» »

pritrditev žice na gumbno baterijo

pritrditev žice na gumbno baterijo

mulc007 ::

Zamenjal bom baterijo za bios-PC.
Dve žici bi rad pritrdil na pola gumbne baterije. Poskusil sem sem s spajkalnikom vendar si nisem upal preveč segrevat baterije.
Druga ideja je ta da bi dal okoli baterije skrčljivo cevko, vmes pa žici h katerima bi dal malenkost paste za hladilnik CPU. Skrčljivo cevko bi segrel in bi vseskupaj stisnilo skupaj.

Tretji način je viden na tem videu.. Ob 1:25 vidno se pritrdi z nekakšnim lepilnim trakom. Kakšen je naziv tega lepilnega traku da vidim če ga lahko kje dobim?


Ali pa obstaja še kak drug način?

Gapi ::

Bakreni lepilni trak je dal. Dobil bi ga lahko v delkotu ali hte ali ic elektronika.
No person is rich enough,to buy back his past.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Nisi navedel, kakšen tip baterije uporabljaš in verjetno že imaš novo. Veliko "gumbnih" baterij je možno dobiti s spajkalnimi nastavki ali ušesi, na katere potem veliko lažje prispajkaš vodnik. Na naslovni sliki videa je na skrčki napisano CR2032, kar je najverjetneje tip baterije. Ta tip obstaja tudi s spajkalnimi nastavki.

https://www.amazon.com/Super-Nintendo-G...

Lp

Jože

Brane3 ::

Dobijo se s spajkalnimi ušesci, lahko si omisliš mini ležišče in tega zaspajkaš na žice.

Če si hudo spreten, bi to mogoče lahko zaspajkal, a rezultat bi bil vprašljiv, početje pa nevarno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane3 ()

mulc007 ::

Gre za gumbno baterijo CR2016. Imam jo že doma zato bom poskusil s tem kar imam.
Pasta za hladilnik CPU ki sem jo omenil na začetku, z el. prevodnostjo nima nobene veze zato odpade.
Skrčljiva cevka in žici. Vmes bom dal še kakšno malenkost da bo žica bolj pritisnila na ploskev baterije.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Kaj pa predlog, ki ga je dal Brane3?

Kupiš tole:

https://www.conrad.com/ce/en/product/65...

Prispajkaš gor žičke, vstaviš baterijo, potegneš čez skrčko in voila, problemo solved...

Lp

Jože

mailer ::

Se strinjam z predhodnikom. Ohišje za baterijo in bužirko.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

gorazdkop ::

Svetujem, ne spajkaj direkt na baterijo, saj ti jo lahko raznese. Ne sprašuj kako vem :) Imel veliko srečo, da v samo oko nisem dobil nič, sem pa dobil po celem obrazu, monitorju, mizi...
Potem sem lahko šel v delkota in kupil gumbno baterijo s spajkalnimi ušesi. Sicer sem štrleče dele stran porezal ampak na ostanke na bateriji sem z lahkoto naspajkal žici.
nisem rekel, da se ne da. Je pa nevarno, če se lotiš tako, kot sem se jaz. Sem preveč segrel in bum...

DeeCoy ::

Malo fluxa na baterijo, postajo na max, pa na hitro pritisneš gor, nima kaj bit, pa držalo bo tut. Ne pa gret baterije..

matobeli ::

Problem teh gumbnih baterij da je tako majhna masa in da je tako smotana površina za spajkat da jo zelo hitro prekuriš. Rabiš vsaj 70W spajkalnik z pošteno konico da lahko samo hitro pritisneš. Z nekim domačim 50W in eno slabo špičko bo to bolj švoh.

Če ni drugega bo najbolj ziher varjanta malo žice navit po vsaki strani baterije in dobro prilimat skupaj, tokovi so tako majhni da ne bo nič narobe, če se lahko naredi kao malo vzmeti pa še toliko bolje.

DeeCoy ::

matobeli je izjavil:

Problem teh gumbnih baterij da je tako majhna masa in da je tako smotana površina za spajkat da jo zelo hitro prekuriš. Rabiš vsaj 70W spajkalnik z pošteno konico da lahko samo hitro pritisneš. Z nekim domačim 50W in eno slabo špičko bo to bolj švoh.

Če ni drugega bo najbolj ziher varjanta malo žice navit po vsaki strani baterije in dobro prilimat skupaj, tokovi so tako majhni da ne bo nič narobe, če se lahko naredi kao malo vzmeti pa še toliko bolje.

Ja, to je pa res. Ali pa uporabiš cin, ki se topi pri nizkih temperaturah.

matobeli ::

Sej je težava v materialu baterije, se kar noče in noče razlit spajka po njem dokler ne segreješ dovolj, potem si pa zelo hitro v območju pregrevanja.

Najlepš je ko se naredi bunkica pa zgleda da je zaspajkano, v resnici pa samo flux drži skupaj :))

DeeCoy ::

Ja, vem.. Najbolj ziher je kupit/naredit ohišje in je problem rešen, pa še menjaš lahko kadarkoli.

gorazdkop ::

Če boš lotal, uporabi očala :)

Markus386 ::

Ne se igrat s tem, včasih baterija izgleda OK, potem pa se čez teden, dva razlije, ker je bil izolator/plastika vmes stopljen/a (in zraven uniči še kaj na mamaplati).

Ohišje, daš tistih par centov, nalotaš, požirka, pa je. Zamenjaš lahko ponavadi tudi s katerokoli drugo "podobno" baterijo, če dobiš ceneje v kombinaciji z ohišjem (cr2032 ipd).

dxx ::

Eh. Moje mnenje je, da komplicirate. Za take potrebe sem baterijo in žice oblepil na tesno s selotejpom in je delalo za vse večne čase.
Če pa nujno rabiš lotat pa kupi baterijo z ušesci-za to namenjenemi.
Edit: cr2032 je zame dokaj velika baterija. Take zadeve s selotejpom sem prakticiral tudi na neprimerno manjših baterijah tipa LR44, celo več njih v "stacku".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Me je ddx spomnil, kako sem nekoč davno priklapljal LR44 baterije. Lesena klupica za perilo, na konec obeh krakov zapičen risalni žebljiček, pod katerim je bila žica, potem sem pa baterijo priščipnil s klupico :))... Zadeva je delala , pa še zanimivo je izgledala. In baterijo si lahko zelo hitro zamenjal, edino malo veliko je bilo vse skupaj...

Lp

Jože


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupujete gumbne baterije (npr CR2032)

Oddelek: Kaj kupiti
437039 (1532) clancy
»

CMOS Baterija, rabim pomoč!

Oddelek: Kaj kupiti
5837 (772) Assass1n
»

Kaj je narobe z računalnikom ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5865 (808) Mitch
»

led

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
286422 (5303) marjan_h
»

Zamenjava baterije na prenosniku-na plati

Oddelek: Strojna oprema
82081 (1908) Pyr0Beast

Več podobnih tem