» »

Rabljena PCI-e grafična za max 50€ - najboljša izbira?

Rabljena PCI-e grafična za max 50€ - najboljša izbira?

«
1
2 3 4

DoberDan ::

Starejši računalnik bi dogradil z malo boljšo grafično kartico kot Ati radeon x1300 pro 265MB za max 50€. Kupil bi preko Bolhe, če že.

(komentarji v smislu, naj raje kupim novo škatlo, so brez smisla :P )

Specifikacije:
Matična Gigabyte GA-8N-SLI
Procesor: Intel Pentium D Dual core 2,66GHz
RAm 2GB
Grafična: Ati radeon x1300 pro 265MB DDR2 silent


Hvala za komentarje

Janac ::

5770?

DoberDan ::

Janac je izjavil:

5770?

Ja, pa ne za 50€.

Janac ::

5750

4870

stock ::

Na bolhi maš eno 4850 za 20€ če jo je napajalnik zmožen poganjat. Kaj več kot to pa tvoj CPU ni zmožen in se ti ne izplača oz. škoda denarja.

DoberDan ::

stock je izjavil:

Na bolhi maš eno 4850 za 20€ če jo je napajalnik zmožen poganjat. Kaj več kot to pa tvoj CPU ni zmožen in se ti ne izplača oz. škoda denarja.



aham. hvala :)
kaj pa tole: http://www.bolha.com/ati-graficne-karti...

Janac ::

zelo svoh

stock ::

Hja ta kartica ima garancijo samo je pa enih 5x počasnejša kot 4850 oz. enig 2x hitrejša kot ta, ki jo imaš sedaj.

DoberDan ::

http://www.bolha.com/ati-graficne-karti...
ali
http://www.bolha.com/ati-graficne-karti...

kaj pravite?
Sicer pa, kot je rekel STOCK - kako bom ob nakupu vedel, če mi jo bo CPU poganjal?

stock ::

Hehe ne malo si pomešal, CPU - procesor ni zmožen sledit močnejši grafi. Napajalnik pa napiši kater je, pa ko boš gledal poglej še za usak slučaj, da ni kartica slučajno AGP.

Pa pravkar si nalimal 4850 za 40€? A ti zdaj hočeš dat več ali manj? Če maš napajalnik vsaj 450W pol nimaš kaj razmišljat, uzameš tisto 4850 za 20€.

Janac ::

bo poganjal vse graficne!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: rogi2010 ()

DoberDan ::

Eh napajalnik imam Trust 370W, čeprav, če bo nujno, lahko zamenjam s 500W, ki ga imam v drugem kompu doma. (370W bo ziher premalo, ne?)

No, če je tako dobra kot pravite (glede tega nimam posebnega pojma), ni potem cena 20€ za 4850 malo sumljivo nizka?

stock ::

ja za to grafo bo 370 premalo. Kar se pa tiče cene je pa res nizka te grafe se prodajajo za 40€ kolko od teh se jih proda ne vem verjetno grejo po 2mesecih za 35€, nekdo pa hoče prodat in se mu ne gre za par €..

Jaz nebi razmišljal, pokličeš pa se zmeniš.. Meni zgleda oglas korekten, uporabnik že 3leta.. Nebi smel bit problem. Vedno so lahko težave pri rabljenih zadevah, to je pač riziko pri teh nakupih, ampak jaz bi teh 20€ reskiral.

miraldi ::

Če boš zamenjal napajalni si raj tole uzemi:

http://www.bolha.com/ati-graficne-karti...

Blinder ::

pa kje ste našli 4850 za 20€ in če je resničen oglas ni trajal dolgo ker jo je hitro prodal
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

stock ::

Oglas je še zmeraj gor..

mr1two ::

Dobiš tudi 5770 za ceno 60, če bi se malenkost stegnil. Malo pobrskaj po oglasih(pc komplet ali po delih).
Poleg 4850(sploh pa za 20 evrov nimaš kaj mislit-kr kupi), bi se ti splačalo oprezat za kakšno 4770. Navijajo se namreč ko pra*ice:)

DragonHeart ::

vsekakor rabljena 5770. Ti bo lepo služila še nekaj časa. Verjemi, se ti splača malenkost stegniti in jo kupiti, saj boš verjetno imel potem nekaj časa mir.

4850 je sicer tudi ok, sploh če jo dobiš za 20 eur nimaš kaj premišljevati, samo vzemi. Tudi če bi ti slučajno delala le še nekaj mesecev, se splača:D

Zgodovina sprememb…

first_line ::

Jaz prodam HD 5750 za 45€ (severna primorska).

