» »

Vmesnik DVI-VGA

Vmesnik DVI-VGA

francek1 ::

Kolega je kupil nov računalnik, ki ima le DVI izhod. Monitor(LCD, kupljen lani!!!!) ima pa le VGA priklop. Zanima me, če tak vmesnik reši težavo in če so potrebne kakšne posebne nastavitve.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

win64 ::

To reši težavo, če grafična kartica "implementira" dodatne nogice za vga priključek na dvi vmesniku. Kar pa ni zmeraj. Malo bolj opiši računalnik.
Je mogoče kaj takega že dobil zraven?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

francek1 ::

Računalnik je Hoferjev, star tri leta in pol. Žal ne vem, katera kartica je notri. Je pa nVidia.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Nikonja ::

sam imel taki vmesnik in skoraj nobeneslike ni bilo kaj je tudi logično tko da žal na bo šlo

francek1 ::

Čemu pa potem služijo vmesniki????
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Senitel ::

Kako pa to izgleda, da ni skoraj nobene slike? >:D

Sicer pa ta zadeva bi praktično morala delovat. Mogoče edino v primeru, da imaš res kakšno eksotiko od grafične kartice notri, ampak dvomim.

Nikonja ::

ne vem, imel sam zeleno sliko- ampak kako sam napisal tudi logično je da ne bo delalo ker je sta vga in dvi totalno različna signala tko da j...a
Če hočeš lahko poiščem ta adapter in ti ga z veseljem podarim. Delajo ih po meni predvsem da nategnejo ljudi ker nikjer nisem zasledil da je kjermu dejansko pomagalo.

http://www.datapro.net/products/dvi-to-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

francek1 ::

Med brskanjm sem tule zasledil, da obstajajo taki s pretvornikom signala in taki brez. Očitno bo potrebno poiskat prvega.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Nikonja ::

ja obstajajo ampak vga je analogni signal, dvi digitalni tko da brez nekaj vmes (razen kabla in adapterja) ne bo slike - žal sam to pogruntal šele ko sam vrgel par eurčkov na adapter.

Ampak da en let star lcd monitor ima samo vga je res malo čudn - a lahko napišeš proizvajalca in model - ker moj skoraj 7 let stari LG ima in dvi in vga, in 3 letni samsung tudi.

francek1 ::

Ma kolega je kupil res enega čudnega Samsunga. Očitno DVI priklop ni nekaj samoumevnega.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Nikonja ::

pa še najbolj čudnega je kaj tega monitorja ni nikjer rezen na prenosniki.net !

Senitel ::

DVI ni nujno digitalen! Obstaja več tipov, ki se razlikujejo tudi v konektorjih. DVI-A je analogen, DVI-D je digitalen, DVI-I je pa univerzalen.
Grafične kartice imajo v 99% DVI-I in tudi zvezana sta gor tako analogen kot digitalen signal. Zato tudi delajo tile simple adapterji in običajno ni treba kaj hudo komplicirat okrog tega.

Če si imel zeleno sliko, potem je stvar očitno delovala, ampak je bil slab kontakt na nekaj pinih.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.

Bi bilo res dobro vedeti, kakšna grafična kartica je v tistem Hoferjevem (Medion?) računalniku. Kot je že win64 rekel, DVI standard predvideva tudi pine za analogni prenos (VGA) signala. Če je zadeva na grafični kartici impelmentirana, potem je DVI-VGA pretvornik samo "prilagojevalec" med različnimi oblikami konektorjev. Sam sem takšno zadevo že pred kakšnimi sedmimi uporabljal, ko sem imel občasno na računalnik vezan DVI monitor in VGA projektor. Grafična kartica je bil nek quadro z dvema DVI konektorjema, pretvornik sem pa že poleg računalnika dobil (DVI je bil takrat še bolj redek...)

LP

Jože

francek1 ::

Nikonja je izjavil:

pa še najbolj čudnega je kaj tega monitorja ni nikjer rezen na prenosniki.net !

3250 rezultatov na Google je zate nikjer???
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tretji monitor

Oddelek: Zvok in slika
101112 (860) Duhec
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5220027 (9540) kozorog
»

HDMI na VGA, in ne obratno!

Oddelek: Zvok in slika
4511104 (6267) 111111111111
»

VGA na DVI

Oddelek: Pomoč in nasveti
181123 (835) Brias
»

VGA/DVI (PC) to HDMI (plasma tv)

Oddelek: Zvok in slika
83256 (3133) sejmon

Več podobnih tem