» »

Koliko neto je 1500 bruto

Koliko neto je 1500 bruto

«
1
2

salker ::

Zanima me če mi kdo lahko okvirno pove koliko bi dobil neto plače (osnove) če je osnovna bruto plača 1500€?

Yugos ::

salker ::

Torej če v grobem povzamem, če nimaš delovne dobe in otrok ne dobiš niti jurja ven?

Yugos ::

welcome to reality buddy, we're all fucked, to je država ki je bila v Forbes osmešena na prvem mestu kot najbolj obdavčena in kot prilogo so dali sliko kurentov...

Matako ::

Dobiš posredno preko odličnih javnih servisov, ki jih plačuješ z razliko do bruto plače! Še več bi bilo treba - do daske!!!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

kmetek ::

1500 bruto je super plača.

tony1 ::

salker je izjavil:

Torej če v grobem povzamem, če nimaš delovne dobe in otrok ne dobiš niti jurja ven?


Osnovne plače ne, z malico in prevozom pa.

salker ::

Ja ogromna za inženirja res, ti dam dve primerjavi, 2 do 3 dni na teden programiram pa imam 800 do 900€ na mesec ali pa drug primer najnižja neto plača (čistilka) ima v krki 800€. V lj si moram še stroške plačevat, tako da "super" vsaj zame ravno ni, je pa stvar sevedaw relativna.

@tony1 mene zanima samo osnova, v službi bom jedel in peljal se bom do tja, tako da tistega denarja ne bom videl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: salker ()

tony1 ::

Se strinjam s tabo, in med pogajanji to jasno tudi povej. Pogaja se izključno o bruto osnovni plači, ne pa o malici, prevozu, raznih dodatkih in božičnicah...

kixs ::

tony1 je izjavil:

Se strinjam s tabo, in med pogajanji to jasno tudi povej. Pogaja se izključno o bruto osnovni plači, ne pa o malici, prevozu, raznih dodatkih in božičnicah...


Pri kaksnih tujih firmah je tudi vse kar si nastel v bruto placi. Je pa res, po navadi, ta precej visoka za SLO povprecje - vsaj 2X.

lp

kmetek ::

minimalac cca 760-770€, torej je tole 2x.

robokop ::

Mislim,da je tam okoli dve tretine.

mikic007 ::

Iz 1741€, ki jih placa delodajalec dobis ven 910€ (na koncu te se dodatno opali dohodnina). Dobro, ce imas kaksne olajsave pride manj, ampak olajsave pomenijo, da imas se neprimerno visje zivljenjske stroske (otroci, posebne potrebe ...). S prevozom in malico delodajalec izpljune prakticno 2000€, ti jih pa dobis mogoce 1200, jaka smo mi drzava, se posebej ko vidis, da je na kolenih, brez denarja. Kako?

*Ce vracunamo se 15% DDVja si ravno na polovici na koncu meseca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mikic007 ()

Isotropic ::

a mislis pa, da v avstriji ni x2?

VelikiTun ::

kmetek je izjavil:

minimalac cca 760-770€, torej je tole 2x.
In kaj potem?
Avtor teme sicer ni povedal, za katero delovno mesto se gre, vendar pa se lahko nekdo s konkretnim znanjem le namrdne ob ponudbi 1500€ bruto.

Invictus ::

Pa kaj imate vsi tukaj spomin amebe?

Slovenija ni najbolj obdavčena država v Evropi.

Problem je samo v nizkem pragu za največjo obdavčitev.

In ja, tudi javne storitve, za katere ni treba plačat, niso zastonj.

1500 EUR bruto je precej povprečna plača. Ponavadi v kaki privat firmi, kjer moraš biti potem prodajalec, arhitekt, razvijalec in še finančnik po vrhu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

mikic007 ::

@invictus

Ni najbolj obdavcena (mislim, da je danska, pa hrvaska :-), ampak kot si omenil, problem je v lestvici, pa ne samo pri najvisji obdavcitvi. In ker padejo vsi, razen vecjih zasluzkarjev, v previsok prag, je prevec obdavcena. Simple as that. Kaj ti pomaga papir, ce je realnost taksna?

