» »

Kak blokirat automsg na IRCu?

Kak blokirat automsg na IRCu?

Cokolesnik ::

Ko pridem na irc se mi odpirajo automsgji.

Zanima me, kako bi mIRC-u ukazal naj avtomatsko zapira vsa pogovorna okna, ce se v njih pojavi znak # ali http. Tako bi zaprl vsa okna, kjer me vabijo za obisk nekega kanala ali kjer me vabijo za obisk nekega urlja.

Automsgji mi gredo ze posteno na ..., res poteno. Ker se jih tolk nabere ze pri konektanju na irc server, da jih lahko zapiram celo vecnost preden imam odprta le zazeljena pogovorna okna.

pivmik ::

drži shift in klikaj po vrstici kjer ti prikazuje imena oken

drugače pa obstajajo skripte ki ignorirajo vse msg-je, ki se pojavijo do 5 sekund po vstopu v en kanal
ne poznam nobene

bo že kdo napisal ali pa sam poišči
LP, Gregor GRE^

DMouse ::

Made by me (skopiraj v remote (Alt+R)):

on *:LOAD:{
set %spamTriggers www;#;http;automsg;decode;menja;prodam;sex;
}

on *:INPUT:?:{
if ($hget(ar.lm,$target) == 0) hadd -mu900 ar.lm $target 1
else {
hinc -mu900 ar.lm $target
}
}

on *:TEXT:*:?:{
var %ar.lm = $hget(ar.lm,$nick)
if (%ar.lm == $null) var %ar.lm = 0
var %ar.rm = $hget(ar.rm,$nick)
if (%ar.rm == $null) var %ar.rm = 0
;=== ANTISPAM ===
if (%ar.lm <= 1) {
set %i 1
:spamZanka
if ($gettok(%spamTriggers,%i,59) isin $1-) {
closemsg $nick
echo $timestamp $nick je $me sporočil " $+ $1- $+ "
halt
}
else if (%i < $numtok(%spamTriggers,59)) { inc %i | goto spamZanka }
}
;kolk drugi napisejo v privat okno
if ($hget(ar.rm,$nick) == $null) hadd -mu600 ar.rm $nick 1
else hinc -mu600 ar.rm $nick
}

Cokolesnik ::

Skripta ki so jo napisal. Preveri, sam preizkusi in sporoci, kaj je narobe.

km- ::

Poglej tako imam jaz: ALT+R:
on 1:TEXT:*#*:?: { /ignore $nick | /close -m $nick | /echo -a 4spammer $nick $+  }
on 1:TEXT:*www*:?: { /ignore $nick | /close -m $nick | /echo -a 4spammer $nick $+  }
on 1:TEXT:*http*:?: { /ignore $nick | /close -m $nick | /echo -a 4spammer $nick $+  }
:File:Save:restart mirc: in ce kaksen tvoj kolega napise kaj napacnega napisi v kakersnem koli oknu /ignore -r neki casa nazaj sm meu se eno bolso samo se mi ne da spet postelat kr itak vem da mi bo sou spet disk v k.. ;P

CaqKa ::

končno ena zanimiva tema :)

Sims ::

km-: Tota tvoja varjanta je fu finta. :D Jih kr dol zapre ...

Sims ::

km- Kakšen stavek bi moral dodat, da to NE velja za določen nick?

Klemenn ::

kam moraš to skopirat?:\

Sims ::

Jaz sem stisno ALT+R, pa sem tam noter dal ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

DMouse ::

km-jeva skripta zapre VSE msg-je, ki vsebujejo www, http... pol pa še ignora pošiljatelja.
tut če ti en frend s katerim se pogovarjaš pošlje en link do strani ki se mu zdi zanimiva... moja skripta v tem drugem primeru pusti okno odprto.
Mislim da je razlika očitna.

Čimveč ircarskih užitkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()

km- ::

zato pa das /auser msg NICK!IDENT@HOST al pa samo nick
sepravi /auser msg km-!km@ambasada-gavioli.com !:P pol pa ce hoces si naredi se menuje pa itd pa itd, ce pa rabiste linke od irc webpageow v zvezi z ircem mam dosti tega,.. samo da znaste italiansko in anglesko :P
pa se to ce hocete koga removat napisite
/ulist msg
/ruser *!*@* ...;)

sej ce hocete napisem scripto pa dam na net pa samo loadate pa menuje mas pa je izi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: km- ()

Sims ::

Ja daj, če lahko. Bi bili veseli.:8)

