» »

HDD Maxtor - so me na servisu nasrali?

HDD Maxtor - so me na servisu nasrali?

Maxtor ::

Imam disk Maxtor 40GB 7200 o/min (6L040J2). Disk je postal naenkrat glasen. Pa sem ga šel formatirat in se je pri 6% ustavil za nekaj časa in parkrat je škrtnilo v njem, nato pa je nadaljevalo s formatiranjem. Zato sem šel naredit teste z PowerMax-om in je javil napake pri S.M.A.R.T. testu ter priporočal low level format. Ko sem naredil low level format napake sicer ni več našlo, vendar je disk bil enako glasen še naprej, zato sem ga nesel na servis.
Na servisu mi ga niso hotli menjat in so rekli, da je disk tihi in da je vse OK z njim. Ko ga prinesem domov je disk res bil precej tišji. Še enkrat naredim vse teste in preverim bad sectorje pa je vse OK. Tudi sparticioniral in sformatiral se je brez težav.
Sedaj sem pomislil, da so disk morda oni stišali s kakim programom (sem slišal da se to da naredit) in rekli da je vse v redu, da niso rabili menjat. Zanima me, kako bi jaz preveril, če je moja domneva pravilna.
Na Maxtorjevi strani nisem našel nobenega programa v vezi s tem. Prosim za kaki nasvet.

LP

Boky ::

Obstaja "Acoustic Management Utility". Najdes ga tukaj.. Posredno lahko ugotovis, ce so ti disk utisali tako, da pozenes HD-tach. Ce je dostopni cas okrog 11ms potem je Acoustic Management isklopljen in disk deluje z polno hitrostjo. Sicer pa najbolse, da preiskusis z programcom, ki ga najdes na zgornjem linku!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

Maxtor ::

Še eno vprašanje. Ali lahko kaj škodi disku, če mu spreminjam glasnost? Je disk zato prirejen?

Boky ::

Ne. Ko ga das v tihi nacin delovanja, disk malce pocasneje(in kao tisje) premika glave. Tukaj imas nekaj o tem. Sicer ni isti disk, je pa enaka tehnologija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

kuglvinkl ::

Par dni nazaj sem objavil temo, kjer je opisan guide in razloženo ozadje. Prebrskaj med mojimi temami.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opozorilo za disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
396152 (5455) fr4nc
»

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

Oddelek: Strojna oprema
404218 (3200) amigo_no1
»

Reklamacija diska maxtor 80GB in zajebancija s strani prodajalca

Oddelek: Pomoč in nasveti
364201 (3404) SepoX
»

trdi disk okvara

Oddelek: Strojna oprema
121565 (1293) Nande
»

Problem Hard disk za strokovnjake za win2k

Oddelek: Strojna oprema
221622 (1290) Alec999

Več podobnih tem