» »

Še o težavah z novim iPadom

1 2
3
4

mihec87 ::

Matev ne vem vprašaj njih...In ja naprave imajo to vgrajeno..če bi ti li-ion baterijo na polnilcu šopal v nedogled bi imel vse skupaj v glavi...

Ko je baterija polna je konec polnjenja pa fertik ni kaj za čarat tu okoli..Ne štekam pa fore ipad3 da baterijo malo sprazni in ponovno nafila in to ponavlja v nedogled...Vsepovsod pa piše da držanje na 4,2v ter ciklanje ni dobro(čeprav to kar dela ni ravno ciklanje če sem pošten)..

Čist dobro bi bilo če bi se polnjenje nehalo pri 90% in rekli da je to dobro za baterijo.Tako pa polnilec še polni do konca in potem nabija v baterijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Invictus ::

Naslednji patch bo to popravil
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mihec87 ::

Če popravijo z patchem to navsezadnje potem le ni feature...:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

MrStein ::

Še najbolj poceni polnilec s kramarskega sejma izklopi tok, ko je baterija polna.
Vprašanj pa je, kaj je optimalno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matev ::

Še najbolj poceni polnilec s kramarskega sejma izklopi tok, ko je baterija polna.


zakaj potem govorijo da je bolje izklopiti kot pustiti na polnilcu zadevo?

Rias Gremory ::

Ker se baje še zmeraj troši nekaj el. energije. Zakaj točno pa ne vem.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Matev ::

Ker se baje še zmeraj troši nekaj el. energije. Zakaj točno pa ne vem.


a to škoduje bateriji ???

če ne
zakj potem ne priporočajo da je na polnjenju

mihec87 ::

Matev a ti sploh kaj prebereš v prejšnjih posti če že mojega ne potem vsaj linke...
Ne ne škoduje ji ker aparat ne pusti več polnit baterijo ko je polna...
Kako boš polnil če je baterija polna?


Ne vem zakaj bi cmaril vse skupaj..če se tako ali tako ne polni..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Matev ::

Ne ne škoduje ji ker aparat ne pusti več polnit baterijo ko je polna...


če bi bilo tako enostavno ...
potem bi bilo to tudi bolje za ipad

... mislim da je več na sami stvari

ker pri ipadu pravijo da njihova zadeva dejansko podaljša življenje bateriji

in da je bolje da cikla kot da je samo priključena ...

mihec87 ::

Potem pa že če pri apple tako pravijo....
Mogoče dobijo nagrado saj so izboljšali način polnjenja, sm vedu da je teh 5+let od kar so li-ion baterije na voljo premalo da bi gdo pogruntal kaj boljšega, mislim sami bumbarji so se ukvarjali z njimi do sedaj..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Matev ::

Potem pa že če pri apple tako pravijo....


here we go again

imaš kak kontraargument ?

ker če ga imaš ti je svetovna slava zagotovljena

jaz že celo temo želim da se zadeva razjasni - pa samo ena ugibanja in predpostavke berem

mihec87 ::

Matev dobil si link..Še imaš ti kaj drugega kot pa fancy posnetek apple PR oddelka?

Kot sem že rekel če izdajo patch zadeva le ni feature..

Matev ::

zakaj nihče ne reče

apple način polnjenja je crap

bolje je - naponiti do 95% ali xx% in prekiniti (avtomatsko z ti prepoznavo) polnjenje ter basta - nato pa izklopiš kadar ti paše

in to vprašanje oziroma trditev dati na net ter zadevo dokazati applu ali komerkoli

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

mihec87 ::

Polnjenje do manj kot 100% je za baterijo bolje to je res..V njihovem primeru 10% fore se zdi pretirano...Pa ok to je vredu..

Ni pa logike zakaj če ga pustimo še naprej napolni baterijo do konca jo malo sprazni ponovno napolni itd..

Objasnili so pa tudi zelo argumentirano its a feature ali pa tako je bolje...

Matev ::

Objasnili so pa tudi zelo argumentirano its a feature ali pa tako je bolje...


ja ampak če tako delajo že v vseh iphonih, ipadih in ipodih

potem mislim da zadeva ni tako enostavna

prepričan sem da ne vemo vsega

ker če bi bilo tako enostavno - bi že zdavnaj sesuli to njihovo pogruntavščino

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

mihec87 ::

Čudi me da če to delajo v vseh apple aparatih da tega še nihče ni pogruntal in je prišlo ven šele sedaj...

