» »

Brutalni napadi na dijake v Novem mestu

Brutalni napadi na dijake v Novem mestu

«
1
2 3 4

oo7 ::

Danes sem zasledil na radio Krka tale članek.


Že pred leti smo poročali o nasilju med mladimi. A zdaj je to kot kaže postalo že povsem nekaj normalnega. Vsak petek se ob Krki na Loki v Novem mestu dogajajo napadi na dijake, ki so brutalni. Kam to pelje in kdo je odgovoren?!
Tokratni video nazorno prikazuje pretep dveh najstnikov, s podporo opazovalcev. Grozljivka se je odvijala sredi belega dne, na mostu nad Krko na Loki. K sreči se je ta napad pravočasno končala in ni bilo hujših poškodb.

Povsem drugače je bilo z napadom prejšnji konec tedna, natančneje v petek po koncu pouka. Nekega mladeniča je brutalno napadla skupina podivjanih najstnikov in udrihala po njem. Mladenič je po naših neuradnih informacijah utrpel hude poškodobe. Neuradno hujšo poškodbo očesa in lobanje. Dve dekleti naj bi poškodovanega fanta odpeljali v bolnišnico.


V linku je video kjer se stepeta 2 dijaka;((.
http://www.radiokrka.com/poglej_clanek....

Mesar ::

Tako se pretepajo otroci. Starši bi jih mogli doma pošteno nabit pa v kot klečat za par ur.
Your turn to burn!

oo7 ::

Mesar se strinjam.

pijavka ::

Tole mi ni izgledalo kot kakšen napad. Če bi bil pameten, bi se mu izognil.

VelikiTun ::

Saj posnetek je star in s samo novico nima veze.

pijavka ::

Vem. Govorim na splošno, saj mnogi govorijo, kako se ni dalo pretepu izogniti.

mtosev ::

mater so ljudje kreteni. vsakič ko to vidim kaj takega mi mislim kako so živali bolj pametne od nas;((
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

VelikiTun ::

Včasih si oglej kak dokumentarec o živalih na NG.

mtosev ::

sn.mislil sn na domače živali ko so psi, mačke, lisice..
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

VelikiTun ::

Tudi domače živali se občasno zravsajo.

jype ::

Jaz sem se naučil, da je treba nasprotniku preprečit, da te lahko tepe. Najučinkoviteje je šlo s hitrim tekom, kadar to ni možno pa poskrbeti za onesposobitev nasprotnika z vsemi razpoložljivimi sredstvi, pa vsak napad brez izjeme prijaviti in redno spraševati o poteku postopka zoper storilca in kakšni ukrepi se izvajajo, da se prepreči ponovitve takšnih dejanj. Vsekakor je agresivni storilec na videu zrel za nekaj mesecev družbeno koristnega dela v okolju, ki ga bo soočilo z žrtvami nasilja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sasli ()

francek1 ::

Pač mladi petelinčki. Ko gre pretep en na enega, pa oba sta vroča, sploh ni problem. Druga zgodba pa so noži ali pa štirje na enega ali brcanje v glavo...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

oemdzi ::

Mesar je izjavil:

Tako se pretepajo otroci. Starši bi jih mogli doma pošteno nabit pa v kot klečat za par ur.


No ja sam tist po betici ko ga je kresal je ze kr fino lahk fasal (odvisno kok ma moci v rokah)

Boobiz ::

Kaj boš bežal. Če pač nisi nek bully s seboj nosiš telskopsko palico in napadalcu potolčeš kolena, garantiram, da bo dvakrat premislil preden se bo še na koga spravu brez razloga. Idiots should be punished not encouraged.
I'm drunk, what's your excuse?

Mesar ::

oemdzi je izjavil:

Mesar je izjavil:

Tako se pretepajo otroci. Starši bi jih mogli doma pošteno nabit pa v kot klečat za par ur.


No ja sam tist po betici ko ga je kresal je ze kr fino lahk fasal (odvisno kok ma moci v rokah)


Verjetno ma tolk "moči" v roki, da ga je zato še bolela roka 1 teden :))
Your turn to burn!

