» »

CV in/ali življenjepis

CV in/ali življenjepis

«
1
2

Grizzly ::

Zdravo!

Prvič kandidiram za delo (malo bolj resna firma/študentsko delo) in moram napisat par listin.... gledam po netu in vidim da folk pošilja različne stvari - nekateri pošiljajo samo CV, drugi pa še življenjepis.

Zdaj me pa zanima par stvari:
1) A mislite da bo dovolj samo CV ali moram pošiljat še življenjepis?

2) Tudi CV se pri nekaterih razlikuje (po obliki)... eni izpolnejo template (ki je v slovenščini), drugi pa napišejo svojega, in sicer v angleščini. A bo dovolj če izpolnem predlogo in to pošljem?

3) samovrednotenje znanja angleščine... ne morem se odločit kaj bi napisal... strokovno angleščino (terminologija v mojem poklicu) mi kar gre, glede na celotno angleščino pa morda ne znam niti polovico. Kako naj to napišem?

4) Pa še nekaterih rubrik ne razumem: Socialna znanja in kompetence, Tehnična znanja in kompetence, Računalniška znanja in kompetence. Zanima me, kaj bi spravil v katero?

TRIROG ::

Ad 1) Ti kar oboje pošlji. ;)

ivanuscha ::

Kaj pa je CV druzga kot življenjepis??

jl ::

CV = življenjepis :) Pošlji CV oz življenjepis + spremno pismo.

St235 ::

Nikakor ne pošiljaj in CV in življenjepis, ker boš izpadel butelj. Tudi življenjepisa (cv) v obliki spisa, se že dolgo ne piše. Če želiš uporabit nek muššter lahko uporabiš Europass ali pa poguglaš in boš našel 1001 verzijo. Načeloma se v prijavi na delovno mesto pošilja spremni dopis, ki je kratek jedernat in vsebuje morebitne zahtevane izjave. Na dnu navedeš priloge, ki jih pošiljaš. Potem je Življenjepis oziroma CV in kot zadnje Motivacijsko pismo. OStale priloge so odvisne od zahtev razpisa.

Socialna znanja in kompetence - Gre za širok spekter znanj, ki nisu nujno vezana na izobrazbo/zaposlitev. Sem lahko sodijo različni dosežki v društvih ali drugačnih organizacijah. Lahko gre za kakšne tečaje ali dodatna izobraževanja in podobno.

Tehnična znanja in kompetence - Bolj ozko usmerjeno glede na tvoje področje dela. Sem bi jaz umestil kakšne specializacije, seminarje ali izobraževanja znotraj tvoje stroke, ki pa niso del formalnega izobraževanja.

Računalniška znanja in kompetence - Pač vezano na poznavanje računalnika in programov, v kolikor inaš kakšne dejanske seminarje izobraževaja še toliko bolje.

Kaj točno gre kam je pa v veliki meri odvisno za kakšno službo se prijavlajš.

Grizzly ::

Sem uporabil kar Europass in mislim da bi moralo to zadostovat.

Pa še ena opazka: CV ni isto kot življenjepis (v mislih imam tak življenjepis, kot ga učijo v srednjih šolah). Iz CV-ja izveš samo stvari, ki so neposredno vezane na posel, življenjepis pa predstavi tvoje življenje. Sicer pa ni več pomembno - bom raje oddal kar europass v pdf.

Seveda bom dodal še spremni dopis, kjer bom razložil kaj in zakaj.

Pa še ena težava se je pojavila: v mojem primeru so tehnična in računalniška znanja enaka, saj se firma na katero se prijavljam ukvarja z računalništvom. Težko je zdaj opredelit kam bi kaj napisal... ali lahko ti dve rubrike združim in vsa svoja znanja opišem v eni (na primer pod računalniška znanja)?

tattoo ::

CV je življenjepis. Rubrike (kompetence) v CV lahko združiš, zbrišeš ali dodaš. Euporass CV je samo neka osnova, ki jo ti potem predelaš, da ustreza službi, ki jo iščeš. Tisto kar imaš ti v mislih pa se reče Motivacijsko pismo, kjer se lahko malo razpišeš zakaj si ustrezen kandidat, itd., ne več kot na dobre pol strani. Čeprav večino tega, kratko in jedernato spraviš tudi v CV, vključno z hobiji.

ZaphodBB ::

Grizzly je izjavil:

Sem uporabil kar Europass in mislim da bi moralo to zadostovat.