In kaj boš sesipal...v topshop lih tako prodajo cel kup buč pa jih noben ne sesipa..

Ma mogoče se prehitro preganjamo oz zapenjamo okoli ene stvari saj se ne ve točnih podatkov..Ne vemo do koliko se baterija napolni če jo pustimo na polnjenju dodatne 2uri oz tistih 10% po tem ko indikator pokaže 100% itd,ne vemo koliko baterijo sprazni da jo začne polnit.....


Na koncu pa tako baterija v nekaj letih upeša pa četudi sploh ni v uporabi....

Matev ::

Most modern cell phones, laptops, and most electric vehicles use Lithium-ion batteries. These batteries last longest if the battery is frequently charged

Battery charger @ Wikipedia

garamond ::

mihec87 je izjavil:

Meni je vseeno kako naj naredijo..

Po mnogih postih o neki manjši napaki (?) naprave, ki je itak ne boš kupil ... se zdi, da kot da je to tvoj največji življenjski problem. Hm, ali pa tretji največji.

mihec87 ::

Zakaj bi bil..?
Pač nisem zadovolje z its a feature..

Matev ::

Pač nisem zadovolje z its a feature..


kaj pa će na wikipedii piše da se podaljša doba baterije če jo večkrat napolnimo
?

Question: Should I leave iPod connected to the charger or in the dock whenever I'm not using it?
Answer: The battery stops charging when it's full. Leaving it connected won't charge it any more. It's perfectly OK to leave it connected so it can charge overnight, for example.

tole je na
support apple strani

nekaj je na zadevi
http://support.apple.com/kb/TA26689#14

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

mihec87 ::

http://batteryuniversity.com/learn/arti...

Li-ion cannot absorb overcharge, and when fully charged the charge current must be cut off. A continuous trickle charge would cause plating of metallic lithium, and this could compromise safety. To minimize stress, keep the lithium-ion battery at the 4.20V/cell peak voltage as short a time as possible.

Wikipedia je ok čeprav včasih preveč na splošno..

No ipod dela tako kot večina naprav ko je baterija polna preneha polnjenje kar mi je popolnoma jasno..

Iz prejšnjega linka bi se tole lahko ujelo z ipad3 tehniko,čeprav ne vem zakaj baterijo na silo praznit in polnit potem nazaj...

If a lithium-ion battery must be left in the charger for operational readiness, some chargers apply a brief topping charge to compensate for the small self-discharge the battery and its protective circuit consume. The charger may kick in when the open-circuit voltage drops to 4.05V/cell and turn off again at a high 4.20V/cell. Chargers made for operational readiness, or standby mode, often let the battery voltage drop to 4.00V/cell and recharge to only 4.05V/cell instead of the full 4.20V/cell. This reduces voltage-related stress and prolongs battery life.

Če berem naprej mi to početje bolj sliči na tole saj na silo prazni baterijo in ne počaka da bateriji samodejno pade napetost zaradi self-discharge..
Some portable devices sit in a charge cradle in the on position. The current drawn through the device is called the parasitic load and can distort the charge cycle. Battery manufacturers advise against parasitic load because it induces mini-cycles. The battery is continuously being discharged to 4.20V/cell and then charged by the device. The stress level on the battery is especially high because the cycles occur at the 4.20V/cell threshold.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

mihec87 ::

V bistvu me zanima zakaj tako polnit..če je fail ali ne pa tako ni moj problem..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Matev ::

Apple vice president Michael Tchao told AllThingsD. "It's a great feature that's always been in iOS." According to the report, Apple's iPhone and iPod touch models utilize the same charging pattern.


Question: Should I leave iPod connected to the charger or in the dock whenever I'm not using it?
Answer: The battery stops charging when it's full. Leaving it connected won't charge it any more.


tole ne gre skupaj

mihec87 ::

Ja o tem se tudi gre...da so izjave malo kontra....pa ok o zarotah se naj gdo drug ubada

V bistvu tako v vsakem primeru tudi za ipad3 priporočajo odklop ko indikator pokaže da je baterija polna...

Matev ::

V bistvu tako v vsakem primeru tudi za ipad3 priporočajo odklop ko indikator pokaže da je baterija polna...


zakaj potem polnilec sam ne izklopi polnjenja

pravim da nečesa ne vemo

mihec87 ::

To tako ali tako ne vemo vsega..Rabli bi vedet bolj točne cifre kot sem omenil že višje...

Ker ne gre mi čisto zakaj baterijo praznit in polnit ter ponavljat v nedogled dokler ni izklopljen..

