» »

[Pomoč]...Problem pri zagonu

[Pomoč]...Problem pri zagonu

no-limits ::

Torej jaz imam en problem pri zagonu rač...
Zagon se zaustavi pri meniju za izbiro načina nadaljevanja torej: 1.Navadni zagon,2.Samo MS-Dos,3.Varni Zagon itd.
Spodaj pa pripiše, da je windows našel napako v registru ali v konfiguraciji, in naj iberem možnost Samo MS-Dos, ter naj izvedem scanreg.
Toda kakeršnokoli možnost izberem, mi rač. zamrzne čez 5 sec v nasedljni sliki.Le če izberem možnost Varni MS-Dos, mi poteče normalno samo tako al tako nimam kaj tam delat.
Probal sem če dela z zagonsko disekto in je uspelo, ko pa sem želel še enkrat instalirati Win98 se mi je prekinilo pri pregledovanju registra.
Le kaj bi bilo to?:O

ToniT ::

Očitno je nekaj narobe v registru, če pa tudi v MS-DOS ne gre, pa preveri Config.sys in Autoexec.bat. Mogoče imaš tam kaj dodanega, kar zablokira računalnik.

MCSE ::

Obstajajo backupi resgiastra, probaj zagnat sistem z zagonsko disketo, backupiraj trenutno verzijo registra, ki se nahaja v fajlu system.dat v direktoriju windows in potem prepiši to verzijo z system.da0. System.dat je hidden in read-only, tko da boš moral prej še atribute spremenit.

Ko prepišeš system.dat rebootaj v winse in zaženi scanreg.

Nujno naredi backup, ker včasih dela, včasih ne - odvisno od zakompliciranosti napake v registru.

no-limits ::

Ok sem reešu problem:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtualizacija Windows 98

Oddelek: Pomoč in nasveti
303123 (2182) krneki0001
»

Windows 98 - moder ekran z naslednjo vsebino...

Oddelek: Pomoč in nasveti
51585 (1464) Vajenc
»

Težave pri reinštalaciji Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
111409 (1217) Duhec
»

WIN98 problem z zagonom

Oddelek: Operacijski sistemi
61022 (965) sertl1
»

Windows 95 nekaj vprašanj - nujno!

Oddelek: Operacijski sistemi
51058 (942) Spajky

Več podobnih tem