Arnidus ::

Človek je največja pošast na zemlji. Ne metat živali v isti koš, ker ni primerjave. Živali se ravnajo po isti šabloni že tisočletja, medtem ko smo mi kot človeštvo kao napredoval v družbenem smislu. BOm pa takle reku... prišli smo do točke, od koder gre še samo navzdol ko pride do kulture. Človeštvo regresira, če pogledamo povprečje. Tole, kar se dogaja na tej šoli ni nič v primerjavi s tem, kar počne mladež po svetu. So izjeme seveda, ampak pohod "MTV" (pinkplus, kmetija, xfactor,..) generacije se je šele pričel. Tujk je enga materjala k poneumlja, ne zasidra pravih vrednot v človeka, da to že smrdi. Staršev se pa ne bom pritaknil, ker to je pa zgodba zase.

Janac ::

Boobiz je izjavil:

Kaj boš bežal. Če pač nisi nek bully s seboj nosiš telskopsko palico in napadalcu potolčeš kolena, garantiram, da bo dvakrat premislil preden se bo še na koga spravu brez razloga. Idiots should be punished not encouraged.


a ni tak da te pol lahko tozi, ker si mu potolkel kolena?

Rias Gremory ::

Rečeš, da je bila samoobramba.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

oemdzi ::

Rias Gremory je izjavil:

Rečeš, da je bila samoobramba.

Kaksna ? Preventivna ?

Avenger ::

Boobiz je izjavil:

Kaj boš bežal. Če pač nisi nek bully s seboj nosiš telskopsko palico in napadalcu potolčeš kolena, garantiram, da bo dvakrat premislil preden se bo še na koga spravu brez razloga. Idiots should be punished not encouraged.


Predlagaš torej nošenje prepovedanega orožja?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

gendale ::

dobra vzgoja ni kaj
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

mtosev ::

baje se lahko v slo legalno kupi taser gun
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

VelikiTun ::

Legalno se lahko kupi tudi pištolo, pa to ne pomeni, da jo ima vsaj mandeljc.

Ganon ::

Črnomaljci. Že v času, ko sem jaz hodil v srednjo šolo, so bili največji primitivci. Očitno se ni dosti spremenilo. Tile imajo IQ 50. Vsi skupaj.

Meizu ::

Avenger je izjavil:

Boobiz je izjavil:

Kaj boš bežal. Če pač nisi nek bully s seboj nosiš telskopsko palico in napadalcu potolčeš kolena, garantiram, da bo dvakrat premislil preden se bo še na koga spravu brez razloga. Idiots should be punished not encouraged.


Predlagaš torej nošenje prepovedanega orožja?


Zakaj prepovedano orožje? Če boš mel v roki ključ od 55, to ni prepovedano orožje :) Bo pa vseeno napadalec 10x razmislu, če se mu splača reskirat to, da mu z enim udarcem odbije kepo... :)

Sej tle se ne gre tolko za posledice, bolj za psihoefekt. Psihičen pritisk vedno zmaga napram fizičnem.

No ja, razen če je napadalec mongloid in ga sploh ne zanima tole, potem se bo v vsakem primeru spravil nate. Ampak posledice bo nosil sam.

Loocas ::

TOLE piše spodaj:

