» »

Težave z napajalnim delom prenosnika Asus

Težave z napajalnim delom prenosnika Asus

brinovcek ::

Pozdravljeni,

zanima me če se je kdaj že ko srečal z okvaro napajalnega dela v prenosniku?

Stvar je nehala delat kr na enkrat ampak če mam pa baterijo notr pa računalnik normalno dela na baterijo. Najprej je neki požmigalo če sm mel napajalnik vključen, zdaj je pa še ta crknu, kva bi lahko bilo, a se splača to popravljati glede na to da je računalnik star 4 leta in kolk me bo približno stalo ?
Imam pa prenosnik Asus M50VN.

Za vse komentarje se že v naprej zahvaljujem.

solatko ::

Sposodi si drug napajalnik. Po mojem je to, poizkusiš lahko tudi z zamenjavo kabla 220 - napajalnik.
Delo krepa človeka

brinovcek ::

Sem sprobal pa ni to..:( ni mi logično zakaj prek baterije dela preko napajalnika pa ne :S

einstein :P ::

Pa misliš, da bi bil napajalnik že takrat kriv, ko je samo požmigalo ali je bi takrat še v redu? Lahko bi bili kakšni kondenzatorji v napajalniku, ki se dokaj radi kvarijo, če bi lahko odprl napajalnik in pogledal noter bi mogoče lahko videl, če je kaj skurjeno... Če pa imaš mogoče multimeter lahko tudi pomeriš koliko pride na izhodu, če sploh kaj pride. Drugače pa mislim, da napajalniki niso ne vem kaj dragi (30€ mogoče 20 ali še ceneje kakšen rabljen).

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Če je z drugim napajalnikom isto je verjetno problem v konektorju za priklop napajanja na matični plošči.
Tako je!

brinovcek ::

Zadeva rešena ... napajalnik pregledan... črnga ni nič vendar sumim da je nekaj narobe s trafoti ker predvidevam, da ko gor na njega priklučš breme pade napetost, mogoče je trafo bil skurjen, ker mi je pometalo varovalke dol med tem ko sem ga mel priključenega... na kakorkoli hvala vsem za pomoč .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je kriv procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
392927 (2002) PIK7
»

PC se ne požene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1077562 (6125) Šolar
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
518196 (6942) solatko
»

Zamenjal 2 plati, pa se nobena ne odviza. je mogoče kaj drugega krivo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161566 (1241) DominusSLO
»

Računalnik se sam ugaša in težko ga prižgem [!Pomoč!]

Oddelek: Pomoč in nasveti
61112 (1055) DimmniBurek

Več podobnih tem