Melkijad bi rekel ah nič lažjega, pridi ti bom pokazal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Matev ::

kaj če je to praznenje takšno da traja recimo dva dni
?

a kdo ve koliko časa traja praznenje

ker če traja dva dni ni to čisto nič problematično (razen tega da javlja 100% še predno je res 100%)

mihec87 ::

Ne to ne traja tako dolgo..

Pazni čisto malo in potem čisto malo napolni to sem 99%.

Je sploh kje gdo preveril na ipad3 če je to res(praznjenje in polnjenje) razen izjave PR oddelka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Mesar ::

Baje je bug to pa bojo popravil.
Your turn to burn!

MasterBlaster ::

A si predstavljate afero, če bi indikator baterije kazal točno vrednost za 100% in bi ta padel na 95%, ali manj kjub temu, da je naprava priklopljena na polnilec? Glede na to, da se baterija prazni tudi če je naprava fizično priklopljena na polnilec.
Tk je pa pika .

Furbo ::

Ne vem zakaj si še razbijate glave okoli tega, če ste si pa že odgovorili.

Baterijo polniti na (pravih) 100% je neumno, ker ji skrajšuje življensko dobo.
Zato je apple dal notri baterijo, ki že pri nekih (pravih) 95% napolnjenosti daje toliko zaloge, kolikor je apple obljublja. Tedaj programski indikator kaže 100%.
Na ta način ipad lahko ohranja (programskih) 100% brez da ti zjebe baterijo, kot jo zjebe večina prenosnikov, ki jih uporabljamo priklopljene na štrom.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kronik ::

mihec87 je izjavil:


Ja..ipad3 pa ko napolni do 100% baterijo sam malo sprazni in fila do 100% spet sprazni in fila do 100% itd dokler ga ne odklopiš..čudna logika v glavnem...


Čuden si ti. Očitno zadeva deluje, ker mi baterija na starem 3G še vedno deluje enako kot takrat ko je bil novi. Vse ostale telefone sem po 2h letih uporabe metal stran, ker je bila baterija zanič.
Če gledaš skupni paket, še vedno dobiš največ pri Apple.

mihec87 ::

Furbo je izjavil:

Ne vem zakaj si še razbijate glave okoli tega, če ste si pa že odgovorili.

Baterijo polniti na (pravih) 100% je neumno, ker ji skrajšuje življensko dobo.
Zato je apple dal notri baterijo, ki že pri nekih (pravih) 95% napolnjenosti daje toliko zaloge, kolikor je apple obljublja. Tedaj programski indikator kaže 100%.
Na ta način ipad lahko ohranja (programskih) 100% brez da ti zjebe baterijo, kot jo zjebe večina prenosnikov, ki jih uporabljamo priklopljene na štrom.


Do sem lepo prav..zakaj potem polni baterijo do 100% in jo malo sprazni ter napolni itd...Če jo prej z indikatorjem ščiti...neki ne gre skupi potem..

Kdo je pa spet tole z prenosnikom naložil,namreč ne bo držalo(ko je polna neha polnit),sam sem imel prenosnik večino življenja na elektriki pa je isto zdržala kot pa drugim ki so jih dajali ven ipd..Po cca6 letih mi zdrži 2H od prvotnih slabih 4H kar je normalna degradacija baterije..

Ne vem zakaj se apple uporabniki takoj začnete usajat,če nekomu nekaj ni jasno oz se ni stopil na feature besedo..

ufek ::

Zaradi prikritih pikrih izjav nekaterih posameznikov (yourself included), ki iščejo dlako v jajcu za vse kar ima skupni imenovalec Apple. S tem nekateri pač opravičujete samoprepričanje, da imate prav ko ne kupujete (si ne morete privoščiti) Apple produktov.

mihec87 ::

Jeez a zato nimam appla ker si ga ne morem kupit še dobro da si mi povedal(oz me vsake par postov negdo opomni)...
Obleka ne naredi človeka so rekli...

ufek ::

Drugega razloga žal ne vidim za nenehno iskanje napak kjer jih ni in predvsem opozarjanje na vsako neumnost, da bi se očrnilo izdelek in znamko. Uporabniki izdelkov smo tisti, ki jih uporabljamo in mi smo tisti, ki jih lahko ocenjujemo. In mi smo zadovoljni. Nergate samo tisti, ki jih nimate. Zdaj pa se vprašaj zakaj je temu tako? Sam sem vedno kritičen do izdelkov, ki jih uporabljam. Pri Apple produktih je pač kritik najmanj in zato jim ostajam zvest in jim bom zvest ostal dokler bo kvaliteta (z dizajnom vred) na takšnem nivoju, kot je bila do zdaj.

