» »

WinSXS tezave in krizi ter kako ga "stisniti"

WinSXS tezave in krizi ter kako ga "stisniti"

SmeskoSnezak ::

V zadnih treh dneh se ubadam s tem, da bi zmansal WinSXS mapo, ki zaseda dejansko najvec diska. Ugotovil sem, da v Windows Visti so z SP1 in SP2 dodali nek programcek (LINK) za izbris dolocenih datotek in torej res se dali spucat to mapo, v Win 7 pa ne obstaja skoraj nic (ena komanda je v cmd-ju: dism /online /cleanup-image /spsuperseded ). Se da poslat kak majl Microsoftu, naj uredijo to ciscenje WinSXS s kaksnim konkretnim programom za Windows Visto in 7?
@ Pusti soncu v srce... @

bluefish ::

Si sploh prebral vsebino na linkani strani?
Tisti orodji le zbrišeta nepotrebne datoteke, ki ostanejo po nameščanju servisnih paketov.

Ukaz dism /online /cleanup-image /spsuperseded v Windows 7 naredi točno to.

SmeskoSnezak ::

Bom kar na enak nacin odgovoril nazaj.

Si sploh prebral, kaj jaz zelim? Si prebral, da sem to ze naredil, ampak me zanima še več?!?
@ Pusti soncu v srce... @

Mavrik ::

Edini način je, da deinštaliraš programe, ki uporabljajo dll-je v tisti mapi.
The truth is rarely pure and never simple.

SmeskoSnezak ::

V to dvomim, saj vsi programi pustijo neke dll-je oz. "kazalce" v tej mapi. Mene bolj zanima, komu bi lahk zagnjavo na MS-ju, da spravijo to v red. Folk ma WinSXS mape tud do 50-60Giga velike, kolikor berem po spletu.
@ Pusti soncu v srce... @

bluefish ::

In kaj si predstavljaš, da naj bi naredili?

SmeskoSnezak ::

Rešitev, jasno!
@ Pusti soncu v srce... @

Duhec ::

Če ti kaj pomaga ... tole je MS objava cca. 10 dni nazaj in govori o t.i. Scavengingu (če sem prav prevedel kot splakovalnik) in se to v Win7 dogaja avtomatsko. Preostane samo še Disk Cleanup Wizard (cleanmgr.exe):
http://support.microsoft.com/kb/2592038

Mavrik ::

(Obenem tam tudi lepo piše, da nikakor ni nujno da je 60GB velika vsebina te mape, ker so datoteke štete večkrat).
The truth is rarely pure and never simple.

Recordman ::

Nisem siguren, ampak vedno sem mislil, da se v imeniku nahajajo tudi (ali predvsem?) linki oz. junction-i in da dejanska velikost ni takšna, kot je vidno na prvi pogled?

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Na to sem pa pozabil, Recordman. Te pa naj raje popravijo, da prikazuje tocno velikost folderja in ne neke imaginarne cifre.
@ Pusti soncu v srce... @

WarpedGone ::

Cifra ni imaginarna, hudič je zopet v detajlih in razumevanju kako se je do tiste cifre prišlo in kaj to zate pomeni v kontekstu tvojega trenutnega zanimanja.
Zbogom in hvala za vse ribe

Alen T 1978 ::

Neki mora bit na programu sxstrace.exe.
Drugače sem pa z perrmissions zbrisal 99,9% folderja wWinSxS. 8GB sranja.
Sam zdje mi določeni programi ne delajo. Med njimi je tudi Task Manager.

Nadejam se, da je rešitev za disejblanje tega WinSxS folderja program sxstrace.exe, ki ga poženeš v command promptu prec po fresh inštalaciji windowsov. Ukaz naj bi bil "sxstrace.exe stoptrace".

Bom videl pa poročam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po kloniranju sistema sfc javlja "Windows Resource Protection found corrupt files but

Oddelek: Operacijski sistemi
6737 (549) k4vz0024
»

Win 7 - rabim prostor na SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
141585 (1370) Cveto
»

winsxs težave...

Oddelek: Operacijski sistemi
131250 (942) GTX970
»

Winsxs direktorij v w7

Oddelek: Pomoč in nasveti
171686 (1517) darkolord
»

Windows 7 beta ušla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9212143 (6379) Pesimist

Več podobnih tem