» »

hladilnik za navit I7 920

hladilnik za navit I7 920

«
1
2

N4m31355 ::

Lep pozdrav!
zanima me, kakšen hladilnik priporočate za CPU i7 920.
cilj je, da pridem na 4.0GHZ. Sedaj mi je to uspelo, a se segreje čez limit, zato to ni mogoče. Navijem ga, da povečam bclk iz 133 na 200, potem pa višam množilnik. cpu core voltage je na 1.2V(preveč?)

specifikacije:
ohišje: cooler master hafx
PSU: corsair TX850
Matična: ASUS RampageII Extreme
CPU: intel i7 920
CPU hladilnik: stock
RAM: Kingston hyperX @1600mhz, CL8
GPU: Nvidia GeForce 560 @1025mhz
HDD: WD Caviar Black 500GB @7200rpm, 64MB

Sssaga ::

Od kje teb 23x Multiplier?

Sam sm spravu i7 920 C0 največ na 4473 pa še to pr 213 Mhz BCLK. Max ratio za 920 model je 21x, od kje teb 23x za hadiča? Domnevam, da imaš ti D0, ki je malo hladnejši.
Hehe, bojiš se za 1.2 cpu volt, lol. Sam sm pretestiru mojga čez 1.4 volt - stock, 1.5 volt - Akasa in čez 1.7 volt že :D - H2O


PS: govoriš o 940?

Vzem eno Noctuo, drgač pa EK H2O hlajenje ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

N4m31355 ::

imam Do, ja missclick. cilj je 3.6GHZ, se opravičujem. kako pa si ti prišel tako daleč? js sm sedaj 2x probal iti iz 3.8 na 4.0, pa mi je use crknilo. In pomagalo je samo, da sem izklopil power cable.

Sssaga ::

Z 2.66 je lažje priti na 3.8 kot s 3.8 na 4 Ghz, sploh za Co step, ker enostavno nucaš drastično voltažo, za D0 ne bi smelo biti problema na 4 Ghz.
Vsa energijska varčevanja izklopiš najprej. Lahko posnamem video in ga prpopam, da si kej pomagaš, čeprav na D0 ni treba meti takih volt. kot pri C0.

http://www.overclock.net/t/538439/guide...

Je pa tako. Prišel sem do 3.8 Ghz BP, za 4 Ghz sem pa že cel teden testiral in resetiral komp in vmes kdaj pozabu shrant profil.... polno enih BSOD-jev (tukaj pa velikokrat nism vedu ali me j3be voltaža na plati, ki ne sme biti ne previsoka in ne prenizka). Ko navijaš i7, res vse pogruntaš pa čeprav sm polno enih forumov bral in se držal njihovih načel. Na koncu imamo vsi 4 Gz, a noben enakega setupa :))

CPU Vcore je tudi 1.4 volt dovoljen, a ne ga srat s stock :D

Ni potrebe izštekat kabla, lepo gumb Clear CMOS stisni. Moja plata ma to na zadnji strani tam blizu PS/2 portov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

N4m31355 ::

ja sj zto pa iscem hladilnik :) pr 1.4 Vcore ne bom poskodvou cpuja?

@sssaga kakšen hladilnik pa mas ti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: N4m31355 ()

Sssaga ::

Vodno mam sedaj in glede na to, kaj sem jaz delal s procem in še zmeraj dela po 3 letih in pol pri veliko višjih voltaža kot 1.4 volt (energijska varčevanja off), mislim, da se nimaš za bati, dokler nimaš konstanto 90+°C.

Pač, doba se zmanjša iz 15 let na 9 recimo, lol

N4m31355 ::

kok se lah sploh max segreje 920? na webu pise TCase 68max
VID Voltage Range
0.800V-1.375V tole ni Vcore ne?
TCASE
67.9°C
vir:
[url]http://ark.intel.com/products/37147/Int...