Sims ::

km-: /auser msg Sims22

Če dam to noter z mojim nickom, pa kliknem na sebe in si rečem #kekec, me ignora kot prej. Kaj sem naredil narobe?

km- ::

najprej napisi /ignore -r
potem napisi /auser msg sims22
odpri en drug irc al pa samo new server window connection ce mas novi mirc in si iz tam probaj bos vidu da dela... ce dela meni.. :D

Sims ::

Jo, dela. Jaz sem pravi kekec. sloh nisem vpisal:8) :D Zdej je pa cool.

km- ::

No tako addon/scripta je narejena! :))
Downloadate jo lahko iz tukaj
HELP:
Downloadajte spamprot.zip extraktaj v mirc mapo, prizgi irc, napisi v status, query ali channel oknu "/load -rs spamprot.mrc" in addon je pripravljen v statusu, menubaru, kanalu in queriju imaste dodaten novi menu z imenom spam, kaj je notri pa si poglejte. Ce najdete kaksno napak mi sporocite cepravim dvomim da je kaksna!
ENJOY :P :\

CaqKa ::

fino :)

Sims ::

Zdravo, zanima me naslednje. Se da napisat eno skripto, ko ima meni, sepravi da lahko funkcije, ki jih bom navedel vklopiš in uzklopiš? In, če se to sploh da, glede nato da bi imel samo en mIRC, ne botov, ali clonov ...

Sem na kanalu op in kanal sem jaz ustvaril,


- če nekdo pride, da dobi auto voice, določeni auto op
- če se nekdo ponavlja, recimo 4 krat, da ga kikne in napiše repeat
- če nekdo flooda, ga kikne in napiše flood
- če me drug op, hoče kiknit, ali deop, da me ne more ...!?
- da mi javi če je kdo klon ...!?

rad bi sam napisal, kako tako skripto, pa me zanima če se vse da kaj sem napisal.
km-:rad bi mel za vsako alinejo, meni, tako kot si ti naredil, pa bi mel razne komande On, Off, pa še mogoče kako.

km- ::

- če nekdo pride, da dobi auto voice, določeni auto op
:Kaj tle mislis zdej da vsakega ki joina dobi voice al opa? al voica samo userje v list ?
- če se nekdo ponavlja, recimo 4 krat, da ga kikne in napiše repeat
- če nekdo flooda, ga kikne in napiše flood
:To das lahko vse skupaj kot flood ne pa vsako posebaj zakaj bi se pisalo nepotrebno kodo
- če me drug op, hoče kiknit, ali deop, da me ne more ...!?
:Itak da te lahko, ne da se preprecit razen kaksen protect da ko spet dobis op si zapomne nick ki ti je to naredu in mu vrne nazaj... ampak to pride vn brezveze?
- da mi javi če je kdo klon ...!?
:Ja se da, da deluje na iste hoste...
Ampak ce ti ze to vse rabi zakaj si nebi downloadaw extreme scripto ki ima to vse je zelo dobra...
Ce pa bi vseeno rad naredu svoje si najprej oglej help file v mircu: type: /help :)

Sims ::

Hvala za odgovor, bom naštudiral ta "mirc jzik". Za kako foro še bom pa vprašal, če smem:D .

Ali nimajo te skripte polno nekih nepotrbnih šar, pa neke "backdor"?

the_unborn ::

jst razturam mirc jezik...no vsaj vcaish sem ga, mogoce bom napisal en hud query blocker (sem ga ze mel pa sem vse zbrisal)

Sims ::

Un|verse: Lepo tebi:D Mei še pa auto op ne rata ...:'(

CaqKa ::

za auto op sploh ne rabiš skripte ker je to že v mircu vključeno, tam ko je ignero list itd...

km- ::

jp tocno tako :)

Sims ::

:D Sem našo to. Samo za flood ma tudi nastavitve že na voljo ... Kako te naj nastavim številke?

DMouse ::

Če se je kdo slučajn naveličal odgovarjat na dolgočasna vprašanja tipa: živjo, kako si, odkod si, kok si star, kaj poslušaš ... yada yada... lahko pošljem skripto ki sama odgovarja ;)

lp

kockish ::

Preizkusite aIRC... ima vse to, kar ste nasteli in nobenih backdoorov.

p.s. obstaja tudi aIRC++, ki pa se ni dovolj dodelan, star je zaenkrat bolj uporaben.

