» »

problem z pci usb 2.0 kartico

problem z pci usb 2.0 kartico

Laki_ laik ::

Ker mi ne dela noben usb priključek na matični plošči sem kupil pci kartico z 4 usb izhodi (proizvajalec manhattan).Vse lepo in prav vendar se pojavi problem ob zagonu.Namreč vkolkor je v to kartico priklopljena bilo kaka naprava (tipkovnica,miška,...)se noče računalnik zagnat.napiše mi da naj restartam računalnik in izberem pravilno napravo za boot (nekaj v tem smislu).če pa ni priključena nobena naprava v kartico se pa brez problema vse normalno prižge in naloži.
prosim če mi lahko kdo pove vzrok oziroma kaj naj naredim da bi rešil ta problem.
hvala že naprej za bilo kako pomoč

Janac ::

gonilniki vertjetno

Laki_ laik ::

poskušal z gonilniki pa je isti šmorn

hojnikb ::

Janac je izjavil:

gonilniki vertjetno

To ne morejo bit gonilniki, če se stvar dogaja pred bootom OSa.
Ti lepo pejt v BIOS in nastav trdi disk za prvo boot napravo.
Če se ti pa še to vedno pojavla, pa prestav kartico v drugo PCI režo; lahko tudi updejtaš bios od plate, če ga že nisi.
#brezpodpisa

Laki_ laik ::

imam nastavljeno trdi disk za prvo boot napravo tak da to ni krivo.bom poskušal dati v drugo režo.če pa še to nebo pomagalo bom pa updejtal bios

hojnikb ::

nared print screen ka točn ti napiše pa nalimaj tule.
#brezpodpisa

Janac ::

hojnikb je izjavil:

nared print screen ka točn ti napiše pa nalimaj tule.


bol tezko bo to v biosu naredu :)

hojnikb ::

V mislih sn meu screenshot ;)
#brezpodpisa

MrStein ::

Probaj updatat BIOS, če je na voljo novejša verzija.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

rado7rado - Pričakuješ kakšen pameten odgovor, pa pozabljaš na osnove spraševanja. Povej vsaj podatke osnovne plošče in kateri OS imaš nastavljen.
Delo krepa človeka

Laki_ laik ::

matična je asrock p43twins1600 imam pa windows 7 (32 bitna različica).Bom pa prilimal sliko tega kar mi izpiše jutri

solatko ::

Zadeva je pač taka, da ti ob zagonu išče naprave, ki so na matični plošči priklopljene. Najde ti tudi PCI kartico, vendar ne more ugotoviti, kaj je priklopljeno, dokler se ne zaženejo windows in gonilniki. Če bi hotel, da ti sistem zažene, bi moral imeti priklopljeno miško in tipkovnico na PS2 - zelen in vijoličasti, okrogli konektor. Sistem se namreč ne zažene, če ne zazna tipkovnice, brez miške gre.

Take probleme po navadi dobiš pri cenenih ploščah raznih Asrockov. Verjetno je napaka na chipsetu oziroma južnem mostu, ki krmili USB priklope.
Torej rešitve imaš dve
- menjaš MB
- priklopiš starejšo tipkovnico in jo postaviš nekam, da je ne bo videt, uporabljaš pa potem naprave na pciusb kartici. Za zagon ne moreš imeti tipkovnice v tej napravi, če pa daš še na ps2, pa problemov ne bo več.

Seveda imaš uporabo USB miške in tipkovnice v bios-u enable.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen zagon sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
202094 (1557) Compufreek
»

Zanimiv USB problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
91179 (957) Han
»

Nov računalnik-čuden problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
262010 (1335) hojnikb
»

Težava ob menjavi plošče

Oddelek: Pomoč in nasveti
171364 (1126) beni
»

Windows se ne zažene zaradi zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
473149 (2529) ManDriver

Več podobnih tem