Sicer pa itak vedno ista zgodba z pro et contra, kar je že utrujajoče.

Furbo ::

mihec87 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ne vem zakaj si še razbijate glave okoli tega, če ste si pa že odgovorili.

Baterijo polniti na (pravih) 100% je neumno, ker ji skrajšuje življensko dobo.
Zato je apple dal notri baterijo, ki že pri nekih (pravih) 95% napolnjenosti daje toliko zaloge, kolikor je apple obljublja. Tedaj programski indikator kaže 100%.
Na ta način ipad lahko ohranja (programskih) 100% brez da ti zjebe baterijo, kot jo zjebe večina prenosnikov, ki jih uporabljamo priklopljene na štrom.


Do sem lepo prav..zakaj potem polni baterijo do 100% in jo malo sprazni ter napolni itd...Če jo prej z indikatorjem ščiti...neki ne gre skupi potem..

Kdo je pa spet tole z prenosnikom naložil,namreč ne bo držalo(ko je polna neha polnit),sam sem imel prenosnik večino življenja na elektriki pa je isto zdržala kot pa drugim ki so jih dajali ven ipd..Po cca6 letih mi zdrži 2H od prvotnih slabih 4H kar je normalna degradacija baterije..

Ne vem zakaj se apple uporabniki takoj začnete usajat,če nekomu nekaj ni jasno oz se ni stopil na feature besedo..


Saj jo ne polni do hardverskih 100%, to ste si vi sami zamislili.

mihec87 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ne vem zakaj si še razbijate glave okoli tega, če ste si pa že odgovorili.

Baterijo polniti na (pravih) 100% je neumno, ker ji skrajšuje življensko dobo.
Zato je apple dal notri baterijo, ki že pri nekih (pravih) 95% napolnjenosti daje toliko zaloge, kolikor je apple obljublja. Tedaj programski indikator kaže 100%.
Na ta način ipad lahko ohranja (programskih) 100% brez da ti zjebe baterijo, kot jo zjebe večina prenosnikov, ki jih uporabljamo priklopljene na štrom.


Do sem lepo prav..zakaj potem polni baterijo do 100% in jo malo sprazni ter napolni itd...Če jo prej z indikatorjem ščiti...neki ne gre skupi potem..

Kdo je pa spet tole z prenosnikom naložil,namreč ne bo držalo(ko je polna neha polnit),sam sem imel prenosnik večino življenja na elektriki pa je isto zdržala kot pa drugim ki so jih dajali ven ipd..Po cca6 letih mi zdrži 2H od prvotnih slabih 4H kar je normalna degradacija baterije..

Ne vem zakaj se apple uporabniki takoj začnete usajat,če nekomu nekaj ni jasno oz se ni stopil na feature besedo..


A se ti je moj citiran prispevek zdel kot usajanje?

Nekaj limaš iz interneta, kar ti že pojasni zadevo, pa si prezabit da bi to doumel, potem se pa drugi usajamo?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

kronik ::

Ras je smešno kako se s 'problemi' ubadajo samo tisti, ki ne uporabljajo teh izdelkov :D

Omembe vredno bi bilo samo to, da naprava crkne po 2h mescih delovanja (recimo xbox) - vse ostalo je lepotna napaka, jasno?

bdoxx ::

Drugega razloga žal ne vidim za nenehno iskanje napak kjer jih ni in predvsem opozarjanje na vsako neumnost, da bi se očrnilo izdelek in znamko. Uporabniki izdelkov smo tisti, ki jih uporabljamo in mi smo tisti, ki jih lahko ocenjujemo.

logično da nebote uporabniki blatili ipada če ste za njega odšteli borih 600€ xD

3furious ::

kronik je izjavil:

Ras je smešno kako se s 'problemi' ubadajo samo tisti, ki ne uporabljajo teh izdelkov :D

Omembe vredno bi bilo samo to, da naprava crkne po 2h mescih delovanja (recimo xbox) - vse ostalo je lepotna napaka, jasno?


