» »

C-disk se mi sam polni ???

C-disk se mi sam polni ???

cookyx ::

Res je da nisem mojster za računalnike, vendar ko sem povprašal malo naokoli mi ni znal nihče konkretno odgovorit kaj in zakaj se mi to dogaja.

Prej sploh nisem opazil, da imam problem vendar ko sem 1x videl da imam na lokalnem disku(C) čisto malo prostora in je že črta, ki označuje koliko je gor prostega prostora, postala rdeča sem se zamislil, saj vse stvari, programe itd. nalagam na D disk in nikoli nič na C disk. Nato sem opazil tudi, da ko uporabljam lep-top, se mi prostor na c-disku manjša, ne da bi karkoli vlekel dol.

Velikokrat mi pokaže opozorilo, da je C disk že skoraj poln in 1x sem kliknil na njega ter dal naj samodejno odstrani (počisti, mogoče tudi kaj druga?) nepotrebne datoteke in od takrat se mi včasih tudi zgodi da se mi kdaj računalnik noče ugasniti. Npr. ko sem dal zaustavitev sistema se je že skoraj ugasnil, nato se je pokazalo vse modro (značilno za vindows 7) in na sredini je pisalo da naj počakam in ne ugašam računalnika, saj se nalagajo stvari 2/2 (nekaj v tem smislu). Ampak se sploh ni hotel ugasiti in sem ga moral ročno ugasnat na gumbu za vžig.

Rad bi ugotovil vzrok te težave in jo odpravil, saj je to precej nadležno. Prosim če mi lahko poveste vsaj katere so možnosti za to hibo. Če vam moram dati katere potrebne podatke, mi povejte kaj rabite in kje bi lahko najdem te podatke.

Hvala za pomoč :)

amigo_no1 ::

Skeniraj z hijackthis http://free.antivirus.com/hijackthis/

nato skopiraj izpisek na http://www.hijackthis.de/ za analizo.

cookyx ::

sem naredu to in sedaj mi je vrglo tudi nekaj X-ov in vprašajev pod KIND. Tu so trije x-i

O2 - BHO: SWEETIE - {EEE6C35C-6118-11DC-9C72-001320C79847} - C:\Program Files\SweetIM\Toolbars\Internet Explorer\mgToolbarIE.dll
Kind
Nasty
Nasty
This entry was classified from our visitors as bad.

O3 - Toolbar: SweetIM Toolbar for Internet Explorer - {EEE6C35B-6118-11DC-9C72-001320C79847} - C:\Program Files\SweetIM\Toolbars\Internet Explorer\mgToolbarIE.dll
Kind
Neutral
Neutral
This entry was classified from our visitors as bad.

O8 - Extra context menu item: Search the Web - C:\Program Files\SweetIM\Toolbars\Internet Explorer\resources\menuext.html
Kind
The entry Search the Web has been identified as nasty.

in tu so vprašaji:

R3 - URLSearchHook: SFT_eng7 Toolbar - {08d6b0b4-c132-470d-a8e2-aa2e9c3851c9} - C:\Program Files\SFT_eng7\prxtbSFT0.dll
Kind
Should be fixed if you do not know this application. Should be fixed if you do not know the application or if no application is mentioned.
Visitor's assessment Analyzerdetails

O2 - BHO: SFT_eng7 - {08d6b0b4-c132-470d-a8e2-aa2e9c3851c9} - C:\Program Files\SFT_eng7\prxtbSFT0.dll
Kind
Unknown application.
Visitor's assessment Analyzerdetails

O2 - BHO: VshareComplete - {222f31fb-a14e-4af2-bb14-997f28294370} - C:\Users\Rok\AppData\Roaming\VshareComplete\VshareComplete.dll
Kind
Neutral (3.14 / 5.00)
Visitor's assessment Analyzerdetails

O2 - BHO: IE5BarLauncherBHO Class - {78F3A323-798E-4AEA-9A57-88F4B05FD5DD} - C:\Program Files\StartSearch plugin\BarLcher.dll
Kind
Unknown application.

O3 - Toolbar: SFT_eng7 Toolbar - {08d6b0b4-c132-470d-a8e2-aa2e9c3851c9} - C:\Program Files\SFT_eng7\prxtbSFT0.dll
Kind
Unknown application.

O3 - Toolbar: VShareToolBar - {7AC3E13B-3BCA-4158-B330-F66DBB03C1B5} - C:\Program Files\StartSearch plugin\BarLcher.dll
Kind
Unknown application.

