» »

Galaxy Nexus MMS

Galaxy Nexus MMS

BigSmoke ::

Pozdravljeni!

Sem lastnik zgoraj omenjenega telefona, ki je bil kupljen prejšnji teden pri Mobitelu, sam sem pa naročnik Simobila in imam naslednjo težavo:

Pošiljanje in sprejemanje MMS-ov na telefonu ne deluje. (ko pošljem MMS, mi napiše da sporočilo ni bilo uspešno poslano). Včeraj in danes sem veÄčkrat klical simobilov center za uporabnike, ki pa niso znali odpraviti težave. Nato so svetovalci poslali primer naprej k tehničnemu oddelku in kontaktirala me je neka gospa, s katero sem 40 min skušal nastaviti pravilno nastavitve za mobilni internet in MMS. Nažalost tudi to ni bilo uspešno, zato mi je svetovala naj se oglasim pri najbližjem Simobilovem centru za uporabnike, kjer bo bodo preverili, če so nastavitve pravilno nastavljene.
Še vedno mi MMS ne deluje niti internet. Na koncu sem še enkrat poklical center za uporabnike, kjer so me napotili k servisu RAM2. Tam mi bodo najverjetneje naložili nov software, ampak močno dvomim da je napaka v software-u.
Zanimiva stvar: Pred tem, ko sem kontaktiral center za uporabnike, mi je internet deloval, vendar glede na simobilove tehnične delavce so te nastavitve bile napačne, in da bi lahko mms deloval moram imeti internetne nastavitve pravilno nastavljene.

Res ne vem, kaj bi lahko bil tu problem, kajti nad črticami za signal mi kaže znake H/E/3G in ko dam mamino kartico, ki je iz mobitela v telefon, pošiljanje MMS-jev dela normalno. Tudi, ko dam svojo kartico v drug telefon, mi pošiljanje in sprejemanje MMS-jev enako normalno deluje.

Zanima me vaše mnenje oz. ali je imel kdo podobne izkušnje s tem telefonom ali s katerim drugim android telefonom.

VNAPREJ SE VAM ZAHVALJUJEM ZA ODGOVORE. Lp

MonkeyHead ::

PRvo pojdi do dostpnih točk in pobriši vse dostopne točke. mobitel naloži svoje, da se potem stranka ne zajebava s tem. Ko boš to pobrisal odpri simobilovo stran:
http://nastavitve.simobil.si/otausersm/...
Vpiši potrebne podatke in bi moralo delovati.

lp
Alex

PS: Sam sem telefon kupil pravtako kupil pri mobitelu in nimam težav s MMS oz. prenosom p.

BigSmoke ::

Zdravo!

To sem že večkrat poskusil, a neuspešno. Namreč, ko to izpolnim dobim na telefon samo en sms s potrditveno kodo, drugega sms-a z nastavitvami pa nisem dobil.

Lp

P.S. Hvala za odgovor!

francek1 ::

Mislim, da so nastavitve v mapi Download....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

MonkeyHead ::

BigSmoke je izjavil:

Zdravo!

To sem že večkrat poskusil, a neuspešno. Namreč, ko to izpolnim dobim na telefon samo en sms s potrditveno kodo, drugega sms-a z nastavitvami pa nisem dobil.

Lp

P.S. Hvala za odgovor!


Hmm sem jaz sedaj sam poskusil pa tudi ne dobim drugega SMS-a.
GPRS nastavitve
APN internet.simobil.si
ID za prijavo simobil
geslo internet

MMS nastavitve
APN mms.simobil.si
ID za prijavo simobil
geslo internet
MMSC mmc
MMS Proxy 80.95.224.46:9201

To pa predvidevam da so te klicali iz HD2 in si dobil te nastavitve a?

BigSmoke ::

Na srečo mi sedaj pošiljanje in sprejemanje MMS-jev dela :)
Šel sem na nastavitve APN-jev in ponastavu na tovarniške nastavitve.

Zgleda da telefon potegne s kartice nastavitve, ker so not že samodejne nastavitve v APN-jih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bob (nova ponudba Simobila) (strani: 1 2 3 4107 108 109 110 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
54691281581 (2800) PINki
»

Nastavitve za prejemanje MMS-ov na androidu... (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6419719 (9095) Mavrik
»

Tpad C450 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5423135 (10453) k4vz0024
»

paketni prenos omogocen le za MMS

Oddelek: Mobilne tehnologije
148333 (7986) bajsibajsi
»

HTC Desire Generic Network Failure MMS

Oddelek: Mobilne tehnologije
111583 (1459) uros86

Več podobnih tem