» »

Točkovno varjenje baterijskih celic (Ljubljana-okolica)

Točkovno varjenje baterijskih celic (Ljubljana-okolica)

freaky_h2o ::

Imam manjši problem za katerega verjetno obstaja rešitev. Zanima me kje v Ljubljani-okolica lahko dam ˝točkovno variti˝ celice za baterijski pack,lahko tudi pri komu ki ima to doma in ima že nekaj izkušenj s tem,da mi ne skuri celic (NiMH)? V Delkotu delajo to žal samo na pri njih kupljenih baterijah (jaz sem jih pa naročil na ebayu in niso GP na žalost),drugače niso dragi in ponavadi računajo toliko kot pride ena baterija (cca 2.50 - 3eur),ki jo daš variti (sem parkrat dal k njim variti ampak so to bile baterije kupljene pri njih). Probaval sem lotati ampak ne morem spraviti potem vsega skupaj v plastično ohišje,čeprav naredim zelo tanke lote, je očitno dizajniran pack na točkovno varjenje :S ČE je kdo tukaj gor, ki to počne naj me pa kar z veseljem pokliče na: 041/660-051 in se dogovoriva kaj in kako. Hvala za pomoč in odgovore.
ZX-Spectrum je zakon:-)

Lisko ::

Pokliči na Ebatt iz Trzina. Kontakt na: http://www.ebatt.si/
Naredijo ti baterije kakršne koli vezave hočeš.
lp
Lisko

freaky_h2o ::

Hvala ti. Mogoče veš kolko računajo in če kaj komplicirajo če niso njihove baterije?
ZX-Spectrum je zakon:-)

Brias ::

v delkotu imajo ze baterije ki so factory tockovno varjene in so cca. 1 eur drazje od navadnih ... jaz sem jih kupil kar nekaj za prenosnike ...

freaky_h2o ::

V Ebatt so mi odgovorili ampak se mi zdi mal velik dati 1eur po varjenju celice. Imam 2x po 8 celic,ki jih je potrebno zaporedno vezati. ČE bi vedel kako zgleda aparat (nekaj sem brskal po internetu kot samogradnja točkovnega varilca in karkoli sem našel ni podobno tistemu kakor sem si jaz to predstavljal),najraje bi se drznil kar v delkotu prositi da mi pokažejo kako to sploh zgleda (samo potem pa ne vem kje dobiti kovinske trakove in smo spet tam).Tako,da če kdo ve za kako varianto kar sem napisal zgoraj in plačam tja do 10eur in je to po možnosti v LJ-okolica se priporočam.
ZX-Spectrum je zakon:-)

mihec87 ::

Ohišje se ne da malenkost pobrusit?

Če vzameš tanek bakren pleh in ga narežeš na trakce(tam kjer pride na celico zvrtaš 3 male luknjcice(v obliki trikotnika)) in zadevo zlotaš(z čim manj cina) bi skoraj ne smelo bit debelejše kot točkovno varjenje

freaky_h2o ::

Evo,pametna ideja.Če ne drugega (čeprav se mi zdi malo tanek) bi lahko v skrajnem primeru če ne najdem drugega vzel kar od tiskanega vezja dol bakreni del in ga narezal na trakce? Hvala Mihec za idejo. Grem v akcijo.
ZX-Spectrum je zakon:-)

mihec87 ::

Ta z vezja bo res malo tanek ja..Pod 0.6mm debeline lih nebi hodu sploh če se vleče velik tok...

TESKAn ::

Jaz sem enkrat v Delku dobil trak, namenjen povezavi baterij.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

freaky_h2o ::

Sem opazil ja da je ful tanek,se bom že kako drugače znašel. Tam ene 300mA naj bi bilo (predvidevam glede na to,da so celice 3000mAh).
ZX-Spectrum je zakon:-)

settler ::

Jaz sem lotal navadne celice, brez jezičkov z navadnim 120w spajkalnikom ki ima prav namesko konico ki je kot kladivo.

Mati ::

settler,
baterij ne smeš segrevat, sploh ne s tako močnim spajkalnikom.
Kvečemu lahko spajkaš spajkalna ušesca, pa še to ni priporočljivo, ker se le ta močno segrejejo in prevajajo toploto do baterij.

Toplota je največji faktor uničenja baterij.

jest10 ::

settler je izjavil:

Jaz sem lotal navadne celice, brez jezičkov z navadnim 120w spajkalnikom ki ima prav namesko konico ki je kot kladivo.

Probej tole na litijevih celicah>:D

TESKAn ::

Če imaš dovolj veliko konico in jo dovolj ogreješ, zaspajkaš v hipu in same baterije ne greješ dolgo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pritrditev žice na gumbno baterijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
161524 (1088) Barbarpapa2
»

alpha tools (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5829015 (19975) Aar2rk
»

Spajkalnik, watti in temperatura (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5118895 (17819) [D]emon
»

Kako 'lotati' na baterijo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
174620 (4026) Pudding
»

Spajkalnik ali spajkalna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5413826 (12075) VolkD

Več podobnih tem