O4 - HKCU\..\Run: [Facebook Update] "C:\Users\Rok\AppData\Local\Facebook\Update\FacebookUpdate.exe" /c /nocrashserver
Kind
Neutral (3.39 / 5.00)

O23 - Service: NitroPDFReaderDriverCreatorReadSpool2 (NitroReaderDriverReadSpool2) - Nitro PDF Software - D:\Instalacijski programi!\NitroPDFReaderDriverService2.exe
Kind
Unknown service. (NitroPDFReaderDriverService2.exe)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cookyx ()

cookyx ::

men to ne pove kej dost, kaj naj sedaj? :) ... pa hvala za tole da sm si analizo lahk naredu

connel ::

Format in reinstal OS-a, potem pa malo glej kaj nalagaš gor. Najlažje in povsem verjetno najhitreje boš to naredil.

St235 ::

Predvsem pa tudi če vse programe daješ na d: se del programov še vedno namesti na c:.

SLO_Matej ::

Naredi tako, kot je prikazano na naslednji povezavi in pusti pregled do konca, nato datoteke v karanteni izbriši ... pa saj je vse napisano: http://www.zmaga.com/ucenje.php?id=2431

StoneFox ::

broken/link ::

sam osebno dvomim, da je virus/malware. Bolj verjetno se mi zdi, da če se ti samo polni c-disk, da je to lahko zaradi:
* varnostnih kopij, ki jih imajo windowsi privzeto omogočene
* pagefile-a
* "datoteke za hibernacijo" (v primeru laptopa)

+ ali imaš vklopljene avtomatske update?

SLO_Matej ::

broken/link je izjavil:

sam osebno dvomim, da je virus/malware. Bolj verjetno se mi zdi, da če se ti samo polni c-disk, da je to lahko zaradi:
* varnostnih kopij, ki jih imajo windowsi privzeto omogočene
* pagefile-a
* "datoteke za hibernacijo" (v primeru laptopa)

+ ali imaš vklopljene avtomatske update?

Vendar se zaradi tega disk ne bi smel tako zelo polniti. Vse to (kakor je prač privzeto), vključno z dajanjem računalnikov v spanje in hibernacijo uporabljam. Pa se zato disk nič bolj ne polni (vsaj vidno ne). ;)

cookyx ::

kako naj pri petem koraku konfiguriram?

SLO_Matej ::

Če gledaš lekcijo na Zmaga.com, označi identične možnosti, kot so na sliki. Proxyja verjetno ne uporabljaš, zato edino tistega ne obkljukaj.

cookyx ::

pri Initialization mi napiše pri 52%: Can not get update. Is proxy configured? ... pa če mam označeno ali pa ne :S
amm, kaj si mislim to na zmaga.com?

kow ::

Kakšna je velikost particije C?

cookyx ::

če si mislil velikost, je 64GB, sam problem je ko se mi skoz fila, pa pride do konca na nulo in polse čez neki časa spremani da je fraj še 15MB pa gre spet proti nuli itd ...

SLO_Matej ::

Morda imaš na disku res kakšno svinjarijo, ki niti antivirusa ne spusti čez. Poskusi v varnem načinu. Kako prideš do njega si oglej v naslednji lekciji: http://www.zmaga.com/ucenje.php?id=2417 Izberi možnost Safe Mode with Networking. Nato zaženi Internet Explorer in poskusi narediti pregled z Eset Online Scannerjem - prejšnja povezava, ki sem ti jo dal.

cookyx ::

a je mogoče to problem da ne morm uporabit tega, ker sem v šrudentskem domu na netu?

SLO_Matej ::

Kaj tudi v Safe Mode with Networking ne gre?

cookyx ::

bom zdle poskusu z safe mode ... , pa se javim upam da kmal

SLO_Matej ::

Pa poskusi Internet Explorer (navadno 32-bit, ne tisto 64-bit verzijo, če maš 64-bitni sistem) zagnati kot skrbnik - desni klik na IE ikono in Zaženi kot skrbnik.

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

amigo_no1 ::

bukev ::

verjetno imaš mapo za restore point preveliko.
Preveri tole:
desni klik na ikono moj računalnik,
nato lastnosti (properties),
zaščita sistema (sistem protection)
konfiguriraj (configure)
v tem oknu sedaj vidiš velikost mape - trenutna uporaba (current usage). Če je mapa večja od recimo 3 GB je nastavitev napačna. Nastavi na cca 5% velikosti diska in izbriši vse stare obnovitvene točke.

seveda po tem kreiraj novo obnovitveno točko (restore point) v oknu zaščita sistema (sistem protection)

lp

svenica ::

