlečen. Kako vraga smo pa v šoli buljili v mize? Nobenemu ni vrat odpadel. Vsekakor bo monitor na mizo položen, šipa bo dovolj trdna, da bo zdržala udarce s pestjo in to je to. Prstne odtise pa - pač ne boš čipsa jedel in po steklu šlatal.

Komaj čakam, res. V pol ure je v virtualcu zadeva čakala z vsemi accounti in podatki za delo. In miška ni več orodje. Vrnili se bomo k svinčniku ;)

kriko1 ::

Malajlo je izjavil:

Prstne odtise pa - pač ne boš čipsa jedel in po steklu šlatal.


Jaz imam rad vidno površino čisto. Popenim ko gre kdo z prsti proti mojemu monitorju - je namenjem prikazovanju in ogledu, ne pa mazanju :>

Malajlo ::

Bele bombažne rokavičke pa svinčnik v roke. Jaz tudi ne maram, da kdo mojo miško šlata s prepotenimi parklji!
Metro je kul. Pa tipkal ne bomo več. Lepš se bomo naučil pisat pa bo. Na wm5 so mojo pisavo v angleščini mlinčki v 99.9% razumeli. Bomo pa še slovenščino dodali. Helou, sej smo del EU (zaenkrat)!

_Enterprise_ ::

Malajlo je izjavil:

Ampak argument, da je vrat boli al pa roke, če bo treba tapkat, je za lase privlečen. Kako vraga smo pa v šoli buljili v mize? Nobenemu ni vrat odpadel. Vsekakor bo monitor na mizo položen, šipa bo dovolj trdna, da bo zdržala udarce s pestjo in to je to. Prstne odtise pa - pač ne boš čipsa jedel in po steklu šlatal.

Komaj čakam, res. V pol ure je v virtualcu zadeva čakala z vsemi accounti in podatki za delo. In miška ni več orodje. Vrnili se bomo k svinčniku ;)
a zdaj so pa že ti argumenti "za lase privlečeni"? zasloni namiznih računalnikov so z namenom postavljeni tako kot so in ne po površini mize. in protiargument naj bi bil, da če smo v šoli to delal, pol je kul? v šoli tud mislim, da ni nobeden delal z 27 inčnim listom.

res upam da bo človeštvo imelo zadosti pameti, da se ne bomo vrnili k svinčnikom. grafičnim dizajnerjem naj le dajo ene dobre touchscreene, ostalim pa ne, ker je ta ideja za vse ostalo kot laptope in desktope milo rečeno glupa. vse, na čemer temelji in na čemer temelji njena podpora, je, da izgleda fancy in futuristično. če hočejo korak naprej v nadzorni shemi, pol to za resne stvari niso prsti, ampak možganski vmesnik.

darkolord ::

facebook messenger, skype in vse podobne stvari imajo svoje miniaturne aplikacije, ki laufajo v ozadju in instantno opozorijo, ko je kak nov notification, ko ti kdo pošlje mail, sporočilo ali kaj podobnega.
Torej:
- vsaka svoj sistem obveščanja
- vsaka svoje nastavitve glede obveščanja
- skozi laufajo v ozadju in mi žrejo resource

Vs:
- poenoten in neintruziven sistem obveščanja
- poenostena nastavitev le-tega
- push/trigger notificationi


balast so zato, ker, ko hočem funkcionalnost start gumba, me te (neinformativne) stvari ne zanimajo.
Hkrati pa praviš, da bi ob kliknu na start gumb raje poleg gledal taskbar, del desktopa in ostale neaktivne aplikacije... Kaj zdej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Malajlo ::

Ni treba pretiravat z 27 colami za ... Kaj pravzaprav? V šoli si delal s 17 colami na A3. Res je bilo včasih premalo, si si pa 21 zlepil skupaj. Ampak če pomisliš, res ne rabiš take površine samo zato, da je črka videti večja. DPI pa retina display pa podobni triki delajo čudeže. Pa sej veš, samo še nisi uptavičil zadnjega nakupa takega monitorja za facebook pregledovati. Čist štekam. Moja bi me ubila, verjem, je preveč racionalna.

