» »

Telemach - Padanje povezave - Router?

Telemach - Padanje povezave - Router?

d0rK ::

Zdravo,

ima kdo kakšno idejo, zakaj mi povezava naprestano pada odkar sem šaltal na Telemach? Prej sem bil na T2 in se to ni dogajalo. Poleg spremembe ponudnika je sprememba v networku še, da sem nek drug računalnik brezžično povezal preko TP-Linkove zunanje access točke, ter da je sedaj TV digitalen, prej analogen na Telemachu. Net kar mrkne. In sumim, da je krivda v routerju, ne pri Temelachu. Obstaja kakšen način da štručkotom tukaj pomagam najti kje se vse zatakne? Kakšni uporabni logi? Zaenkrat je na routerju originalen firmware.

Na net sem povezan preko Telemachovega modema, hkrati je pri meni še TV. Kabel iz modema gre na podstrešje, kamor pride glavni Telemachov kabel in je narejen razvez za še en TV v drugem delu hiše. Medtem ko že tri minute čakam da mi Google odpre sem šel vklopit TV in dela. Medtem ko mi ni odprlo nobene strani, sem opazil da je tudi telefon izgubil povezavo z Wirelesom in kar preklopil na mobilen internet.

In spet se je zgodilo, že tretjič danes, ravno ko pišem to sporočilo in sem želel zgooglati točno ime te TP-Linkove access naprave. Ne odpre gugla ali česarkoli drugega, pa da se jebeš.


Vem, precej podatkov, delno neurejno nametanih skupaj, ampak vseeno upam da bo lahko kdo pomagal.

logit ::

Vse kar zadeva Telemach piši v tej temi.
Drugače pa so teli izpadi pri Telemachu, sploh v zadnjem letu, dokaj pogosti. Mislim da ni problem pri tebi.

d0rK ::

Ne bom pisal tja ker se bo stvar samo izgubila, kar mi pa ni v interesu.

Ne more net tako padat dol no, v Ljubljani. Sploh to da je telefon popolnoma izgubil povezavo z wirelessom mi pravi, da je problem pri meni. :/

fosil ::

Če misliš da je problem v tvojem ruterju, bi jaz naredil hard reset ruterja.
Tako je!

solatko ::

d0rK - verjetno je napaka v routerju. Imaš telemachov tp-link? Jih je kar nekaj zanič, tako vsaj trdijo monterji. Pokliči 080 22 88 in bodo mojstri ugotovili kaj je narobe.

logit - izpadov ima Telemach zanemarljivo, v primerjavi s Siolom in drugimi ponudniki.
Delo krepa človeka

d0rK ::

Fosil, hard reset vsakič ko dol pade? :/

TP-Link ni Telemachov, je 1043N, torej precej boljša verzija. Na "helpdesku" so mi svetovali naj računalnik povežem s kablom. Ampak ampak brez je zato, ker opcije za kabel ni. V vsakem primeru lahko rečem, da se to na T2 ni dogajalo. Zdaj pa ne vem kje je krivda.

dukedl ::

jz mam telemach že okol 2 leti (2x digital tv dvb-c, internet, telefon) in ne pada zadeva nč dol (mogoče 1x), deluje bp....uglavnm brez pritožb...

mam pa njihov modem touchstone arris tm602b/220
lp dukedl

d0rK ::

Glede na to da TV dela skos [sicer kriminalno dolgo preklaplja med programi - ampak to je problem pri vseh digitalnih?] je verjetno da gre za problem pri meni, ane?

dukedl ::

jz nimam pred tvjem nobene telemachove škatle (tvja imata že vgrajen dvb-c sprejemnik) tko da men kr hitro preklaplja
lp dukedl

fosil ::

Fosil, hard reset vsakič ko dol pade? :/

Hard reset 30,30,30 narediš enkrat.
Če si zamenjat ISP-ja so morda še kje ostale kakšne nastavitve.
Tako je!