DoberDan ::

Dobro, torej če tole kupim, Ati Radeon 5750 za 60€, bo okej, ne? Pa še uradna trgovina je, tako da sem bolj miren... tistih 15€ gor ali dol..
http://www.bolha.com/ati-graficne-karti...

freesty ::

Če ima kartica od first_line-a garancijo raje od njega kupi za 45€:)

bdoxx ::



zs če nucaš :)

//napajlnik boš definitivno mogel menjat za to grafo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bdoxx ()

stock ::

Jah če se ti daje 60€. Moraš se zavedat, da tvoj procesor ni zmožen poganjat nobene novejše igrice in bo ta grafična pri tebi samo na dopustu.

DoberDan ::

Našel sem eno ponudbo.
Ati radeon 5770 1GB za 65€. +zamenjam napajalnik z 500W, ki ga imama doma. Bo štimalo?

Drugače pa precej uporabljam programe kot so Adobe Photoshop, Illustator CS5 ipd. Tko da glede tega mislim, da solidna grafična ne bo odveč?

DragonHeart ::

Grafična bo že ok, vendar je tvoj procesor počasen. Če ti zdej kupiš staro grafično za 65 eur in napajalnik za recimo 40 eur, je to že 100 eur.

Pa če bi mogoče zamenjal procesor in matično in ram in napajalnik? To bi te prišlo 235 eur (i3 procesor za cirka 125 eur, matično vzameš najcenejšo za 50 eur, 4 gb rama je cirka 20 eur, napajalc za 40 eur).

Zakaj? Zato ker photoshop, ilustator cs5 in podobni programi rabijo procesorsko moč in čimveč rama. Grafična kartica pri teh programih lepo počiva, saj ne dobi NIČESAR od teh programov.NIČ. niti enega ukaza. Za delo v photoshopu je dovolj grafična ki je integrirana v matično ploščo. Če pa bi delal v programih kot so Maya ali pa mogoče 3d Studio Max, pa bi rabil grafično kartico ja.


Komentar, da je bolje če nadgradiš svojo škatlo je zelo pomemben na tem mestu, saj ti grafične kartice očitno niti ne izkoriščaš.

Zgodovina sprememb…

DoberDan ::

Mja, saj se si potem premislil. Res je verjetno škoda 65ih evrov.

Se verjetno bolj izplača vzeti Ati 4850 za 40 in je to to.
Sicer pa, seveda poleg teg programov tudi igrice nabijam, kolikor mi jih procesor pač nese ;) (Crysis, CODMW, Anno1701,...) Za takšno rabo pa bo tale 4850 sigurno priporočljiva, ne?:)

DragonHeart ::

absolutno. vseeno upam da bo napajalnik ta podvig preživel:D no....načeloma bi ga moral, če je kvaliteten.

stock ::

370 trust sigurno nebo pognal 4850. Sicer pa ta grafa za 40€ je malo velik, veliko boljša izbira ti je zgoraj ponujena 5750 za 45€, novejša, manj porabi bi mogoče celo špilala na tem napajalniku..

DoberDan ::

Kupil sem sedaj Sapphire Ati HD 4850 512MB.
Tam pri prodajalcu sem sprobal in je delalo.
Sedaj ko pa doma vztavim, se pa ne prižge. Predvidevam da potrebuje še dodatno napajanje in ni zgolj dovolj, da jo vtaknem v režo, ne?

Tule prilagam slike:




Kable iz napajalnika imam pa le takšne:


Kako naj sedaj povežem? Moram kupiti kakšen adapterček, ali je v čem drugem fimta, da ni nič?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DoberDan ()

Janac ::

obvezno priklopi dodatno napajanje

DoberDan ::

Janac je izjavil:

obvezno priklopi dodatno napajanje


ja, ampak kater kabel? Kam? S čim? Od napajalnika ne pride noben ustrezen kabel...

Janac ::

kakor vidim nimas pravega prikljucka zato kupi adapter MOLEX TO PCI 6XPIN

DoberDan ::

Janac je izjavil:

kakor vidim nimas pravega prikljucka zato kupi adapter MOLEX TO PCI 6XPIN


To to to. odlično, hvala :)
Aja, kje v centru Ljubljane bi se to dobilo?

stock ::

A to misliš tlačit zdej na Trusta al na tistega 500W, poglej če ma tisti 6pin connector. 370 bo premalo!