_Enterprise_ ::

darkolord je izjavil:

facebook messenger, skype in vse podobne stvari imajo svoje miniaturne aplikacije, ki laufajo v ozadju in instantno opozorijo, ko je kak nov notification, ko ti kdo pošlje mail, sporočilo ali kaj podobnega.
Torej:
- vsaka svoj sistem obveščanja
- vsaka svoje nastavitve glede obveščanja
- skozi laufajo v ozadju in mi žrejo resource

Vs:
- poenoten in neintruziven sistem obveščanja
- poenostena nastavitev le-tega
- push/trigger notificationi

glej, še desetič, une aplikacije rabiš in jih boš imel, pa če prek metroja ali ne. žrle bodo nekaj resorsov, ki znesejo naslednjo vrednost: 0.

kar sem seveda hotel povedati, da mi ploščice ne povedo nič novega ali vsaj nič novega, kar bi rad izvedel. aplikacija za IM, mail itd. me b opozorila v vsakem primeru, le da mi v klasičnem primeru ne bo treba zamenjati celotnega screena.

tko da res ne rabim obveščanja prek neumnega metroja. naj ima metro, kdor ga nuca, ampak naj metrota tudi nima, kdor ga ne nuca, in naj bo tistemu na voljo funkcionalnost windows 7, torej en jeben start gumb. in tistemu, ki ga ne moti, da mu aero požre dva promila grafične zaposlenosti, naj ga omogočijo. ali naredijo okna drugače vizualno privlačno, ker trenutno niso. mac, recimo, je.

Cold1 ::

Um, zakaj te tako boli klikniti majhno puščico v kotu, ki skrije celotni ribbon in imaš _več_ placa kot do zdaj (isto je v vseh Officih itd)?

V tem primeru Ribbon deluje kot meniji, za povrhu pa ostaneš brez orodne vrstice; s tem pa je ključna prednost (napram menijem) ki jo prinaša trak - vseskozi prikazana orodja, ki ne zasedejo veliko prostora in ne izginejo po uporabi - izgubljena.

Sploh pa je v preprostih programih kakršen je Raziskovalec boljša uporaba klasične orodne vrstice IMO, ne pa traku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

darkolord ::

in naj bo tistemu na voljo funkcionalnost windows 7, torej en jeben start gumb.
Če rabiš jeben start gumb, boš pa uporabil kako starejšo verzijo.

Jaz rabim sistem za hitro/učinkovito dostopanje do želenih informacij/aplikacij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Cold1 ::

Če rabiš jeben start gumb, boš pa uporabil kako starejšo verzijo.


Samo to je potem poraz za MS, mar ne?:8)

darkolord ::

s tem pa je ključna prednost (napram menijem) ki jo prinaša trak - vseskozi prikazana orodja, ki ne zasedejo veliko prostora in ne izginejo po uporab
To pa res ni ključna prednost. Bom kar pastal:

Provides the ability to put the most important commands in very prominent, front and center locations.

Makes it easy to find commands predictably and reliably. Every important file management command could be given a home in the ribbon, and customers would always know where to look for them.

Exposes a large set of commands (~200) in one easy and consistent experience and organizes commands into scenario-focused groups without the use of nested menus, popups, dialogs, and right-click menus.

Aids command identification with support for grouping, a variety of button sizes and icons, and aids deeper investigation with live previews and expanded tooltips.

Takes a similar approach to Office, Microsoft Paint, and Windows Live Essentials, which means that many of our customers will be familiar with the model and not have a lot to learn.

Provides a consistent, reliable UI that doesn't degrade over time like traditional toolbar and menu-based user interfaces do. See Jensen's earlier blog on this topic from the development of the ribbon.



Samo to je potem poraz za MS, mar ne?
V bistvu ne. Precej uporabnikov je takšnih, da so na nekaj navajeni, se pa sčasoma boljši opciji privadijo. Je pa tudi nekaj takšnih, ki jih še vedno moti, da v avtih ni ročne "kurble" (oni jo namreč rabijo; če jo res potrebujejo, jim pač ne preostane drugega, kot da uporabljajo 50 let star avto - če so pri novem produktu vseskozi nesrečni, je pač bolje za vse, da uporabljajo drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Lonsarg ::

Ni, ker vas čez par let ne bo zadosti takih, ki to hočete, da bi se MS kaj sekiral.