Spc ::

d0rK je izjavil:

Ne bom pisal tja ker se bo stvar samo izgubila, kar mi pa ni v interesu.

Ne more net tako padat dol no, v Ljubljani. Sploh to da je telefon popolnoma izgubil povezavo z wirelessom mi pravi, da je problem pri meni. :/

Verjetno je problem v DHCP serverju.
Probaj za test nastavit statični ip pa poglej kako dolgo ti bo delalo.
 

Alexius Heristalski ::

d0rK je izjavil:

Glede na to da TV dela skos [sicer kriminalno dolgo preklaplja med programi - ampak to je problem pri vseh digitalnih?] je verjetno da gre za problem pri meni, ane?

TV ne gre prek interneta, tako da to dvoje nima zveze.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

d0rK ::

Fosil, hvala, bom tudi to probal. Zaenkrat sem nastavil na static IP kot je svetoval Spc. Pa da vidimo če bo še kaj trokiralo. Če bo, hard reset. Potem pa naprej.

Nisem vedel, Alexius. Vsaj ne bom skrbel če so problemi zaradi TVja.

RookY ::

Tudi sam sem prešaltal s T-2 na Telemach...velika napaka.
Toliko izpadov kot sem jih doživel na Telemachu v pol leta, nisem doživel prej v 10 letih na broadband(SiOL,Arnes,T-2,Sistel).
Prvi, 1-dnevni izpad sem doživel 15min po prvem priklopu. Zadevo so uredilli, šele ko sem po telefonu igubil živce, sicer bi se verjetno obotavljali še kakšen dan več.
Poleg izpadov se občasno zgubljajo paketki in občasno je tudi zelo visok ping.
Težave seveda niso pri meni, ampak na Telemachu. Ja pa zadeva lokalno pogojena, ker menda nimajo povsod teh težav.
Aja...digitalna TV pa dela vedno brez težav, tudi ob izpadu neta.
Ko sumiš, da je kaj narobe z netom, ugasni modem za trenutek, da se spet postavi, oz. da vidiš če se sploh postavi nazaj.
Ker dostikrat lučke na modemu pravilno svetijo, pa je modem že dol padel.
Juhu juhu spet bom bruhu

d0rK ::

Bom poskusil naslednjič ko bodo spet problemi! Zdajle bom verjetno poskusil tudi namestiti DD-WRT.

Malo sem pozabil, kateri intervali so 30/30/30?

d0rK ::

Našel! Za druge: Hard reset or 30/30/30

d0rK ::

Vse spet dol padlo..

1. Se povežem brezžično s kompa na ruter in normalno delam vse na ruterju. -> Torej povezava do ruterja dela brez problemov?!
2. Odklopim modem, počakam 30 sekund in priklopim nazaj power. -> Se sploh ne postavi par minut.
3. Odklopim še enkrat in počakam nato priklopim nazaj elektriko. -> Se postavi.
4. Net dela normalno.

Kaj lahko kdo izkušči iz tega? Očitne zaključke lahko tudi sam vlečem ampak me zanima če še kdo isto misli kot jaz.

floyd1 ::

Lučka "online" na modemu pa ti gori ves čas, tudi ko nimaš neta na compu?
Meni so tako na stari kot na novi lokaciji v MB že morali v omarici porihtati signal do stanovanja. Mislim, da malo dvignejo nivo signala. Od takrat nobenih problemov več, pred tem pa tudi po 2-3 krat na uro. TV je ves čas delala brez bproblemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

d0rK ::

Joj, nisem res 100% ampak 90% pa sem da je online lučka lepo svetila na modemu. Ker bi opazil če bi ena izmed tistih petih utripala.

floyd1 ::

Najprej vseeno to preveri, da ne boš brezveze pri sebi napake iskal.
Aja, tisti "strici", iz Triere, ki so me takrat obiskali, so rekli še, da lahko motnje (ne samo pri wireless routerju, ampak tudi pri modemu) dela tudi moj XY ddaljinski telefon, ki sem ga imel na isti polici nekaj cm vstran. Ne vem, če je res kaj na tem, a vseeno sem ga potem (preventivno) dal drugam.

