» »

Menjava PCja

Menjava PCja

Temo vidijo: vsi
1
2
»

DeFacto21 ::

tec je izjavil:

69charger je izjavil:

Nevem če imaš ravno potrebo po Quadro, vsaj po moje bi rajši vzel GTX560/570 odvisno od budgeta. Zraven pa daš neko rabljeno 9600gt ali pa kaj podobnega,pa imaš lahko še za Physx in še 2 monitorja.


Sej quadro 600 je 150€. To je vstopni model quadro kartic. Naslednja je pa že 400€. Pomoje dobra izbira, glede na moje področje dela. Ma ne bom več študiral, quadro 600 in še eno bom dal (al bom par ka to, ki imam sedaj ponucal) in to bo to.

Me pa zanima, če se mi splača 32gb rama dat?

Mislim da je to samo metanje denarja stran. 16gb rama ti bo popolnoma zadoščalo.

69charger ::

16gb RAMa je povsem dovolj za domačo uporabo, pa tudi plate za večje količine so dražje. Katero grafično pa imaš trenutno? Ker če kupiš osnovno Quadro je zelo majhna razlika med navadnim Geforce-om.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

tec ::

Zaradi rama sprašujem zato, ker pri uporabi 4 monitorjev imam tudi x4 programov odprtih. Normalno mi laufa thunderbird in chrome z deset tabi, word ali excel, Photoshop ali Indesign, CorelDraw ali ilustrator, LightRoom, Dreamweaver, Fireworks in en kup manjših programov ala total commander,...Pa ko 25mb RAWe obdelujem jih gre po več 10 na enkrat in ne bi rad, da mi takrat vse zašteka.

Torej, bi mi npr. 24gb Corsair PC3-12800 KIT "Vengeance" (2x8 + 2x4), kar me pride 200€, kaj pomagalo ali je vseeno za to kar rabim?

Trenutno grafično imam eno nVidia 3 leta staro. Ne vem kateri model, bom jutri preveril. Je bila pa takrat enih 300€, če se prav spomnim. Druga je pa isto nVidia, samo da je bila 50€.

Glede quadro imaš verjetno prav. Zna bit marketing fora za te osnovne modele. Potem gledam npr. GTX 560 Ti "Phantom" z 2gb rama za slabih 280€?

Gandalfar ::

Meh, tak setup imam jaz na laptopu z 8GB rama pa ni sile. Bos ze upgradal :)

69charger ::

Kupiš neko normalno GTX560Ti recimo ASUS,MSI,Gigabyte. Kupiš plato ki ima dve PCIE reži in vržeš noter še staro grafično kartico. Rama bo pa 16gb čez glavo, pa še vedno ga lahko potem 4gb dokupiš.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

tec ::

Gandalfar: Upgrejdal naslednje dve leti ne bom nič, ker bom tole dobil po eni posebni poti (kompenzacija + obroki), zato bi rad tisto max kar lahko dobim. Ajde ram ni take sile, tistih 8gb bom že zmogel :)

Ok..kaj pa tole?

1x Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3 - 150,66€
1x IntelŸ Core™ i7 2600 - 275,36€
1x Corsair PC3-12800 KIT "Vengeance" 16384MB 1600 MHz DDR III - 127,79€
1x Gainward GeForce GTX 560 Ti "Phantom" 2048MB GDDR 5 PCI-Express™ 16x - 284,50€
1x anidées AI-6B Silent Črna - 130,45€
1x Noctua NH-U9 "Special Edition SE2" - 52,87€
2x DELL UltraSharp™ U2312HM Črno-Srebrna - 403,56€
1x Corsair "Enthusiast Series™" 750W Modular - 113,37€
1x IntelŸ SSD "520 Series" 120 GB 120GB 0RPM 0MB Serial ATA III - 181,60€
2x Western Digital WD10EALX "CaviarŸ Blue™" 1000GB 7200RPM 32MB Serial ATA III - 204,48€

tec ::

Hehe...jp, slej ko prej bi en pogruntal. Pač več informacij dobim, če dupliciram sporočila ;)

69charger ::

Konfiguracija se mi zdi kar vredu. Ne vem če bi sam odštel toliko za matično ploščo ampak OK, kupiš enkrat in je zadeva super. Nevem pa, če bi vzel GTX560 Phantom ker stane veliko več za majhno razliko proti konkurenci (ASUS,Gigabyte,...)
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

tec ::

Ta phantom ima 2gb rama, Gainward GeForce GTX 560 Ti pa 1gb, samo je pa 80 eur cenejša. Bom opazil razliko?

Robi :P ::

za 280e dobiš gtx570 zakaj bi kupoval 560ti za isto ceno?

link 282e:http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

69charger ::

1gb VRAMa je kar dovolj, če ga pa zmanjka ga bo pa grafična vzela malce od sistema, ampak ker ga boš imel 16gb to ne bo problem. Torej kupiš le navadno GTX560 Ti, če pa res hočeš dobro grafo za 280€ pa vzameš zgoraj navedeno GTX570.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Janac ::

vzemi 2500k, grafiko pocakaj na nove serije ker bodo podpirale vec monitorjev na eni kartici (tj. vec kot 2)

tec ::

Še ena sprememba. Ker si jaz kupujem nov pc, ga hoče še žena :) Sem jo prepričal, da je moj stari še več kot dober za njo, edino en monitor mi bo vzela. Tako, da sedaj iščem grafično, ki ima tri izhode, kar pa tale Gainward GeForce GTX 560 Ti ima. Cena je 200€, kar mi je ok.