km- ::

jst vam pa garantiram da je extreme scripta najbolsa ker ima cisto vse kar rabis pa se izi je za uporabo

the_unborn ::

jaz vam garantiram, da je najboljsa skripta lastna skripta pa pika, tako je...seveda mors znat skriptat

km- ::

tako imam jaz lastno, ki je samo vizualno lepo in par enostavnih kod ker se mi ne da na veliko scriptat, ker pa itak veliko ukazow pisem na hitro na roko ker sem tudi tako navajen :P

CaqKa ::

točno tak... svojo skripto.. če pa člouk ne zna naredit svoje skripte pa jaz pravim da potem je pa tudi ne rabi.

the_unborn ::

pa se vrnimo k namenu teme...takole, ena izi koda za query block

Tole gre v remote:

ON ^*:OPEN:?:*: {
if ($blockquery($1-)) {
if (%qbwarning) echo 4 -a ••• QUERY BLOCKED - $nick ( $+ $address $+ ) - [[ $+ $ifmatch $+ ]] - $1-
halt
}
}
alias -l blockquery {
if (%queryblocker) {
if ($nick != $me) {
var %i = 1
while (%i <= $lines(qbwords.txt)) {
if ($read(qbwords.txt,n,%i) iswm $1-) return %i
inc %i
}
}
}
return $false
}


V variables dajte tole:

%queryblocker 1
(1 - vkljuceno, 0 - izkljuceno)
%qbwarning 1
(1 - izpise opozorilo, da je bil query blokiran, 0 - ne izpise nicesar)

Potem pa se v mirc mapi nardite en file z imenom qbwords.txt (ca vam ni vsec lahko spremenite, seveda morate tudi v kodi) in noter namecete kar zelite oz ne zelite videti :) V vsako vrstico svojo besedo ali karkoli. Lahko uporabljate tudi wildmaske (* in ?), ki nadomestijo doloceno crko ali besedo or whatever

Upam, da nisem vesa pozabil...

Seveda, ne deluje z mirc userlisto, ker v svoji skripti uporabljam drugacen/boljsi nacin.

:)

the_unborn ::

Sims: ce bom utegnil ti jutri napisem clone scanner

Sims ::

Un|verse: Hvala :D :8)

Dusko ::

Da ne bom odpiral nove teme.
Mene pa zanima ali je možno izdelat kakšen dodatek v scripti ,da te ljudje ne morejo banat na kanalu.Oziroma ,da lahko še vedno dostopaš do kanala z istim internetnim dostopom.Mislim ker če se mi kdja to zgodi pol morn it preko volje na irc in pol mam drugačen addres in me lepo spusti na kanal.Torej ali gre kako zgenerirat tvoj io,da bi te z istim internetnim ponudnikom spustilo na kanal.
Ali zato zadošča samo sprememba id v mircu?
Hvala za odgovor

km- ::

odvisno kako te bana, al te bana na nick al samo na ident al samo na host al use... cene pa lahko samo ident spremenis pa nick probaj addona za mirc da te ne morejo banat pa ni mogoce nardit...

Gandalfar ::

a bi mi to kdo se za xchat napisu ;)

perl al pa python ;-)

btw: pomaga, ce si op na vseh kanalih kjer redno idlas.. potem ze poskrbis za to, da se to ne dogaja ^_^

kihc ::

...prišel sem iz tele teme in moram reči da sem si help prebral in si ogledal vse na tej temi, vendar vseeno nekaj ne razumem.

Namreč kako se dela 'spremenljivke' ?

Recimo, da če jaz napišem na kanalu kick (ime tistega ki naj frči z kanala), bo letel z kanala tisti ki sem ga napisal zraven besede kick. Ker $nick je oznaka za tistega ki je to napisal. Sem že poskusil takole:

on 100:TEXT:kick {nick}:#:/kick $chan ($nick = {nick}) Spizdi!>:D

Pa ne deluje. Poskusil sem vse mogoče oklepaje, zvezdice, vpršaje itd... ne dela. Znam pa brez problema nardit da kickne tistega ki kaj grdega:D napiše na kanalu.

Kot sem že rekel sem pogledal mirc.com , moram reči da je vse lepo razloženo vendar je tega obiiiilo. Zato prosim za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

php - isset() vprašanje

Oddelek: Izdelava spletišč
7709 (584) radiokills
»

youtube dolpoteg

Oddelek: Pomoč in nasveti
71080 (980) pino
»

[Flash] predvajanje videa

Oddelek: Programiranje
91732 (1580) R33D3M33R
»

Flash in Video problem

Oddelek: Izdelava spletišč
71418 (1353) Misi666
»

oop+php+sessions

Oddelek: Izdelava spletišč
152550 (17) cahahopie

Več podobnih tem