» »

računalo za 350k

računalo za 350k

tilko007 ::

Cav konco mi je mt uspel prepričat da mi nabav komp. Zdej bi pa vs prosu če mi lahko sestavte konfiguracijo do 350k z ekranom more bit 19 inčn. Komp. bi bil za igranje igrc, za gledat filme. musko poslušat...
HVALA
ABIT NF7-S, AMD 2400+, 2*512 PC333, RADEON 9500PRO,maxtor 80GB

Zheegec ::

Ok, ker je ekran zelo pomemben, bomo rekli Samsung 959NF 19", kar te $ 90K. Torej ostane še 260K. LCDja ne zaradi iger.

Epox 8Rda+ 35K
Big Tower 300W 18K (tole je primer, večji tower->boljše)
AMD Athlon XP2400+ 60K
Volcano 7+ (navijanje) ali pa Zalman CNPS6000CU (nenavijanje)
256 MB DDR PC2700 RAM 21K
WD 80Gb ATA100 7200Rpm 39K
Radeon 9000PRO 128 MB DVI + Tv-out 34K
Pioneer DVD 106s 18k (?$?)
Miš + Tipkovnica 10K (recimo)
---------------------------------------
Še zvočniki, to pa po želji (stereo - 5K, ali pa 5.1 sistem - 40K:D )
241K, samo cene so na pamet, tako da je lahko malo odstopanj :D Kupuj pri AGT-Racunalniki. Samo malo počakaj, da se cene normalizirajo (Epox 8Rda+ in AXP 2400+ jim je zmanjkalo, tako da uvažajo iz ene trgovine v tujini, tako da imajo tele 2 stvari dražji trenutno), to bo mogoče že v ponedeljek, bomo videli.
Skupaj z ekranom je tole 331K + zvočniki, tako da boš mtko po moje kr fajn obral :D Upam samo da ti ni treba Winsov zraven kupit, ampak imaš nekoga, ki ti pozna Winse posnet (čeprav je čist izi)!! Tale sistem je po mojem kr dober, zlo hitr, pa še zelo nadgradljiv - SocketA se bo še nekaj časa držal, tako da bodo Bartoni na 200FSB prav gotovo šr gor pasal.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OrkAA ::

grafično kartico obvezno drugo kup, če hočš igrce igrat. Jest predlagam radeona 9500, pa ga lahko naviješ na 9500pro, al pa če tapravga kupš celo na 9700....

Zheegec ::

grafično kartico obvezno drugo kup, če hočš igrce igrat. Jest predlagam radeona 9500, pa ga lahko naviješ na 9500pro, al pa če tapravga kupš celo na 9700....

Kakšna evforija je naenkrat na forumu za tem modanjem. Če nekdo ne ve, kaj bi kupil, potem se bo mojem ne bo odločil modat kartico pa upore lotat :D Zakaj bi pa 60K zapravil za Dx9 kompatibilno kartico, česar ne boš rabil še vsaj 2 leti, takrat pa bo ta kartica že prepočasna in bo treba kupit novo, pa če bo Radeon9500 ali pa Radeon9000PRO noter. Mogoče se splača R9500PRO, ki je pa spet dražji:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Blup ::

512 MB DDR OBVEZNO!!!!!!!

Blup
:\

tilko007 ::

helo again
Ja nabavlu bom pr megahit ker tm pač mamičina služba kupuje računalnike. In bo mogoče kej popusta. Zdej pa tko! Una konfiguracija mi je kr ušeč samo blup ima prov 512 DDR more bit glede grafike ne vem.More bit Big tower ali pa kasno že zmmodificirano ohišje. Ni nujno da ima neonko. Za miško in tipkovnico bom odštel 20k in kupil bom še CD RW 48/12/48. Opazil sem da pri megahitu nimajo epoxove 8rda+. Mogoče je ni na ceniku bom poklical. Pa če vas lahko prosim da sestavite se ksno konfiguracijo za 350k z ekranom 19˝ in še eno za 200k brez ekrana. Druga se bo uporabljala pa predvsem za Auto Cad programe in podobne stvari. Mora pa biti tudi za kak film pogledat in kasno muziko odposlušat. IGRIC NE BO IGRAL.
HVALA
ABIT NF7-S, AMD 2400+, 2*512 PC333, RADEON 9500PRO,maxtor 80GB

Blup ::

Pol dej pa kr isto konfiguracijo k je zgori napisana, sam da daš procesor Athlon 1800 al pa 2000 .. pa pride lih okol 200k SIT...

.. pa ohišje se da dobit za kkšnih 12k.. big tower... bo čist OK

Blup
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

Trubadur ::

Samo ne big towrja.Mam zelo slabe izkušnje z njim.Maje se,prezračevanje zanč,pa še prevelk je.Kup si lepo midi čifteka.

Zakaj ste usi tok na nforce2 usekani?Sej ne obstaja samo 8rda+ sej so tud druge.Jz bi na tvojem mestu nabavu kt400 ker ne zaupam nvidii.

