» »

Težave z računalnikom

Težave z računalnikom

D_u_H_e_C ::

Zdravo. Sosedov računalnik ima sledeče težave, katerih pa nekako nisem uspel odpravit.
Sumil sem, da mu je crknila grafična kartica, katera se je nato izkazala, da res ne dela. Nabavili smo drugo, nvidoa gtx 550ti. Kolikor sem gledal bi jo matična mogla podpirat (MSI k9n neo v3)
Ko vklopim računalnik se ne zgodi nič, ekran je zmeraj v stanju pripravljenosti. Piska ne nič. Na žalost nimam doma nobene druge kartice, da bi probal če je problem v sami kartici. Če dam nazaj staro kartico se ekran takoj vklopi, ampak pač so same barvne črtice levo/desno...
Sedaj pa me zanima, a je možno, da se kartica pa matična ne štekata? al je možno da bi še šla reža za grafično na plati rakom žvižgat? Ker nimam več ideje kaj naredit, vas prosim za pomoč!
Lp

Janac ::

napajalnik?

shadeX ::

poglej če si priklopil napajanje v grafično kartico. ( enkrat sm jaz to spustu )

D_u_H_e_C ::

Grafična nima posebej napajanja. Kaj pa bi lahko mel napajalnik tu veze? Da bi bil prešvoh al? Ker napajalnik je 480 al 500w, pri grafični piše, da more bit minimum 400w, tak da je še fora. Če nebi napajalnik delal, pa dvomim da bi sploh vse ostalo zagnalo, ali?

Janac ::

probaj z drugim napajalnikom

graficna ima posebaj napajanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

shadeX ::

napajalnik je zaenkrat zadosti močan če je 500W. Slika bi se morala pokazati. sploh pa ugotovil sem kaj je narobe:

-Matična:

http://www.msi.com/product/mb/K9N-Neo-V...

"Slots
1X PCI Express x16 slot
2X PCI Express x1 slots
3X PCI slots, support 3.3V/ 5V PCI bus Interface"


To je pa tvoja grafična ki jo ima prijatelj a ne ?

http://www.mimovrste.com/artikel/263009...

vodilo PCI Express 2.0

Če zgoraj navedeni podatki držijo, matična ne podpira PCI Express 2.0. Če jo je prijatelj kupil na mimovrste ali v katerikoli spletni trgovini ima 15. dnevni rok da grafično vrne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

amigo_no1 ::

napajalnik je zaenkrat zadosti močan če je 500W.

500W na katerih linijah 8-) ?

Janac ::

za tak pc si kupil premocno graficno, pa graficna bi mogla biti zdruzljiva tudi z starejsimi pci expresi

shadeX ::

amigo_no1 je izjavil:

napajalnik je zaenkrat zadosti močan če je 500W.

500W na katerih linijah 8-) ?


500W je zadosti močan da bi vsaj sliko upalil če ne drugega. zato je napajalnik tukaj popolnoma izključen. če je napajalnik prešvoh bi se pokazalo zgolj med delovanjem samega računalnika ( obremenitve..itd)

D_u_H_e_C ::

Tole sem tut sam sumil, ampak po zagotovilih prodalajca v comshopu bi moglo grafično podpirat.... Drugače pa ni enaka grafična tole!. Ta je z enim ventilatorjem, kupljena pa z dvema
http://www.mimovrste.com/artikel/263000...

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

In kateri napajalnik imaš ? Koliko je star ?
Imel sem že v rokah "450W" napajalnik, ki ni mogel furati dveh diskov hkrati in ene povprečne grafične (nvidia 7600gt) ?

Janac ::

ni priklopil dodatnega napajanja no

shadeX ::

amigo_no1 je izjavil:

In kateri napajalnik imaš ? Koliko je star ?
Imel sem že v rokah "450W" napajalnik, ki ni mogel furati dveh diskov hkrati in ene povprečne grafične (nvidia 7600gt) ?


Ma kaj imate tok s temi napajalniki. For god's sake. Sam imam:

radeon hd4800
4gb rama
quad core q6600
500gb disk

in še tono naprav priključenih na pc in mi vse skupaj vleče ( z monitorjem vred ) ob bremenitvi ( poslušanje muzike in igranje iger ) 220 W.

Janac ::

Janac je izjavil:

ni priklopil dodatnega napajanja no

D_u_H_e_C ::

Janac je izjavil:

Janac je izjavil:

ni priklopil dodatnega napajanja no

Kaj ti naj narišem, da nima dodatnega napajanja?

shadeX ::

sistemske zahteve Napajalnik z vsaj 400 W izhodne moči
1 x 6-pinski napajalni konektor

IMA!!!

http://www.mimovrste.com/artikel/263000...

Janac ::



JAZ VIDIM DA IMA!!!!!!

D_u_H_e_C ::

Uf, se opravičujem! Tole sem pa spregledal... Malo bolj je skrito kot pri moji grafični, pa nisem opazo... Hvala
Janac, pardon

Janac ::

Porocaj ce bo delovalo :)

D_u_H_e_C ::

Dela! Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Abit IP35-E matična in GeForce GT 640 grafična

Oddelek: Pomoč in nasveti
131499 (1383) opeter
»

Katerega proizvajalca grafične izbrati (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644569 (3862) einstein :P
»

Sestava računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
138061 (7886) sostarpof
»

Namizni računalnik za odbelavo video-audio (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10014106 (12586) fuzia

Več podobnih tem