Pa še ena opazka: CV ni isto kot življenjepis (v mislih imam tak življenjepis, kot ga učijo v srednjih šolah). Iz CV-ja izveš samo stvari, ki so neposredno vezane na posel, življenjepis pa predstavi tvoje življenje. Sicer pa ni več pomembno - bom raje oddal kar europass v pdf.

Seveda bom dodal še spremni dopis, kjer bom razložil kaj in zakaj.

Pa še ena težava se je pojavila: v mojem primeru so tehnična in računalniška znanja enaka, saj se firma na katero se prijavljam ukvarja z računalništvom. Težko je zdaj opredelit kam bi kaj napisal... ali lahko ti dve rubrike združim in vsa svoja znanja opišem v eni (na primer pod računalniška znanja)?

Torej je življenjepis slabo spisan CV?

St235 ::

Vem kaj misliš. V šoli so (upam, da ne več) učili življenjepis v obliki spisa. Torej nek koheziven tekst, kjer si se predstavil. Recimo temu v eno skrpucalo stlačen formalen CV in motivacijsko pismo.

No, boljše je da lepo narediš CV (življenjepis), kot je to naprimer Europass in ločeno motivacijsko pismo.

Pa še ena težava se je pojavila: v mojem primeru so tehnična in računalniška znanja enaka, saj se firma na katero se prijavljam ukvarja z računalništvom. Težko je zdaj opredelit kam bi kaj napisal... ali lahko ti dve rubrike združim in vsa svoja znanja opišem v eni (na primer pod računalniška znanja)?


Seveda.
Lahko pa pod tehnična znanja napišeš tudi kakšna druga relevantna znanja tehničnega področja, ki niso ozko vezana na računalnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mojsterleo ::

Pošlješ jim Europass CV (seveda izpolnjen:D), pa to je to.
www.europass.si al nekaj takega, pa si snami dol predlogo.

Potem pa notri vneseš poljubne podatke o sebi, po možnosti resnične.

PS: Pošlješ samo življenjepis, jezikovne izkaznice ni treba, razen če je izrecno zahtevano (za kakšne razpise v tujini to pride bolj v poštev).

Zgodovina sprememb…

Vitez ::

Menim, da je idealno poslati kratko motivacijsko pismo + pregleden alinejski CV. Postavite se v kožo tistega, ki mu pišete. Se mu bo dalo brati 5 strani prostega spisa? Malo verjetno.

Good Guy ::

Spremno pismo obvezno-max 1 stran(brez spremnega pisma bo tvoj mail/pošta romala naravnost v koš). Poleg tega še urejen in izpopoljen CV oz življenjepis.

Rias Gremory ::

Kaj za penis je CV? Sem že mislil da je nekaj iz League of Legends pa se mi zdi da se motim. :D
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Good Guy ::

Rias Gremory je izjavil:

Kaj za penis je CV? Sem že mislil da je nekaj iz League of Legends pa se mi zdi da se motim. :D

Clairvoyance :))

drugače pa curriculum vitae

Rias Gremory ::

Jap Clairvoyance sem mislu.

Sem poguglu pa sem mislil, da je poleg curriculum vitae tudi kakšen slovenski izraz za to.
No ja vsaj vem, da je CV nekaj drugega in se uporablja še drugje kot pa v Lolu.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Martin Krpan ::

Kaj pa naj se napiše v motivacijski list ali spremno pismo?

Vitez ::

Ja kaj neki, dajte ljudje malo logiko vklopit. V osnovi kdo si, kje si zasledil oglas, če je bil oglas, da vneto spremljaš poslovanje dotičnega podjetja, zakaj meniš, da si primeren za delo..

mojsterleo ::

Spremno pismo je prošnja/vloga/ponudba za zaposlitev. Piši predvsem to kaj in zakaj bi ti pri njih delal (čimbolj konkretno), stvari ki so navedene v CV-ju pa ne ponavljaj oz. omeni samo na kratko, če bi rad podkrepil svoje navedbe.

Invictus ::

V CV ali življenjepis lahko napišeš kar hočeš. Kako boš to organiziral je povsem tvoja stvar.

Splača se dati zadnje izkušnje na vrh, ker nikogar ne zanima kaj si delal 10 let nazaj. Vsaj pri prvem ogledu ne. V glavnem mora biti večina pomembnih stvari na prvi strani. Mogoče kadrovnik niti ne bere druge strani.