Sssaga ::

Do 80°C ni velik problem, kar je čez 90°C predolgo zna biti kriza, ampak men je bil dolg časa tok (Prime 95...), itak mi v igrah ni šlo tok visok, k se proc še ogrel ni nekje :))

Kupi en dober kuler (Noctua) in merki, da maš dovolj široko ohišje, drugače pa kupi Corsair vodno - 100-tko. Če maš keš in imaš zanimanja za te stvari pa vodno, zakaj pa ne, malo improviziraš, kam daš kiler, ki optimalno hladi, če ni notri v kišti. :)

N4m31355 ::

bi meu zračno. ohišje je pa cooler master HafX (full tower)noctua pa kir? :)

sennheiser ::

Vodno edino če se hočš čez 4ghz kaj dost zajebavat. Men se na vodnem na 4ghz do 80°C dvigne temperatura, pri 4,4 je pa tam okoli 85 na prime seveda. Sssaga kera plata pa nastavitve maš za 4,4? Lahko zs

N4m31355 ::

mel bi zračno hlajenje, a ne vem kakšno. vodna so vsa zelo draga

Sssaga ::

Uff.
Kakšno vodno pa maš?

Mam Gigabyte EX-58 UD5 F4 Bios (ne podpira D0-bi moral flashat).
Bom naredu video pa prlepu nastavitve.

Za 4.4 mam 1.73 CPU Volt... kot pravim-C0 step

sennheiser ::

Zakaj kakšno? radiator z 3x120 pumpa 500l/h sam 1,73 za cpu voltažo? :D jst mislm da mam 1,45V za 4.0ghz, plata je pa DFI DK X58-T3eH6

Aja blok je pa ek supreme hf

Zgodovina sprememb…

N4m31355 ::

kaj pa priporočata od zračnih hlajenj, ali pa vodno, za primerljivo ceno... pa seveda mora potem hladiti boljše. :)

sennheiser ::

Corsair Hydro Series H100 ti je 1a za ta denar. Če ravno ne menjaš stvari kot za šalo pa komplet ok ek. Kar se hlajenja na zrak tiče mal teste poglej, Nocute so dobri hladilniki. Mogoče tanovi thermaltake... Pač če hočeš it konkretno 4+ razmisli o vodnem. Razlika je predvsem v tem, da ti bo vodno na full loadu držalo malo nižje.

N4m31355 ::

amm nameravam it na 4ghz. noctua vem da so top zracni. od vodnih so pa drazji. +vec vzdrzvanja.

N4m31355 ::

razlika je:
105€ http://www.agt.si/racunalniska-oprema/v...
proti
62€ http://www.dinokomp.at/product_info.php...
menite da je res toliko bolje? moj cilj je, da ga spravim na 4GHZ. temp je max spremenljiv 80 @load.

sennheiser ::

Za moje pojme ja. Osebno raje od EK, je cena višja, ampak dvomim da boš kdajkoli še to menjal, razen seveda kakšna finančna stiska/okvara. Pri teh hladilniki je edino potem problem pritrditev pri novejših socketih, ker pač jih enostavno nehajo delati. Pri vodnem pa samo backplate zamenaš če je potrebno. Drugače pa to vodno ni slabo.

N4m31355 ::

Vem, da je vodno dobro, samo je tudi dosti dražje...

sennheiser ::

Vem da je, ampak se ti splača dolgoročno gledat tukaj.

N4m31355 ::

hmm torej ti priporočaš h100 ali kakšnega iz ek? na reviewu je imel model i7 920 @4.2GHZ, in 77C peak. kar je vredu. ali se motim?

TOP ::

