» »

Napajalnik za 50 eur

Napajalnik za 50 eur

blackbfm ::

Kater napajalnik za 50 eur (niti centa več) in kje ga kupit? Iščem čim boljši price/performance. Rabim danes ali jutri, tako da ne mi s kakšnimi tujimi trgovinami:)

Janac ::

KOLK WATOW?

blackbfm ::

Ja verjetno čim več:D Nisem čisto na tekočem pa nočem kakšne shitty serije, velik denarja pa slab napajalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Janac ::

blackbfm ::

tole mi je všeč sicer samo s poštnino pride čez budget, pa še hitro ga rabim

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Janac ::

tole je dober nakup

blackbfm ::

Tega corsaira sm gledu, samo se mi zdi malo švoh..sam vidim če hočeš malo več se je treba kar skeširat. Ma hec je ker ne kupujem zase (zato ne smem čez budget) pa ne bi rad da bi računalnik klecnu če bi kdaj v prihodnosti vtaknil malo močnejšo grafo not.

mtosev ::

za 50e dobiš max 500w dobrega proizvajalca. maš pa razne Inter-tech in lcje kateri imajo dosti praznih wattov za 50e
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Janac ::

kaj pa moj predlog?

popster ::

tudi tegale si oglej..

Kurzweil ::

Če poveš kakšen CPU imaš in katero grafično bi bil pravi balzam, potem bi dejansko vedeli koliko rabiš približno W napajanik.

Tole kar je mtosev dal sicer ni slab napajalnik, prav nasprotno za ta budget se zelo težko najde kaj podobnega, ampak glede na to da sem ga imel priložnost probati podobno kot tega, ki ga jaz predlagam in po statistiki, ki se vodi v servisu, kaj je prišlo večkrat nazaj ti povem da je tisti mtosev Corsair precej v višji frekvenci vračanja v servis, poleg vsega je zelo naivno razmišljati tako a če je firma pa bo že držalo, v veliki večini je tako da pri low-budget stvareh se slika povsem obrne in samo ime proizvajalca ni kaj velika referenca.

Kakorkoli, kaj je prednost tega kar jaz predlagam, da argumentiram:
- eno leto več garancije
- večja moč = bolj stabilno delovanje računalnika, 450W napajalnik pa je ravno tako "močen" (ravno na tisti meji) da ob nakupu katere koli grafične novih serij lahko spet menjaš napajalnik
- je precej tišji, kot že sama deklaracija pove, ti povem da tudi v praksi ni primerjave med njima
- in kot že prej rečeno taisti Corsairi se vračajo v servis bolj od teh Sharkoonov

... če imaš kakšne pomisleke, pa je seveda odločitev povsem tvoja. Pravtako nisem iz Mlacoma, tako da lahko kupiš kjer hočeš, kar se mene tiče ;)

Janac ::

mojega kupi!

Kurzweil ::

Evo js sem tut mnenja:
1. Janac
2. Kurzweil
3. mtosev

Janac ::

moj je 450w...

blackbfm ::

Če poveš kakšen CPU imaš in katero grafično bi bil pravi balzam, potem bi dejansko vedeli koliko rabiš približno W napajanik.


Vsak bi bil sposoben poganjat trenutni sistem, je pa možnost nadgradnje v prihodnosti zato bi dal rad čim boljšo stvar notri če se že menja.

moj je 450w...


Ja tvoj je super, samo nevem kje naj ga dobim jutri v Ljubljani (za 50e):)

Kurzweil ::

Kako, če pri tvojem piše da je 550w
Ta, ki sem ga pa jaz navedel pa je zanj značilno da ima dinamično od 470W do 660W, kar pomeni da se ne forsira oz. je varčen (če koga to sploh zanima) zaradi tega regulatorja pa ima zares kvalitetne tudi kondenzatorje, kar je največkrat razlog da gre vragu (če seveda redni čistiš prezračevanje in ventilator)

Janac ::

Wattage(W):450W

Kurzweil ::

Če iščeš po ceneje.si ga boš v LJ edino dobil v Mlacomu za 63€, kar je še en dokaz da ta ceneje.si ni relavanten saj so gor samo podjetja, ki plačajo, dejansko je pravo zavajanje.