Lonsarg ::

Letelo na ja Cold1, sklepam pa po tem, kej je bilo še vedno v zgodovini tako.

_Enterprise_ ::

darkolord je izjavil:

Če rabiš jeben start gumb, boš pa uporabil kako starejšo verzijo.

Jaz rabim sistem za hitro/učinkovito dostopanje do želenih informacij/aplikacij.
raje bom ponucal kak hack, ker eden za consumer preview verzijo že obstaja.

no, ok, vsakemu svoje. mene sicer ne bo noben bog prepričal, da metro ponudi hitro dostopanje do aplikacij/informacij, ker imam za to skoraj preveč prostora na:

1) taskbaru (1200p resolucija, "Use small icons" vklopljen, pa je že tu gor zadost prostora za deset appsov plus prikaz vsega ostalega)
2) to, kar se ti prikaže ob pritisku na start gumb, torej ostale aplikacije (večine sploh ne nucam) in dostop do raznih control panelov, domače mape itd.
3) desktop - zadnja leta uporaben za drag&drop temporary šare, ki jo kasneje izbrišeš, nekaj map in shortcutov, ter za to, da ima wallpaper kje za bit.
poleg tega je na desktopu ogromno prostega prostora, kamor lahko spraviš vse widgete, ki jih ponuja metro
4) browser - tud prek njega lahko vidim število mailov, notificationov, dostopam do aplikacij in tono drugega

Ni, ker vas čez par let ne bo zadosti takih, ki to hočete, da bi se MS kaj sekiral.
če se bodo šli takole zanemarjanje desktop userjev, pol nas bo kar zadosti

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

Ms je stavil na nokio, ki se potaplja
Apple raste
Google kupil motorolo
Samsung je mocen
Torej na mobilnem podrocju ms ne gre
Kaj bodo ukrenili?

Desktop,
Ubuntu jim bo vzel 4%, nekaj se apple
Xp se se kr drzi,poslovni tezko gredo na w7, a bojo sli na w8?
Ms pada tudi na desktop podrocju.
Kaj bodo ukrenili?

Search, tukaj ocitno niso uspeli nek preboj preko googla
Google jim celo skace v office zelje.

Lonsarg ::

Jah monopola se bomo končno znebili a ni to zakon.

Pa še morda se bo končno spet malo več v HTML vlagalo, namesto v aplikacijo za vsako platformo posebaj. Microsoft že to predvideva morda, ker WIndows 8 start screen ne loči med aplikacijo in spletno stranjo.

darkolord ::

Nokii gre trenuno zelo dobro z WP.

trnvpeti ::

Nasprotno. Do konca leta ne bo vec zalog gotovine.

darkolord ::

Vir?

Lonsarg ::

Jaz sem slišal, da imajo 0.5milj izgube na leto že par let in pa 16milj gotovine, če me spomin ni zasral.

trnvpeti ::

Reuters,
BBc
Evo se hrvaski vir
http://m.bug.hr/vijesti/?id=116094

Tvoj vir da jim gre dobro?

Cold1 ::

Provides the ability to put the most important commands in very prominent, front and center locations.

Tole ne deluje več, ko je trak pomanjšan.


Provides a consistent, reliable UI that doesn't degrade over time like traditional toolbar and menu-based user interfaces do.

Tole pa pri preprostih aplikacijah sploh ne drži, le te namreč tipično nimajo veliko menijev (pogosto so celo brez) in velikega števila gumbov v orodni vrstici - Raziskovalec je tipični primer take preproste aplikacije: meniji so skriti (in nepotrebni), orodna vrstica pa ima zgolj nekaj gumbov, s tem da je pomemben zgolj tisti za spreminjanje pogleda, IMO.

Trak je zelo uspešno reševal problem sračjega gnezda menijev v kompleksnih programih znotraj Pisarne, v preprostih applikacijah pa ne rešuje, ampak ustvarja probleme.

