» »

Google Drive je tu

Google Drive je tu

Google - Uresničila so se pričakovanja in špekulacije, saj je Google danes uradno izdal in predstavil svojo oblačno storitev za shranjevanje in deljenje podatkov Google Drive. Osnovna verzija je brezplačna, dostopne pa so tudi plačljive inačice z več prostora. Za zdaj so podprte androidne naprave ter osebni računalniki z Windows ali Mac OS X, v pripravi pa je tudi podpora za naprave iOS.

Google Drive deluje podobno kot Dropbox, le da je vse skupaj nekoliko bolj razdelano. Uporabnik po namestitvi izbere mapo, ki bo sinhronizirana v Google Drive in vse datoteke, ki so v njej, so avtomatično dosegljive tudi na ostalih napravah, ki so prijavljene v Google Drive. Privzeto je vsaka datoteka vidna le lastniku, ki pa jo lahko da na ogled ali celo urejanja še komu drugemu, ki ima račun pri Googlu (za to zadostuje že odprt Gmail). Google Drive je namreč pohrustal Google Docs, tako da so vsi dokumenti takoj na voljo že v Google Drivu.

Google je seveda pripel standardne bonbončke, kot so enostavno iskanje po imenih in vsebini dokumentov. Z vsebino so šli tako daleč, da so podprli optično prepoznavanje teksta v slikovnih datotekah (OCR) in sicer še v beta fazi celo slikovno iskanje (torej fraza WTC resnično vrne vse slike, na katerih je nekdanji WTC). Datoteke je mogoče tudi komentirati, kar je še zlasti uporabno, ko eno datoteko vidi in ureja več ljudi.

Osnovna verzija s 5 GB prostora je brezplačna. Komur to ne zadostuje, lahko kupi 25 GB-verzijo za 2,5 dolarja mesečno, 100 GB prostora za 5 dolarjev mesečno ali 1 TB za 50 dolarjev mesečno. Hkrati se ob dokupi prostora poveča tudi velikost elektronskega predala pri Gmailu na 25 GB.

62 komentarjev

«
1
2

paliskic ::

Vaš Google Drive še ni pripravljen piše meni.

ales85 ::

Jaz sem se že včeraj uspešno prijavil. Sem pa uporabil link iz Alter ali iz Slo-tech, ki ga je prilepil en uporabnik, se pa ne spomnem kateri. So tudi drugi rekli, da se ne morejo prijaviti. S tistim linkom je pa šlo.

carota ::

ki pa jo lahko da na ogled ali celo urejanja še komu drugemu, ki ima račun pri Googlu (za to zadostuje že odprt Gmail).

Dovolj je že Google account, ni potrebe po Gmail accountu. Bistvena razlika.

@paliskic, meni je že včeraj deloval brez težav. Edino share-ane folderje sem potem iskal.

smash ::

Look at these Terms of Service:

Google Drive
"When you upload or otherwise submit content to our Services, you give Google (and those we work with) a worldwide license to use, host, store, reproduce, modify, create derivative works (such as those resulting from translations, adaptations or other changes we make so that your content works better with our Services), communicate, publish, publicly perform, publicly display and distribute such content."

SkyDrive
"Except for material that we license to you, we don't claim ownership of the content you provide on the service. Your content remains your content. We also don't control, verify, or endorse the content that you and others make available on the service."

Dropbox
"By using our Services you provide us with information, files, and folders that you submit to Dropbox (together, "your stuff"). You retain full ownership to your stuff. We don't claim any ownership to any of it. These Terms do not grant us any rights to your stuff or intellectual property except for the limited rights that are needed to run the Services, as explained below."

So imagine this - all of the chrome laptop is Google cloud based... you spend years working on your doctoral thesis or dissertation and you do so in your wonderful chrome laptop, and suddenly it appears published by someone else before you even have a chance to defend it and get your degree. It is entirely possible for them to do that based on their TOS.

BigWhale ::

UbuntuOne ma tud zlo prijazne pogoje.

Mipe ::

Hm, kaže, da bom ostal pri DropBoxu, vsaj kar se zadeva razvoja aplikacij in avtorskega besedila... Googlovi pogoji me skrbijo.

