» »

Pošiljka z odkupnino

Pošiljka z odkupnino

turk1990 ::

Včeraj sem poslal kuverto( priporočeno z odkupnino) v vrednosti 8 e. Prejemnik je moral zanjo plačati 10,50?

Vedel sem, da pošta zaračuna še 5%, vendar od kje 2,50 evra?

Hvala za odgovore,.

Furbo ::

http://diler.si/postaslovenije.php

Verjetno zato, ker nisi priložil položnice (UPN).
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

To z odkupninami so itaq take mučke, da je joj. In kar mi je čudno, da sem na pošti samo 1x dobil račun. Pa sem z odkupnino poslal kar precej stvari. Kako lahko opravljajo storitev in ti zaračunajo brez računa?
Tisto potrdilo, ki ga dobiš o oddaji paketa pa ni noben račun oz kakršenkoli dokument v tem stilu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

turk1990 ::

Ja ne, nisem prilozil poloznice. Sem izpolnil tisti obrazec, ki ti prinesejo denar na dom. Ne razumem pa, kako je lahko prislo iz 8e na 10,50 evra?

Ce izpolnis poloznico, mislim da pride 1% vec...samo nevem vseeno mi je cudno, da si na priporoceno pismo vrednosti 8 e, nabijejo tolko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: turk1990 ()

Furbo ::

No s tistim obrazcem je precej dražje, na povezavi ki sem ti jo dal, to lahko lepo preveriš.

Rejzor, račun na pošti jaz vedno dobim, ne vem zakaj ga ti ne bi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

floyd1 ::

turk1990 je izjavil:

Ja ne, nisem prilozil poloznice. Sem izpolnil tisti obrazec, ki ti prinesejo denar na dom. Ne razumem pa, kako je lahko prislo iz 8e na 10,50 evra?


Ja, plačaš še to, da ti prinesejo denar na dom. Storitev. Če bi izpolnil UPN tega ne bi bilo, plačaš le nekaj malega za nakazilo na tvoj TRR, kot so ti že (pravilno) povedali.

In ja, ta znesek je do zdaj bil vedno na paketu samo napisan na roko. Nobenega računa za storitev nisem dobil. Nikoli, čeprav sem tako prevzel že več kot 10 paketov (eni pač nočejo, da jim nakažeš na TRR, že vejo zakaj...;)). Sem pa 2x že preverjal na pošti, kako je s tem, a nekega pametnega odgovora (razen to, kar sem napisal zgoraj) nisem dobil. Hecno je tudi, da ti na izrecno vprašanje na okencu (Ko sem pošiljal jaz in tudi ko sem jaz dobil paket) ta strošek zamolčijo, a potem vseeno zaračunajo. Tako je, ko ni pametne konkurence :(.

Furbo ::

Aha torej potem ko že dobiš paket, ne dobiš računa.

Odgovor je enostaven in je tu že bil. Pošti ga po zakonu ni potrebno izstaviti.
Še kako vprašanje?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

turk1990 ::

Evo, naprimer jaz sem poslal priporočeno pismo.

Težko je bilo 210 gramov. Odkupnina pa 8 e.

nad 100 g do 250 g 1,50 €

Osebna vročitev 0,72 €

- način izplačila:
Položnica (BN02) 0,96 €
Poštna nakaznica 1,30



Izbral sem poštno nakaznico in na koncu mi napiše tole:

Plača pošiljatelj: 3,36 €
Plača naslovnik: 1,3 €

Skupaj: 4,66 €


Ampak jaz sem plačal na pošti 2,30 e.


Furbo kje sem zgresil?

Furbo ::

Osebna vročitev? Kaj pa to rabiš? Tega ti na pošti verjetno niso navesili.

Pri meni ni razlike med poštno nakaznico/upn, obakrat 2,64 če vneseš iste podatke, razen pri tistem, kar plača prejemnik.

Pa tisti izračun ni 100%, lepo pa pokaže razliko med UPN in tem, da ti poštar prinese cash. Sploh pri večjih zneskih.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bond007 ::

Še najbolje se je zmenit, da ti kupec vnaprej nakaže denar na račun, ti pa mu pošlješ čisto navadno pošiljko - pismo. Sem tako poslal 2.5" disk in je prišla poštnina tam 0,7€ komplet vse. Pa še kakim mučkam se izogneš, ko kupec ne dvigne paketa in potem plačaš še povratno poštnino...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

floyd1 ::

Furbo je izjavil:

Aha torej potem ko že dobiš paket, ne dobiš računa.

