» »

Začetki sivih las

Začetki sivih las

«
1
2

ejQ ::

Mene pa zanimajo izkušnje tistih, ki ste že lastniki (nekaj) osivelih las.

Pri katerih letih ste odkril prvi siv las?
Ali prvi najden siv las pomeni, da jih bo od tu naprej le še več, ali je to le anomalija? Kako je bilo pri vas?
1.) En siv las -> 100 sivih las "nasledn dan"?
2.) En siv las -> 100 sivih las čez 10 let?

Ja, razlog, da me to zanima je, ker sm našla svoja prva dva siva lasa, v zgodnjih 20ih. I'm a granny!8-)

Pa a se je kdo poglablu v temo, kako reversat ta proces oz. če se da? Nekaterim baje to uspeva - z jemanjem B vitaminov, pa po mestu se govori, da je ena ženska dobila barvo nazaj, ker je velik časa začela prebijat uzuni - torej, da naj bi bil razlog za sivenje pomanjkanje kisika, or sth.. Kaj porečete?

genesiss ::

Jaz sem mel sive lase že pri 6 letih, oziroma en tak bel flekič, kot ga ima Pet Rafter:

 Rafter

Rafter



In imam še zdaj, praktično enako število. Zgleda da tu ni pigmenta :) So mi pa po koži nastala tudi taka območja brez pigmenta, velikosti kakih 0.5 cm, samo je to pol izginilo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

jype ::

ejQ> Pa a se je kdo poglablu v temo, kako reversat ta proces oz. če se da?

Zakaj bi pa to hotu?

genesiss ::

He's a girl

Aston_11 ::

Babe padajo na sive lase, zakaj bi hotel ostati brez njih. Po moje že v SŠ so se začeli posamezni primerki, od tam dalje jih niti ne štejem več, po drugi strani pa who cares, koliko jih je.

gendale ::

men so se tud začeli pojavljat v zgodnjih dvajsetih, ampak so zelo redki

če te moti se lahko pobarvaš
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

ejQ ::

Hehe, vem da se loh pobarvam. Pol pr teb ni bla anomalija a? Damn it. 1:0 za prvo točko :>

jype: Če se da, zakaj ne bi hotu met čim dlje svoje barve.

Mcsin ::

Tud jaz sem začel sivet ob straneh pri okoli 20tih letih.. Počasi se množijo, vendar zelo počasi... Mene osebno ne motjo in se ne obremenjujem, tudi redko koga drugega.

Če pa se že kira najde pa reče: Joj kaj maš pa ti tolk sivih las, pa odgovoriš: Joj kaj maš pa ti tak debelo rit :)

blackbfm ::

Siv las načeloma tut zgubi na kvaliteti, se stanjša itd, tako da ni problem samo barva. Sicer pa poglej starše, je precej verjetno da bo pri tebi podobno.

innerspace ::

ejQ je izjavil:

Če se da, zakaj ne bi hotu met čim dlje svoje barve.


Pardon the intrusion...sej siva je tvoja barva.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

St235 ::

1.) En siv las -> 100 sivih las "nasledn dan"?
2.) En siv las -> 100 sivih las čez 10 let?


Odvisno od človeka do človeka. Sosed je v enem letu (star je okol 55) postal kompleten siv. Naš foter ima pa sive pramene že od kar ga poznam, pa po 30 letih jih nima nima kaj dosti več ali pa manj. Je pa rekel, da so se mu prvi sivi lasje začel pojavljat pri 20ih.

ejQ ::

innerspace: No ok. Js hočm uno ta drugo barvo, k ni siva.

blackbfm je izjavil:

Sicer pa poglej starše, je precej verjetno da bo pri tebi podobno.

Sej lih to. Fotr je mel pr 40ih bore malo sivih las. Za mamo nism lih zihr kako je blo, je pa mela njena mama, še ko je šla v penzijo zlo mal sivih las.

In sm misnla, da bo pr men isto. Zato zdj poizvedujem, v koliko primerih je to anomalija (če to sploh obstaja), al sm fasala neke bedne gene starejših prednikov.

Drgač pa fun fact: kavkazijci dobivamo sive lase pri 35 letih +/- 9 let, črnci pa pri 45 +/- 9 let.

pegasus ::

Jaz bi rad imel sivo/srebrno/belo čupo, pa mi ne glede na to koliko se sekiram ne ratuje najboljše ... ima kdo recept, kako pospešit ta proces? (not a joke)

gendale ::

pobarvi se
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

jype ::

Se je že, pa mu gre po moje na jetra da se mora potem nonstop barvat, kar je precej nezdravo.

ejQ> jype: Če se da, zakaj ne bi hotu met čim dlje svoje barve.