Spc ::

d0rK je izjavil:

Vse spet dol padlo..

1. Se povežem brezžično s kompa na ruter in normalno delam vse na ruterju. -> Torej povezava do ruterja dela brez problemov?!
2. Odklopim modem, počakam 30 sekund in priklopim nazaj power. -> Se sploh ne postavi par minut.
3. Odklopim še enkrat in počakam nato priklopim nazaj elektriko. -> Se postavi.
4. Net dela normalno.

Kaj lahko kdo izkušči iz tega? Očitne zaključke lahko tudi sam vlečem ampak me zanima če še kdo isto misli kot jaz.

Ni ruter ampak router.
Si probal nastavit statični ip?
 

d0rK ::

Sem nastavil statičen IP, ja.

TheCableGuy ::

Zdravo!

Po opisu sodeč predvidevam da se pojavlja napaka na modemu, torej da prekinja linijo za tako kratek čas da lučke niti ne ugasnejo. Ko pa resetirate modem pa je potrebno potem vsakič še router resetirat zato da ponovno pošlje zahtevek za DHCP.

Težko pa karkoli povem brez da preverim modem. Lahko mi pošljete naročniške podatke (ime, priimek in naslov naročnika) in bom preveril.

Vnos statičnega IPja na ruterju pa na naši liniji načeloma pozroča več težav kot rešitev, ker uporabljamo statičen IP z dinamičnim pridobivanjem.

Spc ::

TheCableGuy je izjavil:

Zdravo!
Ko pa resetirate modem pa je potrebno potem vsakič še router resetirat zato da ponovno pošlje zahtevek za DHCP.

Točno to sem imel v mislih.
Torej spet problemi z DHCPjem.

Zakaj se ne naredi tako, da DHCP zahtevek ni obvezen ampak opcija, če si stranka recimo ne zna nastavit statičnega ipja DHCP nastavi ip.
Če ima stranka nastavljen statični IP zadeva deluje vedno in vsakič ko se kaj resetira.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

TheCableGuy ::

Naše omrežje je ravno iz tega razloga na DHCP da je lažje za uporabnike. Je pa žal tehnično neizvedljivo da bi bili IPji statični in DHCP samo opcija. Vsaj tako so me obvestili na našem pristojnem oddelku.

Spc ::

TheCableGuy je izjavil:

Naše omrežje je ravno iz tega razloga na DHCP da je lažje za uporabnike. Je pa žal tehnično neizvedljivo da bi bili IPji statični in DHCP samo opcija. Vsaj tako so me obvestili na našem pristojnem oddelku.

Prej ko smo še bili na Trieri smo imeli vse statično in ni bilo nič odvisno od DHCP stežnika.
Je pa DHCP strežnik tudi deloval normalno, tako da vsi tisti, ki so imeli vpisan ip manualno jim je vse delalo, tisti, ki pa tega niso znali narediti pa jim je DHCP povedal ip.

Ni pa bil DHCP request obvezen ampak samo kot možnost.

Pri telemachu pa je tako noro zadeva narejena, da če uporabnik ne pošlje DHCP requesta ali a če DHCP timeout-a je promet blokiran in steče šele ko se pošlje DHCP request, ki pa se mogoče ne bo nikoli poslal in tako internet ne bo začel nikoli delovati.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725525 (6391) fpopla87
»

Crknil wrt54gl ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
322967 (1925) Daniel
»

težava z routerjem (TP-LINK tl-wr741nd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6213142 (5881) AC_DC
»

Internet prekinitve

Oddelek: Omrežja in internet
141663 (937) GTX970
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611441 (10217) turob2

Več podobnih tem