Nasprotnemu taboru pa je smešno preveč zagrizeno zagovarjanje teh "problemov", pa smo v začaranem krogu. :D

Pač treba se bo sprijaznit z dejstvom, da ni nobena stvar popolna. Tudi Mercedese in Porscheje vpoklicujejo nazaj v tovarne, pa so 100x dražji od tablic.
In the age of information, ignorance is a choice.

elrado ::

bdoxx je izjavil:


logično da nebote uporabniki blatili ipada če ste za njega odšteli borih 600€ xD


To velja samo za tepčke in otroke. Za ostale pa velja da so občutljivi na napake izdelka, če so zanj odšteli veliko (svojega) denarja. Če za zadevo dam Nx100 eur potem se bom prekleto usajal nad njenimi neumnostmi.

ufek ::

elrado je izjavil:

bdoxx je izjavil:


logično da nebote uporabniki blatili ipada če ste za njega odšteli borih 600€ xD


To velja samo za tepčke in otroke. Za ostale pa velja da so občutljivi na napake izdelka, če so zanj odšteli veliko (svojega) denarja. Če za zadevo dam Nx100 eur potem se bom prekleto usajal nad njenimi neumnostmi.

Tako je!

tomaz- ::

morda bi bilo pa zanimivo, če bi VSAK, ki piše v tako temo, navedel svoje opazke in strinjane-nestrinjanje-hvaljenje-pljuvanje--- In hkrati še POŠTENO navedel, ali si dejansko lasti izdelek, ali je samo nabijač

zee ::

elrado je izjavil:

bdoxx je izjavil:


logično da nebote uporabniki blatili ipada če ste za njega odšteli borih 600€ xD


To velja samo za tepčke in otroke. Za ostale pa velja da so občutljivi na napake izdelka, če so zanj odšteli veliko (svojega) denarja. Če za zadevo dam Nx100 eur potem se bom prekleto usajal nad njenimi neumnostmi.


Za to imas pa internet, forume, tiskane medije, da dobis informacijo o prednostih in slabostih izdelka, ki ga kupujes.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ufek ::

tomaz- je izjavil:

morda bi bilo pa zanimivo, če bi VSAK, ki piše v tako temo, navedel svoje opazke in strinjane-nestrinjanje-hvaljenje-pljuvanje--- In hkrati še POŠTENO navedel, ali si dejansko lasti izdelek, ali je samo nabijač

Potem bi bilo itak 90% nabijačev. :D

kronik ::

elrado je izjavil:

bdoxx je izjavil:


logično da nebote uporabniki blatili ipada če ste za njega odšteli borih 600€ xD


To velja samo za tepčke in otroke. Za ostale pa velja da so občutljivi na napake izdelka, če so zanj odšteli veliko (svojega) denarja. Če za zadevo dam Nx100 eur potem se bom prekleto usajal nad njenimi neumnostmi.


Se strinjam. Ampak to niso napake, ki bi ovirale delo z napravo. Če ima napak manj kot konkurenca, si lahko samo tiho in čakaš iOS update, ki bo vse rešil :D

Po vaši logiki so vsi Audi in BMW brez napak, ker imajo tako ceno? Pa dobra blondinka se tud ne splača, ker je drago vzdrževanje pa še napak ma polno, right?

bdoxx ::

kaj pa manjka BMW-ju? :)

mihec87 ::

Prvič čujem da bi se feature naprave odpravil(zakaj bi ga saj je feature)?:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

roli ::

Možno, da je s tem polnjenjem vse ok pa je samo indikator malenkost narobe nastavljen. Ali pa karkoli drugega - verjetno bomo o tem še slišali. Konec koncev, če gledaš laptop - ta se tudi napolni do 100% (verjetno je dejansko manj) in se začne ponovno polnit šele ko pade na nekje okoli 93% (če ga imaš po dolgo časa na kablu).
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

3furious ::

bdoxx je izjavil:

kaj pa manjka BMW-ju? :)


V najboljšem primeru ne bo vžgal, v najslabšem pa bo zagorel. Velja za 1.3 milijona vozil serije 5 in 6, izdelanih med leti 2003 - 2010.
Vir
In the age of information, ignorance is a choice.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPad 2 ali Transformer (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317331 (14223) Mavrik
»

Še o težavah z novim iPadom (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
15131836 (25287) Owe-
»

Apple iPad 3 podpira 4G le v Severni Ameriki, v Avstraliji že vložena tožba

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3010907 (8293) Matev
»

Applova predstavitev - iOS 5, iCloud, iPodi, iPhone 4S (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12436716 (31108) Lonsarg
»

Apple je po pričakovanjih predstavil iPad 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
19253243 (45485) malix

Več podobnih tem