WamPIRe- ::

Bo treba enkripcijo uporabit za tiste stvari, za katere nočem, da jih kdorkoli vidi - tako delam pri vseh podobnih servisih.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

smash ::

Mipe je izjavil:

Hm, kaže, da bom ostal pri DropBoxu, vsaj kar se zadeva razvoja aplikacij in avtorskega besedila... Googlovi pogoji me skrbijo.


enako...dokler google ne spremeni teh pogojev, me ne vidi....že tako me skrbi prevelika integracija njegovih storitev

RoSeR ::

Super novica.

Zelnick ::

smash je izjavil:

Look at these Terms of Service:

Google Drive
Your Content in our Services

Some of our Services allow you to submit content. You retain ownership of any intellectual property rights that you hold in that content. In short, what belongs to you stays yours.

"When you upload or otherwise submit content to our Services, you give Google (and those we work with) a worldwide license to use, host, store, reproduce, modify, create derivative works (such as those resulting from translations, adaptations or other changes we make so that your content works better with our Services), communicate, publish, publicly perform, publicly display and distribute such content."
The rights you grant in this license are for the limited purpose of operating, promoting, and improving our Services, and to develop new ones.

Fixed.

Če že kopiraš TOS, prilepi vse ne pa, da ven iz konteksta vzameš. Sicer pa ma Dropbox podobne pogoje.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

Zmajc ::

moja google apps domena : "Google Drive is not yet enabled for the *censored* domain."
gmail acc: "Your Google Drive is not ready yet"

smash ::

Zelnick je izjavil:

smash je izjavil:

Look at these Terms of Service:

Google Drive
Your Content in our Services

Some of our Services allow you to submit content. You retain ownership of any intellectual property rights that you hold in that content. In short, what belongs to you stays yours.

"When you upload or otherwise submit content to our Services, you give Google (and those we work with) a worldwide license to use, host, store, reproduce, modify, create derivative works (such as those resulting from translations, adaptations or other changes we make so that your content works better with our Services), communicate, publish, publicly perform, publicly display and distribute such content."
The rights you grant in this license are for the limited purpose of operating, promoting, and improving our Services, and to develop new ones.

Fixed.

Če že kopiraš TOS, prilepi vse ne pa, da ven iz konteksta vzameš. Sicer pa ma Dropbox podobne pogoje.


hvala za popravek..sem skopiral iz neke druge strani

terencehill ::

Ce ze omenjat Google drive, potem se napisite novico za Microsoft Skydrive, ki ga je tudi izdal predkratkim.

darkotri ::

super, prej so brali maile, zdaj pa bodo še VSE ostalo...
darko

Dr_M ::

terencehill je izjavil:

Ce ze omenjat Google drive, potem se napisite novico za Microsoft Skydrive, ki ga je tudi izdal predkratkim.



Sej ves, da so vsi anti-ms in vse kar je naredil google, je zlata vredno.

;((

Phantomeye ::

zanimivo, uspelo mi je napovedat, da bo google drive v bistvu nadgrajen google documents.

Zmajc ::

Phantomeye je izjavil:

zanimivo, uspelo mi je napovedat, da bo google drive v bistvu nadgrajen google documents.


Saj ni nobenega smisla, da docs furajo vzporedno z drive, to ne rabiš bit glih atomski fizik da napoveš. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

SlimDeluxe ::

smash je izjavil:

Zelnick je izjavil:

smash je izjavil:

Look at these Terms of Service:

Google Drive
Your Content in our Services

Some of our Services allow you to submit content. You retain ownership of any intellectual property rights that you hold in that content. In short, what belongs to you stays yours.

"When you upload or otherwise submit content to our Services, you give Google (and those we work with) a worldwide license to use, host, store, reproduce, modify, create derivative works (such as those resulting from translations, adaptations or other changes we make so that your content works better with our Services), communicate, publish, publicly perform, publicly display and distribute such content."
The rights you grant in this license are for the limited purpose of operating, promoting, and improving our Services, and to develop new ones.

Fixed.

