» »

Word 2003 in Includetext polje - problem

Word 2003 in Includetext polje - problem

RuN ::

V wordovem dokumentu imam polje Includetext, katero iz tekstovne datoteke (nekaj.txt) prebere vrednost dolgo 9 znakov in jo vstavi v dokument.

Problem je, da vsakič, ko se wordov dokument odpre in posledično z makrom avtomatsko posodobi omenjeno polje, mi na koncu doda 'enter' (carrier return).

Se da to kje izklopiti, oz. ali obstaja kje kaka fora, ker mi "stric G" nič ne najde.

RuN ::

Res ni rešitve za to ?

dvojka ::

Sigurno ni v txt return znaka notri, ker meni dela čisto lepo.

LP

RuN ::

Siguren sem, da ni v txt fajlu nobenega nenatisljivega znaka!!

Imam pa v wordu narejen obrazec s pomočjo tabele in v enem izmed polj te tabele imam vnešeno Includetext polje. Ampak, ko se posodobi, mi avtomatsko na koncu postavi še carrier return in mi tako pokvari postavitev obrazca, saj mi poveča celo vrstico tabele.

RuN ::

A noben ne ve al se res ne da?

Pa še eno vprašanje oz. pomoč,

prav tako poskušam s pomočjo vnosa polja - Avtomatizacija in stavka IF vnesti na tem mestu neko besedo na podlagi časa,

Probal sem vpisati to

If time > "17:00" "zvečer" "dan"

ampak zadeva ne deluje.

prtenjam ::

Pozdravljeni,

1. Glede IncludeText polja
Ko IncludeTxt prebere TXT datoteko na konec vstavi novo vrstico - tako pač je. Rešitev vašega problema je uporaba DOC (torej Wordove datoteke), kamor vpišete željeni tekst in tja postavite zaznamek (bookmark) in nato preko IncludeText vstavite tekst glede na zaznamek.

2. Kar pa se tiče IF stavka, pa je rešitev takšna:
{ IF { TIME \@ "hhmm" } > "1700" "ZVEČER" "DAN" }
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

RuN ::

Hvala Matjaž.

Sam res škoda za TXT file, ker mi je za 9 znakov res nepotrebno na službeni mašini delat posebaj wordov dokument, katerega potem 3 minute odpira, samo za to da mu spremenim 5 znakov, dočim je beležnica odprta v 2 sekundah :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Python - pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
10317142 (7890) black ice
»

Uvoz txt datoteke v excel

Oddelek: Programska oprema
294684 (4321) sebavet
»

programiranje C

Oddelek: Programiranje
62366 (2228) bozjak
»

[C++][Naloga_polja]MIN in MAX polja, izpis za x.100 stevil

Oddelek: Programiranje
222818 (2629) snow
»

c++ datoteke

Oddelek: Programiranje
463830 (3319) Vesoljc

Več podobnih tem