--------------------------------------------------------

...če so pri novem produktu vseskozi nesrečni, je pač bolje za vse, da uporabljajo drugega.

Ne, razen če namerava MS še naprej posodabljati Okna XP - če jih ne bo, bodo le ta postala varnostni problem za vse.

--------------------------------------------------------

Ni, ker vas čez par let ne bo zadosti takih, ki to hočete, da bi se MS kaj sekiral.

...sklepam pa po tem, kej je bilo še vedno v zgodovini tako.

Vista in Me ne pritrjujeta tvojemu sklepanju.

darkolord ::

trnvpeti je izjavil:

Reuters,
BBc
Evo se hrvaski vir
http://m.bug.hr/vijesti/?id=116094

Tvoj vir da jim gre dobro?
Tvoj vir omenja porabo sredstev do konca leta po pesimistični napovedi, ki bazira le na začetnih številkah - tj. prodaja samo začetne polovicje linije (710 in 800, brez 610 in 900) na samo nekaj trgih.

Moj vir recimo pravi, da se pred kratkim izdani telefon Lumia 900 4G prodaja zelo dobro, 800c pa tudi na Kitajskem.

trnvpeti ::

Vir je navedel dobro prodajo v usa.
Cache flow je naveden,z dvema miljardama ms. Ce tega ne bi bilo, bi bilinze na pol.
Predvidevali so tudi dobro prodajo v eu. Niso predvidevali izvrstne prodaje samsung s3.
Za ip5 se se ne ve. Tudi za google nakup motorole.
Po drugi strani ms se ni nic nakazal glede multitask in multicore.
Gre po crnem scenariju, ali se po bolj crnem ali bo slo na bolje?

Enterprise ::

DragonHeart je izjavil:

Enterprise je izjavil:



ribbon v explorerju pa se mi zdi popolna bedarija. tretjino zaslona mi zasedejo najrazličnejše funkcije kopiraj/izreži/prilepi/preimenuj. kdo to potrebuje? pravi microsoft da funkcija pohitri vsakdanje opravke; zadnje čase itak kar je za njih dobro je dobro za vse. vsaj jaz, pa verjetno še dobršen del uporabnikov tukaj uporablja bližnjice tipkovnice, ali pa povleci-spusti način. en desen klik več pa tudi ne vzame toliko časa da rabimo neuporaben ribbon!




Dejansko nisi sposoben klikniti na puščico na desni strani okna, ko ne potrebuješ orodij? Pač ko orodja potrebuješ pa klikneš na puščico in se prikažejo. Če jih nikoli ne potrebuješ, nikoli ne klikneš.. whats the problem?


tudi če jo skriješ - dejansko si jo prisiljen uporabljat. kot pravi Cold1, funkcionalnost je odlična v officih, v explorerju pa popolnoma nepotrebna. vse njene možnosti je dosedaj že omogočal manjši trak v Visti/7. Zakaj rabiš pol traku, da povečaš velikost predogleda slik? Ali da omogočiš podokno za predogled? Zakaj rabiš trak in poseben zavihek da zaženeš diaprojekcijo slik, če lahko to narediš iz dvoklikom?
Vse glavne funkcionalnosti je dosedaj že omogočala prejšnja ozka vrstica. Skupna raba, podokno predogleda, velikost ikon. drugega nerabiš. Po eni strani poenostavljajo vmesnik, hkrati pa ga naredijo še bolj nepreglednega.

darkolord ::

meniji so skriti (in nepotrebni)
Torej menija ob desnem kliku prav nič ne uporabljaš?

Vista in Me ne pritrjujeta tvojemu sklepanju.
No ja, Visti bi lahko zamenjal temo v tisto od sedmice in večina uporabnikov tega sploh ne bi opazila, like... never.