Samo res Janac, zakaj pa v naslovi produkta potem piše da je 550W v opisu pa 450W :D no, da na hitro povem, pred leti ko sem šaltal na grafično 460 GTX ni bil napajalnik niti slučajno dovolj, če vzameš tega si si zagotovil, kot sem že prej rekel da boš ob menjavi z malce bolj resno grafično kartico še enkrat kupoval napajalnik

Janac ::

ja nevem zakaj pise 550w v naslovu...

Robi :P ::

cewapcic ::

Kateri napajalnik pa meni svetujete za tam okoli 70 - 80 EUR?
Bo pa notri tale grafika
Pa nek tnov intelov procesor, pa ne bo se nič navijalo...
Sem razmišljal, da bi vzel kak LC power, samo se mi zdi to bolj cheap, so corsair mogoče bolj kvalitetni?

Janac ::

Kurzweil ::

Janac opažam da si nek fan XFX Core Edition napajalnikov, so v praksi res tako dobri? ...ker iskreno rečeno še nism imel kontakta z njimi, glasnost? življenska doba? upam da ne predlagaš na osnovi enega lastnika?

Robi :P ::

Kurzweil ::

Lahko kdo pove, kaj pomeni tako v Janac-ovem kot sLo TigerMaNovem predlogu v naslovu napajalnikov "80+ Bronze"

+80 česa/kaj?
Bronze? barve je sicer črne, gre to morda za kake budget razrede, morda bronze, silver, gold ali kaj podobnega ?

VelikiTun ::

Učinkovitost.

80 PLUS @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

VelikiTun je izjavil:

Učinkovitost.

80 PLUS @ Wikipedia


Verjetno je to spet ena od tistih stvari, kjer prišparaš 3,22€ na leto >:D

Janac ::

Kurzweil je izjavil:

Janac opažam da si nek fan XFX Core Edition napajalnikov, so v praksi res tako dobri? ...ker iskreno rečeno še nism imel kontakta z njimi, glasnost? življenska doba? upam da ne predlagaš na osnovi enega lastnika?








VelikiTun ::

Kurzweil je izjavil:

VelikiTun je izjavil:

Učinkovitost.

80 PLUS @ Wikipedia


Verjetno je to spet ena od tistih stvari, kjer prišparaš 3,22€ na leto >:D
Ne, nima blage veze z varčnostjo.

Wrop ::

VelikiTun je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

VelikiTun je izjavil:

Učinkovitost.

80 PLUS @ Wikipedia


Verjetno je to spet ena od tistih stvari, kjer prišparaš 3,22€ na leto >:D
Ne, nima blage veze z varčnostjo.



Kako da ne?

Kurzweil ::

VelikiTun je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

VelikiTun je izjavil:

Učinkovitost.

80 PLUS @ Wikipedia


Verjetno je to spet ena od tistih stvari, kjer prišparaš 3,22€ na leto >:D
Ne, nima blage veze z varčnostjo.


Glej na wikipedii piše takole:
thus reducing electricity use and bills compared to less efficient PSUs


Sedaj pa mi ti razloži v čem je potem stvar oz. na čem se pozna, tako po domače če gre, res me zanima ! >:D

VelikiTun ::

Jasno, učinkovitejši napajalnik ima manj toplotnih izgub in posledično ob enaki moči porabi manj energije.
Z vidika kupca se gre pri tem za to, da nek 400W napajalnik res lahko "dobavi" oglaševano moč in ne le 300W, ostalo pa gre v nič.

Zgodovina sprememb…

cewapcic ::

Janac je izjavil:

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Hvala za tale nasvet, bom vzel tega.