Glej vodno od EK je razred zase,ki se ne more primerjat z nobenim,če gledaš napram Noctus D14 recimo,ki je najbolši hladilnik od Noctue razlika v Idil približno tam dobrih 5 stopinj,medtem ko v Loudu pa 20 in več,spet odvisno od pumpe pa velikost radjatorja.Kar se tiče I7 920 to je proc ki se prekleto greje napram kakšnemu novejšemu I7 2600K recimo,ki ga mam zdej.I7 920 na 4ghz niti sanjat z Noctuo,ker recimo pri obremenitvi je temperatura okrog 70 ko špilaš igre,da poženeš Prime pa bi moral ustavit kaj kmalu.Problem je tud ali boš spravil tvojo 920 na tako frekvenco stabilno,z vodnim morda ja z zračnik težko,oziroma možno glede spet kaka je plata in ram.Kar se tiče vodnih kompletov,kot je Corser H100 in ostali je metanja denarja,ker pri vsakem vodnem pride do izparevanja vode sepravi kako boš dolil v tale zaprti sistem.In drugo tale H100 ma premajhen radjator in neke drastične razlike napram Noctue D14 ne bo in če glasen je H100 z orginalnimi venti gor,medtem ko Noctua je bistveno tišja,ker ma super vente zraven.Mislim da sem ti mal napisal moje izkušnje,če bom našel še slike bi ti pokazal 920 in Noctuo D14.Z Zračnim hladilnikom lahko probaš Voltažo od proca dat,čez 1,4V ampak samo za test,nikakor pa ne da bi ga tako držal 24/7.Spet sem ti napisal nekateri majo srečo in proc pri nizki voltaži dosega visoko frekvenco,druga večina ne in ni problem frekvenca proca,ampak Voltaža.

N4m31355 ::

js sm dosegu stabilnih 3.8 na 1.2V. samo mam stock hladilnik in so temp visoke.sem pa lepo igral igrce. na 1.1V sem pa meu 3.6ghz. obakrat je bil bclk 200

TOP ::

N4m31355 je izjavil:

js sm dosegu stabilnih 3.8 na 1.2V. samo mam stock hladilnik in so temp visoke.sem pa lepo igral igrce. na 1.1V sem pa meu 3.6ghz. obakrat je bil bclk 200

Daj pokaži mal slikce,ker če je tole res maš fenomenalni proc.V kar mal dvomim.Da nimaš nastavljeno,da ti frekvenca se spušča ob neobremenjenem procu.

Sssaga ::

Meni gre do 75°C 8 niti na 4 Ghz pri
- 1.53125 volt (1.488 CPU-Z)
- Sobna temperatura = 25°C (lani poleti benchmarki)
- VTT/QPI 1.635
- IOH Core 1.2 / 1.88 / 1.58 /1.140

(Po teh testih sem prišel do veliko nižjih voltaž, tako da so tempsi še nižji - 70°C)

Prilagam screenshote mojih zapiskov :))



Pri vseh testih izklopljen energy savings!

Poglejte razliko med 3.8 Ghz in 4 Ghz in skaliranje voltaže s frekvenco. Vredno? Najboljše je 3.6 Ghz, za 4 Ghz pa zame edino, ko benchmarkam oz. ko bom presedlal s 470 GTX na XXX (SLI?) GTX supa dupa fly! :D

PS: v večini iger itak HT ne dela, tako da dobim 10°C manj za isto frekvenco. Razlog? Nižja voltaža, ki omogoča 4.2+ Ghz-> benchmarki :)

Bom probal iti na 4.5+ GHz in povišal na 1.8 VCore. Poročam. Še prej moram flashat, če crkne, da bm lah šeu na D0.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

N4m31355 ::

sssaga ti si sel iz default voltaže (1V) na 1.28?
evo slikce z cpujem na 3.8Ghz. mam pa atm stock cooler, tako da je nemogoče preveriti stabilnost z prime. bom pa uporabljal PC pri teh nastavitvah, pa napišem, če se mi bo kdaj sesu.

Vsa mnenja so dobrodošla.

Malo smo zašli iz teme... kateri hladilnik priporočate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: N4m31355 ()

Sssaga ::

Votaža ne ostane pri 1 volt na default nastavitrvah, ko so obremenjena vsa jedra ;)

Sam sm na stock imel 3.6 Ghz in ga pustu tud več ur na 90°C+, torej več kot dve leti nazaj in dela ko šus. Mislim, da imam enega izmed najboljših C0 primerkov.

Sm že rekel: Noctua. Moj Akasa 967 ,ki je bil za 45EUR takrat je opravil delo pri 4 Ghz (4 niti-igre)-80°-85°C max, pri igrah pod 75°C

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

TOP ::

N4m31355 je izjavil:

sssaga ti si sel iz default voltaže (1V) na 1.28?
evo slikce z cpujem na 3.8Ghz. mam pa atm stock cooler, tako da je nemogoče preveriti stabilnost z prime. bom pa uporabljal PC pri teh nastavitvah, pa napišem, če se mi bo kdaj sesu.