Invictus ::

http://www.mihamazzini.com/slonadom/dom...

Kaj takega lahko pomaga. Da veš kaj se odločiti.

Sam sem se že. Dovolj mi je slovenskega sranja. Delam samo še v tujini.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mikic007 ::

Enako, ampak imam tezave s prenosom davcnega rezidentstva. Kdo bi si mislil ... Francozi in Italjani tega niti ne poznajo, ker imajo podobno obdavcitev, Slovenija pa je totalno sranje s tega stalisca. Z minimalcem v tujini pades takoj v najvisjo dohodnino in placujes kot nor. Na sreco me sef razume ;-).

Invictus ::

Saj ustanoviš podjetje. Nekje. Potem pa dalje ...

Davčno rezidentstvo je samo za amaterje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

kixs ::

kmetek je izjavil:

minimalac cca 760-770€, torej je tole 2x.


Kakor poznam par ljudi, pride skupni bruto nekje okoli 4000€ + sluzben avto - boniteta. Ampak je tako, da se kdaj dela tudi npr. v petek do kaksne 22h - seveda ni fizicno delo.

lp

noraguta ::

Isotropic je izjavil:

a mislis pa, da v avstriji ni x2?

tam je komunalni prispevek 10x nižji kot pri nas, pa tudi črpanje evropskih sredstev deluje bistveno bolje kot pri nas. da sociale in javnih storitev ne omenjamo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

RejZoR ::

mikic007 je izjavil:

Iz 1741€, ki jih placa delodajalec dobis ven 910€ (na koncu te se dodatno opali dohodnina). Dobro, ce imas kaksne olajsave pride manj, ampak olajsave pomenijo, da imas se neprimerno visje zivljenjske stroske (otroci, posebne potrebe ...). S prevozom in malico delodajalec izpljune prakticno 2000€, ti jih pa dobis mogoce 1200, jaka smo mi drzava, se posebej ko vidis, da je na kolenih, brez denarja. Kako?

*Ce vracunamo se 15% DDVja si ravno na polovici na koncu meseca.


Poberejo ti pri plači, poberejo ti pri dohodnini in nakoncu te upalijo še z DDV-jem pri vsaki stvari, ki jo kupiš. Prašičevca vedno plačaš 3x pa je še vedno brez denarja. Se nihče ne vpraša kaj tle ne štima?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

KernelPanic ::

Gledam svojo placilno listo iz bivse sluzbe, kako za vraga sem pa jaz na bruto 1500 eur dobil ven 1070 eur (brez malice in prevoza, cista neto placa)???

Isotropic ::

RejZoR je izjavil:


Poberejo ti pri plači, poberejo ti pri dohodnini in nakoncu te upalijo še z DDV-jem pri vsaki stvari, ki jo kupiš. Prašičevca vedno plačaš 3x pa je še vedno brez denarja. Se nihče ne vpraša kaj tle ne štima?

dohodnine itak ne placas obicajno nic, ce imas samo placo (in ne kaksnih drugih dohodkov). v nasprotnem primeru te delodajalec nateguje (tako dobis vecji "neto" ob manjsem bruto, ker odvede manj akontacije dohodnine)
tle ne štima samo tvoje znanje ekonomije sori Tax @ Wikipedia

kernel kuk otrok mas?:D
anonimiziraj placilno listo in jo prilimaj sem magar.

Zgodovina sprememb…

KernelPanic ::

Isotropic je izjavil:

RejZoR je izjavil:


Poberejo ti pri plači, poberejo ti pri dohodnini in nakoncu te upalijo še z DDV-jem pri vsaki stvari, ki jo kupiš. Prašičevca vedno plačaš 3x pa je še vedno brez denarja. Se nihče ne vpraša kaj tle ne štima?

dohodnine itak ne placas obicajno nic, ce imas samo placo (in ne kaksnih drugih dohodkov). v nasprotnem primeru te delodajalec nateguje (tako dobis vecji "neto" ob manjsem bruto, ker odvede manj akontacije dohodnine)
tle ne štima samo tvoje znanje ekonomije sori Tax @ Wikipedia

kernel kuk otrok mas?:D
anonimiziraj placilno listo in jo prilimaj sem magar.
Nimam se otrok, p33sda, cak, bom prilimal, samo da grem do kolega skenirat!