Sam prošenj ne pošiljam več. Ali motivacijskih pisem. Saj v Sloveniji ni služb za 10 tisoč ojrov na mesec da bi se s tem zafrkaval. Poleg tega mi izpadejo butasta in potencialno zameglijo ter razvrednotijo CV. Ker glupa kadrovska najprej prebere motivacijsko pismo in do CVja sploh ne pride. Nismo vsi dobri pisci da bi napisali dobro motivacijsko pismo. Sploh za eno relativno povprečno službo.

Danes pošiljam za prošnjo za službo samo CV. Pa še to samo v angleščini. Ker če nekje niso tega sposobni prebrati, potem tudi nočem tam delat. Nekaj dobre volje lahko pokaže tudi delodajalec.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Grizzly ::

Moje spremno pismo zaenkrat zajema takele stvari:
- zakaj sem se odločil za ta poklic/študij in kdaj sem se prvič srečal s tem področjem
- na kratko kaj obvladam in kaj trenutno "proučujem"
- in seveda kje sem zasledil firmo in zakaj bi delal pri njih

Kakšne dosežke s tekmovanj iz srednje šole pa verjetno nima smisla pisat. Kot rečeno, dokument še vedno izpopolnjujem... mogoče bom še napisal s čim se ukvarjam poleg študija. Ciljam nekje na 3/4 strani (vključno z nagovorom, naslovom, datumom itd). Več pa tudi nimam kaj pisat, glede na to da mora biti kratko in jedernato in vse piše v CV-ju. Če jih bo še kaj zanimalo pa na razgovor...

Vitez ::

O tem, kdo bo zaposlen, ne odloča samo kadrovik, temveč vsaj še vodja oddelka, v malih firmah pa ponavadi kar sam direktor.

mojsterleo ::

Kadrovske ponvadi najprej prečekirajo, če izpolnjuješ pogoje za razpis, potem pa mogoče v drugem krogu preberejo še spremno pismo. Je pa spremno pismo večinoma kr obvezno, CV pa včasih ni treba priložiti.

Good Guy ::

Vedeti moreš pa tudi, da firme največkrat ne sodelujejo v samih razpisih(oni vstopjo na koncu ko jim pripeljejo 3 kandidate), ampak to izpeljejo podjetja ki se ukarjajo samo s tem(manpower,adecco ipd.).

korenje3 ::

žalostno da nekateri ne vejo da je curriculum vitae življenjepis.

Rias Gremory ::

Se strinjam.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

tattoo ::

korenje3 je izjavil:

žalostno da nekateri ne vejo da je curriculum vitae življenjepis.


Tudi ti se verjetno nisi vseved narodil in nekdo, ki je prvič v teh vodah se lahko hitro zmede.
Sodeč po mojih izkušnjah sta nuja CV in Motivacijsko pismo (če govorimo o službi, ki zahteva minimalno univerzitetno izobrazbo). Še vedno me je oboje pričakalo, ko sem prišel na razgovor (letos sem imel 3) in so se potem tudi vprašanja navezovala na stvari, ki sem jih zapisal tam. Na moji smeri to izgleda tako, da se vedno prvo pogovrim z enim ali več kadrovniki (strokovnjak je bil prisoten samo na enem razgovoru), potem pa še me vedno čaka 2 do 3 urno testiranje. Skratka glejte, da vedno govorite resnico, bodite prijazni in ne kritizirajte preveč.:)

Good Guy ::

tattoo je izjavil:

korenje3 je izjavil:

žalostno da nekateri ne vejo da je curriculum vitae življenjepis.


Tudi ti se verjetno nisi vseved narodil in nekdo, ki je prvič v teh vodah se lahko hitro zmede.
Sodeč po mojih izkušnjah sta nuja CV in Motivacijsko pismo (če govorimo o službi, ki zahteva minimalno univerzitetno izobrazbo). Še vedno me je oboje pričakalo, ko sem prišel na razgovor (letos sem imel 3) in so se potem tudi vprašanja navezovala na stvari, ki sem jih zapisal tam. Na moji smeri to izgleda tako, da se vedno prvo pogovrim z enim ali več kadrovniki (strokovnjak je bil prisoten samo na enem razgovoru), potem pa še me vedno čaka 2 do 3 urno testiranje. Skratka glejte, da vedno govorite resnico, bodite prijazni in ne kritizirajte preveč.:)



Pomoje ne glede na to na kakšno delovno mesto se prijavljaš, mislim da sta cv in spremno pismo obvezni(no vsaj jst jih pošiljam skupaj + reference)

St235 ::

Jaz pošljem:

Spremni dopis - kratko jedernato kaj sploh pošiljam, mroebitne izjave (nekaznovnost, izobrazba, reničnost navedenih dejstev) odvisno kaj zahtevajo. Na dnu pa seznam prilog. Spremni dopis je max 2 odstavka.