"1. Nobenih Šokcev ni na posnetku, da smo si jasni ! 2. Ta posnetek je star že najmanj 3 leta. 3. Fanta v modri majci so izsiljevali in zaničevali, ravno ta v zeleni majci je pa najmočnejši (v besedah ) 4. Vsi ki pravite te "trenirkarji" , na posnetku je glavni t.i. "čefur" snemalec, ostali so pa razni šenternejčani, par metličanov in črnomaljcov. 5. Pretepanje je zmeraj bilo in zmeraj bo ! Je pa pohvalno da sta se fanta zmenila 1 na 1 . Tukaj so bile posledice dosti manjše kot pa razni pretepi kjer so bili vključeni cigani, šiptarji in ostala kompanija, ki so se ponavadi spravili na nedolžne dijake nižjih letnikov ( 20 proti 1-nemu ) . O tem se ni pa nikoli nič pisalo, niti omenjalo. Saj te osebki bogatijo našo kulturo mar ne ?? 5. Vsi ki ste pametni na forumu, kako bi se radi tepli s trenirkarji, šokci, nimam pojma kaj še vse, pojdite pred Tuš v Novem mestu kjer se vsak dan zbira horda ciganov, tudi na avto busni postaji jih je dovolj ! Vrjamem pa da take komentarje pišejo razni zafustriranci, ki bi ob grdem pogledu zbežali bog ve kam ;) ..... Lep pozdrav :) "

tko, da ne bo kakih napačnih zaključkov...

Relanium ::

Takole kot je naposnetku smo se mi ladal v osnovni pa tud v srednji šoli.
Tako kot je rek mesar, vzgoja je v kurcu, otroc pa pomehkuženi.

max00slo ::

Ganon je izjavil:

Črnomaljci. Že v času, ko sem jaz hodil v srednjo šolo, so bili največji primitivci. Očitno se ni dosti spremenilo. Tile imajo IQ 50. Vsi skupaj.

No, no... ne vse metati v en koš. Problem v srednji šoli so bili vedno zgolj, pa se opravičujem vsem če sem jih užalil s tem, čefurji. Majhni, veliki, črni, polizani v tropu pet ali desetih pubecev :) Tako so bili močni. Ko je bil en sam, je bil tiho ali je pa bil glasen, če je vedel da so v okolici. Je že kar nekaj let odkar sem končal SŠ v NM in ja, tako je bilo mnogokrat. Prav tako je bilo ogromno Kočevarjev. Se pa seveda najde iz vsakega okoliša kakšen primitivec ki bi rad nekaj dokazal s tem, da pretepe nekoga drugega. Alkohol je pa itak stalnica tam spodaj... In kolikor slišim, ga je vse več.

Loocas je izjavil:

TOLE piše spodaj:

"1. Nobenih Šokcev ni na posnetku, da smo si jasni ! 2. Ta posnetek je star že najmanj 3 leta. 3. Fanta v modri majci so izsiljevali in zaničevali, ravno ta v zeleni majci je pa najmočnejši (v besedah ) 4. Vsi ki pravite te "trenirkarji" , na posnetku je glavni t.i. "čefur" snemalec, ostali so pa razni šenternejčani, par metličanov in črnomaljcov. 5. Pretepanje je zmeraj bilo in zmeraj bo ! Je pa pohvalno da sta se fanta zmenila 1 na 1 . Tukaj so bile posledice dosti manjše kot pa razni pretepi kjer so bili vključeni cigani, šiptarji in ostala kompanija, ki so se ponavadi spravili na nedolžne dijake nižjih letnikov ( 20 proti 1-nemu ) . O tem se ni pa nikoli nič pisalo, niti omenjalo. Saj te osebki bogatijo našo kulturo mar ne ?? 5. Vsi ki ste pametni na forumu, kako bi se radi tepli s trenirkarji, šokci, nimam pojma kaj še vse, pojdite pred Tuš v Novem mestu kjer se vsak dan zbira horda ciganov, tudi na avto busni postaji jih je dovolj ! Vrjamem pa da take komentarje pišejo razni zafustriranci, ki bi ob grdem pogledu zbežali bog ve kam ;) ..... Lep pozdrav :) "

tko, da ne bo kakih napačnih zaključkov...


+1 za napisano. Če kdo ne verjame, naj gre res en krog okoli avtobusne :) Kolikor se spomnem, je mladež težila tudi mimoidočim odraslim - pa naj bo to 40 let stara ženska ali 60 let star moški. Alkohol se je in se še toči mladoletnim povsod po tistih lokalih - seveda, upam da me ne bo kdo lovil - ob plačilu neke vsote policiji brez posledic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: max00slo ()

balocom ::

Ganon je izjavil:

Črnomaljci. Že v času, ko sem jaz hodil v srednjo šolo, so bili največji primitivci. Očitno se ni dosti spremenilo. Tile imajo IQ 50. Vsi skupaj.