Ker ni pomembno tisto kar imaš na glavi, temveč tisto v njej. True story.

Bom še tle nalepu dobro zgodbo:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

bajsibajsi ::

Sem v kristusovih letih in imam kar nekaj sivih las. Imam pa vsaj precej las in goste, tako da bom prej siv kot plesast.

Prvi siv las sem tu in tam opazil ze precej zgodaj; ce se ne motim v 20 letih. Mislim da je k temu botrovala genska zasnova in pa nekaj stresnih zadev. V kolikor je kaj resnice o vitaminih B kompleksa, pa tudi to, da sem ze cca. 15 let veggie...

dronyx ::

Nič se sekirat glede sivih las. Z leti ti bodo verjetno tudi ta izpadla. ;)

bajsibajsi ::

Edit
Sem na telefonu in pisem z zamikom... se strinjam s tistim, ki pravi da siv las ni vec enak. To se opazi, ce si delas frizuro z gelom, voskom... sam si jo ze leta in tam kjer imam par sivih las vec, preprosto ni vec enako. Npr. las ni vec tako "trdo raven".

ejQ ::

jype: Ni pomembno, želja je pa vseen. Valda si želiš zdrave lase, ne pa tanke, frizzy in brez pigmenta. In če morš spremenit neki malga, da to dosežeš, why not.

bajsibajsi: Naj bi lasje hitrej osivel, če zaužiješ premal B12 vitamina (meso, jajca, mleko - čeprov to je blo v eni drugi temi že predebatiran, da je absorbcija B12 itak zelo majhna?) in če kadiš - neki zate, pegasus (joke)

jype ::

ejQ> jype: Ni pomembno, želja je pa vseen. Valda si želiš zdrave lase, ne pa tanke, frizzy in brez pigmenta. In če morš spremenit neki malga, da to dosežeš, why not.

S tem se strinjam, ampak dosti več od zdravega načina življenja (zdrave prehrane in veliko gibanja) ne moreš naredit.

win64 ::

Prvi sivi las sem dobil približno 2 leti nazaj, zgodnja 20-seta. Od takrat ni blo nobenga več, tako da najbrž nimaš razloga za skrbet.

frikec() ::

Nimam teh težav. Jih imam namreč bolj malo. Las. Who cares.

ejQ ::

jype je izjavil:

S tem se strinjam, ampak dosti več od zdravega načina življenja (zdrave prehrane in veliko gibanja) ne moreš naredit.
To je tud res. Bo treba počas več časa v naravi preždet.

win64: Woohoo! To sm hotla slišat :)

tomaz- ::

imam par sivih "zametkov" ob strani.. Glede na to, da sem prešel v četrto desetletje, BRAVO JAZ :-)

ejQ ::

Yeah, rub it in... :>
A ko si dobil prvi siv las, so potem prihajal vedno novi, al je bil ta prvi osamljen primer?

Yohan del Sud ::

Meh, ne pusti da ti pokvari, dan. Tudi sam sem v tvojil letih že našel kakšnega, pa petnajst let kasneje še toliko več, pramenov pač še ne. Geni pač. Isto ko pri pleši. Poglej sorodnike okrog in lahko sklepaš na verjetnostni vzorec.
www.strancar.com

marijancek ::

ejQ je izjavil:

Naj bi lasje hitrej osivel, če zaužiješ premal B12 vitamina (meso, jajca, mleko - čeprov to je blo v eni drugi temi že predebatiran, da je absorbcija B12 itak zelo majhna?) in če kadiš - neki zate, pegasus (joke)

ne kadim in vsak dan od malega spijem najmanj 1 liter mleka, jajca in meso tudi jem normalno, zunaj na zraku sem tudi veliko, pa sem počasi začel siveti že pred 20imi, zdaj pri 30ih imam kakšnih 10% sivih las. lasje si postrižem na zelo kratko in se ne vidi.

Zgodovina sprememb…

papasmrk ::

Jaz sem bil sredi dvajsetih že kar precej siv, danes malenkost čez 30 pa sem ob sencih tam cca 70% siv. Lasje nad čelom so pa še kar mladostne barve (cca 90%) :)

PacificBlue ::

jaz ze tudi od dvajsetih naprej postajam siv,). tko da zdaj stanje sicer miruje..i think. bomo pa videli kaj bo ko bomo prisli trideseta leta:).