CV - Če ne zahtevajo Europass imam svoj obrazec. Najprej dam delovne izkušnje, kronoločko od najnovejše k najstarejši, potem formalna izborazba, morebitna druga izobraževanja, jeziki in potem ostalo odvisno od zahtev razpisa.

Motivacijsko pismo - Max eno stran dolgo besedilo v katerem pojasnim zakaj se prijavljam na neko delovno mesto, katere so moje prednosti, kaj lahko prinesem podjetju ter morebitne specifične zahteve iz razpisa. Recomo spomnim se ko so v razpisu zahtevali, da motivacijski pismo vsebuje mojo vizijo neke organizacije čez pet - deset let. V motivacijskem pismu se izogibam ponavljanju suhoparnih dejstev, ki so razvidna že iz CV.

Reference/priporočila - Vedno bolj pomemben, del. jaz sem še v vseh službah (od študentskega dela naprej) pridobil od direktorja pisno priporočilo. Pri tem je pomembno, da se navede tudi kontaktne podatke, da lahko bodoči delodajalec preveri reference. Seveda odvisno od tipa dela, so reference lahko tudi že končani projekti ali pa zadovoljne stranke.

Druge priloge - pač odvisno od razpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

knesz ::

Ma kakšen CV neki, pa lepe spise in življenjepise...
Takile se napiše prošnja za delo. Boš 100% sprejet :)
 CV

CV

mojsterleo ::

^Ej tole pa sploh ni slaba ideja...jaz bom res nekaj takega spisal pa začel pošiljat naokrog. Sej se tkoaltko ne odzivajo, pa če jim pišeš osnovnošolske spise al pa fakultetne disertacije.

Vitez ::

Samo na en razgovor sem prišel preko razpisa. Drugače sem si čisto vse razgovore uredil po vezah, kaj šele zaposlitve. res pa je, da sem družboslovec, nas pa je kot listja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

St235 ::

tudi veze je treba znat pridobit in izkoristit, še posebej, če si družboslovec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mojsterleo ::

Očitno imam jaz bolj slabe veze, ker ko se pri komu ki ga poznam zanimam za delo, me vedno obravnava/jo čisto po uradniško. Češ, če bomo rabili, ti bomo sporočili. Enkrat sem poslal sosedu, ki ima firmo, vlogo za zaposlitev v obliki e-pošte, pa je rekel da moram dostaviti pisno vlogo+CV drugače ne bodo mogli obravnavat moje prijave. ???

Mi še ni ratal, da bi koga prepričal, da me preko neke vrste vzamejo. Ampak ok, gremo dalje, izguba za njih. Totalno sem presenečen, kakšni kreteni se znajdejo na določenih delovnih mestih. Mogoče sem pa samo jaz predober za njih, in jih je strah zaradi tega. Dandanes imajo povsod še najraje uslužne neizobražene kimavčke. Šef je šef++, ostali morajo delat tako kot on reče, predlogi za izboljšave niso zaželjeni.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Sorry, ampak jaz tudi ne bi imel želje zaposlit nekoga, ki si že v osnovi domišlja, da je predober za mojo formo in boljši od mene.

mojsterleo ::

St235 je izjavil:

Sorry, ampak jaz tudi ne bi imel želje zaposlit nekoga, ki si že v osnovi domišlja, da je predober za mojo formo in boljši od mene.
Ni problema, tudi jaz ne želim delat v firmi, kjer ne cenijo mojih sposobnosti in ambicioznosti.

Vitez ::

mojsterleo je izjavil:

Očitno imam jaz bolj slabe veze, ker ko se pri komu ki ga poznam zanimam za delo, me vedno obravnava/jo čisto po uradniško. Češ, če bomo rabili, ti bomo sporočili.