Tole velja za podgurce in šokarijo (zelo "lep" izraz za prebivalce Semiča), samo pri skupnem IQ podgurcev moraš eno ničlo odbit. S Črnomalci pa ni bilo nekih hudih problemov, razen če so podgurci izival in bili močni v besedah, pol pa so belokranjici skp stopil.
Čefurji so bli pa itk klasa zase;((
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Boobiz ::

Meizu je izjavil:

Avenger je izjavil:

Boobiz je izjavil:

Kaj boš bežal. Če pač nisi nek bully s seboj nosiš telskopsko palico in napadalcu potolčeš kolena, garantiram, da bo dvakrat premislil preden se bo še na koga spravu brez razloga. Idiots should be punished not encouraged.


Predlagaš torej nošenje prepovedanega orožja?


Zakaj prepovedano orožje? Če boš mel v roki ključ od 55, to ni prepovedano orožje :) Bo pa vseeno napadalec 10x razmislu, če se mu splača reskirat to, da mu z enim udarcem odbije kepo... :)

Sej tle se ne gre tolko za posledice, bolj za psihoefekt. Psihičen pritisk vedno zmaga napram fizičnem.

No ja, razen če je napadalec mongloid in ga sploh ne zanima tole, potem se bo v vsakem primeru spravil nate. Ampak posledice bo nosil sam.



What he said. Meni bi na vse zadnje bilo vseeno al mam prepovedano orožje al ne, last time I checked je kaznivo tudi izprašit rit nekomu brez razloga.
Danes te vsak za vsak kurac lahko toži, ampak če te je bully pripravljen tožit, potem je tvoj psychological warfare dobljen.
I'm drunk, what's your excuse?

šernk ::

takim se je najbolje izogibat v velikem krogu in jim istočasno dopovedat, da če bodo kaj poizkušali, je ne bodo odnesli zlepa. takšni so po celi sloveniji, ki le iščejo pretep, seveda se vedno spravijo na šibkejše. najboljše je dobiti ven njegov naslov in se pojaviti na njegovih vratih, ker po mojih izkušnjah so taki doma pravi angelčki potem pa svojo "moč" razkazujejo v šoli in ko te enkrat zagleda na vratih stanovanja, se te niti dotakne ne več, vem za 3 primerke, ki so težili praktično vsem mimoidočim, razen če so vedeli, da se lahko oseba zelo hitro pojavi na njihovem domu, takšnim družbam so se izogibali na 100km. druga zadeva, ki jo razumejo je pa seveda udarec nazaj, kar pa padeš potem na njihov nivo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Boobiz je izjavil:

Meizu je izjavil:

Avenger je izjavil:

Boobiz je izjavil:

Kaj boš bežal. Če pač nisi nek bully s seboj nosiš telskopsko palico in napadalcu potolčeš kolena, garantiram, da bo dvakrat premislil preden se bo še na koga spravu brez razloga. Idiots should be punished not encouraged.


Predlagaš torej nošenje prepovedanega orožja?


Zakaj prepovedano orožje? Če boš mel v roki ključ od 55, to ni prepovedano orožje :) Bo pa vseeno napadalec 10x razmislu, če se mu splača reskirat to, da mu z enim udarcem odbije kepo... :)

Sej tle se ne gre tolko za posledice, bolj za psihoefekt. Psihičen pritisk vedno zmaga napram fizičnem.

No ja, razen če je napadalec mongloid in ga sploh ne zanima tole, potem se bo v vsakem primeru spravil nate. Ampak posledice bo nosil sam.



What he said. Meni bi na vse zadnje bilo vseeno al mam prepovedano orožje al ne, last time I checked je kaznivo tudi izprašit rit nekomu brez razloga.
Danes te vsak za vsak kurac lahko toži, ampak če te je bully pripravljen tožit, potem je tvoj psychological warfare dobljen.


psychological warfare? Slaba tolažba ko boš fasal kartoteko in plačal 2-3k€ za poškodbe.