Babe padajo na sive lase, zakaj bi hotel ostati brez njih. Po moje že v SŠ so se začeli posamezni primerki, od tam dalje jih niti ne štejem več, po drugi strani pa who cares, koliko jih je.


Res je. Meni vedno pravijo da sem ful šarmanten, pa sem jih odbil na finto..e druga beseda da sem siv?:)..No če je tebi všeč:)
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

Že v srednji šoli sem jih par opazil. Se pa od takrat ni veliko spremenilo, pa je že kar dolgo tega. Nekaj več jih je, ampak nič posebnega, skoraj neopazno.

damjan1980 ::

mislim da je to predvsem v genih zapisano. moj deda je sel v grob brez enega sivega, foter pri 65 nima enega sivega, jaz pa sem hvala bogu lase po fotrovi liniji podedoval :)

clothes ::

Že pri 20ih sem začel siveti. Zdaj pri 36ih sem ob straneh že povsem siv.
Z mlajšim brartom je enako, le da on sivi po celi glavi enakomerno.

Sivenje me ne moti in ne boli.
Glede na glupa vprašanja in komentarje nekaterih znancev(zakaj siviš, kdo te sekira,... )se mi zdi, da moji sivi lasje motijo bolj druge kot mene.

Boobiz ::

Zgodnja dvajseta prvega, naslednje leto ob straneh meni ze zelo opazno, tu in tam tudi drugod po cebuli. Vecinoma folk sploh ne opazi, razen zenske, ki so pa vse enotne da je to neki lepga, sarmantnega.

Bi pa reku, da zenskam sivi lasje ne sedejo. :))
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

ejQ ::

Sivi lasje moške res naredijo šarmantne. No, če maš pri 15ih celo glavo sivo, neki ne klapa. Obraz je še od mladiča, tko da tak pokovc nima še kej bit šarmanten.

Pri ženskah se ta meja postav še dost kasnej pomoje.

Boobiz je izjavil:

Bi pa reku, da zenskam sivi lasje ne sedejo. :))
Mja, se strinjam. Čeprov, če pogledaš Helen Mirren pri svojih 66, je pa s sivimi lasmi čist huda.

K bom 60 bom pa odprla temo, kdaj so vam vsi lasje posivel in kaj ste delal, da ste to dosegl :>

Avenger ::

ti bi mogla gledat tisto epizodo simpsonov, kjer Marge ugotovi, da je že totalno siva in se pri frizerju že leta barva, vendar zaradi hlapov izredno močne barve vedno izgubi tisto urco spomina, potem si jih enkrat ne pobarva in... v bistvu nobenmu ni všeč :)) nč ne pomagam ane? Osivelost je pri ženskah verjetno na isti stopnji kot plešavost pri moških in če vržeš uč po internetu, te bo zasulo z raznimi produkti, ki ta proces ustavijo ali celo spravijo nazaj. Miljardna industrija. Resnic aje seveda, da si tisti, ki imajo dovolj denarja, lase transplantirajo, ker je to EDINI NAČIN. Torej ima moški na izbiro ali transplantacijo, ali pa adaptacijo in če pogledamo samo dva najbolj slavna človeka, ki sta si nasadila lase, Trumpa in Berlusconija, je rezultat milorečeno smešen, poleg tega človek deluje plehko da je joj. Zakaj ti to govorim? Ker je pri sivenju las ista stvar.

Če ni razlog neka degenerativna bolezen ali kaj, se lahko samo prilagodiš, ali se barvaš, ali pa siviš, samo ne se filat z nekimi tabletami in vitamini... Na tvojem mestu pri teh letih sivenje seveda ne pride v poštev. Ampak glede na to kar si povedala, kako so siveli tvoji predniki, pa tudi to da si našla 2 lasa ki sta brez pigmenta, mislim da je prezgodaj za kakšen alarm, več živciranja več sivih las, tko da relax pa pozab vse skup.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Boobiz ::

Helen Mirren pri svojih letih izstopa po vsem, if yo kno wa I mean. :D
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

figula ::

Da ne bo same sivine, glasujem za drugi scenarij. Barva las in sivenje las je tako individualno. Tudi ne vem, če je samo stvar genetike, imam občutek, da ima tudi kemija v telesu prste zraven.

Ljudje imamo tako dolgočasne barve las, ne res? Frizerko že nekaj časa žicam za zeleno barvo, pa se samo smeji 8-O.