Naloži in zaženi program CCleaner.
Izklopi system restore (control panel->system protection->system restore).
Izklopi hibernacijo (start->run->cmd-> 'powercfg -h off' brez navednic).
Izprazni koš (?).
Obstaja še ukaz za command prompt, ki pobriše stare update fajle v win7 folderju (4GB+, če imaš sistem naložen že dlje časa), a se ga ne spomnim. Uporaben programček je tudi Treesize Free, ki pokaže, katere mape na disku zasedejo največ prostora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

SLO_Matej ::

svenica je izjavil:

Naloži in zaženi program CCleaner.
Izklopi system restore (control panel->system protection->system restore).
Izklopi hibernacijo (start->run->cmd-> 'powercfg -h off' brez navednic).
Izprazni koš (?).
Obstaja še ukaz za command prompt, ki pobriše stare update fajle v win7 folderju (4GB+, če imaš sistem naložen že dlje časa), a se ga ne spomnim. Uporaben programček je tudi Treesize Free, ki pokaže, katere mape na disku zasedejo največ prostora.

Kar se tiče izklapljanja obnovitvenih točk je popolnoma nesmiselno, da ne rečem neumno, početje. Obnavljanje sistema na zgodnejši čas je eno izmed najpreprostejših načinov reševanja težav, če se te pojavijo. http://www.zmaga.com/ucenje.php?id=2401

Zakaj bi izklopil hibernacijo? Je zelo koristna, saj ugasne strojno opremo, medtem ko se seja sistema ne zaustavi povsem, tako da ko PC ponovno prižgeš, takoj začneš z delom, kjer si ostal.

Saj imajo Windowsi sami vgrajeno orodje za čiščenje diska, ki očisti datoteke, ki jih sistem ne potrebuje več. http://windows.microsoft.com/sl-SI/wind...

cookyx ::

od prejšnga posta do zdle nism meu neta, mi je pršu ta v domu porihtat da sm ga dobu zdle nazaj :) ..., bom poskusil še te možnosti ki ste mi jih dal zdaj pa upam da mi rata :)

svenica ::

Ne vem no. V vseh letih uporabljanja Windows OS, nisem
niti enkrat potreboval system restora. Če vsaj minimalno skrbiš
za sistem, ni potrebe. Hibernacije 90% folka ne uporablja - ali je
sistem prižgan 24 ur na dan, ali pa gre v standby.

Zakaj bi jo izklapljal? I, da prihraniš plac! :)Se pa vseeno
splača žrtvovati tistih nekaj sekund za 4GB dodatnega prostora, če si v stiski
s placom. Zakaj bi sploh karkoli naredil? Najbolje, da kupi kar nov disk, ane.

Sploh te ne štekam.

Windows Disk Cleanup pa zelo slabo opravlja svoje delo, to bi lahko vedel.
OP je pač vprašal, kaj mu žre disk, in to so najverjetneje pač windows 7 sami.

OP, predlagam, da se izogibaš razne ESET navlake, in si naložiš Windows Security Essentials, ki ima vse kar rabiš.

Preveri še folder C:\Windows\SoftwareDistribution\Download in iz njega pobriši vso navlako.





SLO_Matej je izjavil:

svenica je izjavil:

Naloži in zaženi program CCleaner.
Izklopi system restore (control panel->system protection->system restore).
Izklopi hibernacijo (start->run->cmd-> 'powercfg -h off' brez navednic).
Izprazni koš (?).
Obstaja še ukaz za command prompt, ki pobriše stare update fajle v win7 folderju (4GB+, če imaš sistem naložen že dlje časa), a se ga ne spomnim. Uporaben programček je tudi Treesize Free, ki pokaže, katere mape na disku zasedejo največ prostora.

Kar se tiče izklapljanja obnovitvenih točk je popolnoma nesmiselno, da ne rečem neumno, početje. Obnavljanje sistema na zgodnejši čas je eno izmed najpreprostejših načinov reševanja težav, če se te pojavijo. http://www.zmaga.com/ucenje.php?id=2401

Zakaj bi izklopil hibernacijo? Je zelo koristna, saj ugasne strojno opremo, medtem ko se seja sistema ne zaustavi povsem, tako da ko PC ponovno prižgeš, takoj začneš z delom, kjer si ostal.

Saj imajo Windowsi sami vgrajeno orodje za čiščenje diska, ki očisti datoteke, ki jih sistem ne potrebuje več. http://windows.microsoft.com/sl-SI/wind...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

SLO_Matej ::

Sej ti pravim, da uporabljam vse na privzetih nastavitvah (obnovitev sistema, hibernacijo, spanje) na več računalnikih in nikjer ne zaseda oz. odvzema veliko oz. sploh nič vidnega prostora.

