» »

Umaknjen slap, tolmun, jezero primeren za prenočitev na gorenjskem?

Umaknjen slap, tolmun, jezero primeren za prenočitev na gorenjskem?

Andruxa ::

Ali je kakšen slap, tolmun ali jezero primerno za nočitev za tri ljudi na gorenjskem? Najbolje umaknjen kje bolj v gozdu.
Lp, A

BRBR ::

Na gorenjskem je TNP, in tam je kar nekaj teh stvari, ampak bojda so tam zdej za kaj takega 'nagrade'. Tko da ne priporočam.
Drugje je ista pela, verjetno.

Andruxa ::

kolkšna pa je verjetnost da zadaneš nagrado v resnici?
Lp, A

carota ::

Andruxa je izjavil:

Ali je kakšen slap, tolmun ali jezero primerno za nočitev za tri ljudi na gorenjskem? Najbolje umaknjen kje bolj v gozdu.

Ob Bohinjskem jezeru je kamp, ki je ob gozdu in je primeren za nočitev. :)

Andruxa ::

mišljeno je bolj v divjini, vsaj mal umaknjeno iz civilizacije (ampak mogoče še zmer dovolj bliz ceste, da ni treba preveč hodt)
Lp, A

Beki ::

Bled in Bohinj ne ravno... Glede na to da je sedaj ogromno turistov...
Recimo Camp šobec... Imaš kamping med drevesi.. Prostora je pa dovolj da si povsem na samem... Razen seveda med top sezono, ko pridejo tujci...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Beki ()

fosil ::

Če prav razumem bi on nekaj takega :D

Tako je!

Andruxa ::

fosil je izjavil:

Če prav razumem bi on nekaj takega :D


bolj v divjini ja, sam da je voda zravn.
Lp, A

energetik ::

Brez šotora in ognja lahko prespiš tudi v TNP, če te ujame noč. Torej spalka+armič.

Andruxa ::

energetik je izjavil:

Brez šotora in ognja lahko prespiš tudi v TNP, če te ujame noč. Torej spalka+armič.

to je ideja ja. Mi bi sicer radi mel tud en zgledno zavarovan ogenjček, samo verjetno se bi v TNP temu odrekl. A maš kšn predlog, kje je ob kašni vodi to možno, da nisi lih pred nosom ljudem?
Lp, A

energetik ::

Jah malo poglej zemljevid. Jaz sem enkrat tako prespal v Medvodju. Tukaj, če ni glih že kakšnega tabora tam. Maš zravn ornk potok in nek slap. Takih prostorčkov je še veliko, samo malo moraš preštudirat zemljevide.

Andruxa ::

energetik je izjavil:

Jah malo poglej zemljevid. Jaz sem enkrat tako prespal v Medvodju. Tukaj, če ni glih že kakšnega tabora tam. Maš zravn ornk potok in nek slap. Takih prostorčkov je še veliko, samo malo moraš preštudirat zemljevide.


gledam google maps pa se preslabo vidi, da bi dobro izbral, kater zemljevid mi priporočaš?
Lp, A

energetik ::

Klikni moj zgornji link, maš geopedio. Izbereš ustrezno topografsko karto.

oldguy ::

Proti Bohinju, preden pripelješ v vas Nomenj je most čez Savo. Če takoj pred mostom zaviješ levo, pustiš avto kak kilometer ali dva naprej in se sprehodiš nadaljnjih 15 minut, prideš do slapa Grmečice. Tam okoli je čuda prelepih naravnih prostorčkov za valjanje z drago... :)

Andruxa ::

oldguy je izjavil:

Proti Bohinju, preden pripelješ v vas Nomenj je most čez Savo. Če takoj pred mostom zaviješ levo, pustiš avto kak kilometer ali dva naprej in se sprehodiš nadaljnjih 15 minut, prideš do slapa Grmečice. Tam okoli je čuda prelepih naravnih prostorčkov za valjanje z drago... :)

tnx

drugače pa zdaj malo brskam po geopediji, mal bolš je kot gmaps
Lp, A

carota ::

oldguy je izjavil:

Tam okoli je čuda prelepih naravnih prostorčkov za valjanje z drago... :)

OldGuy, sedaj je popularno v troje, tako kot je avtor teme na začetku napisal. :)

ahac ::

BRBR je izjavil:

Na gorenjskem je TNP, in tam je kar nekaj teh stvari, ampak bojda so tam zdej za kaj takega 'nagrade'. Tko da ne priporočam.
Drugje je ista pela, verjetno.


Men ni jasno zakaj ni kakšnih spotov v TNP, kjer bi bilo dovoljeno kampirat in kurit ogenj. :(
Američani imajo v svojih parkih take spote povsod (kakšne dostopne samo peš). Včasih rabiš permit, ampak da se kampirat, če hočeš.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

oldguy ::

carota: Jebiga, jaz sem bolj staromodne sorte... :)

Men ni jasno zakaj ni kakšnih spotov v TNP, kjer bi bilo dovoljeno kampirat in kurit ogenj. :(
Američani imajo v svojih parkih take spote povsod (kakšne dostopne samo peš). Včasih rabiš permit, ampak da se kampirat, če hočeš.