Če že kopiraš TOS, prilepi vse ne pa, da ven iz konteksta vzameš. Sicer pa ma Dropbox podobne pogoje.


hvala za popravek..sem skopiral iz neke druge strani

Ne razumem... V besedilu je protislovje? Enkrat piše, da ostaneš lastnik intelektualnih pravic, v 2. odstavku pa da je zadeva dejansko "free for all" in lahko Google in njihovi partnerji delajo s podatki kar želijo. Spet 3. pa da samo z namenom izboljšanja storitev (ker "publicly display" je del procesa izboljšave, ne :rolleyes:).
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

dev ::

Vse tiste, ki skrbi intelektualna lastnina datotek, ki jih nalagate na cloud, ne vem zakaj ne uporabljate Wuala. Uporablja client side encryption in oni niti ne vejo kakšne podatke imaš ti na njihovem cloudu.
Za mene že precej časa top zadeva, kjer ti njihov program omogoča še samodejni backup, sync map, sharanje, skratka vse kar hočeš, pa še space so nadgradili na 5GB pred kratkim.
Če kdo rabi, se naj z mojem refferalom prijavi in dobi že od začetka 6GB: http://www.wuala.com/referral/3NA7BHGJH...
(vsak invite, ki ga narediš, ti pa še dodatno dodajo 250MB :D)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Phantomeye ::

Zmajc je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

zanimivo, uspelo mi je napovedat, da bo google drive v bistvu nadgrajen google documents.


Saj ni nobenega smisla, da docs furajo vzporedno z drive, to ne rabiš bit glih atomski fizik da napoveš. ;)


Jaz sem si google drive (še pred prihodom opcije nalaganja *.* datotek v gdocs) cisto drugace predstavljal :P

VelikiTun ::

Ostajam na Dropbox, Google Drive mi ne ponuja nič kar bi bilo vredno prehoda. No, morda bi občasno koristila možnost ogleda določenih dokumentov direktno v brskalniku.

AgiZ ::

Kaj pa kaka domaca verzija tega obstaja?
Nekaj v smislu da si doma namestim server ki zna podobno kot tu sinhronizirati datoteke, po moznosti se kaka dodatna storitev?
To bi mi bolj odgovarjalo kot pa zaupanje podatkov velikanom.

mn ::

AgiZ je izjavil:

Kaj pa kaka domaca verzija tega obstaja?
Nekaj v smislu da si doma namestim server ki zna podobno kot tu sinhronizirati datoteke, po moznosti se kaka dodatna storitev?
To bi mi bolj odgovarjalo kot pa zaupanje podatkov velikanom.

Poglej si ownCloud. Je pa Google tudi močno podražil prostor. Prej si dobil 80GB za 20USD letno, sedaj pa 100GB za 2,5 USD mesečno!

VelikiTun ::

Nekaj možnih rešitev v temi Privat "Dropbox" .

dev ::

http://wualablog.blogspot.com/2012/04/o...

Ne vem zakaj ne morm editirat prejšnga posta :s No v glavnem, še nekaj na to temo.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

VelikiTun ::

Zanimiva primerjava z večino konkurence: http://www.theverge.com/2012/4/24/29549...

JesusChrist ::

paliskic je izjavil:

Vaš Google Drive še ni pripravljen piše meni.


Meni tudi - ob lastni domeni. Ampak sem "dolpotegnil" za androida pa mi deluje...
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Phantomeye ::

mn je izjavil:

AgiZ je izjavil:

Kaj pa kaka domaca verzija tega obstaja?
Nekaj v smislu da si doma namestim server ki zna podobno kot tu sinhronizirati datoteke, po moznosti se kaka dodatna storitev?
To bi mi bolj odgovarjalo kot pa zaupanje podatkov velikanom.

Poglej si ownCloud. Je pa Google tudi močno podražil prostor. Prej si dobil 80GB za 20USD letno, sedaj pa 100GB za 2,5 USD mesečno!


Jaz sem bil živčen zaradi teh podražitev. Do zdaj je bilo 20GB = 3.7€/year (5$), zdaj je pa 22€/yr (30$). Sicer 22€ na leto ni veliko, ampak je pa preveč, sploh če plačuješ bolj zaradi rezerve.