Noben te ne bo zaposlil samo zato, ker te pač pozna in ker si njegov sosed. To, da ti rečejo "če bomo rabili, ti sporočimo", je že dost. Izkoriščenje vez je to, da nekdo zaposli, ko rabi, tebe, ki te pozna, ne pa koga drugega.

knesz ::

Vitez je izjavil:

mojsterleo je izjavil:

Očitno imam jaz bolj slabe veze, ker ko se pri komu ki ga poznam zanimam za delo, me vedno obravnava/jo čisto po uradniško. Češ, če bomo rabili, ti bomo sporočili.


Noben te ne bo zaposlil samo zato, ker te pač pozna in ker si njegov sosed. To, da ti rečejo "če bomo rabili, ti sporočimo", je že dost. Izkoriščenje vez je to, da nekdo zaposli, ko rabi, tebe, ki te pozna, ne pa koga drugega.

... ker te pač pozna in vsaj približno ve, kaj znaš in kaj ne. To v privat sektorju. v JU je drugače. Tukaj bi se malo zamislil, zakaj ne dobiš zaposlitve :)

Good Guy ::

knesz je izjavil:

Vitez je izjavil:

mojsterleo je izjavil:

Očitno imam jaz bolj slabe veze, ker ko se pri komu ki ga poznam zanimam za delo, me vedno obravnava/jo čisto po uradniško. Češ, če bomo rabili, ti bomo sporočili.


Noben te ne bo zaposlil samo zato, ker te pač pozna in ker si njegov sosed. To, da ti rečejo "če bomo rabili, ti sporočimo", je že dost. Izkoriščenje vez je to, da nekdo zaposli, ko rabi, tebe, ki te pozna, ne pa koga drugega.

... ker te pač pozna in vsaj približno ve, kaj znaš in kaj ne. To v privat sektorju. v JU je drugače. Tukaj bi se malo zamislil, zakaj ne dobiš zaposlitve :)


Hja JU ma razpise samo zarad itega ker jih more imet, tista delovna mesta so že vnaprej oddana

Vitez ::

knesz je izjavil:

To v privat sektorju. v JU je drugače. Tukaj bi se malo zamislil, zakaj ne dobiš zaposlitve :)


JU trenutno ne zaposluje sploh.

In ne vem, od kod ti ideja, da sem brez službe.

St235 ::

Dokler so oddana sposobnim ljudem s tem nimam problemom. Problem je, če se ne dela kot dober gospodar in se zaposli nekoga samo zaradi vez. Je pa tega v privatnem sektorju zanemarljivo malo, za JU se pa tega ne bi upal trdit.

mojsterleo je izjavil:

St235 je izjavil:

Sorry, ampak jaz tudi ne bi imel želje zaposlit nekoga, ki si že v osnovi domišlja, da je predober za mojo formo in boljši od mene.
Ni problema, tudi jaz ne želim delat v firmi, kjer ne cenijo mojih sposobnosti in ambicioznosti.


Med tem, da drugi cenijo tvoje sposobnosti in ambicioznost in tem, da ti ceniš svojo sposobnost in ambicioznost je tista razlika zakaj te ne bi zaposlil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

knesz ::

Vitez je izjavil:

knesz je izjavil:

To v privat sektorju. v JU je drugače. Tukaj bi se malo zamislil, zakaj ne dobiš zaposlitve :)


JU trenutno ne zaposluje sploh.

In ne vem, od kod ti ideja, da sem brez službe.

Odgovor je bil mišljen MojsterLeo-tu, ki pravi, da je nadpovprečno sposoben, a ga znanci sosedje nočejo zaposliti :)

Good Guy ::

Ko je lihk debata o teh zadevah.

Ali vi zraven kot priloge pošljete tudi spričevala(če se prijavljate z mailom) ali to storite samo če vas prosijo da se posreduje še te informacije?

St235 ::

Načeloma ne pošiljam kopij, razen če jih izrecno zahtevajo.

mojsterleo ::

jaz ko posiljam prek maila vse zapakiram v eno pdf datoteko (vloga, cv, potrdila). tisti ki odpirajo maile so lahko povrsni in ne sprintajo vsega.
skene potrdil strokovnih usposabljanj prilagam ce so relevantni, potrdila o izobrazbi in nekaznovanju pa samo, ce so izrecno zahtevana v razpisu.

Venomus ::

Stara tema... novo vprašanje.

V kakšnem času se ponavadi dobi odgovor na CV/prošnjo ozi. v koliko primerih se sploh dobi odgovor?