FlyingBee ::

približno tako: bruto-(bruto*0,22)-(0.16*((bruto-(bruto*0,22))= čista plača (neto, brez prevoza in prehrane)

1500-(1500*0,22)-(0.16*((1500-(1500*0,22))= 1500-330-187= 983 EUR
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Senitel ::

Isotropic je izjavil:

dohodnine itak ne placas obicajno nic, ce imas samo placo (in ne kaksnih drugih dohodkov).

Aha, ker to da firma namesto tebi nakaže direkt dursu pomeni, da je free. ;((

RejZoR ::

Hehe XD
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

FlyingBee ::

hja, kako pa je zdaj s to dohodnino, s koliko plače , če si sam, moraš že plačati dohodnino?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Tear_DR0P ::

Yugos je izjavil:

welcome to reality buddy, we're all fucked, to je država ki je bila v Forbes osmešena na prvem mestu kot najbolj obdavčena in kot prilogo so dali sliko kurentov...

dobrodošel v državi, kjer cca 800k ljudi dela, ostali pa živijo od socialnih transferjev. vsakega kolega, ki se šverca na socialni pejt okol buče :) in mu povej kolko davka ti plačaš zarad takih.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Yugos ::

Tear_DR0P je izjavil:

Yugos je izjavil:

welcome to reality buddy, we're all fucked, to je država ki je bila v Forbes osmešena na prvem mestu kot najbolj obdavčena in kot prilogo so dali sliko kurentov...

dobrodošel v državi, kjer cca 800k ljudi dela, ostali pa živijo od socialnih transferjev. vsakega kolega, ki se šverca na socialni pejt okol buče :) in mu povej kolko davka ti plačaš zarad takih.


Jest bi prej rekel da država ukinja delovna mesta in da visoki davki povzročajo da se podjetja selijo v tujino, zmanjšajo svojo moč in zaposlujejo tujce!

Pri nas so samo tehnična operativa in vodstvo, drugo pa azija, kjer folk dela za pest riža....

Jaz sem hotel svoje podjetje odpret in tudi z malo denarja se ga da samo največji strošek so bili delavci ki bi me stali mesečno par tisoč evrov brez začetnega dobička.

V tujini ljudje odpirajo podjetja ker se jim splača pri nas pa zaposlujejo minimalno in vsakemu naložijo 10 del!

Ker je intelektualnih del malo, so ostala samo tista ki jih slovenski narod ponavadi noče delati, razna fizična opravila, (u)sluge in prepričevanje ljudi na domu.

Državi je sociala všeč, je emocialno izsiljevanje in počasna degradacija samopodobe, človek se navadi ne upa biti agresiven ker kao dobija pomoč.

opeter ::

FlyingBee je izjavil:

hja, kako pa je zdaj s to dohodnino, s koliko plače , če si sam, moraš že plačati dohodnino?


Še enkrat prosim, napiši zgornji stavek, ker je čisto nerazumljiv.
Če si sam, pomeni kaj? Da si s.p.? Ali da delaš preko avtorske pogodbe oz. podjemne? Ali kaj si mislil s stem?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

salker ::

Zanimivo se je razpletla debata, kakorkoli že še zdaj mi je smešno kako so debelo pogledali ko sem jim rekel da se od zraka pač ne da živeti :))
sem jim pa pustil višjo ponudbo na mizi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: salker ()

kixs ::

sem jim pa pustil višjo ponudbo na mizi.


Ne vem, ce tole prav razumem. Ti si odklonil njihovo ponudbo, potem pa kaj? Imas boljso ponudbo kje drugje ali si samo rekel, da gres delat za XY€ > 1500€.

Sicer pa, ko sem se sam hodil na razgovore, sem vedno rekel koliko hocem neto, brez dodatkov. Naj se potem oni ukvarjajo z bruto ;)

lp

Yugos ::

kixs je izjavil:

sem jim pa pustil višjo ponudbo na mizi.