Vsa mnenja so dobrodošla.

Malo smo zašli iz teme... kateri hladilnik priporočate?

Ne stabilnost tudi dolgotrajno martranje z kakim rendanjem odpade,ker maš previsoko temperaturo.

N4m31355 ::

mam narjen overheat protection na 85(prenizko?) dako da mi bo ugasnilo PC ce se bo preveč segrel.

N4m31355 ::

po 20 min lola, temp max 65C. Vem da lol ni benchmark game ampak je pa obremenitev. do sedaj še brez BSODja :)
aida stress test pride do 86C v 6 min, še brez errorja. ugasnil zaradi toplote

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: N4m31355 ()

BigSmoke ::

poglej si test za H100 v primerjavi z noctuo NH-D14
http://www.overclock3d.net/reviews/case...

Jaz mislim da se ne splača h100

N4m31355 ::

po temle sodeč http://www.overclockersclub.com/reviews... tudi ne...

BigSmoke ::

se ga tudi na splošno ne splača kupit ker je zelo precenjen

Sssaga ::

Ko sm sam kupoval boljše hlajenje za moj komp sm isto zelo gledal H50 in H70, ki sta me razočarala, tako da sm šel na custom. Kasneje sm zagledu H100 in je edini zame ,ki se ga izmed zaprtih vodnih splača kupiti, če ne bi rad dal preveč keša in imel težave in muke s pro varianto H20, vendar, če maš hobi v tem...

Ne vem zakaj ma tok mau folka H2O hlajenje. Za komp dajo eni čez jurja EUR na dve leti, za vodnga se jim pa ne da dat, imaš ga pa lahko 10 let z majhnimi stroški vzdrževanja in nadgradnje (cpu plate). Preveč težavno za folk očitno.
Pa še efekt je, ko maš kiler na strani in vsak, ki pride k meni najprej to opazi :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

korenje3 ::

N4m31355 je izjavil:

po temle sodeč http://www.overclockersclub.com/reviews... tudi ne...


zakaj ne? saj je povsod skoraj na prvem mestu?

N4m31355 ::

@korenje3 poglej razliko med noctuo d14 in h100... razlika v ceni je 40@ razlika v temp pa 1C

korenje3 ::

N4m31355 je izjavil:

@korenje3 poglej razliko med noctuo d14 in h100... razlika v ceni je 40@ razlika v temp pa 1C


mislm kdo bi pa rad imel tako kocko v računalniku... ne moreš nič kablov pošlihtat, poleg tega pa ostaja ves vroč zrak v računalniku, medtem ko H100 odvaja toploto direktno iz škatle.

BigSmoke ::

korenje3 je izjavil:

N4m31355 je izjavil:

@korenje3 poglej razliko med noctuo d14 in h100... razlika v ceni je 40@ razlika v temp pa 1C


mislm kdo bi pa rad imel tako kocko v računalniku... ne moreš nič kablov pošlihtat, poleg tega pa ostaja ves vroč zrak v računalniku, medtem ko H100 odvaja toploto direktno iz škatle.

to ni res ker je haf x ima na zadnji strani en 120mm ventilator ki izpihuje vn vroc zrak in na vrhu ohisja ima se dodaten 200mm ventilator za izpihovanje vrocega zraka, na stranici pa je se 200mm ventilator ki vpihuje svez hladen zrak ...
noctua ima pa ta sistem 
1.ventilator je push
2. ventilator je pull
3. ventilator pa ima naohisju ki dodatno izpihuje vroc zrak ven 
Po moznosti se lahko doda se en ventilator in ima v nacinu push/pull/push samo ni potrebe
Drugace pa je haf x zelo dobro prezraceno ohisje tako da se topel zrak ne bo notri zadrzeval

TOP ::

korenje3 je izjavil:

N4m31355 je izjavil:

@korenje3 poglej razliko med noctuo d14 in h100... razlika v ceni je 40@ razlika v temp pa 1C


mislm kdo bi pa rad imel tako kocko v računalniku... ne moreš nič kablov pošlihtat, poleg tega pa ostaja ves vroč zrak v računalniku, medtem ko H100 odvaja toploto direktno iz škatle.