Orodje za čiščenje diska počisti sistemske datoteke, ki juh sistem ne potrebuje več in ne vem zakaj tega ne bi dobro opravil.

Tisti Eset Online Scanner je samo spletni pregledovalnik, če ti ime ne pove oz. nisi pogledal na tistem linku. V bistvu ne nameščaš programa, ampak teče kar znotraj IE-ja. ;)

neeno ::

Maš slučajno Panda AV ? Ena prejšnjih verzij Pande je vključevala backupiranje sistema ki ga je veselo shranjevala on daily basis na C:
Drugače pa lepo odpri C: pa ročno poglej velikosti sizov.

svenica ::

SLO_Matej je izjavil:

Sej ti pravim, da uporabljam vse na privzetih nastavitvah (obnovitev sistema, hibernacijo, spanje) na več računalnikih in nikjer ne zaseda oz. odvzema veliko oz. sploh nič vidnega prostora.

Orodje za čiščenje diska počisti sistemske datoteke, ki juh sistem ne potrebuje več in ne vem zakaj tega ne bi dobro opravil.


Catch je, da recimo hibernacija zasede toliko prostora, kolikor imaš efektivnega
rama v računalniku, enako velja za page file (ki ga lahko izklopiš, če imaš 8GB+ rama)
8 GB je danes že stalnica, in pri relativno dragem (in majhnem) SSD diskovju, prostor zraste na vrednosti.
16 'nepotrebnih' giga na 128 disku je 12,5% prostora, kar lahko prevedeš tudi v evre :P.
Windows Cleaner pa sicer počisti nekaj navlake, vendar še zdaleč ne vse.

kow ::

Čist za info.. po letu in pol (intenzivne, veliko programja) uporabe windows 7:

C:\windows zaseda cirka 40GB

Dodaj se hibernacijo, pa od userja %TMP%... morda imas instaliran celo kaksen program... pri 64 GB si hitro na nuli...

Fajn programcek za vidt disk usage je TreeSize (freeware)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

amigo_no1 ::

Si že ugotovil katerem mape se polnijo ?

Prilepi izpisek iz hijackthis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

cookyx ::

amigo_no1 je izjavil:

http://www.jam-software.com/treesize_fr...
Katera mapa se povečuje ?


Ta treesize sem uporabil in prišel do tega kje je tako nafilano
in sicer: C:/Users/Rok/AppData/Local/Microsoft/Windovs/Temporary Internet Files/Content.IES

upam da se sedaj najde rešitev, v mapi Content.IES je kar 46.6 GB, notri pa so mape z imeni (768XQEZH, A7M6TFHZ,AZTZWC05,5JLHEZ4I) in v teh mapah so kr ene datoteke z imeni iz številk kot naprimer 239.1.1

broken/link ::

http://www.tech-recipes.com/rx/21190/in... (naredi samo točko 1, je dovolj)
oz starejše verzije IEja: http://support.microsoft.com/kb/155353

in nastavi na tam ... 100MB (bo čisto dovolj) :)
in vse kar je v tej mapi, lahko brez problema zbrišeš. vse.

Zgodovina sprememb…

cookyx ::

lahko zbrišem vse kar je v mapi: content.IES?

connel ::

vse lahko zbrišeš

ABX ::

 windirstat

windirstat

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

cookyx ::

sam tam ko je dau link (Broken/link), je pod prvo točko use narejeno pri meni, kot tam kaže: 250MB in označeno "avtomatično"

cookyx ::

pa še to, mape temporary internet files sploh ne najdem v mapi windows, da bi lahko prišel do mape content.IES in zbrisal notri vse ... imam pa narejeno tako da se vidijo skrite mape in datoteke kolikor vem.

amigo_no1 ::

cookyx je izjavil:

lahko zbrišem vse kar je v mapi: content.IES?

Katerega dela od koraka 1 -> http://slo-tech.com/forum/t514176/p3508... ne razumeš ?

Na levi slikci klikni na Delete... ter označi "Delete browsing history on exit".
Izbrišeš MS IE cache fajle in nastavi vrednost na 100 MB.

V starejših verzijah IE:
v zavitku "Advanced" lahko še nastaviš da ti avtomatsko izbriše cache ko zapreš IE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

broken/link ::

cookyx je izjavil:

pa še to, mape temporary internet files sploh ne najdem v mapi windows, da bi lahko prišel do mape content.IES in zbrisal notri vse ... imam pa narejeno tako da se vidijo skrite mape in datoteke kolikor vem.


skopiraj to: C:/Users/Rok/AppData/Local/Microsoft/Windovs/Temporary Internet Files/Content.IES
in prilepi v raziskovalca in klikni ENTER, pa te avtomatsko vrže v to mapo
Drugače pa vse, kar imaš v Temporary Internet Files lahko brez težav zbrišeš, ker teh fajlov ne rabiš.

