» »

Diagnosticno orodje za graficno kartico

Diagnosticno orodje za graficno kartico

Kurzweil ::

Torej stvar je sledeca, imam graficno kartico Asus 460 GTX in me zanima, ce obstaja kaksno diagnosticno orodje, kot obstaja za RAMe, procesorje, diske,.. kajti sem v Live razlici operacijske sistema, kjer sem ze testiral procesor, rame in deloma tudi maticno plosco. Pa me zanima ce obstaja torej kaksen diagnosticni program, ki bi ga pognal v sistemu (da ni bootable) in je po moznosti se zastonj, da bi mi testiral graficno (shader, rame, procesor in vse kar je mozno...)?

hvala

69charger ::

Zaženeš nek grafični test npr. Furmark, 3d Mark, ... in opazuješ za artefakte oz. errorje.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

hojnikb ::

Al pa igraj kako bol zahtevno igro in se bo hiter vidl če je ok.
#brezpodpisa

Kurzweil ::

Sej pravim, v sistem ne pridem, ker se sistem ne postavi. Poganjam preko live CDja in mi graficno spusti mimo ravno toliko da je v nekem VGA stanju, kar pomeni da razni Future in 3d marki ne pridejo v postev. Predvsem bi rad neko orodje, s katerim bi znotraj sistema (instaliram lahko), torej brez bootable zadev graficno testiral... glede na to da obstaja za vso ostalo strojno opremo software za testiranje bo tudi za GPU kaj obstajalo?

Dr_M ::

Ne bom trdil, da ne obstaja, ampak jaz ga se nisem srecal. Pomoje je zelo malo moznosti, da bi lahko testiral posamezne dele graficne kartice.

Kurzweil ::

Ze kar tezko verjamem, da to nebi obstajalo, bi pa z veseljem probal z drugo graficno kartico pa je nimam kjer dobit.
Ce smo ze ravbi pri teh orodjih, kaj pa bi svetovali za diagnosticiranje matince plosce ?

Riff ::

probaj grafično pri kolegu pa bo prec jasno ali je kriva grafična ali kaj drugega

SimplTech ::

To kar želiš narediti lahko narediš v kombinaciji Kubuntu (PC Linux, ali drugi linux z KDE) v live varianti + Passmark's BurnInTest for Linux.

Namreč BurnInTest vsebuje tudi test za grafično (2D Graphics in 3D Graphics (Open GL)). Mogoče ti to ustreza. Več pa lahko prebereš tukaj: link


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Software za test strojne opreme

Oddelek: Programska oprema
61057 (849) blackbfm
»

Računalnik se ugasne med igranjem igric! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
577432 (4304) engelman
»

je grafična fuč

Oddelek: Pomoč in nasveti
111040 (842) nitro2
»

Računalnik zmrzne ter se restarta.

Oddelek: Pomoč in nasveti
151282 (1058) farko
»

Sesuvanje win2k - mrxsmb.sys

Oddelek: Operacijski sistemi
332075 (1598) Bx

Več podobnih tem