Pa dobro kaj bereš kako ohišje ima.

N4m31355 ::

@korenje3 tudi H100 se montira v ohišje.
HafX pa ima spredaj 23cm fan, piha not, na strani 20 cm piha not zgoraj 20 vn in zadan 14 vn.

N4m31355 ::

mislim da bom vzel kar noctuo d14. hvala za pomoč.
lp!

N4m31355 ::

samo še nekaj... sedaj ko imam CPU na 3.8Ghz @Vcore 1.2V, ali je možno da je PC celo počasnejši kakor nenavit?

TOP ::

Kje si tole opazu.Če si pri raznih testih znižaj frekvenco.

N4m31355 ::

pri super pi na 1m je OC 4s hitrejši. ko se postavlja je počasnejši.
super pi 1m @3.8ghz 10sec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: N4m31355 ()

TOP ::

Preveč navito,to se je meni tudi že dogajalo.

N4m31355 ::

kljub temu, da je super pt pa boljši kot stock?

Sssaga ::

N4m31355 je izjavil:

@korenje3 poglej razliko med noctuo d14 in h100... razlika v ceni je 40@ razlika v temp pa 1C


Veš koliko ljudi ima ozka ohišja -> H00 odlična izbira :)

BigSmoke ::

Sssaga je izjavil:

N4m31355 je izjavil:

@korenje3 poglej razliko med noctuo d14 in h100... razlika v ceni je 40@ razlika v temp pa 1C


Veš koliko ljudi ima ozka ohišja -> H00 odlična izbira :)

človek ima haf-x kaj tuki ni jasno???

korenje3 ::

TOP je izjavil:

korenje3 je izjavil:

N4m31355 je izjavil:

@korenje3 poglej razliko med noctuo d14 in h100... razlika v ceni je 40@ razlika v temp pa 1C


mislm kdo bi pa rad imel tako kocko v računalniku... ne moreš nič kablov pošlihtat, poleg tega pa ostaja ves vroč zrak v računalniku, medtem ko H100 odvaja toploto direktno iz škatle.

Pa dobro kaj bereš kako ohišje ima.


Kaj ima funkcija ohišja z funkcijo hladilnika? V vsako ohišje danes lahko montiraš dodatne ventilatorja... lahko tudi sam luknjice zvrtaš. Torej sedaj ko smo definirali, da hladilnik za procesor ni ohišje, lahko ločimo ventilacijo in hlajenje.

N4m31355 je izjavil:

@korenje3 tudi H100 se montira v ohišje.
HafX pa ima spredaj 23cm fan, piha not, na strani 20 cm piha not zgoraj 20 vn in zadan 14 vn.


H100 se montira v ohišje, vendar toplotno energijo odvaja direktno iz ohišja, medtem ko tist blok odvaja v ohišje. Zato je potrebna dodatna ventilacija ohišja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

N4m31355 ::

Sicer stara tema a vseeno! Rekel sem da bom porocal ko bom navil cpu :) Na koncu je padla odlocitev in sem kupil Phanteks PH-TC14PE. Trenutno sem na 4.1 stabilen pri 1.4V. bclk je 205 in mnozilnik na 20. sicer grem lahko na 4.3, a so potem temp ze 90°C pri 1.4V in ni cisto stabilen. Tako da menim da bom ostal na 4.1.
razlika?
stock i7-920 3.4khash/sev, i7-920@4.1Ghz 5.1khash/sec
 intel i7-920 @4.3Ghz, 1.4V

intel i7-920 @4.3Ghz, 1.4V

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24851792 (1088) freesty
»

i7 4790K pregrevanje

Oddelek: Strojna oprema
273758 (3324) All
»

Kateri top zračni CPU hladilnik kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
223156 (2727) RC14
»

CPU hladilnik

Oddelek: Kaj kupiti
366641 (5912) Tomson

Več podobnih tem