Teleskopska palica je prepovedana. Lahko teoretično imaš kakšno orodje, ki je po funkciji podobno, vendar tisto sekundoko ga boš uporabil kot orožje je orožje in nima veze kakšna je bila njegova originalna funkcija. Ravno tako bolj tzežko pojasniš, da je 16 letni dijakl v šolo nesel teleskopski ključ, ker je mislil, dabo treba kakšno kolo na avtu zamenjat.

Samoobramba pa je dovoljena samo in le kot obraba. In tisto sekundo ko nekomu, ki se s pestmi spravi nate polomiš noge z palico gre za prekoračen silobran, ki sabo nosi resne posledice.

Pimoz ::

meni ljubša varianta: mlati kolkr hočeš po men ker si itak pussy in neznaš usekat tko k treba...v tem času pa že lepo policija pride pol se lahko začnemo pa pogovarjat. ubistvu se samo jst s policijo pogovarjam :) pa s sodnikom seveda :)
za take bedake bi si dau prov številko trrja na majco naprintat...da lohk kr vnaprej nakaže

Daliborg ::

hormoni + testosteron = ???

..jaz sem domov hodil tudi z praskami in modricami, pa bi rekel da je pac normalno ker sem dvigoval svoj ego tako kot drugi. Je bilo pri meni pac tako da ko sem prisel z vidno modrico sem jih se od starsev najprej fasal potem so pa sprasevali, namrec moji starsi so bili mnenja da za ljubezen in sovrastvo potrebujes in sta kriva vsaj dva in ni nikoli enostransko. :)
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

imagodei ::

Nisem zagovornik nasilja. Če se da, se mu izogni. V času odraščanja pa... Včasih je en dober ravs vreden več, kot dolge zamere. Z nekaterimi ljudmi, s katerimi sem se v zgodnjih najstniških letih stepel, sem prijatelj še danes. Seveda pa pretepi niso bili psihopatskih razsežnosti, z brcanjem ležečega v glavo in namenom, da nekomu predelaš faco.

That said...

Tole na posnetku ni noben napad, pač pa je očitno šlo za dogovorjen fight. Vse je bilo zelo lepo na nivoju. Ko je imel težji fant lažjega na tleh in vso možnost, da ga zbrca in sfašira ko morsko kumaro, tega ni storil. Zobje so, po videnem, ostali na mestu. V pretepu ni bilo nobenih kolov, nožev... Poleg tega je bilo tole ena na ena.

Ne vem, kaj sta imela. Če je šlo za zamero in sta jo rešila - kul. V tem primeru: če bi bilo le več takih pretepov in manj klanja, hudih poškodb ter napada skupine na posameznika.

To zadnje pa je sranje, ja.
- Hoc est qui sumus -

robokop ::

Največji problem v Novem Mestu so romi.V prekmurju kolikor slišim jih je veliko ampak so vsaj civlizirani.Na Dolenskem so pa podivjani Novo Mesto,Žabjak,Račje selo.
Tako,da pomoje so tistega fanta napadli romi v novem mestu.

hendriks ::

robokop je izjavil:

Največji problem v Novem Mestu so romi.V prekmurju kolikor slišim jih je veliko ampak so vsaj civlizirani.Na Dolenskem so pa podivjani Novo Mesto,Žabjak,Račje selo.


Ni res. Največji problem v Novem mestu so policisti, ker nimajo jajc, da bi zadevo uredili.
Ni važno katere narodnosti, spola, ipd. je oseba ki dela kraval. Če moti javni red in mir
je dolžnost policije da uredi zadevo.

Mr Hilter ::

Mi smo se kot mulci redno pretepali (pole pa še doma batine). Je pa res da nismo iz mesta in....