Če imaš vključene skrite/sistemske mape, pa lahko preveriš takole:
http://windows.microsoft.com/en-US/wind...
 Windows 7 - show hidden and protected files

Windows 7 - show hidden and protected files

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Win explorer mapo od MS IE temp mapo ne prikaže pravilno, uporabi Total Commander ali kaj podobnega.

http://sillydog.org/mshidden.php
točka 4 -> 13

So how does Microsoft make these folders/files invisible to Windows Explorer?

The "desktop.ini" is a standard text file that can be added to any folder to customize certain aspects of the folder's behavior. In these cases, Microsoft utilized the desktop.ini file to make these files invisible. Invisible to Windows Explorer and even to the "Find: Files or Folders" utility (so you wouldn't be able to perform searches in these folders!) All that Microsoft had to do was create a desktop.ini file with certain CLSID tags and the folders would disappear like magic.

To show you exactly what's going on:

Found in the c:\windows\temporary internet files\desktop.ini and the c:\windows\temporary internet files\content.ie5\desktop.ini is this text:
[.ShellClassInfo] UICLSID={7BD29E00-76C1-11CF-9DD0-00A0C9034933}
Found in the c:\windows\history\desktop.ini and the c:\windows\history\history.ie5\desktop.ini is this text:
[.ShellClassInfo] UICLSID={7BD29E00-76C1-11CF-9DD0-00A0C9034933} CLSID={FF393560-C2A7-11CF-BFF4-444553540000}
The UICLSID line cloaks the folder in Windows Explorer. The CLSID line disables the "Find" utility from searching through the folder. (Additionally, it gives a folder the appearance of the "History" folder.)

To see for yourself, you can simply erase the desktop.ini files. You'll see that it will instantly give Windows Explorer proper viewing functionality again, and the "Find" utility proper searching capabilities again. Problem solved right? Actually, no. As it turns out, the desktop.ini files get reconstructed every single time you restart your computer. Nice one, Slick.

Luckily there is a loophole which will keep Windows from hiding these folders. You can manually edit the desktop.ini's and remove everything except for the "[.ShellClassInfo]" line. This will trick windows into thinking they have still covered their tracks, and wininet won't think to reconstruct them.

I can't stress how ridiculous it is that Windows actually makes sure the files are hidden on every single boot. No other files or folders get this kind of special treatment. So what's the agenda here?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

cookyx ::

use sem naredil, zadnga posta od amigota se še nism lotu, najdem temporary in use samo content.IES je še vedno skrit pred mano :S ... vem da nism glih bister glede tega, ga grem raj pit ko mam rd pa mi mogoč jutr kej rata :)

slitkx ::

connel je izjavil:

Format in reinstal OS-a, potem pa malo glej kaj nalagaš gor. Najlažje in povsem verjetno najhitreje boš to naredil.

Nasvete s formatiranjem bi morali zakonsko prepovedati. Brezmejna traparija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

connel ::

Glede na to, da se je mučil precej časa oz. se verjetno še kar muči s tem, je reinstall OS-a precej hitrejša izbira in popolnoma razumljiv predlog. Pa super, da komentiraš stare, zamrle teme, brez da bi kaj pametnega dodal zraven, klap klap.

slitkx ::

Tudi če je post star, se tovrstni problemi pojavljajo iz dneva v dan. In vedno znova dobi folk neumne nasvete.
CCleaner + CCEnhancer je mnogo boljša izbira.

cen1 ::

Najverjetnejša razlaga je avtomatski backup ki je na nekaterih winsih privzeto vklopljen in ti v par mesecih zafila cel disk (lastna izkušnja).

My 2 cents

cookyx ::

moram povedat da od mojega zadnjega posta tu nisem naredil nič posebnega in se mi je disk sam spraznal in je tista mapa v kateri je bilo precej giga, velika samo že kakšen mega :)

hvala vsem za pomoč :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaklenjeni piskoti v Win10

Oddelek: Operacijski sistemi
191170 (536) nsa_ag3nt
»

Ikona od diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
51582 (1519) Mr_Globus
»

Trojanski konj

Oddelek: Pomoč in nasveti
213989 (3600) KaiCris
»

Trojan big problem:(

Oddelek: Strojna oprema
133545 (3338) mini-moris
»

Sprememba sličice ikone - več mapam na enkrat

Oddelek: Pomoč in nasveti
5916 (859) iMark

Več podobnih tem