» »

Merjenje zunaje temperature

Merjenje zunaje temperature

sash ::

Rad bi si naredil (al pa kupil ;( ) eno zadevo ki bi jo priključil na COM/USB vrata in bi z njo lahko meril eno ali več :D temperatur.

Če ima kddo kak načrt ali kak link kjer bi bila zadeva narisana bi se toplo priporočal

Zavo ::

Rabiš DS1820 ali KTY10-6 odvisno kakšne temperature bi rad meril, v sobi ali zunaj?
Poleg tega še kak PIC in to ti je to!
Sigurno so kaksni načrti v Svet elektronike ali pa ne netu, samo se mi ne da iskat!

Marko007 ::

recimo da bi imel za merjenje sobne temperature. Kako je potem s programsko opremo? S čim odčitavaš temperaturo? Če ma kdo kako idejo.:8)

njok ::

Obstajajo čipi, ki jih lahko priklopiš na SMBus in potem temperaturo lahko odčitaš recimo v MotherboardMonitorju. Preišči malo starejše poste, ker je bilo o tem že veliko napisanega - sam pa ti ne znam več pomagat, mogoče ti bo kdo drug.

Brane2 ::

Povprašaj v Conradu. Mislim, da sem videl nek modulček za drobiž, ki pone ravno to kar hočeš...

sash ::

DAjte bit malo bolj specifični (linki , načrti) ker sem iskal po forumu in še marsikje pa nisem nič našel;(

Brane2 ::

Bolj specifično:

Ne spuščaj se v to. Če že rabiš kaj takega, skoči v Conrad pogledat. Conrad je v BTCju.
Kaj še rabiš -GPS koordinate ? :\

xyz ::

Eden iz med primernih senzorjev ki praktično delujejo samostojno je DS1820. Kar precej o tej temi je bilo napisano na elektro n
http://www.elektro-n.com/forum2/viewtop...

sash ::

Brane2 - Ne rabim GPs koordinat ampak link, ker nekak nisem niti iz okolice BTC-ja in imam do njega vsaj 150km tako da bolj težko skočim

exe ::

na tej nam dobro znani strani je bil objavljen načrt + driver za merjenje temperature preko COM porta (tudi v MBM), sam nažalost ta link ne dela več (vsaj ko tole pišem ni0:)), lahk ti pa pošlem arhiv po mejlu (sej je freeware, noben warez:D)

lp SancoS
Both Nietzche and God are dead.

sash ::

SancoS 4 Life jaz bi se toplo priporočal, ker link še kr ne dela

sash.t@email.si

Spajky ::

To ni noben problem naredit s kompom, če le ima dodatni /aux/ vhod za termal probe, ki se navadno uporablja za merjenje temperature grafe; meriš pa kar z MBM ali sličnim programom.
Za merjenje več temperatur si pa moraš narediti par preklopov s stikali ali pa npr.5 pozicij vrtečo stikalo za 5 temperatur ( in seveda 5 senzorjev!). Seveda je pa treba za daljše kable napravit RF_blokado tako in vmes med preklopnikom in aux temp headerjem na matični ter uporabljati mikrofonske (tanke oklopljene) kable, npr. za merit temperaturo na balkonu...
Da pa ti kabli se ne vlecejo iz kompa in da jih lahko odklopiš, pa še montiraš na ohišje kompa kake npr.RCA vtičnice na katere vklapljaš vtikač od kabla od senzorja...Jest na podoben način merim brdo temperatur in med drugim kontroliram kolk je zunaj mraz.. :-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

temp data logger

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
323268 (2688) maticm
»

termočlen

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
295800 (5352) YZY
»

Izdelava termočlena za merjenje temperature

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112292 (2112) enTelet
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017913 (5703) the_unborn
»

temperaturni senzorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181829 (1452) DJroky

Več podobnih tem