Kurzweil ::

@Janac, in točno zaradi slik, ki si jih navesil gor, sem povdaril že v 1. postu nekaj, da ime podjetja v veliki večini ne pove veliko, ko dogovorim o LOW profile hardware, kvaliteta in vrhusnkost, kot jo doseže kakšno podjetje se vidi pri MID in HIGH profile strojni opremi, na kar apelirajo tudi tvoje slike. Poleg vsega kaj imaš to zaen vir, te nagrade se dejansko lahko kupijo, ali pa jih je odbil proizvajalec za eno serijo ali en model leta 1990. Poleg vsega bi bilo videt koliko so vrednosteni naprimer ostali predlogu tu gor, tako relavantno. Naveszadnje tudi poleg vseh slikic, ki si jih nalimal gor ne vidim ravno neke golden nagrade za best blabla, kot rečeno tisto kar si nalimal ne leti na tele napajalnike za 40-50€

VelikiTun ::

V Google pač vpiši model napajalnik in dodaj review, pa si oglej teste.

blackbfm ::

Corsaira sem vzel. Tisti sharkoon nevem, če bi bil tako v redu bi ga imela še kakšna druga trgovina, ga pa praktično nikjer ne najdeš razen pri mlacom:P Pa tudi nekih reviewov ni na netu kar me moti. Verjetno je čisto spodoben napajalnik, ampak vseeno zdaj je kar je. Pa corsair ima 3 leta garancije, ne eno leto kot je zgoraj omenjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

xbit ::

Živjo!
Jaz bi pa mel eno vprašanje. In sicer za računalnik sem kupil malo močnejšo grafično kartico, ki pa potrebuje 400W napajalnik. Prej nisem bil pozoren, da je moj napajalnik premalo močen za grafično. Sedaj me pa zanima, če bi močnejši napajalnik, kaj škodoval preostali strojni opremi, če bi dal v računalnik močnejšega npr. 400W. Sumim, da je s tem povezan tudi problem, da ko v računalnik namestim grafično kartico zvok kar izgine in ga ni na noben način možno dobit iz računalnik. Pa tudi vse aplikacije povezane z uravnavanjem zvoka so "onemogočene".
Grafična pa je Nvidia Geforce GT 440 DDR3 2GB
Xbit

hojnikb ::

kak napajalnik pa maš zdej ?
Teta grafa, glede na to da nima dedicated 6pinskega prikjučka, bi mogla delat na praktično vsakem napajalniku..

premoćn napajalnik ne bo naredu nobene škode, bo pa naredu škodo nekvalitetn napajalnik..
#brezpodpisa

xbit ::

HP Compaq dc5750 Business PC
Power Supply:
300-watt BTX power
supply - Passive PFC
115v/230v line switch

Operating Voltage Range
90 to 132VAC, or 180
to 264VAC

Rated Voltage Range
100 to 127VAC, or
200 to 240VAC

 HP Napajalnik

HP Napajalnik

Xbit

mtosev ::

hmm btx. mislim, da boš rabil btx napajalnik in ne navaden atxov napajanik.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Janac ::

mtosev je izjavil:

hmm btx. mislim, da boš rabil btx napajalnik in ne navaden atxov napajanik.

prosim pojasnilo.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Janac ::

jaz imam enega takega doma 250w :))

hojnikb ::

kašne so pa specifikacije tga komap ..
Će ni nwm kaj, prodaj pa nabav neki takega z normalno atx plato in uporab to grafo...
#brezpodpisa

IvoJan ::

Če koga zanima odličen PSU za nizko ceno :) ga imam doma in je res kvaliteten.
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

AngelOfDeath ::

edit: Slovnica

cen1 ::

IvoJan je izjavil:

Če koga zanima odličen PSU za nizko ceno :) ga imam doma in je res kvaliteten.
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Tega tudi sam gledam za moj prihodnji build in zgleda da ma vse-modularne kable, poceni in dovolj zmogljivosti za povprečen sistem.

Koliko časa ga pa imaš? In kako je z glasnostjo ventilatorja itd?

IvoJan ::

zaenkrat ga imam komaj 2 tedna :) ampak mi tudi slucajno ni zal 60€ :) sploh ze zaradi kvalitetne izdelave ki je na nivoju dosti drazjih corsairov.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

cen1 ::

Aha, bom skoraj gotovo vzel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cen1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
617159 (5605) miraldi
»

Sestava računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
4811742 (10256) Pomaranckar
»

Komponente novega namiznega PC-ja

Oddelek: Kaj kupiti
303440 (2783) stock
»

Kateri napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
466539 (5414) rkajtn
»

nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
141718 (1492) svetetko

Več podobnih tem