» »

Strežnik in začetna stran

Strežnik in začetna stran

Gates ::

Lp, naredil sem spletno stran. Zakupil sem domeno in strežnik. Vse datoteke sem skopiral v mapo public_html. Ko vpišem dodeljen naslov www.naslov.com se ne da dostopati do strani. Dostopati se da samo preko IP naslova http://xx.xxx.xxx.xxx/~naslov/ . Je to zaradi tega, ker še je poskusni teden in mogoče domena še ni registrirana? Hvala za odgovor.

mihec87 ::

Je malo za počakat da se zadeve osvežijo max 24H če se ne motim...Če domena še ni registrirana potem pač ne more delat..

d4vid ::

Če si zakupil domeno, potem ti jo registrira in počakati moraš nekaj časa (ponavadi takoj, včasih menda tudi do 72 ur), da se osvežijo DNS strežniki, na katere gre tvoja zahteva za domeno (domena.com), in DNS server te usmeri na IP naslov strežnika, na katerem je tvoja stran. Tako na hitro, upam da razumeš.

Drugače pa, kje si zakupil domeno in strežnik?

Gates ::

Ne bi rad zdaj delal reklame. Zakupil sem preko slovenske strani.

Mesar ::

Koliko časa je minilo odkar si nastavil DNS strežnike? Lahko so DNSji, lahko so virtualhosti, lahko verjetno še kaj...
Your turn to burn!

Lonsarg ::

Gates, jaz imam http server doma, ampak iz domače mreže ne morem dostopat preko domene, moram nujno notranji IP vpisati. Najbrž router kriv, da takih stvari ne resolva nisem šel študije izvajat.

Tak da probaj iz enega računalnika, ki ni v tvoji mreži vpisati naslov domene, če gre pri tebi za isti efekt.

Gates ::

Bom počakal, da se poravna položnica in bom takrat videl kaj bo. Sporočim takrat.

tony1 ::

Pravi naslov za takšna vprašanje je tehnična pomoč, kjer si kupil gostovanje. Vsaj med delavniki (ali pa po e-mailu) jo morajo imeti... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri mail provider za svojo domeno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
203826 (3286) Yohan del Sud
»

preusmeritev domene

Oddelek: Pomoč in nasveti
162154 (1912) NeMeTko
»

Domena kupljena, kako naprej?

Oddelek: Omrežja in internet
214815 (3915) Rokic
»

DNS strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
227084 (6673) jype
»

Vpis registrirane domene v primarni DNS strežnik

Oddelek: Izdelava spletišč
133395 (3089) Tody

Več podobnih tem