Odgovor je enostaven in je tu že bil. Pošti ga po zakonu ni potrebno izstaviti.
Še kako vprašanje?


Vprašal sem jih le, zakaj je tisti končni znesek vedno napisan na roko. Vse ostalo na tisti nalepki na paketu je natisnjeno s tiskalnikom (torej vnešeno v njihov sistem). Samo to me je zanimalo. Ker oni ob oddaji paketa točno vedo, da bo šlo za nakaznico mi je to povsem nerazumljivo. Kratka pamet pač, kaj čem ;).

Furbo ::

Prvič zato, ker je strošek nakaznice/UPN strošek prejemnika.

Po mojem čečkajo zato, ker ne vedo, ali boš paket sprejel ali ne in torej plačal tisti strošek nakazila.

Ne morejo pa kar na pamet v naprej izdati računa za storitev, ki jo še niso opravili in je morda tudi ne bodo. Poštar pa tudi ne bo zdaj na terenu pisal/printal računa.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

kupim9 ::

2.50 je verjetno strošek dostave, ker ti je poštar prinesel paket, sploh če je prinesel popoldan z avtom.

Je pa tko da kogarkoli na pošti vprašaš karkoli, vsak ti bo povedal drugače, je pa naša najdražja na svetu.

Furbo ::

Meni se zdi precej ugodno, potem ko pogruntaš kje so čeri (nakaznica) in se jim izogneš.

Pa tudi še vse moje pošiljke so dostavili brez ene praske in naslednji dan.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

floyd1 ::

Furbo je izjavil:

Prvič zato, ker je strošek nakaznice/UPN strošek prejemnika.

Po mojem čečkajo zato, ker ne vedo, ali boš paket sprejel ali ne in torej plačal tisti strošek nakazila.

Ne morejo pa kar na pamet v naprej izdati računa za storitev, ki jo še niso opravili in je morda tudi ne bodo. Poštar pa tudi ne bo zdaj na terenu pisal/printal računa.


To je prva logična razlaga, ki sem jo slišal, hvala. Na pošti mi ona teta tega ni znala pojasnit.

joze28 ::

Samo v opozorilo, cenik z linka ni zadnji, 1.5 so se podražile določene storitve.

darkolord ::

je pa naša najdražja na svetu.
DALEČ od tega. V bistvu je med cenejšimi v Evropi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Alamar ::

Odvisno od storitve, večinoma pa so res ugodni. Vidim pa, da je Royal Mail z majem zelo podražil storitve. Odpravili so manjše težnostne razrede in najnižja postavka za small packet je 2,70 funta. Recimo, če naročiš cd ali dvd iz Anglije je po novem poštnina skoraj podvojena. Bolano tole zvišanje...
http://www.royalmail.com/delivery/deliv...

kmetek ::

torej tudi spletne prodaje bodo sedaj dražje.

St235 ::

Niti ne, kero nobena spletna trgovina v zadnjem lasu ni spremenila cen. Večji imajo 100% svoje poogbe, ker so že dosedaj računal manj kot je bilo po ceniku. Še daleč smo do tak, ko bodo poštnine tako visoke, da bo doeseglo cene v Slo trgovinah.

BlaY0 ::

Hmm, ne vem no. Če misliš tuje, verjetno res ne, naše pa so (večina) od zadnjič ko sem kupoval pa do danes s povprečnih 3 EUR prišle na 4 do 5 EUR.

Alamar ::

St235 je izjavil:

Niti ne, kero nobena spletna trgovina v zadnjem lasu ni spremenila cen. Večji imajo 100% svoje poogbe, ker so že dosedaj računal manj kot je bilo po ceniku. Še daleč smo do tak, ko bodo poštnine tako visoke, da bo doeseglo cene v Slo trgovinah.
Sprememba je od maja letos in marsikje na ebay.co.uk se že pozna. Večji trgovci bodo sledili, čeprav bodo seveda še vedno ugodnejši zaradi pogodb s pošto.

Primerjava s slovenskimi trgovinami je neumestna, saj te v veliki večini pošiljajo z odkupnino in priporočeno. Če bi recimo iz Anglije priporočeno vzel je pribitek 5.15 funta na osnovno letalsko poštnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647111064 (29091) destroyer2k
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378096 (5875) valkyrie
»

Vprašanje glede pošte

Oddelek: Loža
114097 (3311) Alamar
»

UPN pošiljanje

Oddelek: Loža
122979 (2672) ...:TOMI:...
»

Pošiljanje preko pošte z odkupnino

Oddelek: Pomoč in nasveti
4334960 (27005) kmetek

Več podobnih tem