Prvo službo sem dobil preko vez, na podlagi dela, ker sem tam delal že prakso/štud. delo in do zdaj nimam pravih izkušenj s pošiljanjem CV-ja okrog.

Blinder ::

Če objavijo prosto delovno mesto in se prijaviš nanj ponavadi ne odgovorijo. Ne da se jim odpisat vsem 100 ljudem, ki so poslali ponudbo. raje kufetkajo pa si lakirajo nohte.
Če narediš samo poizvedbo na neko podjetje, ki ni dalo nobenega oglasa z aprosto delovno mesto pa si uzamejo mal časa za odpisat.

Včasih odgovorijo v 1-2 dneh. Včasih čez 3 mesce dobiš sporočilo, da so žal izbrali drugega kandidata.

Beleži si, kam si pošiljal ponudbe ter datum zraven si beleži.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Venomus ::

Zanimivo ja, sploh ne bom pričakoval odgovorov na do zdaj poslanih 6 CV-jev :))

A je že kdo iznašel kakšen drug način za prijavo na delovno mesto? Ker izgleda prošnje ne delujejo...

Me prav ima, da bi poskusil s kakšnim CV-jem podobnim temu:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venomus ()

fosil ::

Prošnje se itak ne pišejo več, sedaj so prijave.
Sicer pa odvisno za kakšno delovno mesto se prijavljaš, za kakšno kreativno delovno mesto, ali pa oglaševanje ali pa kaj podobnega bi bilo tole po moje prav kul.
Za računovodjo pa verjetno ne preveč.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

metalc ::

Venomus je izjavil:

V kakšnem času se ponavadi dobi odgovor na CV/prošnjo ozi. v koliko primerih se sploh dobi odgovor?


Čisto odvisno od kulture podjetja. V teoriji naj bi nekako veljalo, da z vsaj približno resno prijavo pokažeš nekakšno spoštovanje do podjetja, tudi oni naj bi si šteli v čast, da se zanimaš za delo pri njih (in ne pri konkurenci). Tudi če te zavrnejo, boš lahko kdaj njihova stranka. Zato bi se spodobilo, da ti v doglednem času odgovorijo (sploh ker el. pošta ne stane tako rekoč nič), te vprašajo, ali naj ti vrnejo priloge (če si jim kaj pošiljal po pošti), ti zaželijo srečo pri iskanju zaposlitve. Skoraj bi te morali obvestiti, kaj bodo počeli z osebnimi podatki, ki si jim jih zaupal ("jih bomo hranili še 3 mesece oz. na zahtevo zbrisali prej", bi bilo dobro o tem povprašati Musarjevo :D)

To je teorija, praksa pa pri nas in še marsikje drugje nekaj čisto drugega. Ponekod celo na vsako pošto na jobs@ takoj dobiš avtomatski reply v stilu "hvala, da se zanimate, prijavo bomo pregledali, če se v roku nekaj tednov ne javimo, jo smatrajte za zavrnjeno", še večkrat ni niti tega, če jim prijava ni všeč, gre kratkomalo v koš in nobenega odgovora, še celo če te povabijo na razgovor in jih ne prepričaš, se marsikomu ne zdiš vreden, da bi te obvestili o tem...

Spet drugje, npr. na senčni strani Karavank, se poslovnega bontona očitno nekoliko bolj držijo in je skoraj samoumevno, da boš na skoraj vsako, tudi neresno, prijavo dobil odgovor.

Ko že sprašuješ o bolj kreativnem CVju, računaj, da ga bodo najverjetneje sprintali na ČB printerju in se stvari v rumenem ipd. ne bodo skoraj nič videle. Ampak kaj pa vem, če se zanimaš za mesto v oblikovanju, oglaševanju, "vizualnih komunikacijah"..., bi mogoče še palil, sicer pa skoraj gotovo ne.

loader335 ::

Eurpass je mednarodni neke vrst življenjepis... Za tujino npr. avstrija pa pogledaš malo vzorce po netu. Mislim pa še vseeno da karatko in jedrnato je še najboljše.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaposlitev - osebna spletna stran?

Oddelek: Loža
213160 (1730) Boomerang
»

Lažne navedbe v CV-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9120947 (15907) PrihajaNodi
»

Življenjepisi in ostale priloge

Oddelek: Loža
4910244 (7783) bluefish
»

Prošnje za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6816294 (13813) bluefish
»

Kako napisati dober...odličen CV?

Oddelek: Loža
2715163 (10298) tony1

Več podobnih tem