Torej sem prišel na optimalen sistem zame?

Janac ::

ja 3 izhode ma ja, samo ne grejo signali ven istocasno, samo 2

69charger ::

Če boš hotel več kot 2 monitorja boš pač moral dokupit še eno grafično kartico. Najboljše rabljeno, kot sem že omenil npr. 9800GT.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Janac ::

en velik NE!

pocakaj na nove kartice a je tok tezko ali kaj?

tec ::

Aha, to pa nisem vedel. Pol nič, treba dve dat. Sej imam eno.

Janac: Ja, je težko, ker moja mašina tako peša, da zelo težko delam. Zato moram zamenjat. Edino, če grafične poberem iz obstoječe mašine, pa potem kupim to novo.

Kdaj pa pridejo na tržišče? Pa kakšne bodo kaj cene, se kaj ve?

Janac ::

kmalu bi mogle biti...

ce ne pa 7850 kupi

69charger ::

Kartic z podporo 3 monitorjem še en lep čas ne bo. Vsakršna Radeon kartica je neustrezna za kakršnokoli grafično oblikovanje, sploh 3d. Nehaj nabijat take traparije. Trenutno so edine kartice ki podpirajo 3 monitorje: dvojedrne kartice (GTX590,6990,GTX295...),najnovejša GTX680, ter posebne kartice tipa Flex(le Radeon).
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Zgodovina sprememb…

tec ::

Ok, potem tole Gainward GeForce GTX 570 - 284€

Janac ::

kaj ti govoris 69 Charger?

ze pri seriji 680 smo videli da podpira vec kot 2 monitorja in tako bo s celo serijo

69charger ::

Pa če kartic še najmanj 2 meseca ne bo, niti pa mu budget ne bo dopuščal. Lepo kar vzami GTX570 in neko rabljeno 9800GT kot sem predlagal in imaš 4 monitorje max,pa še precej poceni skozi prideš.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Janac ::

2 meseca?

pa kako bo v sli lahko dal 9800 pa 570?

Zgodovina sprememb…

69charger ::

Če bi imel kaj pojma bi vedel da ne rabiš SLI, samo daš GTX570 v prvi PCIE slot,9800 pa v drugi in potem nastaviš softwerski SLI v gonilnikih. In ja,novih 600 serije kartic ne bo do junija.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Janac ::

to pa prvic slisim in na katero pol monitor das gor?

69charger ::

Malce si preberi: KLIK Pač priklopiš 2 monitorja na prvo kartico in preostali monitor še na drugo.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Janac ::

hvala ti

tec ::

Zakaj pa moram sploh sli naredit? A ni to uporabno samo pri igricah?

Vedno sem samo monitorje prikljucil in v winsih nastavil kje bo kateri.

se eno softwersko, da ne odpiram nove teme. A licenca za win7 x32 velja tudi za x64 verzijo? Zdej sem namrec se na x32 in ne bi nove winse kupoval, ko bom sel na x64

69charger ::

Licenco lahko uporabiš tudi za 64 bitno verzijo. Grafične kartice moraš pa dat v softverski SLI zato da jih lahko upravljaš v isti nadzorni plošči(torej lahko potem priklopiš 3 monitorje). SLI je tudi uporaben da lahko recimo sekundarno kartico nastaviš kot procesor za Physx da se primarna kartica malo odpočije pri teh zadevah.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

tec ::

Sem pozabil napisat, da je zadeva hitra ko strela. Winsi so bli gor v 10 minutah, photoshop se postavi v dveh sekundah, corel v treh, uglavnem leti. Prsparam sigurno eno uro na dan, ker ga ne rabim tolk cakat :-)

bdoxx ::

kaj si nabavo točno? :D

tec ::

Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3
IntelŸ Core™ i7 2600
Corsair PC3-12800 KIT "Vengeance" 16384MB 1600 MHz DDR III
Gigabyte GV-N560OC-1GI
Anidées AI-6B Silent
Noctua NH-U9 "Special Edition SE2"
Corsair TX850 v2
IntelŸ SSD "520 Series" 120 GB 120GB 0RPM 0MB Serial ATA III
Western Digital WD10EALX "CaviarŸ Blue™" 1000GB 7200RPM 32MB Serial ATA III

fr4nc ::

TX850 - kje rabiš toliko W?? Za tole je že 550W vrh glave IMHO...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

tec ::

Ma stroma ni nikol prevec. Drugace imam dve graficni notr in 7 diskov. Pa ta je bil tisji, pa se grel se ne bo tolk :-)

fr4nc ::

Aha... 2 grafični pa malo spremeni situacijo pa... pravtako tudi 7 diskov, le vprašal sem ;)
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

tec ::

Evo napredek :-)

Tko je blo prej, ce odstejem diske, ki so sedeli kar na vrhu ohisja.



Tkole je pa zdej, no skoraj



Edino se ne vem, kako bom tole resil, da bom lahko pokrov gor dal.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
453957 (3192) Venum
»

Nov delovni PC

Oddelek: Kaj kupiti
324331 (3296) antonija
»

Računalnik do 1200€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6914179 (13004) wondy
»

Gamerski računalnik do 1500€! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8212648 (10582) s51as
»

Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5214167 (13016) Sharky

Več podobnih tem