» »

[Java][verzija 1.7]Vprasanje glede eventov

[Java][verzija 1.7]Vprasanje glede eventov

KernelPanic ::

Spostovani!

Ce iz JFrame objekta (ki implelemtira ActionListener) klicem member JFrame objekt (v vlogi dialog boxa) z setVisible(true) in nato znotraj dialog boxa pritisnem gumb za zaprtje tega dialog boxa, dobi izvirni JFrame objekt kaksen event, da se je njegov member zaprl (oz. da se je nekaj zgodilo z njim)?

Lp,
M.

Spura ::

Ce dodas izvirni JFrame knofu na dialog boxu za ActionListener.

KernelPanic ::

Recimo, v glavnem oknu (JFrame) mam meni (JMenuBar z JMenu in JMenuItem) in JTextEdit in iz menija prozim dialog (spet JFrame) za iskanje teksta, ki vsebuje tri gumbe: (Find Next, Mark All, Close). Glede na to, kaj pritisnem v oknu za iskanje teksta, bi rad vrnil v glavno okno vrednost, da vem, kaj moram narediti: ce sem pritisnil Find Next, naj isce tekst v JTextEdit-u, ce sem pritisnil Mark All, naj pomarkira vse najdbe teksta v JTextEdit-u in ce pritisnes Close, naj dialog za iskanje teksta zapre. Torej, kam dodam ActionListener?

KernelPanic ::

KernelPanic je izjavil:

Recimo, v glavnem oknu (JFrame) mam meni (JMenuBar z JMenu in JMenuItem) in JTextEdit in iz menija prozim dialog (spet JFrame) za iskanje teksta, ki vsebuje tri gumbe: (Find Next, Mark All, Close). Glede na to, kaj pritisnem v oknu za iskanje teksta, bi rad vrnil v glavno okno vrednost, da vem, kaj moram narediti: ce sem pritisnil Find Next, naj isce tekst v JTextEdit-u, ce sem pritisnil Mark All, naj pomarkira vse najdbe teksta v JTextEdit-u in ce pritisnes Close, naj dialog za iskanje teksta zapre. Torej, kam dodam ActionListener, oz. je mogoca kaksna boljsa resitev?

Spura ::

ActionListenerji grejo na knofe tko kot vedno.

KernelPanic ::

Spura je izjavil:

ActionListenerji grejo na knofe tko kot vedno.
Ok, samo rabim mal razsvetlitve glede mehanizma samega, ker me zanima, kako naj iz search JDialog-a, ob pritisku gumba Find prenesem iskatni tekst v JFrame objekt, da bom lahkgo zacel operacijo iskanja niza v JTextPane-u, ki je sestavni del glavnega JFrame-a? Enako velja za ukaz "Mark All".

Zgodovina sprememb…

Spura ::

Ne vem kaj nej ti recem bolj specificnega, ker to lahko naredis na 1000 nacinov. ActionListener mora videt input box na dialogu in hkrati imet dostop do kode za iskanje in prikaz rezultatov. Pomojem si ne predstavljas cisto kako tecejo niti v runtime. Poleg tega tvoj class, ki extenda JFrame, ne bi smel bit odlagalisce za vso programsko logiko.

KernelPanic ::

Spura je izjavil:

Ne vem kaj nej ti recem bolj specificnega, ker to lahko naredis na 1000 nacinov. ActionListener mora videt input box na dialogu in hkrati imet dostop do kode za iskanje in prikaz rezultatov. Pomojem si ne predstavljas cisto kako tecejo niti v runtime. Poleg tega tvoj class, ki extenda JFrame, ne bi smel bit odlagalisce za vso programsko logiko.
Ok, se strinjam, ampak mi prosim podas par smernic, kako bi ti to resil, ker si v javi "bolj doma" kot jaz? Kaj pa ce bi v konstruktor dialoga podal se en parameter, ki bi bil kazalec na JTextPane, v katerem je tekst in nato znotraj dialog boxa iskal in opravljal spremembe, in nato refreshal JTextPane?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[java] naloge za vajo

Oddelek: Programiranje
71261 (947) Yacked2
»

Java in pošiljanje elektronske pošte!!

Oddelek: Programiranje
51281 (1182) janez_janez
»

[java] vstavljanje slike v JFrame

Oddelek: Programiranje
71245 (1141) KaRkY
»

[java] opcijsko okno

Oddelek: Programiranje
101982 (1763) infiniteLoop
»

[NALOGA][Java] Težave pri pisanju slikarja

Oddelek: Programiranje
202142 (1784) l0g1t3ch

Več podobnih tem