Potem sem pa zvedel, da dokler ne spreminjaš paketa, dokler nimaš prazne vise na dan plačila in/ali dokler maš na google wallet vezano kartico... lahko obdržiš stari paket (until the end of time. vsaj za enkrat)

poweroff ::

Huh, malo bo treba raziskat kako točno dela EncFS na poljubnih folderjih. To bi znala biti fina rešitev.
sudo poweroff

RejZoR ::

terencehill je izjavil:

Ce ze omenjat Google drive, potem se napisite novico za Microsoft Skydrive, ki ga je tudi izdal predkratkim.


To pa sploh ni res, ker SkyDrive uporabljam že zelooooo dolgo. Mislim da od prvega testiranja dalje. Celo kot loyal user sem dobil ponudbo, da si iz trenutnih 7GB brezplačno povečam na 25GB. Fancy.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Gregor Spagn ::

RejZoR je izjavil:

terencehill je izjavil:

Ce ze omenjat Google drive, potem se napisite novico za Microsoft Skydrive, ki ga je tudi izdal predkratkim.


To pa sploh ni res, ker SkyDrive uporabljam že zelooooo dolgo. Mislim da od prvega testiranja dalje. Celo kot loyal user sem dobil ponudbo, da si iz trenutnih 7GB brezplačno povečam na 25GB. Fancy.


Najverjetneje je imel v mislih skydrive aplikacijo za pc ;) ki je 4 dni zunaj

https://apps.live.com/skydrive

BigWhale ::

SlimDeluxe je izjavil:


Ne razumem... V besedilu je protislovje? Enkrat piše, da ostaneš lastnik intelektualnih pravic, v 2. odstavku pa da je zadeva dejansko "free for all" in lahko Google in njihovi partnerji delajo s podatki kar želijo. Spet 3. pa da samo z namenom izboljšanja storitev (ker "publicly display" je del procesa izboljšave, ne :rolleyes:).


V bistvu pise samo to, da jim das pravico, da te vsebine oni servirajo tebi in pa tistim, katerim ti dovolis. Podatke katere zbirajo pa zbirajo ze tako ali tako.

Phantomeye je izjavil:

Jaz sem bil živčen zaradi teh podražitev. Do zdaj je bilo 20GB = 3.7€/year (5$), zdaj je pa 22€/yr (30$). Sicer 22€ na leto ni veliko, ampak je pa preveč, sploh če plačuješ bolj zaradi rezerve.

Potem sem pa zvedel, da dokler ne spreminjaš paketa, dokler nimaš prazne vise na dan plačila in/ali dokler maš na google wallet vezano kartico... lahko obdržiš stari paket (until the end of time. vsaj za enkrat)


Prevec? Za prakticno 99.999% uptime z redundanco verjetno precej blizu 100%, brez strahu izgube podatkov?

Preseli se v Neverland, bos imel vse zastonj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Phantomeye ::

BigWhale je izjavil:


Prevec? Za prakticno 99.999% uptime z redundanco verjetno precej blizu 100%, brez strahu izgube podatkov?

Preseli se v Neverland, bos imel vse zastonj!


Nisem vedel, da imajo v neverlendu takšno tehnologijo. V bistvu sem mislil reč, da je ZAME preveč, za prostor, ki ga ne rabim. Je pa fino, da ga imam na voljo.

V primeru, da bi ga pa zares potreboval, pa 20€ na leto je poceni ja.

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

Lahko nekdo od vas, ki ste testirali poveste kaj ima Google drive kar Dropbox nima (razen tisto nekaj več prostora, ki pa sem ga tako presegel na Dropboxu z invitationi)?
Nič nimam proti googlu, a dokler obstaja možnost, da se mu izogiba bom to počel brez dvoma, nikdar nisem maral popolnega monopola, še manj pa da bo google vse za kar imam računalnik, to se bo nekega dne obrnilo zagotovo, ko bodo vse te storitve začeli izkoriščati, tako da jih bomo plačevali (da neomenim vse mogoče podatki, ki jih dobijo; tu je tudi Dropbox sicer nezanesljiv)

VelikiTun ::

Največja prednost se mi zdi ogled datotek znotraj brskalnika in je tudi edini razlog, da bi morda presedlal z Dropboxa.

