» »

Windows 7 - Kot administrator sem se zatipkal pri geslu. Kaj sedaj?

Windows 7 - Kot administrator sem se zatipkal pri geslu. Kaj sedaj?

Twixz ::

Torej na mojem računalniku imava z bratom en račun in na njem ni bilo gesla. Zdaj pač, odločil sem se da računalnik zakodiram in sem v temi, gledajoč na ekran natipkal geslo, ki pa ni izpadlo tako kot bi moralo, ker ko sem računalnik resetiral mi zamišljenega gesla ni več zagrablo. Kaj storiti? Reset password opcije pa ne znam uporabit.

Lahko kdo pomaga, če zna? Hvala.

KoMar- ::

Google: ntpasswd

Highlag ::

Dvakrat si enako geslo vtipkal pa ga ne veš? ;)
Never trust a computer you can't throw out a window

Twixz ::

Ja, dvakrat sem vtipkal isto geslo in se zgleda dvakrat zatipkal. Pač se zgodi, kaj naj rečem? Pomoč! :(

KoMar- ::

Si videl moje sporočilo? ;)

Twixz ::

Pišem pa iz bratovega starega kompjutra pa me zanima če lahko tudi tako kaj naredim? :)

KoMar- ::

?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Twixz ::

Torej tu si zdownloadam zipano mapo, extraktam v USB kar je v mapi in priklopim star komp nazaj, vstavim USB in dam da bere iz usbja in mi bo resetiralo password ali kako? Pač iz USBja bom bootal.

Pač če bom uporabljal USB, kateri link naj uporabim za download?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

KoMar- ::

Raje zapeči ISO na CD/DVD.

http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/cd11...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Duhec ::

Mogoče si v geslu uporabil črko Z, komp pa še ne preklopi na Slo razpored tipkovnice in tako moraš namesto črke Z uporabiti Y.
Mogoče si imel pri kreiranju gesla vklopljen Caps Lock in imaš tako geslo vse v velikih črkah.
Malce testiraj in poročaj !

Twixz ::

Sem sprobal vse kar je možno blo, in ne, ubistvu je beseda uporabljena dvakrat in še to je samo iz štirih črk. Tako da vse skupaj 8 črk.

KoMar- a za zapečt na CD rabim nerota al kaj? Sem sprobal sedaj z usbjem, pa mi je napisalo da reset password ni na tem disku ali nekaj takega v angleščini.

Pač ne vem sploh kako naj to naredim, če bi se ti dalo lahko napišeš kakšen tutorial.

P.S.
A formatiranje bi rešilo kaj, a se sploh da formatirat zakodiran kompjutr?

tony1 ::

Formatiraš seveda lahko.

Frenckie ::

Očitno ti bo to šlo lažje kot pa reševanje gesla.

shadeX ::

al pa hoče pridet v bratov pc :D

Malajlo ::

Admin je najbrž še vedno brez gesla in onemogočen.
V safe mode pa skozi administratorja v sistem, pa bo.

bdoxx ::

šernk ::

najprej...geslo za v sistem ni enako enkripciji diska, tako da zadeva najbrž ni nič kodirana (že več ljudi me je panično klicalo, da rabijo podatke, comp se je sesu a oni imajo vse pod geslom pol pa prideš in o kakršnikoli zaščiti ne duha ne sluha in dokler niso sami na druge računalniku sprobali datoteke niso verjeli, da sem jo delujočo prekopiral).
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SLO_Matej ::

Takole naredi: http://www.zmaga.com/ucenje.php?id=2415

Malajlo je izjavil:

Admin je najbrž še vedno brez gesla in onemogočen.
V safe mode pa skozi administratorja v sistem, pa bo.

Kolikor vem to že od Viste ni več mogoče, če je Administrator (privzeto) izklopljen. Pa tudi varno ne bi bilo tako, če bi lahko na tak način vsak prišel v sistem. ;)

KoMar- ::

KoMar- a za zapečt na CD rabim nerota al kaj?

Recimo.

Sem sprobal sedaj z usbjem, pa mi je napisalo da reset password ni na tem disku ali nekaj takega v angleščini.

Zato, ker to nima veze z reset passwordom. In prek USB je težje narest bootable, zato ISO zapeči na CD/DVD in ga zbootaj!

ST-777 ::

Twixz je izjavil:

A formatiranje bi rešilo kaj ... ?
Pred formatiranjem vsaj reši podatke, ki so na disku.

Nekoč me je zanimalo ali lahko pridem preko drugega OS do mojih podatkov na compu, kjer sem win zaščitil z geslom. Uporabil sem free Slax operating system, ki se zažene iz CD-ja in dostop do podatkov, ki so bili na disku, je bil možen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geslo za po spanju ne dela več - win 8.1 64b (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
525712 (4864) jedateruk
»

Kako dobiti dostop do Windows 7 admin accounta?

Oddelek: Pomoč in nasveti
156124 (4480) kmet12
»

Windows ne more odstraniti gesla

Oddelek: Pomoč in nasveti
242601 (2089) amigo_no1
»

problem z glavnim geslom

Oddelek: Pomoč in nasveti
203180 (2873) StratOS
»

geslo v XPju

Oddelek: Operacijski sistemi
121550 (1250) TribesMan

Več podobnih tem