SkIDiver ::

Tud sam sem že pred časom končal SŠ v NM. V tistih časih so bili Loka, avtobusna postaja, Ragov log in še kakšen kraj popularna točka za popivanje pa tudi kakšna krepka je padla.
Sam sem redko obiskoval tovrstne kraje, ker sem vikend izkoristil za delo preko študenta. Če pa sem se že znašel na enem izmed njih pa se je vedno zgodil kakšen petelinji boj. Običajno zaradi sporov, zamir, izzivanja ali pa regijske nestrpnosti.

Vsekakor bi se marsikaj spremenilo, če bi se policija malce sprehodila po omenjenih lokacijah in naredila malce reda med mladino. Sicer pa ob slabi vzgoji je tako ali tako večni boj z mlinom na veter.

PS: Se spomnim besed sošolca, ki je dejal; "Cel večer sem pil sok, ker sem bil prepričan, da se bomo tepel na koncu ni blo pa nič.":D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Ramon dekers ::

robokop je izjavil:

Največji problem v Novem Mestu so romi.V prekmurju kolikor slišim jih je veliko ampak so vsaj civlizirani.Na Dolenskem so pa podivjani Novo Mesto,Žabjak,Račje selo.
Tako,da pomoje so tistega fanta napadli romi v novem mestu.



Dalibor ga je na.ebu. Malo off. so že našli tistega 21 letnika ki so ga romi v žabjeku ugrabili? Nekdo bi moral dokončati kar je začel, škoda:|

arnecan1 ::

Skupina mladoletnikov na poti v šolo pretepla dijake

V zadnjih dveh tednih je pred Šolskim centrom Novo mesto skupina mladoletnikov verbalno in fizično večkrat napadla skupino dijakov, ki naj bi morali pomoč poiskati tudi na urgenci, so za portal 24ur.com potrdili tako v šolskem centru kot na policiji.

https://siol.net/novice/slovenija/skupi...
https://www.dnevnik.si/1043036150/kroni...
https://novice.svet24.si/clanek/novice/...
https://dolenjskilist.svet24.si/2023/10...
https://www.metropolitan.si/novice/kron...

Vaške straže, več desettisoč podpisov, 11 županov, pa vrla vlada še vedno meni, da ni problemov in so zavrnili pobudo ogroženih domačinov. Policija grozi vaški straži, romsko problematiko pa bodo v Ljubljani reševali z mehkimi ukrepi.

Scaramouche3 ::

arnecan1 je izjavil:

Policija grozi vaški straži, romsko problematiko pa bodo v Ljubljani reševali z mehkimi ukrepi.


Kaj je druga rešitev,oborožitev vseh in pokanje?

svecka ::

Očitno se mora zgoditi novi Ambrus.

preberite si zakaj je prišlo do upora prebivalcev Ambrusa:
http://dk.fdv.uni-lj.si/diplomska_dela_...



https://moja-dolenjska.si/skupina-romov...

"V večini primerov naj bi bili povzročitelji pripadniki določene etnične skupnosti. Ob prejšnjih incidentih smo policijo obveščali. Kljub temu se je nasilje nadaljevalo, danes pa je bilo poškodovanih največ dijakov, ki so bili hospitalizirani na urgenci"

Verjetno mora nekdo umreti, da se bo kam premaknilo, do takrat pa bodo pripadniki 16 proti 1 veselo izvajali nasilje nad prebivalstvom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

komunist1918 ::

Če država ni sposobna zaščititi lastnih državljanov oz. se ji onemogoča s strani različnih organizacij in političnih frakcij - je edina rešitev samoorganizacija. Romi so čisto razumska bitja. Edina razlika je to, da še civilizacijsko nekateri romi niso napredovali do te stopnje, da bi razumeli besedo - prekleto dobro razumejo pa sankcijo / palico.

2dark ::

Dolenjska ima večne težave s cigoti. Štajerska jih je zdresirala že daleč nazaj.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

kow ::

Prvi korak je, da država prizna problematiko. Problem ni enostaven in začetek reševanja bo odprl veliko konfliktov. Še vedno veliko bolje, kot da se čaka in se problem še poslabša. V bistvu je nobrainer, da je potrebno čimprej ukrepati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

komunist1918 ::

2dark je izjavil:

Dolenjska ima večne težave s cigoti. Štajerska jih je zdresirala že daleč nazaj.