DoberDan ::

Nene, sm že zamenju s 500W. Prodajalec je imel tudi na 500W in mu je delalo...

stock ::

Ker točno pa je? Glede na to da imaš tudi sata priključke skor ne morem verjet da nimaš tega 6pina.

Janac ::

stock je izjavil:

Ker točno pa je? Glede na to da imaš tudi sata priključke skor ne morem verjet da nimaš tega 6pina.


na sliki ga ni!

DoberDan ::

stock ::

Ja to vidim, samo čudno, da je sploh 500W, LCji majo od 400W naprej vsi 6pin..

DoberDan ::

Se sploh ne sekiram. Vi samo povejte, kje v centru Lj se ga dobi :P
Magari rabljen. Vseeno.

Janac ::

mogoce ma BigBang

zgleda pa takole:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

stock ::

ja spremljaj ZS. Drugač pa kot piše ni tok švoh 30A na 12V linijo, je pa bolj poceni napajalnik verjetno zato nima. Bo pa dober za to grafo.

69charger ::

Teli SL napajalniki niso počenega groša vredni, meni je enak napajalnik komaj vlekel 4770. V LJ dobiš ta 6PIN - Molex v vsaki rač. štacuni npr. Funtech, Mimovrste. Vsekakor ga pa nima BigBang(so reveži z tako opremo,nimajo niti paste).
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Janac ::

http://www.techtradecenter.si/a/2543_Na...

tudi tukaj pise da nima pci 6pin

bo pa zagotovo delalo, ker za 5770 rabis 450w

v bigbangu majo take stvari :)

ce ne pa comshop

amacar ::

Važni so zgolj A na +12V liniji, ne pa napihnjeni W napisani od proizvajalca.
Je pa 4850 delala na 420W LC-ju 20A na 12V, nekje 2,5 leta, nato se je napajalnik poslovil, se je pa kr skoz matral, tako da priporočam več...

DoberDan ::

amacar je izjavil:

Važni so zgolj A na +12V liniji, ne pa napihnjeni W napisani od proizvajalca.
Je pa 4850 delala na 420W LC-ju 20A na 12V, nekje 2,5 leta, nato se je napajalnik poslovil, se je pa kr skoz matral, tako da priporočam več...


Aha, in koliko Amperov naj bi bilo na +12V liniji, da bi bil napajalnik kaj vreden?
Namreč, sedaj ko sem zamenjal grafično, vse sicer krasno dela, ampak se občasno zgodi, da se komp ugasne al pa se ne pržge vedno. Če pa se že ne ugasne, pa vsaj smrdi. Dobesedno.

Mogoče ne bi bilo napačno, glede na to, da sem že toliko dela imel, da bi zamenjal še napajalnik.

In sicer, da bo ziher, sem mislim na nekje +650W. (bwt, ko sem vseee podatke o računalniku vrhel v Power Supply Calculator- pa verjetno sem še kaj pozabil, mi je naračunal priporočljivih 502W oz. minimalno 450W)
Mal sm zdle gledu kere so kej trgovine v bližini in naletel na trgovino ideo plus d.o.o. (www.ideo.si/k/napajalniki)
in napajalnik Intel-Tech FP-750W Intertech za 47,59Eurov.
Sumljivo malo za 750W, ne?
Sprva sem že pomislim, da bi dal 80eur za nek Corsairov 650W napajalnik, sam se mi zdi kr škoda. Zdej, če res ne bom več nadgrajeval te kište, bi bil tist Intel-tech FP-750W zagotovo dost uredu?

Sicer pa, kok rezerve v W je fajn met med potrebnim in kupljenim?

Janac ::

zamenjaj napajalnik cimhitreje, ti dejansko mislis da je 750wattov realnih?

vec kot 550w nerabis, vzami nekaj s 80+ bronze standardom in si brez skrbi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

freesty ::

http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

Imam tega ze lep cas. Dela vse normalno pa se tih je.

Janac ::

ta napajanik bi bil dober nakup, saj ima atx v2.3 standard

stock ::

Janac je izjavil:

ta napajanik bi bil dober nakup, saj ima atx v2.3 standard


Kva pa je to za en standard?
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predlog za najboljši rabljen računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
567030 (6043) 2loud4u

Koliko je vreden? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29847085 (33778) dzinks63

Vrednost komponent (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
949925 (8279) bluefish
»

Kateri procesor bi vi izbrali (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
898491 (7127) energetik

Več podobnih tem