Sestra je bila pri 30 že skoraj čisto siva, jaz bom kmalu ujela petko, pa mi rastejo čedalje temnejši lasje, nekaj sivega svetlikanja je čisto zanemarljivega. Go figure.

Pa tako si želim biti siva, da bi me ljudje končno začeli jemati resno!:))

jype ::

figula> Tudi ne vem, če je samo stvar genetike, imam občutek, da ima tudi kemija v telesu prste zraven.

Saj genetika _je_ kemija v telesu :)

figula> Pa tako si želim biti siva, da bi me ljudje končno začeli jemati resno!:))

Stres resnično pomaga!

figula ::

Sem mislila na stvari, ki jih ne prineseš s seboj, ampak jih kasneje vneseš v telo in ti spremenijo kemijo :)

Stres nič ne pomaga.:8)

Blinder ::

jype je izjavil:

ejQ> Pa a se je kdo poglablu v temo, kako reversat ta proces oz. če se da?

Zakaj bi pa to hotu?


mlad si dokler nimaš sivih las pravijo
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mesar ::

Nezdrav način življenja je lahko tudi razlog za prehiter nastanek sivih las.
Your turn to burn!

s51as ::

men so že skot vsi (tudi sivi) lasje zginli!
It's just me myself and I

Janac ::

star si pa?

mojsterleo ::

jaz sem npr. 31 let in imam kaksnih 25% sivih las. men niso ful vsec, ker zgledam precej starejsi kot sem v resnici zaradi njih.... je pa to pri nas v familiji, ker imajo tudi sorodniki enake probleme.

jype ::

Blinder> mlad si dokler nimaš sivih las pravijo

Pravijo tudi, da se je treba na mrtvo napit, ko dobiš prvega otroka.

Glede na to kolk jih že mam lahko zelo samozavestno rečem, da je to čisto navaden bullshit.

ejQ ::

Pravjo, da dokler nimaš sivih las, pigmentne celice v lasnih mešičkih proizvajajo melanin.

Avenger: A veš da sm gledala ta del! Ah ne, se ne mislm filat z ničemer. Sm "samo" hotla dobit potrditev, da večina opazi prvi siv las okol 20ih, in potem je mir za 10 let :>

Kako je pa z barvo sivih las? Naj bi osebe, ki imajo temnejše lase imele (temno) sive lase, ker je še vedno prisotno nekaj pigmenta, bolj blond ljudje pa bele. Ampak sčasoma vsi dobijo bele lase (če so/bi bili dovolj časa živi), ker ni več produkcije pigmenta v lasnih mešičkih, right?

Before:

Now:

Ganon ::

ejQ je izjavil:

Ampak sčasoma vsi dobijo bele lase (če so/bi bili dovolj časa živi), ker ni več produkcije pigmenta v lasnih mešičkih, right?


Ne. Spet odvisno od človeka. Poznam kar nekaj ljudi, ki so stari 80 in več, pa imajo temno sive lase, kot Richard na prvi sliki. Moji babici na primer, ena ima že odkar pomnim zelo svetle, skoraj bele lase (tudi njena mama jih je imela), druga pa temno sive in z leti ne postajajo čisto nič bolj svetli.

BlueKnight ::

jype je izjavil:

Blinder> mlad si dokler nimaš sivih las pravijo

Pravijo tudi, da se je treba na mrtvo napit, ko dobiš prvega otroka.

Glede na to kolk jih že mam lahko zelo samozavestno rečem, da je to čisto navaden bullshit.


Kolk prvih otrok pa maš? :D Drugače pa škodt ne more
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

jype ::

BlueKnight> Kolk prvih otrok pa maš? :D

200.

BlueKnight> Drugače pa škodt ne more

Tepci se strinjajo!

BigWhale ::

Jest mam ze od kaksnega 20ega leta en siv pramen las. Jih je tolk mal, da jih lahko prestejes in kaj dalj kot do kakih 20 ne prides. Ce bi jih spulil, bi bil brez sivih las.

Sam kaj hudica, ko pa ne vem kako se razmnozujejo! Jih spulim 20, pa iz vsackga pol 20 novih zraste!?!?11
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Moški, Ženske

Oddelek: Loža
121816 (1614) Cr00k

Sivi lasje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
777530 (5963) Semafor
»

Sivi lasje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
678815 (6994) Avenger
»

Zakaj ljudje osivijo?

Oddelek: Loža
426372 (5070) Massacra
»

Je možno da gel za lase škoduje lasjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513436 (10495) Blinder

Več podobnih tem