Zmajc ::

Očitno bo trajalo nekaj časa da Drive vklopijo za vse uporabnike.

"Google Drive is being rolled out over a period of several weeks. We expect to finish the transition from the Google Documents List to Google Drive by early summer (2012)."

VIR: http://support.google.com/a/bin/answer....

Phantomeye ::

Kurzweil je izjavil:

Lahko nekdo od vas, ki ste testirali poveste kaj ima Google drive kar Dropbox nima (razen tisto nekaj več prostora, ki pa sem ga tako presegel na Dropboxu z invitationi)?
Nič nimam proti googlu, a dokler obstaja možnost, da se mu izogiba bom to počel brez dvoma, nikdar nisem maral popolnega monopola, še manj pa da bo google vse za kar imam računalnik, to se bo nekega dne obrnilo zagotovo, ko bodo vse te storitve začeli izkoriščati, tako da jih bomo plačevali (da neomenim vse mogoče podatki, ki jih dobijo; tu je tudi Dropbox sicer nezanesljiv)


Googlove storitve nikoli niso bile zastonj. Saj denar ni edina 'valuta' za plačevanje.

enota13 ::

smash je izjavil:

Look at these Terms of Service:
...
So imagine this - all of the chrome laptop is Google cloud based... you spend years working on your doctoral thesis or dissertation and you do so in your wonderful chrome laptop, and suddenly it appears published by someone else before you even have a chance to defend it and get your degree. It is entirely possible for them to do that based on their TOS.

Phantomeye je izjavil:

Googlove storitve nikoli niso bile zastonj. Saj denar ni edina 'valuta' za plačevanje.

S svojimi TOS Google v bližnji prihodnosti meri na pooblastila za delovanje v podporo javnim upravam. Svoje storitve bo prodajal v paketu s spektrom osebnih podatkov slehernika. Ta hlebec zelo diši in lobiji bodo ob določenem času dovolj močni in okvirji dovolj trdno postavljeni, da bodo ustrezni sporazumi stopili v veljavo na globalni ravni. Takim poskusom smo že danes priča.

Politika, ki jo Google arogantno uveljavlja z vsako svojo novo storitvijo se v našo zasebnost zajeda kot parazit. Kje so vzroki za to? Kakšen je namen takšnih pogojev uporabe? Z njimi se je uporabniku zelo enostavno sprijazniti. Potrditev kljukice in pritisk gumba v oknu brskalnika ne deluje prav nič obligatorno v primerjavi z ročnim podpisovanjem dokumenta. Googlu ter še marsikomu je takšno ravnanje uporabnikov pisano na kožo. To brezbižje, ki je razvidno tudi iz tukajšnjih komentarjev, približuje trenutek, ko bo delavec na javni upravi lahko tvojo davčno številko povezal z "uporabi svojo domišljijo", hitreje kot si želimo in zavedamo. Še več, delo bo opravila kar Googlova aplikacija "Rank the bastard", ki bo poskrbela za ustrezno klasifikacijo v družbeno lestvico. Klasifikacijo bodo privzeto podedovali tudi tvoji potomci, ne glede na starost. Vlade bodo imele upravljanje z družbo v mezincu, tudi na izdatke upravljanja bo vpliv ugoden. To pa je tudi prva prioriteta inštitucije. Človekove pravice, morala in etika so bile zakopane na smetišču že dolgo pred uvedbo ločenega zbiranja odpadkov.