Gre po crnem scenariju, ali se po bolj crnem ali bo slo na bolje?
Bomo videli (je rekel slepi). Dejstvo je, da je bilo pričakovano, da bo v začetku (upam da se vsi strinjamo, da je pol leta - na večini trgov še mnogo manj - bolj začetek) za hiter razvoj in agresivno marketinško kampanjo šlo ogromno denarja in da se ta ne bo kar takoj povrnil.

drugega nerabiš.
Kako "nerabim"? Z ribbonom imam na single clicku kup splošnih funkcionalnosti, za katere sem prej potreboval več korakov (copy path, paste shortcut, properties, edit, new item, copy to, move to, ...), da specifičnih (glede na vrsto objekta) ne omenjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

McGregorSL ::

trnvpeti je izjavil:


Desktop,
Xp se se kr drzi,poslovni tezko gredo na w7, a bojo sli na w8?
Ms pada tudi na desktop podrocju.

To ne drži. Misliš, da podjetja ali posamezniki, ki kupijo trenutno računalnik naložijo WinXP? ali Linux? ali VIsto?
NOT! Windows 7 je trenutno najboljši sistem, kjub temu da so ukinil nekaj dobrih lastnosti še iz WinXP. Je dovolj zanesliv, na njem dela vse, dokaj dobro upravlja z resourci, zažene se hitro, za stare programe pa lahko zastonj dobiš VirtualPC in XP mode, ki deluje super. poleg tega pa je dovolj "starih" stvari obdržal, da je ljudem všeč.

Windows 8 (govorim samo za desktop PC): Testiram ga nekje 2-3 mesece in mi za poslovno uporabo ni všeč! U bistvu mi tudi za zasebno uporabo ni všeč, enostavno naredili so prisilne spremembe, da bi vse prilagodili tabličnim rač, oz telefonom. Vzeli so stare elemente windowsow jih vstavili v vrečko, dodali zajeten ščepec "novih" dost brez veznih stvari, jih zmešali in vrgli na mizo... in kakor je stvar padla tako sedaj zgleda windows 8.

Edino kar mi je trenutno všeč je Task manager in kopiranje datotek. Pa še to bi komot naredili popravek za windows 7 (SP2 npr)!

Občutek imam da se bo windows 7 obdržal dalj časa, razen če nas bodo prisilili.

~McG

trnvpeti ::

47% za vse, samo za poslovni del ne najdem nikjer podatka

http://www.neowin.net/news/report-windo...
Did Windows XP, a PC operating system that's over 10 years old, actually gain some new users in January? That's what the newest report from Net Applications claims. The report shows that Microsoft's OS is not only the world's most used PC operating system but in January 2012 it had a worldwide market share of 47.19 percent. That's higher than December 2011's 46.52 percent.

McGregorSL je izjavil:

trnvpeti je izjavil:


Desktop,
Xp se se kr drzi,poslovni tezko gredo na w7, a bojo sli na w8?
Ms pada tudi na desktop podrocju.

To ne drži.
~McG

še tvoj vir?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Blazz ::



:)

McGregorSL ::

trnvpeti je izjavil:


še tvoj vir?

Osebne izkušnje. Delam kot Admin v podjetju in imam veliko vez z drugimi Admini v drugih podjetjih. Tako večjih kot manjših. Ne rečem za stare rač., ki že imajo licenco WinXP... Novi računalniki pa bodo zelo zelo verjetno imeli nameščen windows 7. Res, da nimaš sploh izbire saj so windows XP umaknili iz prodaje leta 2010. Govorim seveda o "MS based" poslovna okolja.

trnvpeti ::

Balmer, 500mio w8 do konca 2013
http://www.technews24h.com/2012/05/stev...

Cold1 ::

Torej menija ob desnem kliku prav nič ne uporabljaš?

Čakaj, čakaj;); ne kaže mešati priročnih menijev, ki so vedno v neposredni bližini elementa s katerim delaš, in splošnih menijev, ki so v Raziskovalcu povsem nepotrebni.


No ja, Visti bi lahko zamenjal temo v tisto od sedmice in večina uporabnikov tega sploh ne bi opazila, like... never.

Hja... samo s tem si odprl vprašanje zakaj je bila Vista tako nepriljubljena; če se je šlo res predvsem za grd/nezaželen izgled, bi to zgolj potrdilo, da so ljudje izjemno občutljivi na spremembe stila grafičnega vmesnika - v tem primeru se Osmici ne obeta nič dobrega.