512 ddr obvezno-se strinjam

Blup ::

Fora Big towerja je v tem, da so nekateri hladilniki tok velki, da pol ni dost placa... saj men se tko zdi... kar se pa prezračevanja tiče... sej se ti pol uzgori nabira vroč zrk in ne spodaj, maš večjo prostornino, kar mislim da je bolje... gunca se, ga pa mal podložiš >:D ...

ampak če spravjo zadevo v midi tower je bolš midi... mn placa vzame... bojo to že prodajalci vedl...

Blup
:\

Trubadur ::

sej za kšnga čifteka big toverja ne rečm da ni dobr.Tale
sucks

Klemenn ::



jzst mam tole...če ga kdo zamenja za kaki big tower....nej pove...je pa isti kot na slikici..sm nč ni noter :)

Matek ::

Jes se kr strinjam s prvim predlogom, mogoče bi lahko vzel TI4200, obvezno pa namesto 1 modula 256 vzami dva 128, da boš izkoristu dual channel.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Trubadur ::

Jeba:
Zakaj menjaš?

Klemenn ::

ker mam polno kišto pa sovražim prostorsko stisko :\

pa še temp mi je težko vzdrževat...ker mam polno kišto..čeprov trenutno če vse dela...je 30/30...raje mam big no...:\

Zheegec ::

Jebediah: Kako se tale zadeva imenuje in koliko $$$$ stane ?! pa kje si jo dobil? Saj tole je midi tower 300W ATX !?
MadMan: RAMi so se ravno pocenili, tako da se splača dat 2 x 256 333MHz RAM 35K, sem ravno gledal :D dober predlog. Drugače pa še vseeno pravim Radeon, ravno eno poceni R9000PRO 128MB VIVO varijanto sem v enem topicu videl:
Radeon 9000 Atlantis Pro 128M DDR 275/250 VIVO(PAL) menda 28K!!!!!!!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

pri alienovi konfiguraciji bi jaz malo slabši cpu kupo,da bi not spravo bombastično abit siluro otes ali kero drugo 4200

Zheegec ::

Aha. Splabši CPU, pa boljšo grafo, ki bo kar prehitra za recimo XP2000+.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

ja od kdaj pa je bla 4200 prehitra za 2000+?zdaj pa že malo v temo brcaš.

kockish ::

Raje boljsi proc in 9000pro... Pride bolj prav.

Klemenn ::

alien. kupo sem rabljenega..no v bistvu je tak kot nov...dobiš ga pa v megahitu..al pa zamenjam za big towerja...

lordkocka: aha..kje si pa to slišal..in na fičkota dajejo tut usnjene sedeže..pa lite feltne pa tako a? :\

tilko007 ::

To se tud men zdi da uje bols bolsi proc k pa grafa. Dl bo v računalniku proc. k pa grafa!!! Sej zdej me sam še zanima kok DDR nej uzam. uzel bom 2*256 sam ne vem ker čs. Mogoče če bi uzel mal mannjši čs DDR bi si pa že lahko ksno GF4 TI prvosu sam k 128MB je pa 60k.
A lahko še za brata konfiguracijo nardite!!
HVALA
ABIT NF7-S, AMD 2400+, 2*512 PC333, RADEON 9500PRO,maxtor 80GB

bobby ::

.... obvezno pa namesto 1 modula 256 vzami dva 128, da boš izkoristu dual channel.



?????

je razlika v hitrosti če maš 1x256 ali pa 2x128????

Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

bmen ::

Raje kupi računalnik za 150 KSIT in 19" monitor, za raliko 100 K SIT pa si kupi kaj drugega - pojdi na smučanje , ali pa daj v dobrodelne namene (bi bilo zelo lepo a ne .

Ne resno ne vem če ima smisel sedaj ko je pred vrati menjava generacij PC kupovati tako drago mašino. (athlon 64 in ostalo).

Za normalno delo (gledanje filmov, MP3..) je dovolj tudi najslabši PC ki ga lahko sedaj kupiš. Tudi na njem bodo najbrž delovale vse sedanje igrice (DX9 pride v poštev šele leta 2004). Zato bi jaz raje kupil kaj cenejšega (ne bi pa šparal pri monitorju) da ti čez leto dni ne bo žal ko tvoj super Pc ne bo vreden piškavega oreha :P :P.

Če pa de dinar res ne žuli pa kupi kar hočeš;).:D :D

Trubadur ::

Maš prov.Moj 4 mesce str pc je že "zastarel":'(

Kleman ::

:D jebidah a prodas to kutijo? al pa vsaj povej kje si jo ubodu pa kok si dal? :\
KLEMAN

Klemenn ::

zamenjam za big tower....kupu sem rabljeno...majo v megahitu:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo rad sestavlja računalnike :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1296215 (4274) kloshar
»

Pomoc pri Konfiguraciji za vsesplosno mletje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
573973 (3235) Zheegec
»

Nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
251187 (919) koyotee
»

Sestavite do 300.000 SIT računalnik??!!?

Oddelek: Kaj kupiti
271933 (1379) Airskull
»

sestava računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
71010 (815) mich

Več podobnih tem