To tudi meni ne gre v glavo. Vse se da, če se hoče in izgovarjanje na zaščito okolja ne more biti sprejemljiv odgovor. Jaz zase vem, da bi z veseljem dal npr. 20€ za dovoljenje, ki bi mi omogočila legalno bivakiranje v TNP. Smeti in vpliv na okolje ni problem, vsaj ne večji kot je to že sedaj. Bi rekel, da smo Slovenci preprosto preneumni in preveč nevoščljivi drug drugemu, da bi kaj takšnega znali spravit skozi v obliki, sprejemljivi za vse.

carota ::

Na prostem se ne sme kampirati, ker potem ne bi nihče pobral turistične takse.

ahac ::

carota je izjavil:

Na prostem se ne sme kampirati, ker potem ne bi nihče pobral turistične takse.

Za določena območja se lahko prodaja dovoljenja za kampiranje na prostem oz. na mestih določenih za kampiranje. Problem: solved.

Američani imajo tudi ogromno državnih, state ali county kampov, kjer plačaš tako, da daš keš v kuverto, napišeš gor podatke (št. reg. avta & datum) in vse skupaj vržeš v nek nabiralnik. Potem pa ranger občasno pride pobrat denar in preverit, če so vsi plačal. To je lahko tudi čisto majhen kamp za par šotorov (važno, da ima WC).

Kot je napisal oldguy: Vse se da, če se hoče.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

energetik ::

ahac je izjavil:

Američani imajo tudi ogromno državnih, state ali county kampov, kjer plačaš tako, da daš keš v kuverto, napišeš gor podatke (št. reg. avta & datum) in vse skupaj vržeš v nek nabiralnik. Potem pa ranger občasno pride pobrat denar in preverit, če so vsi plačal. To je lahko tudi čisto majhen kamp za par šotorov (važno, da ima WC).
Dobra ideja. Samo ne sme se potem tak kamp razrasti. Torej 1-2 WC, koš za smeti in to je to.
Sam če pride tale ranger preverjat, pol si pa v šitu: :))

ahac ::

:))
Vsi kampi tam imajo tudi oštevilčene prostore (in ponavadi ima vsak svoje ognjišče, mizo in klopce). Če so vsi zasedeni, ne smeš kar nekam zraven dat šotora tako, da ne more bit več šotorov in ljudi kot je prostora.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Bezukhoff ::

Kaj za kakšen dober piknik plac v okolici Maribora ali Ptuja ve kdo kaj?

Sicer sem našel v halozah neko zadevo http://www.piknikgrabe.si, a bolj bi se na dopadlo kje na Pohorju.

Any suggestions?

GeForce ::

Ah, ja vsi bi dovoljenje za celotedenske nočitve v TNPju, kurjenje, koše za smeti na vsakem drugem drevesu (kljub temu da nobena smet nebi pristala tam notri ampak vse naokoli). :8)
Že sedaj, ko se lahko le sprehodiš skozi park, je povsod dovolj smeti, kaj šele če bi bilo dovoljeno kampiranje. Kot je nekdo prej zgoraj omenil da bi brezproblema dal 20€ za dovolilnico...ja ti bi že dal 20€, potem bi pa zato pričakoval, da boš lahko po celotnem TNP območju postavljal 20m2+ šotore (še to najraje sredi kakšne vasi v 1m visoki travi, da se te nebi videlo daleč naokoli, blizu bi imel kakšno trgovino in podobno, potem bi prišel lastnik te zemlje, bi zahteval da "spokaš", bi mu pa ti začel težiti s to dovolilnico, da lahko kampiraš kjerkoli hočeš, da ga boš tožil, ...), pričakoval da bi domačini za tabo pospravljali vse smeti, odpadke,..., da boš lahko šel v miru "srat" za vsakim drevesom, pritoževal bi se, če bi kdo priropotal s trakotrjem mimo pred 7 uro zjutraj, in podobne mestne fore.
Saj vrjamem da vas veliko ni takih kakršne sem zgoraj opisal, najde pa se kar nekaj podobnih pacientov, ki te grdo pogleda, že če mu rečeš da naj za sabo pospravi plastenko (oz. bilokatero smet), katero si ga ravno videl odvreči. Nekateri še celo začnnejo trditi da tega niso odvrgli oni, in da kar sam pospravi če hočeš. ;(

EDIT:Sorry za offtopic. Še nkeja kar se navezuje na temo.
Okoli Bohinjskega/Blejskega jezera ni ravno veliko mirnih kotičkov, tako da ti priporočam da raje dobiš kak osamljen slap ali potok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GeForce ()

RockyS ::

Bezukhoff je izjavil:

Kaj za kakšen dober piknik plac v okolici Maribora ali Ptuja ve kdo kaj?

Sicer sem našel v halozah neko zadevo http://www.piknikgrabe.si, a bolj bi se na dopadlo kje na Pohorju.

Any suggestions?