Sicer pa, ko sem se sam hodil na razgovore, sem vedno rekel koliko hocem neto, brez dodatkov. Naj se potem oni ukvarjajo z bruto ;)

lp


Like a Boss, to lahko delaš ko se imaš s čem pogajat, ko nisi eden izmed večine.

Ko je tvoj expertise nekaj kar drugi ne znajo, drugače moraš bit tih, ker je za tabo stotine ki bodo za manj delali...

noraguta ::

Yugos je izjavil:

kixs je izjavil:

sem jim pa pustil višjo ponudbo na mizi.



Sicer pa, ko sem se sam hodil na razgovore, sem vedno rekel koliko hocem neto, brez dodatkov. Naj se potem oni ukvarjajo z bruto ;)

lp


Like a Boss, to lahko delaš ko se imaš s čem pogajat, ko nisi eden izmed večine.

Ko je tvoj expertise nekaj kar drugi ne znajo, drugače moraš bit tih, ker je za tabo stotine ki bodo za manj delali...

ne, ne, ne, več koliko je tvoje delo vredno in če ga nekje opravljaš je menjava rizik in hočeš od tega nek konkreten profit. In tedaj se zjasniš za kako ceno si pripravljen delat brez slabe vesti.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

noraguta ::

onyx kompletno irelavantno v tej temi briš to. pa odpri temo neobdavčeno delo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kixs ::

Prejsni post sem napisal glede na to.

še zdaj mi je smešno kako so debelo pogledali ko sem jim rekel da se od zraka pač ne da živeti


Danes je res situacija taka, da se prakticno ne mores neki izmisljevat. Ce si res neki ekspert, potem mogoce. Ampak eksperte so se vedno dobro placali. Firma dobro ve kaj rabi za doloceno delovno mesto in koliko je to vredno.

@onyx
Sej ravno to je napaka v nasem sistemu. Vsi bi se radi znasli. Ampak na koncu mora nekdo ta racun placat! Placamo ga pa vsi preko visjih davkov oz. dodanim zadolzevanjem in posledicno drazjem denarju, ko rabis kredit ti ali pa firma, pa je potem se manj konkurencna na trgu. Tok denarja gre v krogu in brez nic ni nic. Kaj bi bilo, ce bi se vsi "znajdli"? Ze danes se jih znajde 50%, zato pa je nasa drzava tako draga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

salker ::

Danes je res situacija taka, da se prakticno ne mores neki izmisljevat. Ce si res neki ekspert, potem mogoce. Ampak eksperte so se vedno dobro placali. Firma dobro ve kaj rabi za doloceno delovno mesto in koliko je to vredno.


Zmisljujem si ne, zdej ce sem ekspert ali ne je bolje za njih da oni to ocenijo. Res je firma ve kaj rabijo in koliko so se pripravljeni stegnit, sem pa sam gledal na vso stvar tako, da imam kar nekaj "kriterijev" ki so za njih vredni plače nad 1500 bruto, kot so izobrazba, znanje, izkušnje,....

Ko je tvoj expertise nekaj kar drugi ne znajo, drugače moraš bit tih, ker je za tabo stotine ki bodo za manj delali...


Res je, kar nekaj kandidatov je bilo poleg mene ki so pripravljeni delat za manjši denar, se more pa firma vprašat kaj bo za to dobila (kup dodatnih izobraževanj, kvazi diplomante oziroma večne absolvente, kakšne bivše "iskrine" inženirje z 10 let do penzije,....)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: salker ()

KernelPanic ::

salker je izjavil:

Danes je res situacija taka, da se prakticno ne mores neki izmisljevat. Ce si res neki ekspert, potem mogoce. Ampak eksperte so se vedno dobro placali. Firma dobro ve kaj rabi za doloceno delovno mesto in koliko je to vredno.


Zmisljujem si ne, zdej ce sem ekspert ali ne je bolje za njih da oni to ocenijo. Res je firma ve kaj rabijo in koliko so se pripravljeni stegnit, sem pa sam gledal na vso stvar tako, da imam kar nekaj "kriterijev" ki so za njih vredni plače nad 1500 bruto, kot so izobrazba, znanje, izkušnje,....