V smeti z Drive-om. Obstajajo družbi manj škodljive alternative:
Dropbox
DuckDuckGo We don't track or bubble you!

popravek: dodan citat

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Kurzweil ::

@enota13, evo točno nekaj podobnega sem mislil, tudi jaz prej s svojim postom. Dokler imam možnost stran od googla oz. uporabiti dejansko isto storitev drugje bom to storil. Že v moji burni domišljiji si nemorem zamisliti, kaj bo ko bo vse od googla (operacijski sistem, breskalnik, mail, socialna omrežja, oblačno sranjevanje na 1001 in 1 način, dejansko vse,...). Da še enkrat povdarim nič nimam proti googlu, prav nasprotno brez njega marsičesa nebi imeli. Ampak najbolj jasna stvar, ki se je pokazala kot škodljiva v računalništvu (tako software ali hardware) je monopol, zaradi česa smo uporabniki bili vedno stišani v kot ali so bile cene vedno bolj visoke, ker ni bilo konkurence.

Samo poglejte si kaj je lobij proizvajalcev trdih diskov naredil v zadnjem letu, ko ni zdrave konkurence - diski so enkrat dražji!

...in enota13 tudi jaz uporabljam DuckDuck go search engine, še naprej bom Dropbox, bom pa še jaz dodal eno slikico tako kot ti:

Srfajmo anonimno v omrežju TOR

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

enota13 ::

@Kurzweil
Zašli smo z debate o Drive-u. Upravičeno, saj je Googlova platforma namenoma tako razvita. Ali jim je zadeva ušla z vajeti, ker jih srbijo mastni prsti ali se je izrodila zaradi drugih vzrokov, na to nimamo direktnega vpliva. Posrednega pa. Torej še en predlog kako se izogniti špijonaži. Anonimnost s Sumrandom deluje blagodejno.

Sumrando

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

hojnikb ::

a ve kdo ko že ma tale drive, če ma zadeva tut web ui al gre vse preko aplikacije ..

sicer pa men še vedno ustreza mediafire, res pa je da nimam za sync.. (ker v bistvu ne rabim, ker mam doma svoj "cloud" ki je dosti hitrejši ..:) )
#brezpodpisa

Lonsarg ::

hojnikb je izjavil:

a ve kdo ko že ma tale drive, če ma zadeva tut web ui al gre vse preko aplikacije ..


Google Drive = Google Documents, torej....

Sam so pa podražil, 20GB je prej stalo 5dolarjev, zdaj pa 25GB stane 30dolarjev na leto, malo huda.


Jaz imam to srečo, da imam še od prej 5dolarjev/leto za 20GB paket zakupljen in sem našel, da lahko obdržim staro ceno, vkolikor nič ne tipam in vse pustim pri miru.

Glede na te podražitve, ga Microsoft Skydrive res zmaga cenovno, tut če ne dobiš 25GB free ampak 7GB.


Zdaj edino kar bi meni bilo všeč, je Picasa integrirana v Drive, da bi lahko dostopal do slik v Picasi iz Gdriva.

Rias Gremory ::

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Redorange ::

hojnikb ::

heh men so ga že vklopl. ;)
#brezpodpisa

JayKay ::

tisti ki nabijate o TOS:
http://www.theverge.com/2012/4/25/29738...

point:"Looking at some of Google's competitors, it's clear that they need the exact same permissions -- they just use slightly more artful language to communicate them."

edit: moj backup solution

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

mtosev ::

več spaca kot ti ga dajo pri dropboxu.cool
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

matrix2 ::

moj cloud je edino dodatnih 2TB SATA3, od tu naprej podatki ne gredo....

Phantomeye ::

Jaz sem ga tudi danes dobil. Ne vem ali mi je bilo namenjeno ali pa je zahtevek po Drive-u pohitril proces.

ful mi je všeč, ker imam 25 GB prostora. Manjka pa ena pomembna stvar, ki jo ima dropbox. "Get public link".


pa mau mi je slabo, ko vidim v kakem kaosu so moji dokumenti v drive-u :P
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoftov oblak OneDrive prinaša več prostora

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
4910088 (6119) Mr.B
»

Google Apps za šole z neomejeno kapaciteto

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
186309 (4406) Gandalfar
»

Microsoft preobrazil SkyDrive v OneDrive (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5316345 (13345) LJ4L
»

Gmail, Google Drive, Google+ skupno s 15 GB prostora

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
207707 (5748) noob96
»

Google Drive je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6226492 (21850) bond007

Več podobnih tem