Sicer pa sem mnenja da hitri seznami, knjižnice in mnogo boljša opravilna vrstica v Sedmici predstavljajo tako veliko izboljšavo, da povratek na starejše verzije Oken ni več mogoč (Okna 8 pa, po drugi strani, prinašajo mnogo manj pravih novosti).

bluefish ::

Cold1 je izjavil:

Hja... samo s tem si odprl vprašanje zakaj je bila Vista tako nepriljubljena; če se je šlo res predvsem za grd/nezaželen izgled, bi to zgolj potrdilo, da so ljudje izjemno občutljivi na spremembe stila grafičnega vmesnika - v tem primeru se Osmici ne obeta nič dobrega.
Visto je pokopal predvsem slab marketing ter velika količina mnenj blogerjev, ki so povzemali druge, sami pa sistema ne preizkusili. Seveda je razlog tičal tudi v parih kiksih glede zmogljivosti, kar pa je bilo popravljeno s SP1.

Glede na trenutno MS kampanjo je sistem prejel precej pozornosti in zna biti med nezahtevnimi uporabnik dobro sprejet, sploh ob upoštevanju celotnega ekosistema. Vprašanje pa je, kako se bodo odzvala podjetja - najpomembnejši kupci.

Cold1 ::

...slab marketing ter velika količina mnenj blogerjev, ki so povzemali druge, sami pa sistema ne preizkusili.

Sam sem skeptičen glede te teorije (t.i. efekt zastrupljenega vodnjaka) - programsko opremo lahko namreč vsakdo preizkusi sam, MS daje na voljo predoglede, Piratski Zaliv pa končne verzije (no, te daje na voljo tudi MS, v preizkusni, časovno omejeni, obliki), za povrhu vsega pa je bila Vista prednaložena na računalnike, uporabniki so jo morali preizkusiti preden so jo zamenjali z XP-ji.

Sssaga ::

Cold1 je izjavil:

MS si je z osmico ustrelil v koleno.

They've took an arrow to their knee.:P

Sicer pa, če se izkaže, da večina ne sprejem resnično grdega Metro sloga v Osmici bodo Okna 7 pač postala novi XP-ji.


MIslim, da bo to kar držalo.

Lonsarg ::

No, mislim da je logično, glede na dejstvo, da med Visto in Windows 7 razlik praktično ni, da je Vistin slab sloves bil podobne narave, kot je Applov dober sloves. Pač prijelo se je tako mišljenje, javnost pa ni zmožna v povprečju spremenit zacementiranega pogleda na stvari, no vsaj ne na hitro.

Windows 8 se je trenutno prijel sloves "ni dober za na desktop", to samo po sebi ni tako zelo slabo, kot je bilo pri Visti, kjer se je prijelo "Vista sucks". Namreč za Windows 8 praktično ne obstaja sploh na netu izjava, da je slab za tablete.

Sloves ni sicer še zacementiran, ker bo širša publika se začela zavedat zadev po RTM. In če bodo imeli Windows 8 laptopi/hibridi VSI(zelo pomembno, minimalni hardwer pa to) touch oziroma še pomembneje napredni touchpad, kjer boš lahko od strani povlekel za charm/.. , potem znajo biti reviewi Windows 8 laptopov dejansko pozitivni in to je tisto, kar bo kupec videl.

modicr ::

bluefish je izjavil:

Visto je pokopal predvsem slab marketing ter velika količina mnenj blogerjev, ki so povzemali druge, sami pa sistema ne preizkusili. Seveda je razlog tičal tudi v parih kiksih glede zmogljivosti, kar pa je bilo popravljeno s SP1.


Tudi jaz menim, da je Vista SP2 zelo ok - dodaten plus je tudi to, da jo je lažje narediti podobno XP-jem. Minus je recimo to, da IE10 ne bo delal, pa tudi AutoCAD 2013 uradno ni podprt.