Ko je tvoj expertise nekaj kar drugi ne znajo, drugače moraš bit tih, ker je za tabo stotine ki bodo za manj delali...


Res je, kar nekaj kandidatov je bilo poleg mene ki so pripravljeni delat za manjši denar, se more pa firma vprašat kaj bo za to dobila (kup dodatnih izobraževanj, kvazi diplomante oziroma večne absolvente, kakšne bivše "iskrine" inženirje z 10 let do penzije,....)
Bivsi Iskrini inzenirji z 10 let do penzije imajo prekletvo veliko izkusenj in znanja!

damjan1980 ::

to zna bit res, bolj verjetno pa da ne. vecino takih strokovnjakov ki sem imel cast spoznati so se nekaj naucili pred 30 leti, potem pa z tem znanjem zaspali. in se spijo. znanje pa jim je vmes popolnoma zastarelo. ampak njihov ego tega ne vidi in sami sebe predstavljajo kot vrhunske strokovnjake. v eni firmi, ki je stagnirala zadnjih 20 let so lahko veljali za tezke frajere, ko pa pristanejo na borzi in iscejo novo delo, vidijo da jih vsak kekec z novo diplomo in 2 leti izkusenj scat pelje.

Isotropic ::

Senitel je izjavil:

Isotropic je izjavil:

dohodnine itak ne placas obicajno nic, ce imas samo placo (in ne kaksnih drugih dohodkov).

Aha, ker to da firma namesto tebi nakaže direkt dursu pomeni, da je free. ;((

my bad.

salker ::

Ni noben reku da nimajo izkusenj in znanja, predvsem ga imajo z izdelavo relejev,kondenzatorjev,stikal in starejšimi programskimi jeziki,standardi in programsko opremo. Je pa nekaj vej iskre preživelo, to je res.

St235 ::

FlyingBee je izjavil:

hja, kako pa je zdaj s to dohodnino, s koliko plače , če si sam, moraš že plačati dohodnino?


Tam od 6k naprej plačuješ dohodnino. 6k bruto na letni ravni, da ne bo pomote.

mirancar ::

nevem točnih številk, vse je bolj približno:

imaš nekje 3.100 splošne olajšave, ki pripada vsem
10% olajšave, ki so kao normirani stroški
3100 dodatne olajšave, ki ti pripada če je tvoj bruto dohodek manjši od 10.500
tle je en trik (glupost, ki je enostavno dokaz da so ljudje, ki so delal zakone nesposobni), ker to dodatno olajšavo kar naenkrat izgubiš, če je tvoj dohodek večji od 12.000 (pri 10.500 se olajšava zmanjša na 1100)

ta informacija je dobra za študente, kjer je njihova bruto plača = neto, pa mislim da tudi za avtorske pogodbe, če ne služiš veliko
tako da če delaš preko študentskega, potem zasluži malo čez 10.000 na leto MAX, če boš prišel do 12.000, si delal zadnji mesec za drobiž (raje gnij doma)

da olajšavo zgubiš pomeni da plačaš 16% davka na tistih 3100, kar je pa nekje 500€

torej če služiš do 10.500 imaš dohodnine 16% od nekje 3100 (10.500-10%-3100-3100) oz. 0 če si študent (ker imaš še eno dodatno olajšavo 3100 in se glih pokrije)
če zaslužiš 12.000 potem imaš pa (1400+3100)*0,16 dodatnega davka, torej nekje 700€
od zadnjih 1500€ zaslužka, boš dobil 800€ izplačanih (oz. dobiš vse izplačano, sam potem plačaš dohodnino)

če je tvoj bruto letni zaslužek dost večji od 12.000 potem pač padeš kamor padeš in se ne zanimaš, presežki so potem več obdavčeni, vendar nikjer pa ni tako da za 1€ več imaš naenkrat 300€ večji davek

opeter ::

Senitel je izjavil:

Isotropic je izjavil:

dohodnine itak ne placas obicajno nic, ce imas samo placo (in ne kaksnih drugih dohodkov).

