» »

[Java] JSP

[Java] JSP

snooze77 ::

Pozdravljeni,
rabil bi pomoč pri JSP-jih. Naloga je naslednja: Kreirajte vsaj 3 vrste 'tem' za svoj sistem s pomočjo CSS stilov, med katerimi bo uporabnik lahko izbiral.

Torej na osnovni strani sem naredil formo kjer sem omogočil 2 stila. Podatki o stilu, ki si ga uporabnik izbere se pošljejo na novo stran kjer pridobim parameter, ter si ta parameter shranim v sejo in nato uporabnika redirektam nazaj na osnovno stran. Problem nastane, ko želim, da se vrednost Radio buttna ohrani(CHECKED). To mi nikakor ne uspe, ker mi zmeraj javi napako ko želim primerjati vrednost sessiona z imenom stila. Mogoče sem malo nerazumljivo napisal zato vam spodaj dam še kodo.

Na indexu:


<p>Tukaj si lahko izbereš svoj stil</p>

form method="get" action="nastaviStil.jsp">
input type="radio" name="oblikovanje" 

if(session.getAttribute("oblikovanje")=="oblikovanje.css")
{
	 CHECKED 
}	
%> value="oblikovanje.css"/>Stil1
	
input type="radio" name="oblikovanje"

if(session.getAttribute("oblikovanje")=="oblikovanje1.css")
{
	 CHECKED 
}	
  value="oblikovanje1.css"/>Stil2
	
input align="right" type="submit"  value="Pošlji" />

form



Tuki pa lovim:


String oblika=request.getParameter("oblikovanje");
session.setAttribute("oblikovanje", oblika);
response.sendRedirect("index.jsp");



Kot sem rekel problem je da ne morem primerjati session.getAttribute z neko vrednostjo. Vem da s session.getAttribute pridobim objekt zato sem tudi to probal pretvorit v string, do sem je šlo vse vredu vendar je spet prišlo do napake ko hočem primerjat. Sem že probal tudi tako String oblika=(String)session.getAttribute("oblikovanje"); in nato v if stavku primerjat z oblika in spet vrže error.
  • spremenil: Mavrik ()

vorantz ::

narobe primerjaš string
uporabi equals

snooze77 ::

Hvala za odgovor, vendar mi vrže error če uporabim equals. Ni mi jasno zakaj mi ga vrže vendar mi ob vsaki metodi kot so equals ali contains in druge podobne vrže napako v IF stavku.
Kakšna druga ideja???

vorantz ::

aja še castat moraš v string:
(String)session.getAttribute("oblikovanje")

Spura ::

A nima Eclipse za po defaultu plugin za JSP?

snooze77 ::

Vorantz tudi to sem že probal in vseeno ne gre. Čeprav sem zdaj to rešil s pomočjo cookijev vendar me še vedno zanima zakaj po takem postopku ne gre. Asistentka reče, da bi moralo delati tudi meni je logično, da bi moralo vendar enostavno ne gre. Probal sem na vse načine tudi za preverjanje sem si izpisoval vrednosti sessiona in so prave ampak pride do problema s primerjavo v if stavku.

Spura ::

Sej ti pravim: plugin za JSP v IDE in ti bo podcrtal relevantne napake in povedal zakaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Visual Basic] Aplikacija deluje nepopolno

Oddelek: Programiranje
91123 (907) bajsibajsi
»

Java - uvoz XML in izvoz v MySQL pomoč

Oddelek: Programiranje
372840 (2177) igor0203
»

Nekaj v zvezi z HTML in PHP-jem

Oddelek: Izdelava spletišč
271683 (1321) rokpok
»

link več...

Oddelek: Izdelava spletišč
141142 (825) Mulh
»

tomcat - problem z encodingom

Oddelek: Programiranje
72334 (2248) kopernik

Več podobnih tem