BTW, tule je še zanimiva diploma: http://dkum.uni-mb.si/Dokument.php?id=6... (Prehod na operacijski sistem Windows Vista v NLB d.d)
(c) nisem patentiran

darkolord ::

Sam sem skeptičen glede te teorije (t.i. efekt zastrupljenega vodnjaka) - programsko opremo lahko namreč vsakdo preizkusi sam, MS daje na voljo predoglede, Piratski Zaliv pa končne verzije (no, te daje na voljo tudi MS, v preizkusni, časovno omejeni, obliki), za povrhu vsega pa je bila Vista prednaložena na računalnike, uporabniki so jo morali preizkusiti preden so jo zamenjali z XP-ji.
Lahko jo, ampak je ni. Saj so to teorijo preizkusili z Windows Mojave

darksamurai ::

Pisanje kako je Vista dobra z SP2 je nepomembno, ker je bil sistem ob izidu in še kakšno letpo po tem še v beta fazi. Kdor je kupil nov računalnik srednjega oz. nižjega razreda (kar se mimogrede najbolj prodaja) mu je z visto zelo počasi deloval. To je bil eden glavnih razlogov za downgrade na XP. Če bi bila vista na začetku takšna, kot je sedaj z SP2 bi se lepo prijela.

Podjetjem pa Metro sploh ne bo všeč, ker si z njim totalno omejen. Multitasking ni nič kaj boljši od tega, ki ga imam na iPadu. Res, čudovit korak naprej. Metro IE na 24" WTF? To pride v upoštev samo eni svetlolasi najstnici, ki ima odprt samo facebook, takoj za tem pa pogleda še kakšen film. Pa še za njo je to pain in the @ss, ker bi imela z preklopom med youtube in FB preveč dela.

darkolord ::

Lahko namesto "WTF" poveš, kaj točno se ti tukaj zdi narobe?

_Enterprise_ ::

sej je bilo že večkrat povedano - na 24 inčih je pač wtf, ko si prisiljen za razne malenkosti gledat kup ploščic na celotnem zaslonu, če si prej lahko isto zadevo (brez nepotrebnega balasta) videl na 10, 20 odstotkih zaslona. in je bilo precej bolj pregledno.

sprijazni se že, da metro za desktope ne ponuja čisto nobene pozitivne stvari, ker ni bil delan za desktope. če bi bil, bi to pogruntali prej/pri katerem drugem OSu, recimo macu ali ubuntuju, pa nucajo vsi v glavnem iste stvari.

sej mene po nekaj urah probavanja preview verzije moti samo odsotnost klasične funkcionalnosti, torej start menija in to da se loginaš brez da bi vmes videl še par screenov metroja, kar je popolnoma nepotrebno, ter to da se metroja ne da izklopit. verjamem da za razne hibridne laptop/tablice zna metro bit precej boljša navigacija v določenih primerih, ampak moti me da ena firma kot je microsoft ne more za desktop users' sake ponucat en delovni dan programerskega dela in pošlihtat stvari, kot se spodobi. ker sicer stvar ne bo kot je bila vista ob izidu - zažene in dela res zelo hitro, z driverji pa verjetno zaradi podobnosti z win 7 tudi ne bo težav

Zgodovina sprememb…

darkolord ::



če si prej lahko isto zadevo (brez nepotrebnega balasta) videl na 10, 20 odstotkih zaslona
Zanimivo, kako govoriš o balastu, čeprav je ravno pri Metroju balasta mnogo manj. Content before chrome, večkrat ponavljajo.

če bi bil, bi to pogruntali prej/pri katerem drugem OSu, recimo macu ali ubuntuju, pa nucajo vsi v glavnem iste stvari.
A res, zakaj pa potem glede Windows Phone niso prej/drugi tega pogruntali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

_Enterprise_ ::

ker je windows phone namenjen telefonom? in drugi so to prej pogruntal. in pri tem sta android ter ios po mojem mnenju naredila precej boljšo zadevo, kar se tud pozna po sprejetosti wphone

Zanimivo, kako govoriš o balastu, čeprav je ravno pri Metroju balasta mnogo manj. Content before chrome, večkrat ponavljajo.
mnogo manj kot ga je v toolbarih, start meniju, desktopu, če so urejeni? ne bi rekel

darkolord ::

in pri tem sta android ter ios po mojem mnenju naredila precej boljšo zadevo, kar se tud pozna po sprejetosti wphone
No, tukaj se kar motiš.

 zadovoljstvo uporabnikov

zadovoljstvo uporabnikov



mnogo manj kot ga je v toolbarih, start meniju, desktopu, če so urejeni?
Seveda, mnogo, mnogo manj.