Aha, ker to da firma namesto tebi nakaže direkt dursu pomeni, da je free. ;((


Vprašanje je bolj to, zakaj te mora skrbet oz. zanimat, koliko staneš firmi (bruto, bruto2)?
Saj nisi ti direktor, lastnik itn.

Tebi je najbolj pomembno sledeče:
- da ti delodajalec plača vse prispevke in zavarovanja (v to šteje tudi pokojninsko/invalidsko in osnovno zavarovanje)
- da imaš vsak mesec na računu tisti neto znesek, za katerega ste se zmenili oz. kar določa kolektivna pogodba
To je vse.

Vsaj če bi bil jaz redno zaposlen, bi bilo to meni najbolj bistveno.
Navsezadnje v službo hodimo zaradi zaslužka, ne pa zaradi dobre volje, ali?

Če pa si ti lastnik ali pa direktor firme, pa boš na zadevo gledal seveda drugače.

Seveda pa je tudi razlika pri raznoraznem pogodbenem delu, kjer se moraš za vsako figo (delo/plačo/roki itn.) ločeno pogajati.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

IceIceBaby ::

Vprašanje je bolj to, zakaj te mora skrbet oz. zanimat, koliko staneš firmi (bruto, bruto2)?


1. Zato, ker je to tvoj denar, le, da ga podjetje nakaže na ustrezne račune v tvojem imenu.

2. Zato, ker je dobro vedeti, koliko dejansko prispevaš v firmo in koliko jo staneš. S to informacijo lahko vidiš, ali se lahko mogoče pogajaš za povišico ali pa te firma plačuje več kot narediš vsak mesec in boš v kratkem ostal brez službe.

S temi delitvami na neto/bruto/strošek delodajalca je sama zmeda in nepotrebno prelaganje odgovornosti.

Pa še en zanimiv pojav pride iz tega. Poznam precej ljudi, ki imajo "samo 400 eur plače". Ko jih vprašaš kako je to možno pa začnejo razlagati, da jim delodajalec trga 200 eur kredita, plačujejo zavarovanje direkt pri plači, trgajo mu kazen za prometni prekršek itd.

Jaz bi vsem na račun nakazal bruto plačo, pa naj se vsak sam rihta. Če si polnoletna oseba z opravilno sposobnostjo se boš že znal pravilno odločiti.

BlueRunner ::

opeter je izjavil:

Vprašanje je bolj to, zakaj te mora skrbet oz. zanimat, koliko staneš firmi (bruto, bruto2)?
Saj nisi ti direktor, lastnik itn.

Tebi je najbolj pomembno sledeče:
- da ti delodajalec plača vse prispevke in zavarovanja (v to šteje tudi pokojninsko/invalidsko in osnovno zavarovanje)
- da imaš vsak mesec na računu tisti neto znesek, za katerega ste se zmenili oz. kar določa kolektivna pogodba
To je vse.

Kar si nastel so tvoja neto placila iz tvoje place. Ce te ne briga koliko in za kaj placujes tudi OK, ampak ne potem naokoli razlagati, da je to "strosek firme". Ni. to je tvoj strosek. Firma ti to placa, pa ce ti kdaj vidis ta denar ali pa ne.

Kar se tice za lase privlecenih neto zneskov...

Kaj je neto znesek? Ima kdo definicijo neto zneska, ki dejansko pije vodo? Koliko ljudi je bilo redno zaposlenih, pa niso pri obracunu dohodnine imeli niti centa razlike, da so lahko potem rekli, da so bili placani natanko toliko neto, kolikor jim je pisalo na tistem papirju?

IceIceBaby ::

Če mene vprašaš dohodnine sploh ne računajo, ampak seznam državljanov spustijo čez en random generator.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neto plača in bolniška odsotnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716015 (7366) MadMicka
»

Plačilna lista vprašanje

Oddelek: Loža
475999 (4206) tony1
»

Dvig urne postavke, Bruto in Neto plača (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8118990 (16606) McHusch
»

Spisek: Kaj je dobrega v tej državi. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10017633 (13561) technolog
»

[Delovna razmerja]Neto znesek na pogodbi za redno delovno razmerje za nedolocen cas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7422108 (19561) St235

Več podobnih tem