Tukaj
http://www.facebook.com/pages/Piknik-lo...

francek1 ::

Pozabi Gorenjsko, tam ti še luft kasirajo. Priporočam ti tole. Osebno ti priporočam vas Srobotnik ob Kužlju. Nobenih stalnih prebivalcev, slap na Kolpi pa pravi biser. Ko boš prišel tja boš videl, da imam prav.

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

oldguy ::

GeForce je izjavil:

Ah, ja vsi bi dovoljenje za celotedenske nočitve v TNPju, kurjenje, koše za smeti na vsakem drugem drevesu (kljub temu da nobena smet nebi pristala tam notri ampak vse naokoli). :8)
Že sedaj, ko se lahko le sprehodiš skozi park, je povsod dovolj smeti, kaj šele če bi bilo dovoljeno kampiranje. Kot je nekdo prej zgoraj omenil da bi brezproblema dal 20€ za dovolilnico...ja ti bi že dal 20€, potem bi pa zato pričakoval, da boš lahko po celotnem TNP območju postavljal 20m2+ šotore (še to najraje sredi kakšne vasi v 1m visoki travi, da se te nebi videlo daleč naokoli, blizu bi imel kakšno trgovino in podobno, potem bi prišel lastnik te zemlje, bi zahteval da "spokaš", bi mu pa ti začel težiti s to dovolilnico, da lahko kampiraš kjerkoli hočeš, da ga boš tožil, ...), pričakoval da bi domačini za tabo pospravljali vse smeti, odpadke,..., da boš lahko šel v miru "srat" za vsakim drevesom, pritoževal bi se, če bi kdo priropotal s trakotrjem mimo pred 7 uro zjutraj, in podobne mestne fore.
Saj vrjamem da vas veliko ni takih kakršne sem zgoraj opisal, najde pa se kar nekaj podobnih pacientov, ki te grdo pogleda, že če mu rečeš da naj za sabo pospravi plastenko (oz. bilokatero smet), katero si ga ravno videl odvreči. Nekateri še celo začnnejo trditi da tega niso odvrgli oni, in da kar sam pospravi če hočeš. ;(

EDIT:Sorry za offtopic. Še nkeja kar se navezuje na temo.
Okoli Bohinjskega/Blejskega jezera ni ravno veliko mirnih kotičkov, tako da ti priporočam da raje dobiš kak osamljen slap ali potok.



Ja, sej pravim. Preneumni in preveč nevoščljivi smo. Pa ne leti nujno samo nate, a tole gor se bere, kot da smo vsi svinje brez manir by default, zato je status quo sprejemljiv. V SLO je ogromno ljudi, ki hodi v gore in spoštuje naravo, tisti, ki pa je ne, pa kot si rekel sam, smetijo že zdaj vsepovsod. Pričakovat od takšnega, da bo sploh znal najti neokrnjen plac, ali pa celo nanj paziti, je dokaj neverjetno.

Ampak da zato, ker je menda pol ljudi prašičev by default, vsem generalno prepovemo povsem neškodljivo dejavnost, je pa bedarija. Bo treba v korak s časom pa si ogledat, kako stvari špilajo v tujini in kako se da it turizem tako, da imajo od tega koristi prav vsi. Imaš določene place, imaš točno določena pravila, imaš inšpektorje ki jih enforcajo. Where's the problem?

Argumenta o slovencih=svinjah ne priznavam.

GeForce ::

Nisem rekel da je 50% Slovencev = svinje. Opisal sem le tisti tip ljudi ki jih najpogosteje vidim tu okoli (ja živim blizu TNPja). Saj tistih ki naravo spoštujejo in ne smetijo povsod, tako ali tako ne opaziš, ker pač nimaš kaj za videt.
In fora je da je kar precej takih, ki so zgoraj opisan tip, vsaj v TNPju in okoliških hribih, saj tisti ki so "vredu" raje hodijo v kakšne manj obljudene hribe in planine.
Verjamem da imajo v tujini ogled parkov in podobnega bolj urejen in po pravilih ampak mi pa živimo v Sloveniji, in tu lahko naredijo kakršnekoli inšpekcije, pa ne bo pomagalo če bo kazen naprimer le 20€, če bodo inšpektorji sploh kontrolirali stanje in ga ne bodo raje pili v bližnji gostilni.

Vem da sem precej nevoščlij (to da bi bil neumen, nekako ne sprejemam :D), ampak tako je če srečaš precej ljudi "napačnega tipa" v hribih ali okolici doma. ;( Imam tudi en zanimiv primer vikendašov iz Ljubljane, ki bi bili po mojem mnenju samo za zapahe za kakšno leto ali dve, pa raje ne bom pisal v tejle temi saj to ne sodi sem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kampiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212554 (9593) Go-ahead
»

Bikehiking v Sloveniji

Oddelek: Loža
81150 (686) Bob Rock
»

Veslanje po bohinjskem jezeru (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6119342 (17150) matijadmin
»

Preživeti v naravi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15841445 (22833) hammock
»

Prosto kamperanje

Oddelek: Loža
111913 (1513) msjr

Več podobnih tem