Mi lahko prosim pokažeš recimo bloat na tej sliki:
 mail

mail

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

MrStein ::

modicr je izjavil:


BTW, tule je še zanimiva diploma: http://dkum.uni-mb.si/Dokument.php?id=6... (Prehod na operacijski sistem Windows Vista v NLB d.d)

"Splošno je znano, da sčasoma začnejo Windowsi delovati počasneje." :D

Glede slabega mnenja o Visti, na koga je to vplivalo?
Je Janez Povprečnež deinstaliral Visto po nakupu novega PC?
So poslovneži odložili update oz. nakup Viste zaradi mnenj po blogih?
Najstniki so ga manj piratizirali?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

noraguta ::

_Enterprise_ je izjavil:

ker je windows phone namenjen telefonom? in drugi so to prej pogruntal. in pri tem sta android ter ios po mojem mnenju naredila precej boljšo zadevo, kar se tud pozna po sprejetosti wphone

Zanimivo, kako govoriš o balastu, čeprav je ravno pri Metroju balasta mnogo manj. Content before chrome, večkrat ponavljajo.
mnogo manj kot ga je v toolbarih, start meniju, desktopu, če so urejeni? ne bi rekel

android je daleč navečje skrpucalo daleč naokoli, kup "pokradene" tehnologije konfuzno nametane na en kup. sam dalvik je pa itak nekje na ravni otroka proti ostalim VMjem(počasna golazen katera zahteve po HWju so abnormalno velike, zgolj zato da se je google iognil licenciranju javeME).ko pogledaš rezultate XobotOSa je zadva prav patetična. Je pa poceni pa odprt tu je pa njegova prednost.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

darksamurai ::

darkolord je izjavil:

Lahko namesto "WTF" poveš, kaj točno se ti tukaj zdi narobe?


Še Safari na iPadu je boljši od IEja na metroju. To je WTF! V safariju na iPadu lahko lažje in bolje opravljaš s tabi in to na 10" ekranu, kot pa na 24" v metroju. Ena ozka vrstica te tudi na 10" zaslonu nič ne moti. Kakšna je prednost, da se ti skrije opravilna vrstica z tabi na zaslonih velikosti +19"? MS fani so bili glasni kako je slab iPad, ker ne podpira flasha in da je težko upravljat s tabi (nekaj časa je res bilo bolj slabo). Kaj od tega pa ima IE metro bolje? To pa je evolucija in napredek, da imaš manj funkcij in si bolj omejen, kot na tablicah. Metro multitasking je pa tudi en velik štos. Fulscreen aplikacije in vertikalen split screen je pa res vrhunec napredka v multitaskingu. :D Za tablice ne rečem, za desktop je pa to katastrofa. Metro te totalno omejuje. Še ena najstnica, ki posluša glasbo na youtube in je hkrati na FB bi imela več dela, in več bi klikala kot brez metroja.
V poslovnih okoljih je metro uporaben samo v trgovini, ker imajo odprto samo eno fulscreen aplikacijo za blagajno, to je pa vse. Za vsa ostala pisarniška opravila, pa je samo ena velika omejitev in ogromen korak nazaj. Še tajnice imajo odprtih več zadev in bi jim metro samo zniževal storilnost.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows je dopolnil tri desetletja

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
199664 (7475) opeter
»

Windows 95 dve desetletji pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11730646 (24117) Spajky
»

Windows Blue še letos, Windows 8 precej slabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9931032 (25083) krneki0001
»

Ušla zgodnja beta Windows Blue (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14636135 (29078) Jst
»

Windows 8: Aero je mrtev, naj živi Metro (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20445419 (34482) Icematxyz

Več podobnih tem