Seveda so jih. Tolk, da se tam cigani namesto, da samo pretepajo, pridružujejo džihadu:

"Rome je na Štajerskem in v Pomurju dvignilo na noge najnovejše poročilo Europola, evropskega policijskega urada, izdano pred nekaj dnevi. V njem je namreč v besedilu, dolgem nekaj deset strani, najti tudi odstavek, ki se nanaša na razmere v Sloveniji. "Slovenski policisti so poročali o novem trendu spreobrnitve marginaliziranih posameznih pripadnikov romske skupnosti, četudi je glavna motivacija za takšno spreobrnitev v islam finančna. Posamezniki naj bi bili plačani za to, da se spreobrnejo in pridružijo džihadu,; piše v poročilu. Tomaž Peršolja, vodja sektorja za organizirano kriminaliteto na Generalni policijski upravi, je po izidu poročila medijem odgovarjal, da so policija in druge varnostne službe, ki se ukvarjajo s preprečevanjem terorizma, lani ugotovile prve primere sprememb verskega prepričanja posameznih članov romske skupnosti. Ta trend so zaznali na severovzhodu države. Slovenska policija je o tem poročala Europolu z namenom opozarjanja drugih članic, da so bolj pozorne na te ranljive skupine in da poskušajo preprečiti aktivnosti, ki bi lahko privedle v ekstremizem. Koliko takšnih primerov so zasledili, Peršolja ni povedal. Tudi ne, ali gre za posamezen primer ali jih je bilo več, tudi ne, za kolikšen znesek bi se bili pripravljeni Romi spreobrniti. "Vsekakor pa se je treba zavedati, da so te etične skupine družinsko močnejše, številčnejše, torej če en član družine sprejme neko drugo vero, je zelo verjetno, da jo bodo tudi preostali člani družine, zato je treba biti pozoren na celotno tako skupino"

"Slovenia reported a new trend of converting marginalised individuals from the Roma community, although it is believed that the main motivation for such conversions to Islam is financial"

vir:
https://www.europol.europa.eu/cms/sites...

2dark ::

kow je izjavil:

Prvi korak je, da država prizna problematiko. Problem ni enostaven in začetek reševanja bo odprl veliko konfliktov.


Država nima problematike. Imajo jo zgolj določene občine na dolenjskem.


Indijanci niso ravno zmagal, ko so se uprli? Cigani so pleme.. Pleme je treba zapret v varovan rezervat, nekam globoko v Kočevje. KDo jih je vabil v Slovenijo? Nihče. Priselili so se.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

kow ::

2dark je izjavil:

kow je izjavil:

Prvi korak je, da država prizna problematiko. Problem ni enostaven in začetek reševanja bo odprl veliko konfliktov.

Država nima problematike. Imajo jo zgolj določene občine na dolenjskem. .


Te obcine so del drzave. Poleg tega mora drzava uveljavljati ustavne pravice drzavljanov. Ce jih obcina ni sposobna, je drzava dolzna posredovati.

Utk ::

Ce jih obcina ni sposobna, je drzava dolzna posredovati.

V resnici je ravno obratno. Policija, sodišča, CSD-ji, to je vse državno in niso sposobni naredit reda. Občine so poslale svoje predloge na vlado, vlada jih ni upoštevala. Torej država tega rešit ni sposobna, niti ne dovoli tega rešit občinam. Edina rešitev je, da se kolk je zakonito možno organizira nekaj znotraj občine, ali nekaj občin, brez države, ker če pa še to ne bo uspelo, se bojo organizirali ljudje, potem bo pa konec heca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Osnovnošolska tolpa pretepla učenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
656904 (4765) Zimonem
»

21. stoletje, v Sloveniji pa še vedno ljudje brez vode (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17026778 (24113) Mipe

Več podobnih tem